Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sogutma suyu(motor blogu dahil) nasil degistirilir
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sogutma suyu(motor blogu dahil) nasil degistirilir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sogutma suyu(motor blogu dahil) nasil degistirilir
    Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 11:17

Bu yazida Peugeot 206 araclara ait sogutma sivisinin (motor blogu + radyator) degisimi anlatilacaktir. Her ne kadar yazi ve resimler 206 araclar icin olsa da diger modeller icin de bu islem hemen hemen ayni sekilde yapilabilir.

Onemli Not: Sogutma sivisi antifiriz icerdiginden ve antifiriz dogaya cok zararli toksik bir madde oldugundan dolayi islemi yaparken eski sogutma sivisinin bir kapta toplanmasi ve ilgili yerlere geri donusum islemlerinin yapilmasi icin teslim edilmesi gerekiyor.

1. Ilk olarak termostata giren ve radyatorun ust kismina bagli olan boru klipslerinden kurtarilarak cikarilir. 

2. Termostatin durumu kontrol edilir.

3. Eger termostatta kireclenme var ise (ozellikle siyah conta uzerinde), sirke suyuna yatirilarak kolayca temizlenebilir.

4. Alt radyator hotumu da cikartilir ve daha sonra bahce hortumunu resimdeki gibi ust borunun girdigi yere yerlestirerek tazyikli su verilir. Bu asamada radyator temizlenmis olur.

5. Sirada motor blogundaki eski sogutma sivisinin temizlenmesinde. Bahce hortumu bu sefer genisleme kabinin icine daldirilir.

6. Su verildikce termostat kismindan ve alt hortumun oldugu yerden su citigi gorulur. Bu islem temiz su gorulunceye kadar surdurulur.

7. Termostat ve temizlenmis contasi yerine guzelce takilir.

8. Yeni antifirizli su koyulurken sistemin havasinin alinmasi gerekir. Bu durumda hava almak icin iki nokta vardir. Bir tanesi kabin icine giren kalorifer borusunun uzerinde,

digeri ise, hemen hararet musurunun altinda bulunuyor. Yeni antifirizli su karisimi genisleme tankina koyulurken bu iki hava alma noktasi acilir cunku ustten su koydukca iceride bulunan hava otomatik olarak bu noktalardan cikacaktir. Yeni sogutma suyu dolasima basladiginda ilk olarak kalorifer hortumunun oldugu borudan, daha sonra ise asagidaki resimde olan ikinci hava alma noktasindan gecer. Kabarciklar bittigi zaman ilk once kalorifer borusu uzerindeki, daha sonrada asagidaki resimdeki noktadaki tapa sirasiyla kapatilir. Islem yapilirken havanin daha kolay cikmasi icin su doldurulurken radyatore alttan giren boru el ile sikistirilip birakilir.

Kolay gelsin.

Kaynak: http://my206xr.blogspot.be

Düzenleyen koliva - 30 Haziran 2012 Saat 11:45
Çevrimdışı falan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 13:37
çok güzel olmuş çok saol:)  yalnız ben termostattan eminim bi sıkıntısı yok .. onu sökmye gerek  varmı? sadece borusunu çıkarsam yeterli sanırım
2000 mod 206xr 1.4 8 valf 140000km benzin+lpg manuel
Çevrimdışı xpyhre Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
11 - Aralık - 1987

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 Gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xpyhre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 13:40
http://4.bp.blogspot.com/_-EfNh59lPnQ/TCNAZYlFHJI/AAAAAAAABiU/NtAM7hsXyD8/s400/IMG_7302.JPG

Anlatimin için saol koliva. Yalnız buradaki kelepçeyi nasıl acabiliriz? Radyotör değişimi yapmam gerekiyor? Radyatör borularinda aynı kelepçeler var.

Düzenleyen xpyhre - 30 Haziran 2012 Saat 13:41
Peugeot 206 gti 2.0 (s16)
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 14:37
Orjinalini yazan: xpyhre xpyhre Yazdı:

http://4.bp.blogspot.com/_-EfNh59lPnQ/TCNAZYlFHJI/AAAAAAAABiU/NtAM7hsXyD8/s400/IMG_7302.JPG

Anlatimin için saol koliva. Yalnız buradaki kelepçeyi nasıl acabiliriz? Radyotör değişimi yapmam gerekiyor? Radyatör borularinda aynı kelepçeler var.

