Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 İçin Aux Girişi Uygulaması (Resimli anlatım)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=23014
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 05:14
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 İçin Aux Girişi Uygulaması (Resimli anlatım)
Mesajı Yazan: crysantem
Konu: 307 İçin Aux Girişi Uygulaması (Resimli anlatım)
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2012 Saat 12:33

Herkese merhabalar,

2006 model 307 1.6 hdi aracımın radyo-cd çalarına aux girişi yaptım. Fotoğraflarla birlikte adım adım neler yaptığımı baştan sonra anlatıyorum. Öncelikle aracımdaki radyo-cd çalar Blaupunkt'un PSA için ürettiği RD4 BS5 N1 modelidir. 5li CD changer kullanmıyorum, sadece radyo-cd çalar olarak kullanıyorum. Cd çaların sadece audio cd oynatması beni rahatsız ediyordu. Bu nedenle aux girişi için araştırmalar yaptım. Radyo-cd çalarda aux desteği olmasına rağmen bunun aktif edilmediğini öğrendim. Peugeot yetkili servisine giderek aux girişini aktif etmelerini istedim. Bu işlem için benden 50 TL ücret talep ettiler. Tabi biraz sinirlendim. Bunun üzerine aracımın ufak tefek sorunlarını da hallettiler ve iç-dış yıkama yaparak beni yatıştırmaya çalıştılar. Neyse lafı fazla uzatmadan sırasıyla yaptığım işlemleri anlatıyorum. Umarım bu sorunu yaşayanların işine yarar.

Aux girişi aktif edildikten sonra aracın radyo-cd çalarında source tuşuna bastığımızda ekranda sırasıyla radyo, cd ve input1 (aux) geliyor.

Bundan sonra ihtiyacımız olanlar bir adet dişi 3.5 mm stereo jack, stereo ses kablosu (kabloyu jack basılı bir şekilde hazır da alabilirsiniz) ve radyo-cd çaların aux girişine uygun socket. Radyo-cd çaların aux girişi aslında 3 pinden oluşuyor fakat piyasada 3 pinli soket bulamadım. Buna en uygun olarak elimde anakartlarda kullanılan usb soketini kullandım. Jack ile ses kablosunu kendim lehimledim. Kablo uçlarını birleştirmedim çünkü radyo-cd çaların alt kısmında yer alan plastik parçayı delip kabloyu geçirdikten sonra birleştirdim.

Dişi stereo jack

Usb anakart soketi

Ve radyo-cd çalar ile alttaki plastik parçanın işleme başlamadan önceki hali

Radyo-cd çaların aux girişine soketi takabilmek için yerinden çıkarmamız gerekiyor. Yerinden çıkarmak için sağ ve sol yanlarında yer alan 4 deliğe metal çubuklar takmamız lazım. Piyasada hazır satılanlarda var ancak ben bakır elektrik kablosunu bükerek kullandım. Bunları takıp bastırdığınızda radyo-cd çaların tırnaklarını açmış oluyorsunuz.

Çubukları biraz bastırıp radyo-cd çaları kendimize doğru çekiyoruz. Biraz serttir ve hemen gelmeyebilir. Fazlada zorlamadan radyo-cd çaları yerinden çıkartıyoruz. Alttaki plastik kısmıda sağ ve solda yer alan tırnaklarına dikkat ederek yerinden çıkartıyoruz.

Radyo-cd çaların arka kısmında yer alan ana soket aşağıdaki gibidir.

Bizim için önemli olan kısım bu ana soketin altında sol tarafta yer alan üst sıradaki 4., alt sıradaki 10. ve 11. pinler.Kırmızı okla gösterdiğim 4. pin stereo seste sağ, sarı okla gösterdiğim 10. pin sol ve hemen yanındaki beyaz okla gösterdiğim 11. pin ise toprak. Kablo bağlantılarımızı yaparken buna dikkat etmemiz gerekecek.

Radyo-cd çaların ana soketini alttaki mandalına basarak çekip çıkartıyoruz.

Şimdiki işlemimiz ise kablo bağlantılarını yapmadan önce radyo-cd çaların altındaki plastik parçaya dişi jack için delik açmak. Yumuşak bir plastik olduğu için tornavida ile bile delebilirsiniz.

