Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

3008 Görüşünüzü Almak İstiyorum

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 3008 T84E (2009-2015)
Forum Tanımlaması: Peugeot 3008 üretimine 2009 yılında başlanmış 2016 yılında yeni versiyonu üretilmiştir. 2010 yılında Avrupa' da yılın SUV aracı seçilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45706
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 11:42
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 3008 Görüşünüzü Almak İstiyorum
Mesajı Yazan: Semavi
Konu: 3008 Görüşünüzü Almak İstiyorum
Mesaj Tarihi: 08 Aralık 2017 Saat 18:23
Merhaba arkadaşlar 3008 ile aranıza katılmayı düşünüyorum,
Daha önce kadjar ,qashqai,bmw x1 düşünüyordum.Ancak inceleme ve araştırmalarım 3008'i ön planda tutmamı sağladı.

Araçla ilgili çok fazla kaygım yok,ancak şuan mevcut olarak kullanıcı arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.

Aktif hız kontrolü ve diğer güvenlik sistemlerini merak ediyorum,denemeleriniz olduysa bu konuda görüşlerinizi almak isterim.
Video kayıtlarınız varsa bu da açıkçası güzel olur.

Bunun dışında peugeot araçların ikinci el durumunu bilmiyorum,ikinci eli güçlü ve kazandırıcı mıdır?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Aralık 2017 Saat 18:38
Hocam öncelikle yeni 3008 ilk çıktığında ilk defa bir SUV olarak yılın otomobili seçilmiştir. Ben şimdiye kadar yeni 3008 kullanıcılarından hiç şikayet duymadım. Zaten araç ta allure pakette ihtiyacınızı karşılacak her türlü donanım mevcut. Tabi bazı özellikler için ek paket almak gerekiyor. Tasarım olarak kendi sınıfında en güzel hatlara sahip. Fiyat konusu na gelince ötv KDV artışları ve ku farklarından dolayı çok yükseldi. İkince olarak   piyasası var tabiki de sanırım sıfır almayı düşünüyorsunuz zaten sıfır alacaksınız en Az 5 yıl kullanacaksınızki verdiğiniz paraya değsin derim. Tabi karar sizin ama en güzeli aklınız da olan modellerin test sürüşlerini yapın derim.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 09 Aralık 2017 Saat 19:57
sonerkvl öncelikle yanıtın için teşekkür ediyorum.
Bugün bayiye gittim ve aracın içine bindim,geç vakit olduğu için test sürüşüne hafta içi davet ettiler haklı olarak.

2018 için yeni zamlar maalesef gelecekmiş.Aslında kullanıcı için gayet iyi bir durum bu,sıfır araçlar arttıkça ikinci el fiyatı da artış gösteriyor,bu anlamda da olumlu buldum.

Mesajı Yazan: OguzhanKucuk61
Mesaj Tarihi: 10 Aralık 2017 Saat 00:51
Orjinalini yazan: Semavi Semavi Yazdı:

Bugün bayiye gittim ve aracın içine bindim,geç vakit olduğu için test sürüşüne hafta içi davet ettiler haklı olarak.

2018 için yeni zamlar maalesef gelecekmiş.Aslında kullanıcı için gayet iyi bir durum bu,sıfır araçlar arttıkça ikinci el fiyatı da artış gösteriyor,bu anlamda da olumlu buldum.

Bir kullanıcı zamları nasıl onaylayabilir hayret ediyorum.
Piyasanın yükselmesi kimin işine geliyor sizce ?
Elinde araç var 20 lira ediyor. Piyasa yüksek 25 verdin. Başka araç almaya kalkınca 25 lik araca da 30 isteyecekler. Sonuç ? Sonuç olan bize oluyor. 50 bin liralık arabaya 150 bin lira ödeyerek sahip oluyorsun. Artık heves bile edemiyorum araçlara.

-------------
https://hizliresim.com/zjMbaB" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 10 Aralık 2017 Saat 15:25
Zamları onaylamıyorum yanlış anlaşılmasın,ikinci el piyasası için ileriye dönük söyledim bunu.
çünkü bazı markalar 5 yıl önce sattığı araçlarla yeni çıkan araçları neredeyse aynı fiyata veriyorlar günümüzde.Bu kötü demiyorum sadece ikinci eli prim yapmıyor.

