Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 407 egsoz emisyon arızası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

407 egsoz emisyon arızası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı 407MET76 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : peugot 407 1.6 hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407MET76 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 407 egsoz emisyon arızası
    Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 Saat 16:27
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim 2006 model peugot 406 1.6 hdı aracımın egsoz emisyon arızası vermeye başladı. ve arac max 130 km hıza çıkıyor  3000 deviri geçmiyor araba turbo üzerindeki alüminyum sacda siyah is birikmiş sorun ne olabilir. AngryAngryAngry

Düzenleyen 407MET76 - 10 Ağustos 2014 Saat 16:34
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407MET76 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 Saat 18:10
arkadaşlar bi önerisi olan yokmu yada ankarada güvenilir bi peugot tamircisi 
peugot 407 1.6 hdi black
Çevrimdışı Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 207 1.4 16v trendy lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 Saat 20:48
bilgisayara bağlatın büyük ihtimal katalitik bitmiş. ankrada çok fazla pejocu var. yetkili isterseniz sayfasına bir bakın.
Çevrimdışı mami202 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 407 sw executive 2,0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mami202 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 Saat 20:57
birkaç öneri fikir...
aracınızı serviste bilgisayara bağlatın arıza tespiti işinizi kolaylaştırır.
muhtemel veya olası sorunlar

kötü ve kalitesiz yakıttan kaynaklanabilir

katalitik konvertör de sorun olabilir 

fap sıvısı diye bir şey var yine egzos gazı emilimi ile alakalı bu sıvı bitmiş  olabilir özellikle aracın altını vurunca  bu sıvının bulunduğu kısım dağılabiliyor.

benzinli olsa idi direkt enjektörlere baktır derdim ama dizel olduğu için  üstte belirttiğim nedenlerden sorun oluşuyor olabilir.
Çevrimdışı derman362 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 27
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı derman362 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 Saat 21:05
Evet katalizör tamamen tıkanmış bitmiş ise egsoz manifoldu çıkışının rahat olmaması yüzünden Turbo nuz iptal yani çalışmıyordur ve bu yüzden 3000 deviri geçemiyorsunuz.
Gönül ister GTI,Cüzdan Derki TDI...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407MET76 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 Saat 22:26
evet aracın altını vurduktan sonra bu arıza vermeye başladı egsozdan surekli siyah duman atıyor yokuşta araba bayılıyor resmen.
peugot 407 1.6 hdi black
Çevrimdışı derman362 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 27
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı derman362 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2014 Saat 20:29
beyfendi tamamen arızanız katalizörden kaynaklı ya aşagıdaki lampta sensörünü kırdınız yada katalizör tek çözüm Thumbs Down
Gönül ister GTI,Cüzdan Derki TDI...
Çevrimdışı mehmet3580 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 2006 407 hdi confort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmet3580 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2015 Saat 14:11
s.a katalizörü söküp 600 lira karşılığında kaynarsu ve deterjanla  özel makinasında yıkayan servislere gidiceksin ben volvo servisinde yaptırdım sorun düzeldi
Çevrimdışı lthec Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 307 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lthec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2015 Saat 14:36
çoğu hata kodunda araba 3000 deviri geçmez.bu bir önlem. Arabayı stop edip çalıştırdıktan sonra 45 saniye kadar normal çalışıp sonra tekrar devir kesici 3000 deviri geçmene izin vermez. Kardeş arama motoruna katalitik konvertör yaz. Piyasada muadil olarak oldukça ucuza markalar var. Tamirle v.s. Uğraşma. Ama önce bir servise gidip sensörlede bir sıkıntı var mı diye kontrol ettirmen lazım. Eger sensörler sağlam ise o zaman yeni ürün al. Ben 2 sene kadar önce öyle yapmıştım.
L T H E C
Çevrimdışı Heavy_Metal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Heavy_Metal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2015 Saat 13:15
Bende 2009 model 1.6 dizeli var. Geçen sene araç daha 30000 km de iken yolda seyir halindeyken egzoz emisyon sistemi arızalı yazıp motor kendiliğinden durdu. Hemen hemen her hafta tekrarlıyordu. Bu sorunu yetkili servisler de çözemedi. O kadar sinir bozucu ki takasa vermeyi bile düşündüm ama arabaya kıyamadım. Gene birgün akşam üzeri yolda giderken ekranda yüksek yağ basıncı motoru hemen durdurun uyarısı verdi ekran kıpkırmızı oldu ardından egzoz emisyon sistemi arızalı asr/esp sistemi arızalı yazıları peşpeşe geldi tabi bu arada motor da kendiliğinden durdu. Rezil oldum yolda çok sinirlendim. Hatta arabayı parçalayasım bile geldi. Seyir halindeyken motorun durması ne demek yahu. Bu sefer ertesi gün arabayı sanayiye götürdüm sadece Peugeot ve citroen marka araçların elektrik ve elektronik sistemlerine bakan usta buldum sorunu anlattım. Aracı bilgisayara bağladı baktı etti derken motor içi sigorta kutusunun değişmesi gerekir dedi. Parçayı kargoyla getittirdim ve değiştirdik. Çok şükür arıza düzeldi. Arabama artık keyifle biniyorum. Araç kendi kendine saçmalamaya başladıysa bilin ki %90 motor içi sigorta kutusu arızalıdır, bu parçayı değiştirin.
Çevrimdışı bemko Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bemko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2016 Saat 07:50
merhaba kesinlikle  emme monifold la  ilgili  problem. rolantiye sensoru, kelebek , monifold  bunlari  temizle  duzelicektir.