Deliği açıp dişi jack'ı plastik parçaya monte ediyoruz. Jack'ı sabitlemek için silikonla yapıştırabilirsiniz.

Dişi jack'ın kablosu ile usb soketinin kablolarını doğru bir şekilde bağladıktan sonra usb soketini aux girişine yerleştiriyoruz. Benim kullandığım soket 10 pinli olduğu için üst sıradaki 4. pine sağ, alt sıradaki 10. pine sol ve yanındaki 11. pine toprak gelecek şekilde bağlantılarını yaptım. Daha sonra ana soketide yerine takıyoruz.

Bundan sonraki işlem kablolarını birbirine güzelce bağlayıp bantladıktan sonra radyo-cd çaları ve alttaki plastik parçayı yerine takmak. Kabloları birbirine bağlarken çok uzun tutmadım. Çünkü araçlar sarsıntıya maruz kaldıkları için zamanla bu uzun kablolar ses yapabilir. Mümkün olduğu kadar kabloları da sabitledikten sonra radyo-cd çaları ve plastik parçayı yerine taktım.

Ve aux girişimiz hazır. Bundan sonra yapmamız gerekenler iki ucu erkek 3.5 mm stereo kablo alıp mp3 çalar, cep telefonu ve benzeri bir ses kaynağına bağlamak.

Kolay gelsin.
Keyifli sürüşler.

-------------
Peugeot 307 2006 1.6 HDI Comfort

Cevaplar:
Mesajı Yazan: 106fb
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2012 Saat 12:44
Elinize sağlık güzel uygulama olmuş.Bir sorum olacak bu uygulamayı 2003 307 kasetçalarındada yapabilirmiyiz  acaba bilginiz var ise iletirseniz sevinirim.

-------------
2003 307 XT PRE 1.6 110 HP

Mesajı Yazan: m1976k
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2012 Saat 14:04
Arkadaşım bana lazım değil ama emeğin ve paylaşımından ötürü teşekkürler  26 kişi bakmış ve ben teşekkür yazan 2. kişiyimm biraz emeğe saygı olmalı diyorum ....

-------------
2004 madel 307 1.4 hdı XR

Mesajı Yazan: Engineering
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2012 Saat 14:09
Güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık:)

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2012 Saat 14:12
Cok faydali bir calisma. Elinize saglik. Clap

Mesajı Yazan: Cmoss06
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2012 Saat 14:20
emege saygı teşekkürler.

-------------
206 XT HDI Siyah
COM2000 Yol Pc
('.')Göze Batan Çivi Çekici Yer

Mesajı Yazan: eeccaa
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2012 Saat 18:22
Arabayı alıdığımızdan beri kafamda. Ama düzgün, Türkçe bir kaynak bulamamıştım. Emeklerinize teşekkürler. İlk fırsatta ben de uygulayacağım.

Ama aktivasyon için 50 TL çokmuş. Bunu obd girişinden bilgisayara bağlayıp PP2000 ya da türevini kullanaraktan yapıyorlar değil mi? Müzik tesisatı yapanlar aktif edemez sanırım. Özel bir yerde makineye bağlatıp açtırmak gerek, onlar da yerini bulabilirler umarım.

Bence CD'den mp3 çalsa bunlara gerek kalmayacak. mp3 çalabilen RD4'lerin resimlerini görüyorum. Ama arabayı alırken belki otuz tane 307 baktım, hiç mp3'lü denk gelmedim. Son model premiumlarda bile yoktu. Sanırım isteğe bağlı sunulmuş pek de alan olmamış ilginç. Veya çok az sayıda geldi. Sıfır alan arkadaşlar belki hatırlar, bilgi verirler.

-------------
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline

Mesajı Yazan: loiz
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2012 Saat 19:00
güzel paylaşım..tebrikler.

