Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Enjektor Puskurtme Zamani Problemi Lutfen Yardim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Enjektor Puskurtme Zamani Problemi Lutfen Yardim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Ali1905 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Pug 206 1.4i XT Auto (2004)
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Enjektor Puskurtme Zamani Problemi Lutfen Yardim
    Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2014 Saat 23:40
Arkadaslar Herkese Merhaba , arabayi aldigimdan beri icinden cikamadigim bir sorun hakkinda sizlerden yardim bekliyorum , artik son umudum forumdan alacagim bilgiler kaldi

3 ay once 2004 model 96bin km 'de 206 1.4i otomatik bir arac aldim.

Araci aldiktan yaklasik bir hafta sonra asiri yakit yakmasindan dolayi Atiker NanoFast LPG kiti taktirdim.

Ilk depoyu bitirene kadar hersey cok guzeldi , ariza isigi bile yanmadigi icin mutluydum.
Fakat Aracim Full depo ile (32lt ' lik tank yaklasik 27-28 lt gaz aliyor) 200km yol yapti ve gaz bitti.

Aracim o zamanki lpg fiyati ile km ' ye 39 kurus yakiyordu su anki fiyatlarla 43 - 43 kurus yakiyor

O zamandan beri yasadigim hikayeme ve harcadigim paralara karsilik islemlere gelince 

Ilk 4 depoyu bitirdikten sonra LPG ' yi taktirdigm yere goturdum , oradaki usta bana aracin benzin Enjeksiyon milisaniyelerinin cok yuksek oldugunu aracin bu nedenle benzinde cok yaktigini ve buna bagli olarak LPG yi de cok yakacagini soylediler , Aracin benzin enjektor milisaniyeleri 4.5 ile 4.8 ms arasinda degisiyor , ustalar bunun 3.0 ile 3.2 arasinda olmasi gerektigini soylediler ve beni motor testciye gonderdiler.

Gittigim motor testcideki usta arabayi cihaza bagladi ve ust oksijen sensorunun arizali oldugunu, ilk once temizleme yoluna gidelim duzelmezse degistiririz ve puskurtme zamanlari duser arac duzelir dedi.

Bende bunun ustune Bosch 'tan aracim icin uygun olan Oksijen Sensorunu uygun parca numarisiyla aldim ve usta' nin yolunu tuttum ve bastan asagi komple bir bakim yaptirdim ve baya da para harcadim 

Yaptirdigim islemler.

- Motor Yagi ve tum filtreler
- Triger Seti
- Devirdaim
- V Kayisi
- Antifiriz
- Sanziman yagi sitedeki prosedurlere uygun olarak 1bin km ara ile 2 kere degisti
- Direksiyon Yagi
- Arka teker bilyasi
- Komple on duzen sifirlandi
- komple diskler balatalar sifirlandi
- Ust MAnifold daki Oksijen Sensoru degisti
- bogaz kelebegi temizlendi ( Kalibrasyon yapilmadi)
- Maf Sensoru temizlendi
- 2 kere subap ayari yapildi 
- Ust kapak contasi degisti
- Fren Musuru degisti

Bu islemlerin tamami yapildiktan sonra , sitedeki ECU Reset konusunda yazildigi gibi 3 dakika kuralina uyularak kutup baslarini sokup ECU reset yaptim ve arabayi yaklasik 200km benzinde kullandim, sonunda tekrar lpg ciye gittigim zaman Benzin enjeksiyon surelerinin 4.4 ms oldugunu gorunce resmen kafayi yeme noktasina geldim. 

