Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 hararet Yardım lütfen
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 hararet Yardım lütfen

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hkn_dmrci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Peugeot 306
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 hararet Yardım lütfen
    Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 00:40
Merhaba arkadaşlar,
2 ay önce 2000 model 306 bva otomatik vites araç aldım. aracın hararet göstergesi rolantide çalışırken 90'da sabit kalıyor. ama yolda 100-110km/saat hızla giderken hararet 105'de kalıyor, yolda biraz yokuş varsa 110'a ramak kalıyor. aracımda herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor. Formda benzer konuları inceledim ,arkadaşlar stop lambası yanıyor demişler ama bende hiç yanmadı. (nerde olduğunuda bilmiyorum)Aracımda herhangi bir su eksiltme olmadı ayrıca durmadan hararet göstergesi 105 de ikende 2 saat yol yaptığımda oldu.
ilk defa peugeot marka araba kullanıyorum bu hararet gösterge değerleri normalmidir? Ustaya gitmeden fikir sahibi olmak istiyorum siz değerlerli arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum.
Haftaya tatile çıkacağız çoluk çocuk tüm aile yolda kalmak istemiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim,

SAĞDAN GİDELİM ÜZÜLMEYELİM...
Çevrimdışı ataman100 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 00:51
Her güzelin kusuru olur ben hep peugeot nun devirli makinalarına bindim hepte yaşadım aynı şeyi ama hiç bir zaman zararını görmedim biraz deviri yükseltince oluyor hocam her şeyi değiştirdim yaza girerken radyatöre kadar ısınan yağ harareti yükselttiği düşüncesindeyim tecrübelerime dayanarak peugeot arabasını kısa koşularda devirli kullanılmalı onun dışında standart devirde hiç bir şey olmayacağını biliyorum tecrübelerimden
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 01:33

Cevabınız için teşekkürler. Bu durumda bu şekilde kullanamanın sorun çıkarmayacağını mı düşünmeliyim. Yağın harareti yaz aylarında yükseltebileceğini söylemişsiniz bunun için yağa katılan bir katkı malzemesi yokmudur?

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 09:27
Hocam siz takip ederseniz zarar vermez ben devamlı devirli kullandığımda gözüm yağ ve hararet göstergelerinde olur ama siz içinizin rahat etmesi için aracı bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim ben sadece tecrübelerimi paylaşıyorum
Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 09:58
hararet müşürüne bi baktır. su eksiltmiyorsa müşürde sıkıntı olabilir....
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2013 Saat 19:02

bende müşür diye düşünüyorum ama hangisi olduğunu bilmiyorum tabi. bu tür mekanik sorunların ötesinde bir kaç yerde ''radyatör hava yapmıştır'' ve ''hortum tıkalıymış''gibi yorumlar okuyorum. bu tür yaklaşımlar bir dünya masraf yaptıktan sonra son çare olarak düşünülüyor . İlk olarak bilgisayara bağlatıp tüm müşürlerini eğer yapabiliyorsa kontrol ettirmek olacak. devir daim ve termostatı kontrol edebiliyorlar mı bilemiyorum. direk sök tak mı yapılması gerekir? Sonra sizlerle paylaşırım.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 Saat 02:23
Arkadaşlar aynı sorunla karşılaşanlar yok mu?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 Saat 21:27
Klima kapalıyken deneyin birde sanırım klima açık oluyor ben bugün özellikle denedim klima açıkken yükseliyor klima kapanınca normal değerlere düşüyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 Saat 21:53
Klima açikken denemiştim.ama benim bildigim iki adet fan bar ve klimayı açıkken diger fanında devreye giriyor olması gerekiyor. Sanırım soğutma sistemini kontrol.ettirmem gerekiyor. Normal gitmeyen burşeyler var. Cevabıniz icin tesekkur ederim
i
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2013 Saat 00:22
Hocam 306 gtı var bende iki fan var bendede ikiside aynı anda devreye giriyor ama klimayı açınca hararet yükseliyor özellikle denedim sizin için kapanınca düşüyor ben sizin klimayı açık haliyle denediğinizi bilmiyordum sadece deneyip gördüğüm ve kesin sizinde aynı şeyi bilmiyerek yaptığınızı düşünerek kapatın dedim bence bir sorun yok diye düşünüyorum aracınızda
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2013 Saat 23:55
arkadaşlar bugün özel peugeot servisine gittim. bana sorunun radyatörden kaynaklandığını çin malı kullanıldığı için düz yolda ve yokuşta peteklerin yeterli olmadığını ve sikülasyonu yapamadığını orjinali ile değiştirmek gerektiğini söylediler maliyeti 440 tl işlik ile 500tl dediler. sizin fikirlerinize ihtyiyazım var. aracım rolantide durduğu yerde 90'ı geçmiyor ama düz yolda 100 ile giderken 105 de sabit kalıyor. yokuş yukarı ise 110 a kadar dayanıyor. Tek yol radyatör değişimimidir. Aracı alalı 2 ay oldu ama ne zaman değişti daha önce böyle bir sorun varmıydı bilmiyorum. aracı aldığım adamda telefonunu açmıyor:(
Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2013 Saat 21:52
aga nerde ist.damısın bilmiyorum ama ist.daysan birde sanayiye sor fiyat için:) güngören sanayiye yada atatürke!
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2013 Saat 04:09
ya arkadaşlar dün sanayiye gittim. radyatör ,termostat devir daim hararet müşürü hepsini değiştirdim. ama sorun hala devam ediyor. Şimdi size bir soru soracağım. Sorun LPG'den kaynaklanıyor olabilirmi? Soğutma sistemi sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor. LPG soğutma sisteminden kaynaklanıyor olabilir mi? benzinde çalıştırsam LPG soğutma sistemini iptal ediyormu su ordan geçermi?
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2013 Saat 07:40
Acaba yanlis yag mi kullanilmis aracinizda? Kac numara oldugu hakkinda bilginiz var mi?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2013 Saat 14:30
hocam onuda yeni değiştirdim. total quartz2000 10/40 kullandılar. triger kayısı ve yanındaki iki kayışda değişti. ben şaştım bu işe nasıl olurda o kadar ustanın elinden geçer ve sorun çözülmez. şimdi birde sadece benzinde kullanmayı deniyeceğim. Sorunun LPC soğutma suyu bağlantılarından kaynaklandığını düşünüyorum? artık başka yol kalmadı.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2013 Saat 00:40
Aynı sorun devam edeceğini düşünüyorum size tavsiyem fanların aynı anda girecek şekilde oto elektrikçisine ayarlatmanız orijinalinde bildiğim kadarı ile ilk anda birinci fan belli bir süreyi geçinmede diğer fan devreye giriyor eğer öyleyse çift fan girmesini sağlayın TEKRAR BELİRTMEK İSTERİM Kİ ARACINIZDA SORUN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2013 Saat 00:42
Daha fazla yükselmemesini diğer fanın devreye girmesine yoruyorum ısının yükselmemesini
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hkn_dmrci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2013 Saat 08:57
Ataman100 hocam yorumlariniz için çok teşekkür ederim. Ustaninda son degerlendirmesi aracinizda herhangi bir problem görünmüyor olmuştu. Peki şuan motor suyunun çoğu su yani antifiriz cok az sorun olurmu? Antifiriz miktarinin hararet üzerine nasıl bur etkisi var? Arttırırmı azaltır mı?
Çevrimdışı Bünyamin.Kar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 306 1.6 diamond
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bünyamin.Kar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2013 Saat 10:44
Orjinalini yazan: hkn_dmrci hkn_dmrci Yazdı:

arkadaşlar bugün özel peugeot servisine gittim. bana sorunun radyatörden kaynaklandığını çin malı kullanıldığı için düz yolda ve yokuşta peteklerin yeterli olmadığını ve sikülasyonu yapamadığını orjinali ile değiştirmek gerektiğini söylediler maliyeti 440 tl işlik ile 500tl dediler. sizin fikirlerinize ihtyiyazım var. aracım rolantide durduğu yerde 90'ı geçmiyor ama düz yolda 100 ile giderken 105 de sabit kalıyor. yokuş yukarı ise 110 a kadar dayanıyor. Tek yol radyatör değişimimidir. Aracı alalı 2 ay oldu ama ne zaman değişti daha önce böyle bir sorun varmıydı bilmiyorum. aracı aldığım adamda telefonunu açmıyor:(

Yansanayi radyatörden olsa bende de aynı sorun olurdu, yaklaşık 3 ay öncesinde radyatörü değiştirdim , orjinal radyatörümün sağ üst kazan kısmında çatlak vardı bayağıdır üzerine sun-fix adli yapıştırıcıdan sürüp öylece kullanmıştım sonunda radyatörü değiştirdim, şuan için hiç bir sıkıntısı yok önceden içinde su vardi radyatörü değiştirdikten sonra içine 2 lt antifiriz koydular üzerini suyla tamamladılar, havasını aldılar ama arabayı çalıştırdığımızda hararet 100 e gelip geçiyordu neredeyse ustaya dedim bunun 95 i geçmemesi lazım dedim sonra bi daha baktı  havasını aldı tabii eksilen kısmı yine suyla tamamladık, tekrar çalıştırdık hararet normale döndü, orjinal radyatördeykende yansanayi radyatördeykende hararetim 95 i geçmiyor, sizin radyatör borularında veya motor bloğundaki su kanallarında bi tıkanıklık olmasın yada havası tam olarak alınamamıştır başka türlü hararet o kadar çıkmaz
97 model 306 1.6 diamond
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ataman100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2013 Saat 11:59
Orjinalini yazan: hkn_dmrci hkn_dmrci Yazdı:

Ataman100 hocam yorumlariniz için çok teşekkür ederim. Ustaninda son degerlendirmesi aracinizda herhangi bir problem görünmüyor olmuştu. Peki şuan motor suyunun çoğu su yani antifiriz cok az sorun olurmu? Antifiriz miktarinin hararet üzerine nasıl bur etkisi var? Arttırırmı azaltır mı?

Hocam suan için sorun olmaz ama size tavsiyem antifiriz tamamlamanız çünkü antifirizi kışa girerken koymanız sıkıntı yaratabilir şimdi koyarsanız iyi olur muhakkak kışa girerkende ölçtürün derecesini ;)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3105 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5926 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1253 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1327 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2856 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1977 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12963 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1011 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 569 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1063 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 947 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English