-------------
harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah

Mesajı Yazan: ahmet_ankara29
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2012 Saat 20:15
çok güzel iş çıkarmış arkadaş en yakın zamanda bende yapmalıyım ayrıca paylaşım için teşekkurler ellerinize sağlık

-------------
307 307 307

Mesajı Yazan: cuneytatay
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2012 Saat 20:18
güzel paylaşım, eline sağlık hocam, sen bunu yapınca benimde aklıma benim aracada olur mu sorusunu getirdi Wink sonuçta teybin arkasında soket yeri hepsinde var, eğer aktifleştirilebilirse süper olur, gerçi ben teybin kristalinden paralel alarak yapmıştım halen kullanıyorum. denemeye değer.

-------------
Peugeot 206 1.4 HDi X-Line 2005 - 205.000 km
Yol Bilgisayarı - Cruise Control - OBDII Bluetooth ELM327
Mobil New Life 0W/40, Kumho KH11 185\55 R15 - CMS 543

Mesajı Yazan: Celalll
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2012 Saat 11:21
Güzel çalışma eline sağlık. Radyonun çekmediği yerlerde İphone'u bağlayıp internet üzerinden radyo dinliyebiliriz bu şekilde. Ve konuşurken telefonu kulağa götürmemize gerek kalmaz.
Yanlız benim araçta 5'li cd changer var. Acaba ona da olur mu?

-------------
2005 Model 307 1.6XT PREMİUM AT. BRC MY11 LPG KİT

Mesajı Yazan: efe1988
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2012 Saat 11:55
güzel paylaşım..tebrikler.

Mesajı Yazan: SserkanT
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2012 Saat 12:05
emeğinize sağlık. güzel ve detaylı anlatım için teşekkürler

-------------
307 1.6i otm. XT Premium BVA

Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2012 Saat 23:09
Arkadaşlar yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Orjinalini yazan: 106fb 106fb Yazdı:

Elinize sağlık güzel uygulama olmuş.Bir sorum olacak bu uygulamayı 2003 307 kasetçalarındada yapabilirmiyiz  acaba bilginiz var ise iletirseniz sevinirim.

106fb, şu başlıkta http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8620&title=rb3-nitelere-aux-girii-yapm%20" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8620&title=rb3-nitelere-aux-girii-yapm senin bahsettiğin RB3 modelleri için aux uygulaması mevcut.

Orjinalini yazan: eeccaa eeccaa Yazdı:

Arabayı alıdığımızdan beri kafamda. Ama düzgün, Türkçe bir kaynak bulamamıştım. Emeklerinize teşekkürler. İlk fırsatta ben de uygulayacağım.

Ama aktivasyon için 50 TL çokmuş. Bunu obd girişinden bilgisayara bağlayıp PP2000 ya da türevini kullanaraktan yapıyorlar değil mi? Müzik tesisatı yapanlar aktif edemez sanırım. Özel bir yerde makineye bağlatıp açtırmak gerek, onlar da yerini bulabilirler umarım.

Bence CD'den mp3 çalsa bunlara gerek kalmayacak. mp3 çalabilen RD4'lerin resimlerini görüyorum. Ama arabayı alırken belki otuz tane 307 baktım, hiç mp3'lü denk gelmedim. Son model premiumlarda bile yoktu. Sanırım isteğe bağlı sunulmuş pek de alan olmamış ilginç. Veya çok az sayıda geldi. Sıfır alan arkadaşlar belki hatırlar, bilgi verirler.

eeccaa, aktivasyonun yetkili servis dışında yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. bende aldıkları paranın çok olduğunu, sonuçta bu aracı alırken radyo-cd çalarda aux desteğinin olduğunu sonradan bir aparat takmadıklarını sadece bilgisayara bağlayıp aux'u aktif ettiklerini ve fiyatın yüksek olduğunu söyledim. Ama fayda etmedi tabi. Kasıtlı yapılmış birşey bence.

CD'den mp3 çalması iyi olurdu ama benim asıl derdim iPhone ile internet üzerinden radyo dinlemekti. O yüzden mp3lü radyo-cd çalar arayışına hiç girmedim.

Orjinalini yazan: Celalll Celalll Yazdı:

Güzel çalışma eline sağlık. Radyonun çekmediği yerlerde İphone'u bağlayıp internet üzerinden radyo dinliyebiliriz bu şekilde. Ve konuşurken telefonu kulağa götürmemize gerek kalmaz.
Yanlız benim araçta 5'li cd changer var. Acaba ona da olur mu?

