Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 İçin Aux Girişi Uygulaması (Resimli anlatım)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 İçin Aux Girişi Uygulaması (Resimli anlatım)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı crysantem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (10) Teşekkür(10)   Alıntı crysantem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 İçin Aux Girişi Uygulaması (Resimli anlatım)
    Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 12:33

Herkese merhabalar,

2006 model 307 1.6 hdi aracımın radyo-cd çalarına aux girişi yaptım. Fotoğraflarla birlikte adım adım neler yaptığımı baştan sonra anlatıyorum. Öncelikle aracımdaki radyo-cd çalar Blaupunkt'un PSA için ürettiği RD4 BS5 N1 modelidir. 5li CD changer kullanmıyorum, sadece radyo-cd çalar olarak kullanıyorum. Cd çaların sadece audio cd oynatması beni rahatsız ediyordu. Bu nedenle aux girişi için araştırmalar yaptım. Radyo-cd çalarda aux desteği olmasına rağmen bunun aktif edilmediğini öğrendim. Peugeot yetkili servisine giderek aux girişini aktif etmelerini istedim. Bu işlem için benden 50 TL ücret talep ettiler. Tabi biraz sinirlendim. Bunun üzerine aracımın ufak tefek sorunlarını da hallettiler ve iç-dış yıkama yaparak beni yatıştırmaya çalıştılar. Neyse lafı fazla uzatmadan sırasıyla yaptığım işlemleri anlatıyorum. Umarım bu sorunu yaşayanların işine yarar.

Aux girişi aktif edildikten sonra aracın radyo-cd çalarında source tuşuna bastığımızda ekranda sırasıyla radyo, cd ve input1 (aux) geliyor.

Bundan sonra ihtiyacımız olanlar bir adet dişi 3.5 mm stereo jack, stereo ses kablosu (kabloyu jack basılı bir şekilde hazır da alabilirsiniz) ve radyo-cd çaların aux girişine uygun socket. Radyo-cd çaların aux girişi aslında 3 pinden oluşuyor fakat piyasada 3 pinli soket bulamadım. Buna en uygun olarak elimde anakartlarda kullanılan usb soketini kullandım. Jack ile ses kablosunu kendim lehimledim. Kablo uçlarını birleştirmedim çünkü radyo-cd çaların alt kısmında yer alan plastik parçayı delip kabloyu geçirdikten sonra birleştirdim.

Dişi stereo jack

Usb anakart soketi

Ve radyo-cd çalar ile alttaki plastik parçanın işleme başlamadan önceki hali

Radyo-cd çaların aux girişine soketi takabilmek için yerinden çıkarmamız gerekiyor. Yerinden çıkarmak için sağ ve sol yanlarında yer alan 4 deliğe metal çubuklar takmamız lazım. Piyasada hazır satılanlarda var ancak ben bakır elektrik kablosunu bükerek kullandım. Bunları takıp bastırdığınızda radyo-cd çaların tırnaklarını açmış oluyorsunuz.

Çubukları biraz bastırıp radyo-cd çaları kendimize doğru çekiyoruz. Biraz serttir ve hemen gelmeyebilir. Fazlada zorlamadan radyo-cd çaları yerinden çıkartıyoruz. Alttaki plastik kısmıda sağ ve solda yer alan tırnaklarına dikkat ederek yerinden çıkartıyoruz.

Radyo-cd çaların arka kısmında yer alan ana soket aşağıdaki gibidir.

Bizim için önemli olan kısım bu ana soketin altında sol tarafta yer alan üst sıradaki 4., alt sıradaki 10. ve 11. pinler.Kırmızı okla gösterdiğim 4. pin stereo seste sağ, sarı okla gösterdiğim 10. pin sol ve hemen yanındaki beyaz okla gösterdiğim 11. pin ise toprak. Kablo bağlantılarımızı yaparken buna dikkat etmemiz gerekecek.

Radyo-cd çaların ana soketini alttaki mandalına basarak çekip çıkartıyoruz.