Usta otomatik kalibrasyonla lpg yi tekrar formatlayip yukledi bu seferde LPG Nozullari buyuk uyarisi verdi , gittim aradim buldum 1.5mm nozul taktik ayar yaptik . Usta ayarda haritasinin mukemmel oldugunu fakat enjeksiyon surelerinin yinede yuksek oldugu icin yine cok yakacagini soyledi 

Ve nitekim su anda aracim sehir icinde daha da fazla yakmaya basladi 180km yi gecmiyor sehir icinde 
yani yaklasik olarak 42 43 kurus yakiyor kilometreye

Arkadaslar sonuc olarak bu benzin enjeksiyon sureleri baska ne gibi bir sebepten dolayi 4.3 4.6 ms gibi yukselir ne yaptiysam normale donduremedim lutfen yardim edin

Simdiden tesekkur ediyorum

Çevrimdışı Mesut48 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2004 206 1.4 XT Benzin
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mesut48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 01:02
Arkadaşım şehir neresi ?
__B0DRUMLU__
Çevrimdışı slhyldz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı slhyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 09:16
Merhaba;
Bu sorun bendede var. 2006 307SW.
Şuan için param yok. Ama şöyle bir yol izleyeceğim.
1. Önce aracın beynine yeniden yazılım yükleteceğim.
2. Gaz kelebeği kalibrasyonu yaptıracağım. ( aslında yapıldı ve bir ik gün düzeldi yeniden oldu.)
3. Benim aracımda zaman zaman gaz pedal sensörü artı uçta kısa devre hatası veriyor. Bundan dolayı eğer kalibrasyondan düzelmez ise gaz pedalını yine düzelmezse boğaz kelebeğini değiştireceğim. (gaz pedalım sensörlü.)

Peugeot 307SW Automatic 2006 Pendik-İstanbul
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 12:45
Orjinalini yazan: Mesut48 Mesut48 Yazdı:

Arkadaşım şehir neresi ?

Gaziantep hocam
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 12:47
Orjinalini yazan: slhyldz slhyldz Yazdı:

Merhaba;
Bu sorun bendede var. 2006 307SW.

Şuan için param yok. Ama şöyle bir yol izleyeceğim.

1. Önce aracın beynine yeniden yazılım yükleteceğim.

2. Gaz kelebeği kalibrasyonu yaptıracağım. ( aslında yapıldı ve bir ik gün düzeldi yeniden oldu.)

3. Benim aracımda zaman zaman gaz pedal sensörü artı uçta kısa devre hatası veriyor. Bundan dolayı eğer kalibrasyondan düzelmez ise gaz pedalını yine düzelmezse boğaz kelebeğini değiştireceğim. (gaz pedalım sensörlü.)

Hocam sizin aracinizda da mi enjeksiyon puskurtme zamanlari yuksek?
Birde bogaz kelebegi kalibrasyonu sonrasi duzeldi demissiniz kaca dusmustu zamanlar?
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 13:44
Hocam bende yaklaşık 5-6 ay önce lpg'li araca geçtim, bir kaç iş bilmez ustanın yüzünden kendi ayarımı kendim yapmaya karar verdim, bağlantı kablosunu aldım, yerli yabancı bir sürü forum karıştırdım, sayfalarca yorumlar okudum ama hiç birinde benzin enjeksiyon süresinin yakıta etki ettiğini duymadım, benim benzin enjeksiyon sürem 3.8, 3.9 civarında, yakıtım İstanbul şehir içi kısa mesafe dur kalk 40 kuruş, İstanbul şehir içi uzun mesefa normal trafik 30 kuruş şehir dışı 25 kuruş. Araç imzadaki araç.

Size tavsiyem bujilerinizi kontrol ettirin orjinal değilse yeni olsa bile değiştirin, ateşleme bobinini kontrol ettirin, lpg'de hem sağlıklı çalışması için hemde yakıt tasarrufu için ateşleme sistemi çok önemli
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı slhyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 14:06
Evet benim açma kapama zamanıda 5 civarı çıkmıştı. Ben zaten gaz ayarına gitmeden önce satın aldığım araca 2000 tl bayıldım.
Yağı suyu filtreleri Buji Ateşleme bobini termostadı subap takımı ve bütün parçaları orjinal peugeot parçaları. Hava filtreside dahil kullandım.
Gazcı ayar yapmadan geri yolladı beni. Neyse kalibrasyon yaptırdım ve tekrar gazcıya gittim. Süre bu defa 2,5 3 civarı çıkmıştı ve adam hah tamam düzelmiş dedi ve ayarlarımı yaptı. Eve geldim ertesi gün hiç yanmayan motor arıza lambam yandı ve ekrana Antiplusıon Fault hatasını yazdı. TEkrar gittim gazcıya dedi ayar yine bozulmuş. Dahada gitmedim sonra zaten paramda yok şuan.
İlk mesajımdada belirttiğim gibi önce ustamı değiştireceğim.Sadece Peugeot bakan bir servis bulup yeniden kalibrasyon yaptıracağım olmadı kelebeği veya gaz pedalını değiştireceğim. Vs...( İlk mesajdada belirttiğim gibi gaz pedal sensör arızası veriyor)
Yakıt olarakta benim araç 100 tl lik yakıt ile ortalama hızım 43 km. 320 km yol gidiyorum. Artık içinde sabahları benzinle çalışma zamanıda var. Uzun yolda arkadaşın dedği gibi 0,25 kruşlarıda göremiyorum. Ortalama 0,32 kuruş yakıyor aracım. Pek dur kalk trifiğinede girmem. Trafikte yola çıkmam pek. Yakıt lt 2,95 aygaz