Onda birsey yok yahu. Resmi asagidaki gibi. Resimdeki iki kafayi bir pensenin agzina al ve sikistir. Acilacaktir ve boru cikacaktir. Anladin?

Düzenleyen koliva - 30 Haziran 2012 Saat 14:37
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 14:38
Orjinalini yazan: falan falan Yazdı:

çok güzel olmuş çok saol:)  yalnız ben termostattan eminim bi sıkıntısı yok .. onu sökmye gerek  varmı? sadece borusunu çıkarsam yeterli sanırım

Boruyu sokunce zaten termostat orda asili duracak. Yani sokmek gibi bir zahmet yok ortada Smile Cikarmazsan su gelmez oradan. O yuzden cikarman gerek.

Düzenleyen koliva - 30 Haziran 2012 Saat 14:38
2. Vites
2. Vites
Simge
11 - Aralık - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xpyhre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 14:42
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Onda birsey yok yahu. Resmi asagidaki gibi. Resimdeki iki kafayi bir pensenin agzina al ve sikistir. Acilacaktir ve boru cikacaktir. Anladin?

Thumbs Up Anladım abı sağol.

Düzenleyen koliva - 30 Haziran 2012 Saat 14:49
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 22:30
ah koliva vah koliva:))  üstadim sırasıyla herşeyi güzelce söktüm sulari boşalttim temiz suyla içindeki pisliği tahliye ettim..  soğutma suyu bidonunu çıkartip içini tinerle temizledim..  buraya kadar herşey mükemmeldi :) sonra toplamaya başladm herşeyi topladim en son havasini alim derken müşürün yanindaki civatayi çikarttim,içinden  su geldi tam sikarkenn çitt dedi vida deliğin içinde kirildi:((  çok korktum eywah deedim bu vida bunun içinde kaldi .. neyse hazneyi iyice doldurdum yakinlarda tamirci vardi hemen götürdüm içine alyan falan soktu çikartti ve derin bi nefes aldim rahatladim(para talep etmedi) :) sizinde aklinizda olsun arkadaşlar müşürün yanindaki hava alma vidasi çok hassasmiş aman dikkatli olun onu takip çikartirken.. ama herşeye rağmen ben çok zevk aldim çok keyifliydi:)) gel gelelim üstadim, şimdii bu nasil yapilir bölümüne 'yağ nasil değiştirilir ' diye bi konu açarsin belki :) ee suyu değiştik yaği değişmezsek olurmu :(
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 22:35

ah koliva vah koliva:))  üstadim sırasıyla herşeyi güzelce söktüm sulari boşalttim temiz suyla içindeki pisliği tahliye ettim..  soğutma suyu bidonunu çıkartip içini tinerle temizledim..  buraya kadar herşey mükemmeldi :) sonra toplamaya başladm herşeyi topladim en son havasini alim derken müşürün yanindaki civatayi çikarttim,içinden  su geldi tam sikarkenn çitt dedi vida deliğin içinde kirildi:((  çok korktum eywah deedim bu vida bunun içinde kaldi .. neyse hazneyi iyice doldurdum yakinlarda tamirci vardi hemen götürdüm içine alyan falan soktu çikartti ve derin bi nefes aldim rahatladim(para talep etmedi) :) sizinde aklinizda olsun arkadaşlar müşürün yanindaki hava alma vidasi çok hassasmiş aman dikkatli olun onu takip çikartirken.. ama herşeye rağmen ben çok zevk aldim çok keyifliydi:)) gel gelelim üstadim, şimdii bu nasil yapilir bölümüne 'yağ nasil değiştirilir ' diye bi konu açarsin belki :) ee suyu değiştik yaği değişmezsek olurmu :(

