Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Otomatik Klimanın fan sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Otomatik Klimanın fan sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Celalll Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Otomatik Klimanın fan sorunu
    Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 18:35

Merhaba arkadaşlar,
Sorunun genel tartışıldığı konu linki şudur:

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=16433

İlk önce aracımdaki sorunu özetleyerek konuya başlayayım. 
Ne zaman aracımı sıcak günlerde güneşte bıraksam; araç içinde belli bir sıcaklık olduğunda ve aracın klimasını çalıştırdığımda, Klima bir süre sonra üflemeyi kesiyor, ya bir kaç dakika sonra geri geliyor yada bir daha hiç üflemiyordu.

Aracında aynı sorunu yaşayan forumumuzdan "deme"nickli arkadaşımız,  yabancı bir forum sitesinde bununla ilgili bir konu buldu. "Koliva" nickli arkadaşın çevirisiyle sorunun "Fan Motoru"ndaki transistörlerden kaynaklanabileceğini öğrendik.

http://www.forum307.com/viewtopic.php?t=21402

Denemeye değer olduğunu düşündüm. Ve işe giriştim.

Koliva yaptığı çeviride, konuda bahsi geçen transistörlerin "IRF3205" model numarasına sahip olduğunu söylemişti. Tabi oradaki araçla benim araç aynı yıl üretimi olmadığından transistörler farklıydı. Ama transistörlerin çalışma mantığı aynı olduğu ve bu iki model arasında pratikte pek bir özellik farkı olmadığı için bende yaptığım tamiratta "IRF3205" model transistörler kullandım. 

Aşağıdaki resimde soldaki transistör orjinal olan, sağdaki ise yeni takılan. Aynı marka ve model olmamasına rağmen şu an için klimanın her türlü fonksiyonunda sorunsuz çalışmaktadırlar.

Ben transistörleri İSTANBUL/KADIKÖY Yazıcıoğlu İş Hanı'ndan tanesini 2 tl. ye aldım.
http://www.yaziciogluishani.net/item/elko?category_id=17

İlk önce fan motorunu sökmemiz gerekiyor. Fan Motoru sürücü tarafında bulunuyor.

Oraya ulaşmak için dizimizin izasına gelen plastiği, pedalların üstüne gelen keçeyi ve pedalların sağında kalörifer radyatörünü gizleyen plastik kapağı çıkartmamız gerekiyor.

Yani şu şekilde olucak.

RADYATÖRÜ SÖKMEYİN. AMA RADYATÖRÜ GİZLEYEN KAPAK SÖKÜLECEK. YANİ AŞAĞIDAKİ RESİMDE RADYATÖRÜN TAKILI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜN, O ŞEKİLDE...

Motorun bulunduğu kısım.

Beyaz okla gösterdiğim parça motorun kendisidir. 
Sarı renkte kareye aldığım soketler, motora güç veren ve kontrolünü sağlayan soketlerdir.

İlk yapmamız gereken motorun kablolarını sökmek,
ikinci yapacağımız ise motoru tutup saat yönüne doğru (sağa doğru) çevirerek yuvasından sökmek. 
Artık motor serbest. Fakat zorluk burada başlıyor. O karışıklıktan motoru çıkartmak işin en zor kısmı. 
Geri takarkende bayaa bir uğraştırıyor. İşinizi kolaylaştırmak için, ayarlanabilir direksiyonu olabildiğince ileriye itin. 
Ben motoru, pedalların oradan çıkarttım. Fazla uzun sürmüyor; fakat biraz uğraştırıyor. Sonun da motoru alıp evin yolunu tutuyoruz.

NOT: Motoru yerinden çıkarırken çok zorlanırsanız, Aşağıdaki resimde görülen vidayı söküp 2 parça halinde çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ben yapmadım ama şimdi aklıma geldi.

Şimdiki 5 adet resim alıntıdır.

kırmızı okla gösterilen vidayı söküyoruz. Bu vidayı söktüğümüzde üstte içinde devre bulunan kapağı motordan ayırıyoruz.

Aşağıda gösterildiği gibi 2 bölümü okların gösterdiği yöne doğru çekince, Motor kırmızı çizgi ile gösterdiğim yerden 2'ye ayrılıyor.

