Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İlk Çalıştırmada stop etme sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İlk Çalıştırmada stop etme sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı b.yılmaz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Peugeot 206 1.4 X-Line 2004
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı b.yılmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İlk Çalıştırmada stop etme sorunu
    Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2013 Saat 14:14
Merhabalar,

Arabamda İlk Çalıştırmada stop etme sorunu var. Yaşadığım durumu başta kısaca anlatayım, sonra aşağıda merak edenler için geniş anlatımım var; Vites boşta iken kontağı çeviriyorum, motor fazla sürmeden çalışıyor. Hareket etmeden lpg'ye geçmesini bekliyorum. LPG'ye geçiş ayarı 25 derece motor sıcaklığı ve sonrasında 5 saniye gecikme. Motor soğukken bu sıcaklığa varıp lpg'ye geçmesi yaklaşık 1 dakikayı buluyor. LPG'ye geçince vitesi 1'e atıp debriyajı yavaştan bırakırken gaza yavaşça basıyorum. Araba çok az hareket etmeye başlıyor ama motor devri 2000'lere gelince eğer gaza yüklenmezsem stop ediyor.

Ben motor ustası değilim ama mühendisim. Bu soruna küçük birşey sebep oluyor gibime geliyor. Yetkili servis de özel tamirciler de bir sürü parça sayıp tek tek kontrol edilecek, yapılabiliyorsa bakımdan geçecek yada sorun varsa değişecek deyip gözümü korkutuyorlar. Benzer problemi yaşamış olan varsa veya bu sorunu bilen motor ustası varsa yardım lütfen!!!

Soracak olanlar için arabamla ilgili yaşadığım tüm olaylar ve bendeki geçmişi;
Aracım 2004 model 206 1.4 X-line (75 Beygir) Benzin + LPG
Aracı alırken önceki arabamı götürdüğüm ve güvendiğim tamircime götürüp kontrol ettirmiştim. Test sürüşü yaptı, motor kaputunu açıp baktı ve "Bir problemi yok!" dedi. Ancak aldıktan sonra aslında birçok sorunu olduğunu anladım, şöyleki; aldığım gün 50 km'lik bir yola çıktım ve yolda sürüş halindeyken kendiliğinden stop etmeler, keskin virajdan yavaş dönerken stop etmeler, teklemeler olmaya başladı. Daha sonra götürdüğüm başka bir tamirci lifte kaldırıp baktı ve arabada o kadar çok sorun saydı ki yapmayıp hurdaya çıkarsan yeridir demeye getirdi resmen. Bir başka tamirciye götürdüm, gaz kelebeğini söktü temizledi taktı, motor kapağını söktü sübap ayarlarını kontrol etti ve "Sübap ayarında problem yok" dedi. Gaz kelebeği temizliği de bir şey farkettirmedi.

Adana'daki Yetkili Peugeot servisine götürdüm. A'dan Z'ye her türlü sorununu ve sorunlu parçasını listelemelerini istedim. Toplam 4800 TL masraf çıkardılar. Ama ilk etapta benim yaşadığım problem için Motor Regülatörü'nün (Gaz kelebeğinden önceki parça) değişmesini tavsiye ettiler. Orjinaliyle değiştirttim, tabi bu arada bilgisayarlı ayarlarını filan yaptılar. Kısa bir süre arabada düzelme oldu. Sonra yavaştan yine başladı. (Bu arada yakıt tüketimi 100 km'de yaklaşık 10 litre benzin idi.)

Ve artık araba ilk çalıştırmadan sonra harekete geçerken stop etme sorununu sık sık yapmaya başlamıştı. Şöyleki kontağı çevirdiğimde fazla sürmeden motor çalışıyordu, sonra 1.vitese atıp normal olarak debriyajı yavaştan bırakıp gaza yavaşça basmaya başlıyordum, bu esnada motor devri de yavaşça artıyor tabiki. Ama tam araba yarım metre kadar hareket edip devir 2000'lere geldiğinde ben ayağımı gazdan çekmememe rağmen araba birden stop ediyordu. Hareket etse de araba şiddetli biçimde resmen silkeleniyor motor bir süre devrini alamıyordu. Gaza asılıp yüksek devirlere çıkmadan bunu atlatamıyordum.