O kadar olur. Baska hersey yolunda mi? Test surusu yaptin mi? Hararet 90lara kadar normal geldi mi? Kaloriferi acip baktin mi sicak hava geliyor mu?
Yag degistirmek bundan daha kolay LOL Onu da anlatiriz.
2. Vites
2. Vites
Simge
11 - Aralık - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xpyhre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 22:50
Ben sadece radyatörü değiştiricemde, şimdi termostat ile uğraşmama gerek varmı? bende havasini alma işlemi yapicakmiyim?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 22:50
herşey gayet güzel hararette sorun yok kalorifer firin gibi üflüyo şimdilik normal  su koydum bi kaç hafta sonra içindeki pislik iyice çözüldüğünde tekrar suyu boşaltip saf su doldurucam ondan  bi kaç hafta sonra onuda boşaltip antifiriz  :) yalniz  kalorifer demişken bi şey daha var :) bu kalorifer düğmesini kirmizidan maviye doğru çevirdiğimde düğme geri atiyor.. düğmeyi çikarttim baktim yalama falan olmamiş! içindeki mekanizma geri atiyor onun yenisini bulmak mümkünmü? yada  konsolu söksem( sökmeyi biliyorum) tamiri mümkünmÜ? daha önce bu düğmelerin aydinlatma işiklari yanmadiği için orayi söküp ampulleri değiştirmiştim,sanirim o zaman oraya zarar verdim :( 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 22:52

Ben sadece radyatörü değiştiricemde, şimdi termostat ile uğraşmama gerek varmı? bende havasini alma işlemi yapicakmiyim?

bence termostatla uğraşma ! zira elin yatkin değilse  ve uygun alet edavatin yoksa biraz zor olur diye düşünüyorum..
2. Vites
2. Vites
Simge
11 - Aralık - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xpyhre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 23:15

bence termostatla uğraşma ! zira elin yatkin değilse  ve uygun alet edavatin yoksa biraz zor olur diye düşünüyorum..

Su radyatörünü değiştiricemde termostat ile bir işlem yapmam gerekiyormu? radyatörü değiştirmek için?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2012 Saat 23:36
hayr gerekmiyor sadece radyatör girişlerindeki boru klipslerini çikarman yeterli.. ama havasini alman gerekirmi gerekmezmi onu bilmiyorum.. alirsanda vidalara dikkat et çok hassas vidalar..  benim vida içinde kirildi ..
Çevrimdışı EErgul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2012 Saat 01:32
harika bir paylaşım teşekkürler insan cesaretleniyor. falan arkadas gbi talihsiz bir kaza yaşamadığın sürece zevkli ve basit bir işlem. ama ben öyle bir kaza yaşadığımda bir daha kendime güvenemeyiroum geri dönüşü olmayan bir hata yapabilirim diye :) 
termostat kireçli ise sirkeli su demişsiniz. siyah contayı mı sirkeli suya atalım yoksa komple termostatı mı.. zarar vermesin termostata?
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model
2. Vites
2. Vites
Simge
11 - Aralık - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xpyhre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2012 Saat 01:35
su radyötürü değişiminden sonra havası alınacakmı acaba? alinacaksa nasıl almalıyız? havasini almaya gerek varmı? soğutma suyunun depo kapağini acinca havasi boşalmazmı? teşekkürler.
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2012 Saat 02:00
Orjinalini yazan: EErgul EErgul Yazdı:

harika bir paylaşım teşekkürler insan cesaretleniyor. falan arkadas gbi talihsiz bir kaza yaşamadığın sürece zevkli ve basit bir işlem. ama ben öyle bir kaza yaşadığımda bir daha kendime güvenemeyiroum geri dönüşü olmayan bir hata yapabilirim diye :) 
termostat kireçli ise sirkeli su demişsiniz. siyah contayı mı sirkeli suya atalım yoksa komple termostatı mı.. zarar vermesin termostata?

Termostat tamamen mekanik bir parcadir. Sorun yasayacaginizi dusunmuyorum.

su radyötürü değişiminden sonra havası alınacakmı acaba? alinacaksa nasıl almalıyız? havasini almaya gerek varmı? soğutma suyunun depo kapağini acinca havasi boşalmazmı? teşekkürler.