Ayrıldıktan sonraki hali

Kırmızı okla gösterilen iki vidayıda söküyoruz.

Ve aşağıda hilal şeklindeki aliminyum parça da ayrılmış oluyor.

Kapağı söktüğünüzde aracın model yılına göre değişik bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Örneğin Yukarıda yabancı forumda tamiri yapılan fana ait hilal şeklindeki parçanın şekli ile bendeki parçanın şekli biraz farklıydı. Bunu aşağıdaki iki resimden anlayabilirsiniz.

Yabancı forum sitesindeki parça.

Kırmızı renk dikdörtgen içinde gösterilen kısımlar transistörlerin, hilal şeklindeki aliminyum parçaya değdikleri noktadır. Resimde görülen 2 adet metal tırnak transistörlere bastırarak, aliminyum bloğa mümkün olduğunca yapışmalarını sağlıyor. Benim fandaki tırnak sistemi bundan farklı. Bu sistem tamir sonrası tekrar kullanılabiliniyorken, bendekinde ise tamir edeceğimiz devreyi bir kere söktün mü işi bitiyor. Bunun için bende başka bir yöntem geliştirdim onuda ilerleyen resimlerde açıklayacağım. 

Farkı anlamanız ve karşılaştırmanız için benim fandan çıkan parçanın resmini koyuyorum. 

Bu resim devre ve transistörler söküldükten sonra yeni transistörleri lehimlenecek yerlerine provası yapılırken çektim. Beyaz kapağı açtıktan sonra resim çekmeyi unutmuşum kusura bakmayın.

Mavi çerçeveye aldığım tırnaklar, Kırmızı yuvarlağa aldığım yerlerden söküldü. Haliyle söküldükten sonrada aynı şekilde takılmaları mümkün olmadı. Dikkat ederseniz benim bloğumla diğer blok arasında ufak şekil farklılıkları da var.

Hepsi sökülünce şöyle bir manzaramız oluyor.

Benim tavsiyem Hilal şeklindeki parçayı, devreyi ve yeni transistörleri alıp bir tv tamircisine götürün yaptırın.

Eğer eliniz yatkınsa transistörleri kendiniz de değiştirebilirsiniz. You tube da nasıl lehim yapıldığını gösteren videoları izlemenizi tavsiye ederim.

2. yolu seçerseniz. Aşağıdaki adımları takip edin.

ilk önce eski transistörleri söküyoruz.

Yeni transistörleri devreye lehimliyoruz.

Transistörlerin aliminyum bloğa tam oturacakları şeklinde bacaklarını bükmemiz gereken yerden büküyoruz. 

Devre hazır. 

Transistörleri, bloğa nasıl bastırmamız gerektiğini düşünürken, aklma bir fikir geldi.
Şöyleki; 
Yukarıdaki resimde mavi renkte çerçeve içinde gösterdiğim tırnakları, Beyaz kapağa vidalamaya karar verdim. Tırnakları kapağın içine gelecek şekilde yerleştirdim deliklerinin denk geldiği yerleri işaretledim. Ve kapakta 4 adet delik açtım. ve tırnakları Somun ve vida ile yerlerine vidaladım.

Tırnakları iki tarafada monte ettikten sonra aliminyum blok bu haliyle kapağın kapanmasına izin vermiyor. Bizde bloğun fazlalıklarını "DREMEL" yardımıyla taşlıyarak siliyoruz ve aşağıdaki göründüğü gibi oluyor.

Daha sonra aşağıda görüldüğü gibi, termal macun sürüyoruz. Çünkü transistörlerin bloğa tam oturmasına rağmen; bloğa değmeyen yerleri olabilir. Bu da transistörlerin soğumasını olumsuz etkiler. 

Devreyi yerine oturtuyoruz. Ve kapağı kapatıyoruz.

Kapağı kapatıyorken biraz zorlanmamız önemli çünkü Bu tırnakların transistörlere yaptığı baskıyı gösterir.

Sonra motoru söktüğümüz gibi toplayıp yerine monte ediyoruz.