Aldığımda benzinliydi, bir süre sonra LPG taktırdım. LPG taktırdıktan sonra arabanın çekişi LPG'de daha iyi oldu. Bu da bildiğim kadarıyla ters bi durum. Genelde en iyi ihtimalle benzinle aynı çekiş gücünü verdiğini , hatta çoğu durumda çekiş gücünün azaldığı söylerler. Bir süre böyle kullandım, sonra araba sürüş halindeyken arasıra STOP lambası yanıp sesli sinyal vermeye başladı. Çoğu zaman gelişigüzel zamanlarda ama daha çok gaza asıldığım zamanlarda olduğunu farkettim. Sonra sürüş halindeyken aynı şeyi yapıp bir de stop etmeye başladı. Kısa bir zaman sonra sürüş halindeyken motordan sanki birşey kopup etrafına sürtmüş gibi bir ses geldi. Hemen kenara çektim. Birkaç tamirciyi aradım, hepsi "Triger kayışı kopmuştur" dedi. Çektik tamirciye 820 lira masrafla yaptılar Triger'den dolayı olan sorunları.

Şimdi başa döndüm, motor soğukken genelde sabahları ilk çalıştırmada harekete geçer geçmez stop ediyor. Bunun önüne geçmek için o esnada gazı köklesem stop etmiyor ama bu yaptığı normal değil sonuçta.

Düzenleyen b.yılmaz - 14 Eylül 2015 Saat 14:14
Peugeot 206 1.4 X-Line 5K 2004 Benzinli
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2013 Saat 14:30
Kalkışta stop etme olayını benzinle de yapıyor mu? Denemediyseniz aracı benzine geçirip öyle deneyin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı b.yılmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2013 Saat 15:23
Evet benzinde de aynı problemi yapıyor. LPG'yi kapatıp denediğimde de durum aynı. Zaten sorunlar benzinli olarak kullanırken vardı, lpg taktırınca biraz azaldı. Ama kalkışta stop etme devam ediyor. Trafik ışıklarında bekledikten sonraki kalkışta da aynı stop etme sorununu yaşıyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı b.yılmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2013 Saat 13:09
Evet benzinde de aynı problemi yapıyor. LPG'yi kapatıp denediğimde de durum aynı. Zaten sorunlar benzinli olarak kullanırken vardı, lpg taktırınca biraz azaldı. Ama kalkışta stop etme devam ediyor. Trafik ışıklarında bekledikten sonraki kalkışta da aynı stop etme sorununu yaşıyorum.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2013 Saat 16:36
Sadece lpg'de yapsa lpg basıncından olabilir diyecektim ama şuan için hiçbir fikrim yok malesef.
Çevrimdışı tariik_akan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206+ / 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tariik_akan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2013 Saat 00:01
Arkadaşlar aynı sorun bendede var.ilk çaliştirdiğimda direk basıp gidemiyorum.Fakat bir süre bekliyorum.Bendeki o kadar sık değil sadece ilk çalıştırdığımda sıkıntı yapıyor.onuda geçtiğimiz salı günü ustaya götürdüm gaz kelebeğinden yapıyor olabilir dedi.Akşam üstü gittiğim için yetişmez dedi bi temizler takarız dedi.Yine yaparsa değişmesi gerekebilir dedi..Birde subap ayarı yapılması lazım dedi.Sorunu çözen olursa yada yaşamış halletmiş olan varsa cevapları bekleriz...
Peugeot 206+ 1.4(KIRMIZI) BENZİNLİ -- PEUGEOT 307 SW 1.6 (GÜMÜŞ GRİ) BENZİNLİ
Çevrimdışı kursat3006 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kursat3006 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2013 Saat 00:55
25 derece cok düşük arac boşta 1 dk çalışıp gaza geciyosa su soğukta stop etmesi gayet o ayari değiştirin öncelikle.. ben bormakde yasaniyodum ana havaların sogumasiyla beraber gaza tepkisi azalıyor aracın benzin den ilk geçtiği zaman
ANGARA ASLANI (06 PJP 91)
ARABADA "EMEK" VAR !
ARAÇ LİNKİ ;
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=32201&title=angara-aslani06pjp91
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı b.yılmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2013 Saat 09:13
Orjinalini yazan: tariik_akan tariik_akan Yazdı:

Arkadaşlar aynı sorun bendede var.ilk çaliştirdiğimda direk basıp gidemiyorum.Fakat bir süre bekliyorum.Bendeki o kadar sık değil sadece ilk çalıştırdığımda sıkıntı yapıyor.onuda geçtiğimiz salı günü ustaya götürdüm gaz kelebeğinden yapıyor olabilir dedi.Akşam üstü gittiğim için yetişmez dedi bi temizler takarız dedi.Yine yaparsa değişmesi gerekebilir dedi..Birde subap ayarı yapılması lazım dedi.Sorunu çözen olursa yada yaşamış halletmiş olan varsa cevapları bekleriz...