Şimdiki işlemimiz ise kablo bağlantılarını yapmadan önce radyo-cd çaların altındaki plastik parçaya dişi jack için delik açmak. Yumuşak bir plastik olduğu için tornavida ile bile delebilirsiniz.

Deliği açıp dişi jack'ı plastik parçaya monte ediyoruz. Jack'ı sabitlemek için silikonla yapıştırabilirsiniz.

Dişi jack'ın kablosu ile usb soketinin kablolarını doğru bir şekilde bağladıktan sonra usb soketini aux girişine yerleştiriyoruz. Benim kullandığım soket 10 pinli olduğu için üst sıradaki 4. pine sağ, alt sıradaki 10. pine sol ve yanındaki 11. pine toprak gelecek şekilde bağlantılarını yaptım. Daha sonra ana soketide yerine takıyoruz.

Bundan sonraki işlem kablolarını birbirine güzelce bağlayıp bantladıktan sonra radyo-cd çaları ve alttaki plastik parçayı yerine takmak. Kabloları birbirine bağlarken çok uzun tutmadım. Çünkü araçlar sarsıntıya maruz kaldıkları için zamanla bu uzun kablolar ses yapabilir. Mümkün olduğu kadar kabloları da sabitledikten sonra radyo-cd çaları ve plastik parçayı yerine taktım.

Ve aux girişimiz hazır. Bundan sonra yapmamız gerekenler iki ucu erkek 3.5 mm stereo kablo alıp mp3 çalar, cep telefonu ve benzeri bir ses kaynağına bağlamak.

Kolay gelsin.
Keyifli sürüşler.

Düzenleyen crysantem - 14 Mayıs 2012 Saat 13:08
Peugeot 307 2006 1.6 HDI Comfort
Çevrimdışı 106fb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : PEUGEOT 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı 106fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 12:44
Elinize sağlık güzel uygulama olmuş.Bir sorum olacak bu uygulamayı 2003 307 kasetçalarındada yapabilirmiyiz  acaba bilginiz var ise iletirseniz sevinirim.
2003 307 XT PRE 1.6 110 HP
Çevrimdışı m1976k Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1976

Yaşı : 48
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı m1976k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 14:04
Arkadaşım bana lazım değil ama emeğin ve paylaşımından ötürü teşekkürler  26 kişi bakmış ve ben teşekkür yazan 2. kişiyimm biraz emeğe saygı olmalı diyorum ....
2004 madel 307 1.4 hdı XR
Çevrimdışı Engineering Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Engineering Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 14:09
Güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık:)
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 14:12
Cok faydali bir calisma. Elinize saglik. Clap

Düzenleyen koliva - 14 Mayıs 2012 Saat 14:12
Çevrimdışı Cmoss06 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cmoss06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 14:20
emege saygı teşekkürler.
206 XT HDI Siyah
COM2000 Yol Pc
('.')Göze Batan Çivi Çekici Yer
Çevrimdışı eeccaa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 307 1.6 HDI Feline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eeccaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2012 Saat 18:22
Arabayı alıdığımızdan beri kafamda. Ama düzgün, Türkçe bir kaynak bulamamıştım. Emeklerinize teşekkürler. İlk fırsatta ben de uygulayacağım.

Ama aktivasyon için 50 TL çokmuş. Bunu obd girişinden bilgisayara bağlayıp PP2000 ya da türevini kullanaraktan yapıyorlar değil mi? Müzik tesisatı yapanlar aktif edemez sanırım. Özel bir yerde makineye bağlatıp açtırmak gerek, onlar da yerini bulabilirler umarım.