Celalll, zaten birincil hedefim iPhone ile radyo dinlemekti. Ayrıca navigasyon uygulaması yükledim onun seslerini de radyo-cd çalar üzerinden dinliyorum ve dediğin gibi sürüş sırasında telefonu kulağa götürmeye gerek yok kalmıyor :)

Eğer radyo-cd çaların RD4 modeli ise 5'li cd changer girişleri aux girişiyle aynı yerde değil. Aux girişleri Part B denen sol alt tarafta. Cd changer ise Part C denen sağ  alt taraftaki pinlerdir. Dolayısıyla senin aracına da olur.

-------------

Mesajı Yazan: egelidr
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 18:23
Benim de yapmayı istediğim şey tam da buydu, emeğine sağlık arkadaşım, teşekkürler.

Mesajı Yazan: SZKR
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 21:42
2003 xs'lerde bulunan şu tek Cd çalarlı teyp tipi için de aynı çalışma yapılabilir mi, bilgisi olan var mı acaba?

-------------
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=17717&title=307m" rel="nofollow - PUG 307 XS - 2003, 1,6 Benzinli

Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2012 Saat 00:14
Orjinalini yazan: SZKR SZKR Yazdı:

2003 xs'lerde bulunan şu tek Cd çalarlı teyp tipi için de aynı çalışma yapılabilir mi, bilgisi olan var mı acaba?

Bahsettiğin model RD3 modeli olması lazım. Sanırım o modelin arkasında aux girişi yok. Sadece cd-changer girişi var.

Şurdaki linkte radyo-cd çaların içini açıp lehim yaparak aux girişi açmışlar.
http://citroen.mforos.com/488012/7503658-solucionado-cable-aux-clarion-rd3/

-------------

Mesajı Yazan: ahmetismet
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2012 Saat 03:09
Güzel paylaşım teşekkürler...

Ancak benim aracım 2004 model 307 üzerinde kaset çalarlı orjinal teyp var bide tahmin edersiniz ki çalışmayan cd-changer...

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18601&title=rd3-teyp-iin-aux-soketi-ve-kulaklk-girii" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18601&title=rd3-teyp-iin-aux-soketi-ve-kulaklk-girii
linte gösterdiği gibi teybin arkasındaki 18-19-20. girişlere, yani cd-changerın çıkışından teybin arkasına girdiği yere 3.5mm jack bağlasam direkt olarak ses alırmıyım. aux aktif etmek gibi birşey yaptırmak mı gerekir ki üzerindeki cd-changer bozulmadan önce çalışıyormuş zaten???

-------------
neverThere
Yeni Astra HB 1.4 Turbo 140hp Active Select Sport 2013

Mesajı Yazan: KenBlockJR
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2012 Saat 14:35
rd3 için uygulanabiliyor mu bu?

-------------
206 Roland Garros 1,6 16V

Mesajı Yazan: ozkan0927
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2012 Saat 14:40
güzel olmus elinize sağlık...

-------------
2000 - 206- 1.6 - xt beyaz

Mesajı Yazan: ersan
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2012 Saat 12:57
cok guzel paylasim ama 2005 model 307 cd calari icin de yapilabilir mi acaba. eline emegine saglik

-------------
2005 307 1,4 HDI 70 HP, XR

Mesajı Yazan: ersan
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2012 Saat 13:05
arkadaslar boyle bir uygulama da var ama biraz pahali gibi geldi bana bir de makedonyada bulamiyorum bu urunu, Turkiyeden siparis ettirmem gerekiyor
http://www.xcarlink.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=123" rel="nofollow - http://www.xcarlink.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=123
cd dhangerin socketine takiliyor benim aracta cd changer olmadigi icin pp2000 den changerin aktiflesmesi gerekiyormus ondan sonra da bu urun calisiyor. ama sadece aux girisi ile yapilmasi cok daha mantikli geliyor bana hem de ucuza mal olur diye dusunuyorum
saygilar

-------------
2005 307 1,4 HDI 70 HP, XR

Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2012 Saat 14:04
Orjinalini yazan: ahmetismet ahmetismet Yazdı:

Güzel paylaşım teşekkürler...