Düzenleyen slhyldz - 28 Ocak 2014 Saat 15:53
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 14:49
Unutmadan ben LPG'yi 2.72 TL'den alıyorum, piyasada 3 TL'yi geçen fiyatlarda var ona göre hesap yapmak gerekir aslında.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 19:54
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Hocam bende yaklaşık 5-6 ay önce lpg'li araca geçtim, bir kaç iş bilmez ustanın yüzünden kendi ayarımı kendim yapmaya karar verdim, bağlantı kablosunu aldım, yerli yabancı bir sürü forum karıştırdım, sayfalarca yorumlar okudum ama hiç birinde benzin enjeksiyon süresinin yakıta etki ettiğini duymadım, benim benzin enjeksiyon sürem 3.8, 3.9 civarında, yakıtım İstanbul şehir içi kısa mesafe dur kalk 40 kuruş, İstanbul şehir içi uzun mesefa normal trafik 30 kuruş şehir dışı 25 kuruş. Araç imzadaki araç.

Size tavsiyem bujilerinizi kontrol ettirin orjinal değilse yeni olsa bile değiştirin, ateşleme bobinini kontrol ettirin, lpg'de hem sağlıklı çalışması için hemde yakıt tasarrufu için ateşleme sistemi çok önemli

Ustad , benzin enjeksiyon sureleriyle dogrudan oranitili olmasi soyle, LPG ECU' su arabanin benzin ECU'su nu kopyalayarark veyahut baska bir deyisle taklit ederek parametreleri belirliyor, mesela otomatik adaptasyon yaptigimiz zaman eger benzin enjeksiyn sureleriniz yuksekse dogal olarak lpg 'de kendisini ona gore ayarlayacagi icin araciniz benzinde oldugu gibi lpg de de yuksek yakacaktir

Tabi imkan olsa tum parametreleri yol testi yaprak kendimiz ayarlasak cok daha iyi olur sizin yaptiginiz gibi,

bu arada bujileri bosch buji ile degistirmistim , atesleme bobinini de kontrol ettireyim tavsiyeniz uzerine
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 19:56

Evet benim açma kapama zamanıda 5 civarı çıkmıştı. Ben zaten gaz ayarına gitmeden önce satın aldığım araca 2000 tl bayıldım.
Yağı suyu filtreleri Buji Ateşleme bobini termostadı subap takımı ve bütün parçaları orjinal peugeot parçaları. Hava filtreside dahil kullandım.
Gazcı ayar yapmadan geri yolladı beni. Neyse kalibrasyon yaptırdım ve tekrar gazcıya gittim. Süre bu defa 2,5 3 civarı çıkmıştı ve adam hah tamam düzelmiş dedi ve ayarlarımı yaptı. Eve geldim ertesi gün hiç yanmayan motor arıza lambam yandı ve ekrana Antiplusıon Fault hatasını yazdı. TEkrar gittim gazcıya dedi ayar yine bozulmuş. Dahada gitmedim sonra zaten paramda yok şuan.
İlk mesajımdada belirttiğim gibi önce ustamı değiştireceğim.Sadece Peugeot bakan bir servis bulup yeniden kalibrasyon yaptıracağım olmadı kelebeği veya gaz pedalını değiştireceğim. Vs...( İlk mesajdada belirttiğim gibi gaz pedal sensör arızası veriyor)
Yakıt olarakta benim araç 100 tl lik yakıt ile ortalama hızım 43 km. 320 km yol gidiyorum. Artık içinde sabahları benzinle çalışma zamanıda var. Uzun yolda arkadaşın dedği gibi 0,25 kruşlarıda göremiyorum. Ortalama 0,32 kuruş yakıyor aracım. Pek dur kalk trifiğinede girmem. Trafikte yola çıkmam pek. Yakıt lt 2,95 aygaz