Bence CD'den mp3 çalsa bunlara gerek kalmayacak. mp3 çalabilen RD4'lerin resimlerini görüyorum. Ama arabayı alırken belki otuz tane 307 baktım, hiç mp3'lü denk gelmedim. Son model premiumlarda bile yoktu. Sanırım isteğe bağlı sunulmuş pek de alan olmamış ilginç. Veya çok az sayıda geldi. Sıfır alan arkadaşlar belki hatırlar, bilgi verirler.
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline
Çevrimdışı loiz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
16 - Mayıs - 1988

Yaşı : 35
Aracı : Golf mk5 1.6FSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı loiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2012 Saat 19:00
güzel paylaşım..tebrikler.
harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah
Çevrimdışı ahmet_ankara29 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_ankara29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2012 Saat 20:15
çok güzel iş çıkarmış arkadaş en yakın zamanda bende yapmalıyım ayrıca paylaşım için teşekkurler ellerinize sağlık
307 307 307
Çevrimdışı cuneytatay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
07 - Şubat - 1981

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cuneytatay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2012 Saat 20:18
güzel paylaşım, eline sağlık hocam, sen bunu yapınca benimde aklıma benim aracada olur mu sorusunu getirdi Wink sonuçta teybin arkasında soket yeri hepsinde var, eğer aktifleştirilebilirse süper olur, gerçi ben teybin kristalinden paralel alarak yapmıştım halen kullanıyorum. denemeye değer.
Peugeot 206 1.4 HDi X-Line 2005 - 205.000 km
Yol Bilgisayarı - Cruise Control - OBDII Bluetooth ELM327
Mobil New Life 0W/40, Kumho KH11 185\55 R15 - CMS 543
Çevrimdışı Celalll Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Celalll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 11:21
Güzel çalışma eline sağlık. Radyonun çekmediği yerlerde İphone'u bağlayıp internet üzerinden radyo dinliyebiliriz bu şekilde. Ve konuşurken telefonu kulağa götürmemize gerek kalmaz.
Yanlız benim araçta 5'li cd changer var. Acaba ona da olur mu?
2005 Model 307 1.6XT PREMİUM AT. BRC MY11 LPG KİT
Çevrimdışı efe1988 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efe1988 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 11:55
güzel paylaşım..tebrikler.
Çevrimdışı SserkanT Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SserkanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2012 Saat 12:05
emeğinize sağlık. güzel ve detaylı anlatım için teşekkürler
307 1.6i otm. XT Premium BVA
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı crysantem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2012 Saat 23:09
Arkadaşlar yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Orjinalini yazan: 106fb 106fb Yazdı:

Elinize sağlık güzel uygulama olmuş.Bir sorum olacak bu uygulamayı 2003 307 kasetçalarındada yapabilirmiyiz  acaba bilginiz var ise iletirseniz sevinirim.

106fb, şu başlıkta http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8620&title=rb3-nitelere-aux-girii-yapm senin bahsettiğin RB3 modelleri için aux uygulaması mevcut.

Orjinalini yazan: eeccaa eeccaa Yazdı:

Arabayı alıdığımızdan beri kafamda. Ama düzgün, Türkçe bir kaynak bulamamıştım. Emeklerinize teşekkürler. İlk fırsatta ben de uygulayacağım.

Ama aktivasyon için 50 TL çokmuş. Bunu obd girişinden bilgisayara bağlayıp PP2000 ya da türevini kullanaraktan yapıyorlar değil mi? Müzik tesisatı yapanlar aktif edemez sanırım. Özel bir yerde makineye bağlatıp açtırmak gerek, onlar da yerini bulabilirler umarım.

Bence CD'den mp3 çalsa bunlara gerek kalmayacak. mp3 çalabilen RD4'lerin resimlerini görüyorum. Ama arabayı alırken belki otuz tane 307 baktım, hiç mp3'lü denk gelmedim. Son model premiumlarda bile yoktu. Sanırım isteğe bağlı sunulmuş pek de alan olmamış ilginç. Veya çok az sayıda geldi. Sıfır alan arkadaşlar belki hatırlar, bilgi verirler.

eeccaa, aktivasyonun yetkili servis dışında yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. bende aldıkları paranın çok olduğunu, sonuçta bu aracı alırken radyo-cd çalarda aux desteğinin olduğunu sonradan bir aparat takmadıklarını sadece bilgisayara bağlayıp aux'u aktif ettiklerini ve fiyatın yüksek olduğunu söyledim. Ama fayda etmedi tabi. Kasıtlı yapılmış birşey bence.