Ancak benim aracım 2004 model 307 üzerinde kaset çalarlı orjinal teyp var bide tahmin edersiniz ki çalışmayan cd-changer...

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18601&title=rd3-teyp-iin-aux-soketi-ve-kulaklk-girii
linte gösterdiği gibi teybin arkasındaki 18-19-20. girişlere, yani cd-changerın çıkışından teybin arkasına girdiği yere 3.5mm jack bağlasam direkt olarak ses alırmıyım. aux aktif etmek gibi birşey yaptırmak mı gerekir ki üzerindeki cd-changer bozulmadan önce çalışıyormuş zaten???

ahmetismet, senin bahsettiğin model rb3 modeli, şu başlıkta http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8620&title=rb3-nitelere-aux-girii-yapm%20" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8620&title=rb3-nitelere-aux-girii-yapm RB3 modelleri için aux uygulaması mevcut.

ya da alternatif olarak şu başlığa bakabilirsin. http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=20171&title=307-cd-changer-alternatifi-zld-resimli-montaj" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=20171&title=307-cd-changer-alternatifi-zld-resimli-montaj

Orjinalini yazan: KenBlockJR KenBlockJR Yazdı:

rd3 için uygulanabiliyor mu bu?

KenblockJR, RD3'ün arkasında aux girişleri mevcut değil, cd-changer girişleri var. Ama içini açıp lehimleyerek yapabilirsin. http://citroen.mforos.com/488012/7503658-solucionado-cable-aux-clarion-rd3/" rel="nofollow - http://citroen.mforos.com/488012/7503658-solucionado-cable-aux-clarion-rd3/

Orjinalini yazan: ersan ersan Yazdı:

cok guzel paylasim ama 2005 model 307 cd calari icin de yapilabilir mi acaba. eline emegine saglik

ersan senin aracındaki model rd3. onun içinde aynı şey geçerli

-------------

Mesajı Yazan: fexzi
Mesaj Tarihi: 08 Ağustos 2012 Saat 09:46
Her ne kadar baştan aşağı okusam da sorum şu olacak ,bende 5li cd çalar ve kaset çalar mevcut,aynı işlemi yaptığımızda kullanabilme durumumuz nedir ?

-------------
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp

Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 14:05
Orjinalini yazan: fexzi fexzi Yazdı:

Her ne kadar baştan aşağı okusam da sorum şu olacak ,bende 5li cd çalar ve kaset çalar mevcut,aynı işlemi yaptığımızda kullanabilme durumumuz nedir ?

5li cd çalar ile aux girişleri farklı soketler. bu nedenle kullanabilirsiniz.

-------------

Mesajı Yazan: ahmet_bjk
Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2013 Saat 01:34
Güzel çalışma tbr...

-------------
308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ

Mesajı Yazan: SDYMZ
Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2013 Saat 06:37
ben denedim olmadı sanırım pp2000 den aktif ettirmek gerekiyor

-------------
2005Model 206XT 1.4Hdi SUNROOFLU (2012-2014)
2009Model 308SW 1.6Hdi

Mesajı Yazan: Alkan1905
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2013 Saat 22:37
Orjinalini yazan: SDYMZ SDYMZ Yazdı:

nasıl pp2000 den aktif edicez bunu kim yapabilir tahmini ücret nedir.

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2013 Saat 22:44
Orjinalini yazan: Alkan1905 Alkan1905 Yazdı:

Orjinalini yazan: SDYMZ SDYMZ Yazdı:

nasıl pp2000 den aktif edicez bunu kim yapabilir tahmini ücret nedir.

Yetkili veya pp2000 yazılımı olan özel servislerde aktif ettirebilirsiniz, ücreti servise kalmış aslında para talep edilecek bişey değil ama 20 TL'den 100 TL'ye kadar isteyenler var.

Mesajı Yazan: marslan1453
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2015 Saat 00:34
Emeğine sağlık kardeşim çok harika olmuş eline sağlık ben yaptım çokta güzel oldu sadece ses radyo gibi çıkmıyor normalmi arkadaşlar

Mesajı Yazan: riderzist
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2015 Saat 00:49
Teşekkürler..