Ustad biz seninle ayni sorunu yasiyoruz , bende cok fazla para harcadim , aslina bakarsan benimde aklima gelmisti acaba kalibrasyon yaptirsam duzelirmi diye , eger kalibrasyon yaptirinca duzelirse hemen bende bir deneyeyim , sen kalibrasyondan baska birsey yaptirmismiydin enjeksiyon zamanlarin 2.5 ile 3.0 arasina dustugu zaman ? Detayli soruyorm kus bakma :) cunku en ufak bir ayrinti bile onem arz eder oldu
Çevrimdışı ahmed206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Focus II tdci 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2014 Saat 23:50
Neredeyse her şeyi değiştirmişsiniz. Keşke şu problemi tüpe girmeden önce çözseydiniz. Şimdi bir de o dert. Ustalar zaten kulağıyla dinlemez, bir de LPG sisteminde ararlar sorunu.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 02:26
Orjinalini yazan: ahmed206 ahmed206 Yazdı:

Neredeyse her şeyi değiştirmişsiniz. Keşke şu problemi tüpe girmeden önce çözseydiniz. Şimdi bir de o dert. Ustalar zaten kulağıyla dinlemez, bir de LPG sisteminde ararlar sorunu.

çok haklısınız fakat , lpg yi taktırmadan önce böyle bir sorunun varlığından bile haberim yoktu ,  arabayı aldıktan hemen sonra lpg taktırdım zaten 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı slhyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 13:14
Dostum sen önce iyi bir Peugeot ustası bul. Sonra sorununu anlat. İlk yapacağın şey boğaz kelebeğini temizletip kalibrasyonunu yaptır. (bu işin ilmini herkez bilmez) pedalında kalibrasyonu olabilir. Zira pedalda tel yok sensörlü ve adaptasyon olmalı. Sonra bir iki gün kullan tekrar git baktır.Bozulmamışsa tamam bozulmuşsa ki bende şuan o aşamadayım. Boğaz kelebeğini değiştirip deneyebilirsin. Dedğim gibi maddi durumdan dolayı gidemiyorum şuanda. Boğaz kelebeği benim aracın 500 tl. Bu arada senin araç yenimi eski kasamı? KAç model?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı slhyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 13:22
Şimdi değişen şeyler zaten yaşı itibari ile zamanı gelen kompenentler. (biji,bobin,termostat vs.)
Ben extradan subop takımını değiştirdimki oda şanssızlığım oldu artık.
Birde bu açma kapama zamanını her adam bilmiyor. Ben benim ustaya söylediğimde oda ne demişti. Evet fransız mühendisler arancın motorunu üretirken tüp kullanacak kullancıları dikkat almamışlar. Peugeot ve citroen motorların ateşleme sistemleri tüpe uyumlu değil. Yazılımları hiç değil. Zaten elektronikte başarısız bir firma. Aslında Peugeottan uzak durmak gerek. Yanlışı biz en başta yatık :-)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 14:16
ustad benim arac 2004 model , gaz kelebegi adaptasyonunu haftaya yaptircagim insallah su sorundan kurtulurum , dedigin gibi hatayi bastan yaptik ama bu kadar para harcadiktan sonra karsiligini alamazsam daha kotu:)
pedal kalibrasyonu nuda ilk defa duydum onuda ustaya soyleyeyim anlayabilirse tabi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı slhyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 14:44
Daha bu araçta duyacağın o kadar fazla şey varki :-)
Pedalın pozisyonunu kelebeğe tanıtıyorsun böyle birşeydi.Ama hangi koşullarda yapılıyor onu bilmiyorum. Araştırmak gerekir.
Ben araştırırken Fransız sitelerinden araştırıp çevirici ile Türkçeye çevirttiriyorum. Daha sağlıklı bilgiler çıkıyor oradan. Mesela otomatik aracımla ilgili sorun olarak söylenen şeyin ( Devir okuma sensörü) değiştirelim dediler. Aslında tölerans içinde olduğunu ve normal olduğunu öğrendim. Türkiyedeki hiç bir sitede bulamayacağın bilgi birikimlerine erişebilirsin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 18:55
Vallahi gozum korkmadi degil , bakalim bu gaz kelebegi adaptasyonu icin iyi bir usta bulabilecekmiyim , olmadi servise gideyim diyorum ama , Allah bilir ne kadar para isterler Shocked
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı slhyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2014 Saat 10:54
Arkadaşlar merhaba;
Ben aracımı umraniyede kalender otoya götürdüm.Şuayip usta diye bir sahibi var. Bu benzin açma kapama hatasından bahsettim ve arıza kodunu söyledim.(P1644 - gaz pedal sensörü artı uçta kısa devre yazıyor) Tabiki oda pc ye takarak gerekli kontrolleri yaptı. Önce sıfır boğaz kelebeği taktı. Sonra gaz pedalı taktı soketleri vs. kontrol etti ama uyarı ikaz lambam sönmedi. Sorunum beyinle veya bu kombinasyon içindeki kablo soketleri ile alakalı olduğunu düşünüyor. Beyinci kontrol edecek ve arızayı gidermeye çalışacaklar. Olay gaz pedalın konumunun tam olarak bilememesi olarak düşünüyor. 
Tabi Ali'nın aracında arıza lambası yanıyor mu? Hata kodu var mı? bilemiyorum. Belki aynı sorunu yaşıyoruz ama onun aracındaki sorun sadece boğaz kelebeği temizliği ve kalibrasyonuyla düzelir.