Gaz kelebeği çoğu ustanın ilk söylediği şey oluyor. Ama anladığım kadarıyla karbüratörlü arabalar için geçerli o söyledikleri. Enjeksiyonlu arabalarda gaz kelebeğinden önce motor regülatörü olduğu için sadece gaz kelebeği temizliği pek bi işe yaramıyor. Ben motor regülatörünü de değiştirttim yine de düzelmedi. Ayrıca sübap ayarı sıfırdan yapıldı yine de bi fark yok.

Ancak geçenlerde şunu gözlemledim; sabah ilk çalıştırmada motor ısınsın da lpgye hemen geçsin diye boşta gaza basıp 3000 devirlerde tuttum. Ama devir sabit kalmadı 2900 ile 3100 arasında gidip geldi. Bugüne kadar yaşadığım o kalkışta stop etme sorununun da bundan olduğunu anladım. Çünkü debriyajı yavaşça bıraktığımda bi noktada devir düzensizliği nedeniyle 200 devir düşüş olunca sanki debriyajı bırakıp gaza basmamışsın gibi oluyor. 

Yani özet olarak lpg sistemiyle ilgili bi sorun yok. sorun tamamen benzin sisteminde. motor soğukken 200 devir kadar iniş kalkış yapıyor kendi kendine.

Uzmanlık sorusu: sabah ilk çalıştırmada benzindeyken, motor ısınmadan önce 200 devir kadar düzensizlik ve gaza bastığında motorda boğulma neden olur? Gaza bastığımda motor boğulurken egsozdan da pat pat pat diye düşük sesli gürültüler duyuyorum.

Düzenleyen b.yılmaz - 06 Aralık 2013 Saat 13:02
Çevrimdışı _ali_ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _ali_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2013 Saat 10:27
Benim araçta da aynı sorun biraz daha az olmakla birlikte var, ayrıca forumda bu konuda sonuca ulaşmayan 3-5 başlık ta okudum. Yarım depo kadar taze benzin alıp biraz benzinde kullanınca sorun azalıyor veya bazen geçici bir süre tamamen geçiyor benim araçta.

Bunun bir arızadan çok beyin denen zımbırtının LPG kullanımı ile oluşan değerlere uyum sağlaması, benzinde ve motor soğukken motora ayarsız karışım göndermesi gibi bir durum olduğunu düşünmeye başladım. Sensör, kelebek, bobin ve bujilerin durumuna göre bazı araçlarda sorunun çok belirgin olduğu veya tam tersi pek hissedilmediğini düşünüyorum. Tabii ben motordan falan pek anlamıyorum, ustaya falan göstermişliğim de yok.
206 1.4 + LPG
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tariik_akan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2013 Saat 23:53
Orjinalini yazan: b.yılmaz b.yılmaz Yazdı:

Orjinalini yazan: tariik_akan tariik_akan Yazdı:

Gaz kelebeği çoğu ustanın ilk söylediği şey oluyor. Ama anladığım kadarıyla karbüratörlü arabalar için geçerli o söyledikleri. Enjeksiyonlu arabalarda gaz kelebeğinden önce motor regülatörü olduğu için sadece gaz kelebeği temizliği pek bi işe yaramıyor. Ben motor regülatörünü de değiştirttim yine de düzelmedi. Ayrıca sübap ayarı sıfırdan yapıldı yine de bi fark yok.

Ancak geçenlerde şunu gözlemledim; sabah ilk çalıştırmada motor ısınsın da lpgye hemen geçsin diye boşta gaza basıp 3000 devirlerde tuttum. Ama devir sabit kalmadı 2900 ile 3100 arasında gidip geldi. Bugüne kadar yaşadığım o kalkışta stop etme sorununun da bundan olduğunu anladım. Çünkü debriyajı yavaşça bıraktığımda bi noktada devir düzensizliği nedeniyle 200 devir düşüş olunca sanki debriyajı bırakıp gaza basmamışsın gibi oluyor. 

Yani özet olarak lpg sistemiyle ilgili bi sorun yok. sorun tamamen benzin sisteminde. motor soğukken 200 devir kadar iniş kalkış yapıyor kendi kendine.

Uzmanlık sorusu: sabah ilk çalıştırmada benzindeyken, motor ısınmadan önce 200 devir kadar düzensizlik ve gaza bastığında motorda boğulma neden olur? Gaza bastığımda motor boğulurken egsozdan da pat pat pat diye düşük sesli gürültüler duyuyorum.