143nsa05
Çevrimdışı GKDM Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 53
Aracı : PEUGEOT 508
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GKDM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2016 Saat 09:00
Kardeş merhaba bu sorunu çözebildinmi aynısında bendede var kurtulamıyorum acaba arabayımı yaksak?
Çevrimdışı mcddag Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 43
Aracı : 308 1.6 hdi millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mcddag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2017 Saat 19:54
merhaba aynı arızalar ben de de başladı hem de deliler gibi arızanın o parçadan olduğunu cihazlar ölçer mi
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2017 Saat 09:30
Orjinalini yazan: mcddag mcddag Yazdı:

merhaba aynı arızalar ben de de başladı hem de deliler gibi arızanın o parçadan olduğunu cihazlar ölçer mi

büyük ihtimal o dur hocam iyi bir elektronikçi problemi bulacaktır. tabi iyi bir usta önemli insanı yok bu yok şu diyip yolmayacak. isterseniz yetkili servise arıza tesbiti yaptırabilirsiniz böylelikle gereksiz yere ustalara para bayılmamış olursunuz. 100-150 tl arası buluyor.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı lthec Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 307 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lthec Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2017 Saat 09:53
Konu biraz eskimiş ama genel bilgi olsun diye yazayım. 
Eksoz emisyon hatası çok geneli kapsayan bir hatadır ve mutlaka egzoz sisteminde hata var demek değildir. Örneğin sübaplarınızdan dan bir tanesinde sorun olsa  veya ateşleme bobini bozuk olsa egzoza yanmamış benzin gideceğinden yine aynı arızayı verir. Hatta hava emiş ile ilgili bir sıkıntı bile o hatayı verebilir. Ben genel olarak aracımı ustaları yaptırırım fakat otomobil bakımı ile ilgili çok bilgili değilseniz en azından arıza tespiti için aracınıza özel cihazları olan bir yetkili servise gitmelisiniz. 
Size benzer bir örnek vereyim. Aracımın şanzımanı çok hata vermeye başlamıştı ve dik yokuşlarda çok zorlanıyordu. bir tanesi ünlü olmak üzere 4 ustaya gösterdim. tamamı şanzımanın sökülmesi gerektiğini söyledi. en düşük tahmin 5 bin lira en yüksek tahmin ise Türkiye deki en büyük özel servisten 13 bin lira olarak geldi. fakat kimse beni ikna edemedi çünkü teknik olarak olayı kabullenemedim. Ve olay tesadüfen sadece bir sübaptaki arızadan çıktı. hatta o ünlü usta aracı ona inanıp teslim etmediğim için bana tavır yapmıştı. düşünün ona inanıp aracı teslim etsem ortalama 7-8 bin liram gidecek ve aracım düzelmeyecekti. o yüzden tam emin olunamayan arızaların tespiti için yetkili servise gitmek en akıllıcası.
L T H E C
Çevrimdışı noscream Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı noscream Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2017 Saat 11:00
Tebrikler, kötü ustalar araç sahibini usta yaparmış derler! O misal!
Peugeot 407 Comfort 2007 Ekstra
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1476 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1435 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 191 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1109 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 240 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 574 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English