Genisleme kabinin kapagini acinca hava cikmaz ya da cikmayabilir. O yuzden havasinin alinmasi gerekir. Hava alma olayini o kadar gozunuzde buyutmeyin. Kalorifer peteginin havasini almaktan bir farki yok teorik olarak Smile

Düzenleyen koliva - 22 Temmuz 2012 Saat 02:22
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2012 Saat 14:50
Çok faydalı bilgiler.Eline sağlık.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı falan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2012 Saat 01:43
ah koliva vah koliva:) korktuğum başıma geldi.. antifiriz koyduktan sonra dün seyir halindeyken hararet yükselmeye başladı indim baktim su damlatiyor.. kaputu açinca radyatörde kaçak olduğunu gördüm ve bugün radyatör değişti...  yalnız aracı tamirden aldıktan  20 km  sonra soğutma suyuna baktm .. bidonun kenarlarinda sarimsi bi tortu oluşmuştu yağ olsa suyun üstünde olur diye düşünüyorum.. bu  bidonun kenarlarında tortu şeklinde bir şey.. ne olabiliir sizce? conta yakıp yakmadığnı nasil anlariz=
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2012 Saat 07:03

ah koliva vah koliva:) korktuğum başıma geldi.. antifiriz koyduktan sonra dün seyir halindeyken hararet yükselmeye başladı indim baktim su damlatiyor.. kaputu açinca radyatörde kaçak olduğunu gördüm ve bugün radyatör değişti...  yalnız aracı tamirden aldıktan  20 km  sonra soğutma suyuna baktm .. bidonun kenarlarinda sarimsi bi tortu oluşmuştu yağ olsa suyun üstünde olur diye düşünüyorum.. bu  bidonun kenarlarında tortu şeklinde bir şey.. ne olabiliir sizce? conta yakıp yakmadığnı nasil anlariz=

Gecmis olsun. Bunun olabilecegini konusmustuk. Esas soru baska hangi aksamlarin antifiriz eksikliginden dolayi radyator gibi korozyona ugradigi. Bunu zaman gosterecek. Genellikle en cok yipranan radyator olur. Radyator sorun verdi diye dusunmemelisin cunku bugun olmazsa yarin yine verecekti, sadece antifiriz olayi biraz daha hizlandirdi.

Sarimsi tortu contaya isaret edebilir ama diger semptomlara da bakmak gerek. Beyaz duman var mi? Gaza bastiginda genisleme kabindaki suda fokurdama oluyor mu gibi.
Çevrimdışı tazmaniac Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
11 - Ekim - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazmaniac Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2012 Saat 14:00
radyatör suyunu değiştirmek bayağıdır aklımdaydı geçenlerde kolivanın bu konusuna rastladım 2 gün önce komple boşalttım ve konuya bişeyler eklemek istedim.hortumları tutan kelepçeler için ağzı geniş bir pense bulursanız çok daha iyi olur zira dar bir pense ile çok uğraşıyorsunuz.ben 3 lt antfiriz almıştım 6-7 litre su kapasitesi beklerken antifirizi genişleme kabından doldururken antifiriz 2 litrede falan nerdeyse genişleme kabını bile dolduruyordu şaşırdım biraz geri aldım yarı yarıya su koyayım derken fazla bile antifiriz koydum belki ona göre bir ayarlama yapabilirsiniz.ilk temizlediğinizde radyatörden komple temiz su aktığını görünce bence kelepçeleri hemen sıkmayın hortumları tutturup en az kez 2şer dakka arayla 3 kez motoru çalıştırıp bir devirdaim yapmasını bekleyip boşaltınki 3 seferde de çıkan tortudan demek istediğimi anlayacaksınız ben en son 4.kez tertemiz su akmasını sağlayabildim

Düzenleyen tazmaniac - 26 Ekim 2012 Saat 14:03
2004 Quiksilver
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 906 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5503 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1114 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 808 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 618 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2673 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1021 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1800 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12666 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 602 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 440 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 406 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 455 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 473 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 753 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 576 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16022 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5512 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1860 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 477 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English