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2014 Saat 11:38
Gelişmeleri bekliyoruz Hocam bende merak ettim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali1905 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2014 Saat 13:48

Arkadaşlar merhaba;
Ben aracımı umraniyede kalender otoya götürdüm.Şuayip usta diye bir sahibi var. Bu benzin açma kapama hatasından bahsettim ve arıza kodunu söyledim.(P1644 - gaz pedal sensörü artı uçta kısa devre yazıyor) Tabiki oda pc ye takarak gerekli kontrolleri yaptı. Önce sıfır boğaz kelebeği taktı. Sonra gaz pedalı taktı soketleri vs. kontrol etti ama uyarı ikaz lambam sönmedi. Sorunum beyinle veya bu kombinasyon içindeki kablo soketleri ile alakalı olduğunu düşünüyor. Beyinci kontrol edecek ve arızayı gidermeye çalışacaklar. Olay gaz pedalın konumunun tam olarak bilememesi olarak düşünüyor. 
Tabi Ali'nın aracında arıza lambası yanıyor mu? Hata kodu var mı? bilemiyorum. Belki aynı sorunu yaşıyoruz ama onun aracındaki sorun sadece boğaz kelebeği temizliği ve kalibrasyonuyla düzelir.

Ustad benim aracimda Peugeot Planet ' te herhangi bir hata cikmamisti , faka ben bu sefer direk servise goturup orada bilgisayara baglatmayi dusunuyorum , daha sonrada hata kodu cikmazsa bogaz kelebegi temizligi yaptirip kalibrasyon yaptiracagim , sonuclari da buraya yazarim tekrar . 

Sormak istedigim bu benzin zamanlari hemen yerine geliyor mu acaba yoksa belli bir muddet arbayi benzinde kullanmam mi gerekiyor ?

Cunku benim baska yabanci forumlarda da arastirdigima gore Fransiz arabalari ECU duzeltmelerini cok gec yapiyormus, yani 400 km civari benzinde binmek gerekiyormus sanirim 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 958 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5554 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1158 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 859 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 662 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2716 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1064 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1845 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12715 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 650 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 484 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 450 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 493 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 509 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 789 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 617 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16054 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5540 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1883 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 496 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English