Bende sorun şimdilik çözülmüş gibi duruyor. Bu uygulamayı yapmadan önce arkadaşlara "Polen Filitresini değiştirmelerini tavsiye ederim. Belkide Bu kadar işleme ihtiyaç duymayabilirler.

Herkese iyi şanslar.

Kullandığım Malzemeler:

-2 Adet transistör (IRF3205)
-Lehim tabancası
-Lehim Teli
-Lehim Pompası
-DREMEL
-Akülü vidalama-Matkap
-Termal Macun
-4'er adet vida ve somun
-Torx Alyan takımı
-Pense 
-Düz tornavida
-Oyun Hamuru (Lehim yaparken) işe yarıyor.

Düzenleyen Celalll - 03 Temmuz 2012 Saat 00:23
2005 Model 307 1.6XT PREMİUM AT. BRC MY11 LPG KİT
Çevrimdışı denizkartali06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 21:08
yaa dostum sana ne demeli ellerine sağlık süper olmuş.şimdilik ben bunu yapmaktan kaçıyorum.senin ve kolivanın gösterdiği yerde polen filitresini buldum.ordan filitreyi çıkardım baktım gri renkte fakat fazla kirli değildi.çünkü filitrenin rengi gri..neyse biraz temizledim tekrar taktım.benim klima sorunum hava çok sıcakken auto da ya da manuel birkez duruyor sonra çalışıyor bir daha durmuyor.2 gündür havalar normal şimdilik yapmıyor.benim filitrenin orda sanırım bir sorun var resimde söylediğiniz çekmece gibi kapağı soldan bir vidayla tutturmuşlar sağ tarafı çok gevşek.neyse ben söktüm filitre içeride biraz çapraz duruyordu.filitre o kapağa monte değil di mi?filtreyi koydum kapağı bastırıyorum yerine ama durmuyor sanırım tırnak mırnak bişeyler eksik!
KARTALİZMA 1.6 HDI XT 110 HP
Çevrimdışı ibrahim YILDIZAK Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Eylül - 1982

Yaşı : 41
Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim YILDIZAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 21:56
Mükemmel bir paylaşım hemen bunu söküp bir elektronikçiye hallettireceğim 

01 COA 084 ARh(+)
Çevrimdışı deme Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 22:11
ellerine kollarına sağlık. süpersin. abi ikinci resimde yerde kalorifer radyatörü var onuda sökmek gerekiyor mu. benim ordan içeriye su damlatıyordu yeni tamir ettirmiştim. tekrar damlama yapacagından korkuyorum. onu sökmeden fan motorunu çıkaramazmıyım
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Eylül - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim YILDIZAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 22:36
Bir soru da benden benim aksam yabancı forumdakiyle aynı üzerine zift gibi silikona benzeyen bir madde sürmüşler onu nasıl sökeceğiz?

01 COA 084 ARh(+)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 23:12
Orjinalini yazan: ibrahim YILDIZAK ibrahim YILDIZAK Yazdı:

Bir soru da benden benim aksam yabancı forumdakiyle aynı üzerine zift gibi silikona benzeyen bir madde sürmüşler onu nasıl sökeceğiz?
aracın kaç model hocam. söktün mü sende radyatörü de söküyor muyuz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 23:57
Radyatörü sökmeyin. O resim daha önceki bir tamiratıma ait.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2012 Saat 23:59

Devre ziftin içinde mi kalıyor? Görmeden bişey söylemek çok zor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2012 Saat 00:13
Orjinalini yazan: denizkartali06 denizkartali06 Yazdı:

yaa dostum sana ne demeli ellerine sağlık süper olmuş.şimdilik ben bunu yapmaktan kaçıyorum.senin ve kolivanın gösterdiği yerde polen filitresini buldum.ordan filitreyi çıkardım baktım gri renkte fakat fazla kirli değildi.çünkü filitrenin rengi gri..neyse biraz temizledim tekrar taktım.benim klima sorunum hava çok sıcakken auto da ya da manuel birkez duruyor sonra çalışıyor bir daha durmuyor.2 gündür havalar normal şimdilik yapmıyor.benim filitrenin orda sanırım bir sorun var resimde söylediğiniz çekmece gibi kapağı soldan bir vidayla tutturmuşlar sağ tarafı çok gevşek.neyse ben söktüm filitre içeride biraz çapraz duruyordu.filitre o kapağa monte değil di mi?filtreyi koydum kapağı bastırıyorum yerine ama durmuyor sanırım tırnak mırnak bişeyler eksik!