CD'den mp3 çalması iyi olurdu ama benim asıl derdim iPhone ile internet üzerinden radyo dinlemekti. O yüzden mp3lü radyo-cd çalar arayışına hiç girmedim.

Orjinalini yazan: Celalll Celalll Yazdı:

Güzel çalışma eline sağlık. Radyonun çekmediği yerlerde İphone'u bağlayıp internet üzerinden radyo dinliyebiliriz bu şekilde. Ve konuşurken telefonu kulağa götürmemize gerek kalmaz.
Yanlız benim araçta 5'li cd changer var. Acaba ona da olur mu?

Celalll, zaten birincil hedefim iPhone ile radyo dinlemekti. Ayrıca navigasyon uygulaması yükledim onun seslerini de radyo-cd çalar üzerinden dinliyorum ve dediğin gibi sürüş sırasında telefonu kulağa götürmeye gerek yok kalmıyor :)

Eğer radyo-cd çaların RD4 modeli ise 5'li cd changer girişleri aux girişiyle aynı yerde değil. Aux girişleri Part B denen sol alt tarafta. Cd changer ise Part C denen sağ  alt taraftaki pinlerdir. Dolayısıyla senin aracına da olur.

Düzenleyen crysantem - 19 Mayıs 2012 Saat 23:11
Çevrimdışı egelidr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı egelidr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 18:23
Benim de yapmayı istediğim şey tam da buydu, emeğine sağlık arkadaşım, teşekkürler.
Çevrimdışı SZKR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Mayıs - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SZKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 21:42
2003 xs'lerde bulunan şu tek Cd çalarlı teyp tipi için de aynı çalışma yapılabilir mi, bilgisi olan var mı acaba?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı crysantem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2012 Saat 00:14
Orjinalini yazan: SZKR SZKR Yazdı:

2003 xs'lerde bulunan şu tek Cd çalarlı teyp tipi için de aynı çalışma yapılabilir mi, bilgisi olan var mı acaba?

Bahsettiğin model RD3 modeli olması lazım. Sanırım o modelin arkasında aux girişi yok. Sadece cd-changer girişi var.

Şurdaki linkte radyo-cd çaların içini açıp lehim yaparak aux girişi açmışlar.
http://citroen.mforos.com/488012/7503658-solucionado-cable-aux-clarion-rd3/
Çevrimdışı ahmetismet Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetismet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2012 Saat 03:09
Güzel paylaşım teşekkürler...

Ancak benim aracım 2004 model 307 üzerinde kaset çalarlı orjinal teyp var bide tahmin edersiniz ki çalışmayan cd-changer...

linte gösterdiği gibi teybin arkasındaki 18-19-20. girişlere, yani cd-changerın çıkışından teybin arkasına girdiği yere 3.5mm jack bağlasam direkt olarak ses alırmıyım. aux aktif etmek gibi birşey yaptırmak mı gerekir ki üzerindeki cd-changer bozulmadan önce çalışıyormuş zaten???
neverThere
Yeni Astra HB 1.4 Turbo 140hp Active Select Sport 2013
Çevrimdışı KenBlockJR Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 RolandGarros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KenBlockJR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2012 Saat 14:35
rd3 için uygulanabiliyor mu bu?
206 Roland Garros 1,6 16V
Çevrimdışı ozkan0927 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozkan0927 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2012 Saat 14:40
güzel olmus elinize sağlık...
2000 - 206- 1.6 - xt beyaz
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2164 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5787 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1187 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 745 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2823 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1145 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1941 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12880 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 885 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 571 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 949 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 834 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16183 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5620 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1966 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 559 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Ercan585 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English