Elimde olsa ötv bile kalksın isterim

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 11 Aralık 2017 Saat 08:10
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Bir kullanıcı zamları nasıl onaylayabilir hayret ediyorum.
Piyasanın yükselmesi kimin işine geliyor sizce ?
Elinde araç var 20 lira ediyor. Piyasa yüksek 25 verdin. Başka araç almaya kalkınca 25 lik araca da 30 isteyecekler. Sonuç ? Sonuç olan bize oluyor. 50 bin liralık arabaya 150 bin lira ödeyerek sahip oluyorsun. Artık heves bile edemiyorum araçlara.

zaten bu mantıkla 4 yılda 8 -10 binlik araçlar 25 binden satılır oldu. sıfırlar desen ayrı hikaye 90 binden aşağı dolu sıfır kalmadı. boş modeller 65 bin olsa da donanım seviyesi dacia seviyesinde,o kadar boş yani.

Mesaj Tarihi: 11 Aralık 2017 Saat 16:14
Araçlar ciddi anlamda pahalı,hele ki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda kazığın büyüklüğü bariz anlaşılıyor.
En azından şu ötv kalkmalı.

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 11 Aralık 2017 Saat 16:44

Araçlar ciddi anlamda pahalı,hele ki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda kazığın büyüklüğü bariz anlaşılıyor.
En azından şu ötv kalkmalı.

avrupada volvo xc90 aldığımız paraya ülkemizde dacia alınıyor.  
ülkemizde 132.000 lik volvo v40 almanya da 26bin euro.
ekşi sözlükte falan firma rezaleti diye açılan başlıklar ülkemiz için açılsa 10 üzerinden 15 alır.

Mesajı Yazan: Night65
Mesaj Tarihi: 14 Aralık 2017 Saat 17:43

Merhaba arkadaşlar 3008 ile aranıza katılmayı düşünüyorum,
Daha önce kadjar ,qashqai,bmw x1 düşünüyordum.Ancak inceleme ve araştırmalarım 3008'i ön planda tutmamı sağladı.

Araçla ilgili çok fazla kaygım yok,ancak şuan mevcut olarak kullanıcı arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.

Aktif hız kontrolü ve diğer güvenlik sistemlerini merak ediyorum,denemeleriniz olduysa bu konuda görüşlerinizi almak isterim.
Video kayıtlarınız varsa bu da açıkçası güzel olur.

Bunun dışında peugeot araçların ikinci el durumunu bilmiyorum,ikinci eli güçlü ve kazandırıcı mıdır?

Merhabalar,

Ben de yeni 3008 kullanıcısıyım. Çok beğendiğim bir araçtı ve şimdi benim.
Öncelikle şunu söyleyeyim,
1. Aracım 165 bg benzinli THP motor ve gtline versiyonu olduğundan, sessiz, titreşimsiz vede performanslı bir karaktere sahip.
2. içerisine binince inmek istemiyorsunuz. sürekli yolda olmak isteyeceğiniz bir araç.
3. Adaptif hız sabitleyici otoban sürüşlerinde inanılmaz keyifli, ayrıca eğer hızınız 65-180 km arasındaysa ve şerit takip sistemi devredeyse sizi şeritte tumak için bayağı çaba harcadığını görmek iyi hissettiriyor.

-------------
Saygılarımla
Nahit BASUT

Mesaj Tarihi: 19 Aralık 2017 Saat 00:59
Night65 görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum,
showroom da  baktığımda bende araçtan uzaklaşamadım,böyle bir çekiciliği var.
Adaptif hız kontrolde hızı ayarlama haricinde gerektiğinde durma olayı sorunsuz mu ve şehir içinde kullanmak mümkün mü,mesela hızımı 50 km ye ayarlayıp dur kalk trafik içinde kullanışlı olur mu?

Mesajı Yazan: Night65
Mesaj Tarihi: 19 Aralık 2017 Saat 08:22
Semavi bey,

Adaptif hız sabitleyici, mükemmel denecek bir şekilde iyi çalışıyor. Eğer hızınız 30 km üzerindeyse devreye alabiliyorsunuz, takip ettiğiniz araç duruncaya kadar belli bir takip mesafesinde yavaşlıyor ve nihayetinde duruyor, fakat otomatik kalkmıyor. Bu nedenle sizin bu fonksiyonu tekrar devreye almanız için minimum 30 km üzerine çıkmanız gerekiyor.
Sonuç olarak çok yavaş ilerleyen bir trafikte bu fonksiyonun optimum kullanılması çok olası değil.
Fakat dur-kalk ları çok olmayan bir trafikte yavaşlayıp (durmaya yakın bir hıza inmesini kast ediyorum) tekrar hızlanması çok güzel.

-------------
Saygılarımla
Nahit BASUT

Mesaj Tarihi: 19 Aralık 2017 Saat 19:37
Night65 çok teşekkür ediyorum bu güzel ve açıklayıcı bilgilendirme için.
Kazasız belasız güzel günlerde keyfi sürmenizi diliyorum.Kısmet olursa ben de bu keyifle eşlik edeceğim sizlere.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net