-Filitre kapağa monte değil.
-Eğer Filitrenin rengi Gri İse ORJİNAL FİLİTREDİR. Ya ilk takılan filitredir. Yada Sonradan ORJİNAL sıfır olanıyla değiştirilmiştir. Yada senin yaptığın gibi temizlenip tekrar takılmıştır. Ben olsam hiç tereddüt etmem filitreyi değiştiririm. Filitre temizliği sanıldığı gibi çok işe yaramıyor.
-Sanırım Daha önce filitreyi değiştirirlerken yada temizlerken tırnaklarını kırmışlar ve vidalamışlar. Çünkü benimkinde vida falan yok. Ama kapakta 2 adet tırnak vardı. 

Bence diğer taraftan da bir vida at. O kapaktan içeri motor ısısı da girebilir. Gerçi orada bir koruma keçesi var ama. Artık eskimiş olacağından sağdan soldan ısıyı geçiriyor olabilir. Bu da Fanın soğumasını geciktirebilir. Klimada sıcak havayı soğutmayla uğraşacağı için fan daha hızlı çalışma ihtiyacı duyabiir.

Düzenleyen Celalll - 03 Temmuz 2012 Saat 00:13
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2012 Saat 07:22
Harika calisma. Sorununuzun ortadan kalktigina cok sevindim. Gecmis olsun herkese.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2012 Saat 08:08

307 sahipleri bu çalışmayı iyice inceleyin bence bu arıza kronik. özellikle sıcak bölgeler için. yabancı sitede bu konudan şikayetçi çok fazla kişi var.'' arkadaşımız celall'e sonsuz teşekkürler''

Çevrimdışı Ali Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2012 Saat 09:02
Eline sağlık güzel paylaşım.
Tuning sitesi değil marka sitesidir.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2012 Saat 09:16
Arkadaşlar ben denedim, ve oldu. Umarım sizin sorununuzu da çözer. 
Yanlız "Polen filitresini" de ihmal etmeyin. Değiştirin.
Çevrimdışı denizkartali06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2012 Saat 11:26
celalll arkadaşım tesekkür ederim allah razı olsun...
KARTALİZMA 1.6 HDI XT 110 HP
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Eylül - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim YILDIZAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2012 Saat 21:17
Orjinalini yazan: Celalll Celalll Yazdı:

Devre ziftin içinde mi kalıyor? Görmeden bişey söylemek çok zor.

Aracım 206 GTI 2000 model evet devre 1. resimdeki gibi zift'in içinde onu ısıtarak açığa çıkarmayı deneyeceğiz usta'nın vakti yoktu motor'u söktü bir elektronikçiye götüreceğim bakalım.

01 COA 084 ARh(+)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2012 Saat 16:08

ben sadece beyaz kapağı çıkarıp kapaksız bir şekilde yerine monte ettim. elektrikçiler bir şey olmaz dediler. ve bugün hava çok sıcak olmasına rağmen sorun çıkarmadı. seninki ziftli daha iyi bence onu sökme ve kapaksız tak sorunun inşallah çözülür
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 22:34
Bu gün arabanı içi öyle sıcaktı ki, deri direksiyona dokunurken zorlandım. Ve klima sorusuz çalıştı.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2012 Saat 09:15
gözün aydın
307 1.6 xt 110 luk manuel şeytan kırmızısı
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2012 Saat 09:32
Hadi bakalim bir sorun daha cozulmus oldu.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2012 Saat 21:53
Bu gün 39 dereceyi gördüm Bilgisayarda. Acaba dedim. Çalışacak mı? 
Ve sorunsuz çalıştı. 
Benim aracımdaki sorun çözüldü arkadaşlar.
Diğer sorun yaşayan arkadaşlarda durum nedir merak ediyorum. 
Saygılar.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2978 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5914 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1251 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1316 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 763 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2853 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1156 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1972 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12955 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 999 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 567 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 533 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1052 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 936 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16229 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5668 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1987 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 570 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English