Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 ön tampon ve farlar nasıl sökülür
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 ön tampon ve farlar nasıl sökülür

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 ön tampon ve farlar nasıl sökülür
    Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 12:23
Kısa ve öz anlatayım, tamponu sökmek için kaputu kaldırıyoruz...
radyatör etrafında 3-4 klipsi alıyoruz..
davlumbazlarda 2-3 tutan vida-klipsleri söküyoruz.
bi kriko yardımı ile at tarafta tampon bağlantıları alıyoruz ve tampon kucağınıza düşüyor 10 dk anca sürer bu işlem.

Tampon indikten sonrada tampona ve ön cepheye bağlı farları göreceksiniz.totalde yanlış hatırlamıosam 3 vida tutuyor,vidaları söktükten sonra farlar tamamdır :)
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
Çevrimdışı impact Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 36
Aracı : vectra c
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 13:03
kardeşim sana videolu anlatım yapacaktım ama fırsatım olmadı tekrar farları sökmeye kardeşimin anlattığı gibi 10 dk da tampon iner farlar ise 3 vida ile bağlı
Çevrimdışı fatihgg Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Leon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihgg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 13:07
Tam dıyecektım kı emraha sor dıye gelmıs bılene :)
2003 307 1.4
2008 Leon
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 13:10
yettim ama fexzi kardeşim açık net açıklamış..
atla deve değil gayet basit aslında 
Çevrimdışı Gargi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
31 - Mayıs - 1987

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gargi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 13:36
Tamponu indirme işi gerçekten çok basit inanın bu konularla hiç içli dışlı değilim ve buna rağmen ben bile forumda ki şemaları ve bilgileri gözlemleyerek yaklaşık 30 dakika içerisinde tamponu ve farları söktüm. Ancak farlarınız eğer orjinal farlarınızsa içini açma işini yabana atmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Asıl vaktinizi alacak işlem bu olacaktır :)
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 14:09
walla bende kopardım bi tanesini ama takma kafana..
farları açarken ben düz tornavida falçata kullandım. ancak biraz sıcak suya sokmakta veya güneşte uzun süre bırakmakta fayda olabilir..
junyanda vidalar var farın şeffaf kısmını tutması için onları açtıktan sonra tornavidayla midye açar gibi kenarlarından kastırıp  falçatayla arasındaki yapışkan malzemeyi kestim oyle devam ettim. ayrıca far içi kromları boyamadan önce mutlaka ince zımpara ile zımparala derim bunun dışında far boyası içinde parlak siyah kullanmanı tavsiye ederim daha canlı durur. varya şöyle aynı şehirde olsak hep birlikte uğraşsak çok kıyak olurdu ya..
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 14:46
Zor bi işlem değil dediğin gibi 30-40 dk da halledersin sıkıntı yok :) 

307 ekip olmuş mübarek :D
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 16:48
kurduk valla :)
onun dışında far temizleme için ben kireç çözücü kullandım baya faydasını gördüm ama niyetim camı içten zımparalamaktı ama içten zor olacağından açıkcası yemedi..
ayrıca angel falan alma gaza gelip ben değiştirmeyi düşünüyorum orjinal far ile..
1. Vites
1. Vites
Simge
31 - Mayıs - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gargi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 16:53
Emrah kardeşim angellardan memnun değilsen herzaman bir talibi olduğunu aklında bulundurmanı isterim :)
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 17:08
Orjinalini yazan: Gargi Gargi Yazdı:

Emrah kardeşim angellardan memnun değilsen herzaman bir talibi olduğunu aklında bulundurmanı isterim :)
kardeşim aklımda merak etme az daha hevesimi alayım..
Çevrimdışı blinddark Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 307 2003 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blinddark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 20:41
arkadaşlar bende farın içini boyamak istiyorum ve farın biri dıştan iyice karardı napabılırım acıklarmısınız bıraz hangı ürünü kullanabılırım hangı boyayı almalıyım link verirseniz sevinirim...
"" 2003 307 1.4 hdi xr 1998 opel vectra 2.0 16v gls
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2012 Saat 22:01
ekibe bende dahilim haberiniz ola :)
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2012 Saat 09:08
Orjinalini yazan: fexzi fexzi Yazdı:

ekibe bende dahilim haberiniz ola :)
kardeşim ayıpsın kopma ekipten..

BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2012 Saat 09:10
Orjinalini yazan: blinddark blinddark Yazdı:

arkadaşlar bende farın içini boyamak istiyorum ve farın biri dıştan iyice karardı napabılırım acıklarmısınız bıraz hangı ürünü kullanabılırım hangı boyayı almalıyım link verirseniz sevinirim...
dıştan karardı derken sarardı mı demek istediniz?
eğer öyleyse zımparalama işlemiyle sorun çözülür..
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2012 Saat 16:45
kardeşim bırak junyan falan mercekleri iyi değil yaw.. sen içini karart kullan canavar gibi
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2012 Saat 23:07
paylaşımlarım oldu nasıl yapılır kısmında elimden geldiği kadar destek çıkarım elbet Big smile
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
1. Vites
1. Vites
Simge
31 - Mayıs - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gargi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2012 Saat 00:31
307 bursa, ben elimde fazlalık olan farlarımı boş vaktimi değerlendirmek amacıyla  bir arkadaşıma getirip içini ısı tabancası yardımıyla açtırdım ve temizleyip mat siyah boya ile boyayarak kararttım sinyallerede daha koyu renkte turuncu uygulama yaptık bugünde aracıma taktım gerçekten hoş bir görüntü oluşturdu. Yarın senin için farların resmini çekip yüklerim en azından kafanda bir fikir oluşturur bu örnek.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2012 Saat 00:56
Orjinalini yazan: Gargi Gargi Yazdı:

307 bursa, ben elimde fazlalık olan farlarımı boş vaktimi değerlendirmek amacıyla  bir arkadaşıma getirip içini ısı tabancası yardımıyla açtırdım ve temizleyip mat siyah boya ile boyayarak kararttım sinyallerede daha koyu renkte turuncu uygulama yaptık bugünde aracıma taktım gerçekten hoş bir görüntü oluşturdu. Yarın senin için farların resmini çekip yüklerim en azından kafanda bir fikir oluşturur bu örnek.

Gargi resmi sana zahmet paylaş,aynı işlemi bende yaptırmak istiyorum fikir vermiş olursun..

Güle güle de kullan.
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2012 Saat 08:53
Orjinalini yazan: 307 bursa 307 bursa Yazdı:

Orjinalini yazan: impact impact Yazdı:

kardeşim bırak junyan falan mercekleri iyi değil yaw.. sen içini karart kullan canavar gibi
sen böyle diyosan ben direk vazgeçerim ustam dediğin gibi en güzeli içlerini karartmak yapıcam yakın zamanda farların içini açmak için en kolay yol sıcak suda bekletmek diyolar doğrumudur emrah banada mantıklı geldi :))

bence gerek yok orjinal daha güzel bence..
sıcak su olayına gelince; vectra var bende onun farı vardı kırıktı onun içini ısı tabancasıyla açtık hiç zarar vermedim ve kolay oldu baya ama fazla tutarsan biryeri erir mi bilemem kimisi sıcak fırına atın falan diyor bilemedim en garanti sıcak suda bekletmek bence açılmazsa su ile fön makinasıyla ısıtarak dene bakalım..
yine tekrar ediyorum unutma diye :) krom yerleri zımparala ve parlak siyah kullan..
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
İZMİR İL TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impact Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2012 Saat 15:04
Orjinalini yazan: 307 bursa 307 bursa Yazdı:

selam dostlar işlem bu akşam saat 5 itibariyle sonlanmış bulunuyor yalnız o farın içini açmak ölüm be kardeşim siz siz olun yalnız başınıza uğraşmayın yanınızda mutlaka yardım edecek bir arkadaşınızı alın farın camını ayırırken mübarekler ne kapamışlar ama azmin zaferi onuda hallettik şimdi nasıl yaptığımı anlatayım biraz bundan sonra yapmak isteyenlere yardımımız olsun :)
tampon ve farların nasıl söküleceğini arkadaşlar açıklamıştı aynen katılıyorum farın içini açmak için en kolay yöntem ısı tabancası bence ...sıcak su fön makinesi eritmiyo slikonu 2 kişi olursanız daha kolay oluyo biri ısıtıyor biri yavaş yavaş ayırıyor farı sonra güzelce temizlenip metalik kısım hafif zımparalanıp üstüne sprey boyayı aralıklarla uyguluyoruz sonrada güzelce silikonlayıp farın etrafını kablo bağıyla bağlıyoruz sağlam yapışsın diye sonra topluyoruz ve geçmiş olsun deyip iyi günlerde kullanın diyoruz...
benimkiler çok iyi oldu ama resimleri merak edin biraz olurmu :))) yakında..... 
bursalı nerde resimler? :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1688 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1479 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4911 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6013 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25182 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 124 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1125 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 257 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1463 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10854 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English