Demek oluyor ki o zaman buna çözüm yok.Mecbur katlanacak miyiz? Ben araci alirken hava sıcaktı hiç bir sıkıntı yapmıyordu.İzmirden aldım geldim.Havalar soğudu böyle yapmaya başladı.Temizletsek de regülatörü değiştirsek de sıkıntı çözülmeyecek anlaşılan?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tariik_akan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2013 Saat 23:57
Orjinalini yazan: _ali_ _ali_ Yazdı:

Benim araçta da aynı sorun biraz daha az olmakla birlikte var, ayrıca forumda bu konuda sonuca ulaşmayan 3-5 başlık ta okudum. Yarım depo kadar taze benzin alıp biraz benzinde kullanınca sorun azalıyor veya bazen geçici bir süre tamamen geçiyor benim araçta.

Bunun bir arızadan çok beyin denen zımbırtının LPG kullanımı ile oluşan değerlere uyum sağlaması, benzinde ve motor soğukken motora ayarsız karışım göndermesi gibi bir durum olduğunu düşünmeye başladım. Sensör, kelebek, bobin ve bujilerin durumuna göre bazı araçlarda sorunun çok belirgin olduğu veya tam tersi pek hissedilmediğini düşünüyorum. Tabii ben motordan falan pek anlamıyorum, ustaya falan göstermişliğim de yok.

Ali kardeşim benim araçta sadece ilk çaliştirmada yapıyor.Motor ısındı mı tamam.10 defa çaliştir durdur çaliştir durdur sıkıntı yapmıyor.Sadece ilk çalıştirmada yapıyor.Ee o zaman buna lpg ciye götürüp ayar yaptırsak çözülmeyecek mi?
Çevrimdışı fth306 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 306 cabrio 2.0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fth306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2013 Saat 00:29
arabanın boğuluyormuş gibi yapıp egzoz dan derinden gelen pat pat sesleri, bobin veya aracın benzini yakamamasından kaynaklı diye biliyorum, ama bobin olsa sürekli olur sanki. demek soğukken ya yakamıyor yada karışım dengesiz geliyor zengin karışım şeklinde. LPG ile ilgili hiç bi fikrim yok ama diagnostiğe bağlayıp sorun görülebilir belki (tahmin sadece)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı b.yılmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2013 Saat 11:11
Orjinalini yazan: fth306 fth306 Yazdı:

arabanın boğuluyormuş gibi yapıp egzoz dan derinden gelen pat pat sesleri, bobin veya aracın benzini yakamamasından kaynaklı diye biliyorum, ama bobin olsa sürekli olur sanki. demek soğukken ya yakamıyor yada karışım dengesiz geliyor zengin karışım şeklinde. LPG ile ilgili hiç bi fikrim yok ama diagnostiğe bağlayıp sorun görülebilir belki (tahmin sadece)

Diagnostige servisinde bağlanıp bakilmisti ama bu konuda bir hata vermemisti. Ama bobin ve dengesiz karisim konularina baktirmak lazim. Sonuc alirsam yazarim.
Çevrimdışı ertugrulll Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 206 plus
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ertugrulll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2013 Saat 17:21
Bende de aynı sorunu yapıyor son 2 haftadır. . Hatta bazen otoparklardan çıkarken arabayı çalıştırıyorum vitese takıyorum gaza basıyorum ya gaz yemiyor yavaş yavaş yiyor yada stop ediyor. Acemi damgası yiyorum. Aracım 2011 model 206+ 1.4 benzin+LPG. BRC.
Önce Fatih peugeot soktum bir sorun yok dediler birde LPG cinize sorun dediler. Daha sonra BRC Servisi'ne gösterdim garantili diye konuyu anlattım. LPG araçlarda peugeot olur dediler. Kimisinde yollarda sorun çıkartır kimisinde uymaz git gel yaparsın, sanayicilerle kardeş olursun dedi. Bence sorun yok sabahları çalıştır 1 dk bekle gaza basarak boğma dedi. Sen kemerini takana kadar aynalara bakana kadar o zaman hızlı geçer. Genelde kışın yapar dedi. Yazın veya kışın donda bile tek seferde alır sen kafanı takma böyle basit şeylerle dedi.
Dediği gibi arabama biniyorum çalıştırıyorum ancak kemer ayna teyp kanal derken zaman geçiyor. Stop sorunuda ortadan kalkıyor bende.
Siteden Yapılan:Mercekli Bi-Xenon,Iran Stoplar,7 Inc Ekran,4 Cam Otomatik,CC,Sağ Sis,Bagaj-Torpido-Kaldırım aydınlatma,Tutamaçlar,Arka Kafalık-Hoparlör,Elektirkli Isıtmalı Yan Ayna,Çeşitli sensörler..
Çevrimdışı bluellay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 X-Line 1.4 5K BenzinLPG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bluellay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2014 Saat 14:58
bende de aynı problem var. bazen artıyo bazen kayboluyo. oksijen sensöründen şüpheleniyorum. sipariş verdim, gelince taktırıcam. o zaman anlarız.
206 X-Line 1.4 5K Benzin+LPG 2004 model
Çevrimdışı 67okan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 67okan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2014 Saat 19:24
Bende de aynı sorun var, gaz kelebeğine giden kabloların şase yapması ile ilgili deyip kabloları yenileyip çözdüklerini söyleyenler var, bunu yapan ya da nasıl yapılabileceğini fotoğraflayabilecek arkadaş var mı? ya da başka bir çözüme ulaşan var mı?
Çevrimdışı jembey Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Peugeot 206 X-LİNE
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı jembey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 01:00
bendede aynı problem vardı eger aracı calıstırıken gostergeler sapıtıyorsa bide teyp ve saat takvim yeri kendini resetliyorsa problem aküdendir.
bide usta senin arac galiba 300bin km devirmis kmyi dusurmusler gibi geldi anlatıgın seylerden
az yakar çok kaçar :)
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2014 Saat 22:40
Orjinalini yazan: ertugrulll ertugrulll Yazdı:

Bende de aynı sorunu yapıyor son 2 haftadır. . Hatta bazen otoparklardan çıkarken arabayı çalıştırıyorum vitese takıyorum gaza basıyorum ya gaz yemiyor yavaş yavaş yiyor yada stop ediyor. Acemi damgası yiyorum. Aracım 2011 model 206+ 1.4 benzin+LPG. BRC.
Önce Fatih peugeot soktum bir sorun yok dediler birde LPG cinize sorun dediler. Daha sonra BRC Servisi'ne gösterdim garantili diye konuyu anlattım. LPG araçlarda peugeot olur dediler. Kimisinde yollarda sorun çıkartır kimisinde uymaz git gel yaparsın, sanayicilerle kardeş olursun dedi. Bence sorun yok sabahları çalıştır 1 dk bekle gaza basarak boğma dedi. Sen kemerini takana kadar aynalara bakana kadar o zaman hızlı geçer. Genelde kışın yapar dedi. Yazın veya kışın donda bile tek seferde alır sen kafanı takma böyle basit şeylerle dedi.
Dediği gibi arabama biniyorum çalıştırıyorum ancak kemer ayna teyp kanal derken zaman geçiyor. Stop sorunuda ortadan kalkıyor bende.

su an ayni problemi yasiyorum ama daha once hicbir sikinti yoktu. -30 derecede tek marsta calistirip suruyordum direk. Simdi bi yer bozuk ama neresi zikkimin :(
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı kaangk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 43
Aracı : peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaangk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2014 Saat 12:50
Bende Renault megane vardı 2000 model lpgli, lpg takıldıktan 6 ay sonra ilk çalıştırmalarım zorlaşmaya başladı, yeri geldi 7-8 marş araba zor çalışıyordu(özellikle kışın), çok araştırdık bulamadık sorunu sattım arabayı, renault servisindeki adam ilk çalıştırmada zengin karışım gelmesi gerektiğini söylemişti, sonradan uyandım, araç lpg deyken benzin pompası çalışıyordu ve çeyrek depodan az kullandım hep zamanla pompa basıncı düşmüş olabilir, (kuru sıkı çalışan benzin pompası illaki sorun çıkartır) serviste arabayı yatırın iki gün çalışmadan benzin pompasının motora giden hortumunu çıkartıp manual kaç barsa başka pompayla orjinal basınç değerinde benzin pompalatın düzgün çalışırsa yeni pompa alamanız gerekebilir. Amaç ilk çalışmadaki orjinal zengin karışım oranını tutturmak.
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2014 Saat 12:48
Hocam, klasik olacak biraz ama anladığım kadarıyla bujilerde problem var. Araç iyice ısınana kadar devir düzensiz ve stop eder. Bujileri değiştirin ve deneyin. Lütfen orjinal kaliteli buji takın.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2014 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5769 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1239 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1090 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 742 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2821 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1139 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1939 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12871 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 851 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 557 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 569 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 572 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 935 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 807 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16172 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5614 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1959 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 554 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
FURKANAKKAS 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English