-------------
EN İYİ TAMİR, BAKIMDIR ...

Mesajı Yazan: didi_murat53
Mesaj Tarihi: 27 Ocak 2015 Saat 20:17
Arkadaşlar öncelikle emeğinize sağlık ben de bu projeyi araştıarark aranıza katıldım aracımın üstünde pıoneer marka teyp var ama ben orj teyibini kullanmak istiyorum orj teybi kasetçalar ve cd charger da var ben bu aux sistemini nasıl yapacağım geçmiş konuları buldum ama fotoları görüntüleyemedim yardımlarınızı bekliyorummmmWinkWinkWinkWink

Mesajı Yazan: ARDADOGAN
Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2015 Saat 23:50
Emeginize saglik ben ayni yolla yaptim once serviste aux girisi aktif ettirdim sonra montaji yaptim ama teyibi yerine takarken birseyler tersmi gitti ne bilgi ekraninda auto verrou yaziyor ve teyp acilmiyor ama ilk yaptigimda calisti gayette iyiydi hatta superdi sigortalari kontrol ettim bir sorunda yok yarin servise gidip baktiricam ama yazilimsal bir sorun var sanirim

-------------
SEZARIN HAKKINI SEZARA VERİCEKSİN

Mesajı Yazan: ARDADOGAN
Mesaj Tarihi: 17 Ocak 2016 Saat 19:50
arkadaşlar resimlerdekinin aynısını yaptım fakat ses cok az çıkıyor yani radyoda 10. ses seviyesinde dinlediğim bir şarkıyı aux dan acınca sesi sona getirdiğimde anca 10. seviyedeki ses yapmıyor bunun aynısını yapıpda benimle aynı sorunu yaşayan varmı acaba???

-------------
SEZARIN HAKKINI SEZARA VERİCEKSİN

Mesajı Yazan: ibrahimurfali
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2016 Saat 12:18
Hocam kolay gelsin. 2 ay önce bu yazıyı gördüğümde aliexpress ten Aux çıkışı olan bluetooth özellikli bir cihaz getirdim. Serviste Aux özelliğini açtırdım. Ama Source yaptığımda ne Input nede Aux yazısı geliyor. Servistekiler ise açtık diyorlar. Paylaştığınız resimler de silinmiş herhalde. Onlara nasıl ulaşabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Allah razı olsun

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2016 Saat 12:21
Üstadım kolay gelsin. Aux yazılışını anlatan resmi bulamıyorum. Bana yardımcı olur musun. Mümkünse tabi. Telefon numaram 0507 218 0883 ararsan çok mutlu olurum. Servis Aux özelliğini açtığını söylüyor ama hikaye. Sen hangi serviste yaptıysan bana onlarında numarasını göndersen olur. Allah razı olsun iyi günler

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2016 Saat 21:10
Simdi size yardimci olalim ama nasil olalim ?

Burda bahsi gecen arac rd3 teybe sahip. AUX ozelligi teybin orjinalinde yok entegre cikisindan baglaniyor.

Sizin arac kac model ? Aldiginiz cihaz nasil bir sey ? Servise ne dediniz ne acti.

Telefon birakip giderseniz sanmiyorum birisi sizi arayip cevap versin. SOn zamanlarda bu moda oldu. Yeni uye olup geliyor insanlar soru soruyor altina numarasini birakip geri donen yok.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2016 Saat 21:23
Cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Benim araba 307 hdi comford 2006 yeni kasa. Teybin resmini nasıl yollayacağımı bilemiyorum. Yollardım yoksa. Servis e gittim Aux özelliği var açarmısın dedim. Evet var deyip açtık dedikler. Ama Source ye basınca ne Aux çıkıyor nede Input. Aliexpress ten bluetooth özellik li Usb li mp3 player getirdim. Onu taktıracam. Ama montajı yapan arkadaş servis sana yaptık demiş ama yapmamış dedi. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2016 Saat 22:15
Orjinalini yazan: ibrahimurfali ibrahimurfali Yazdı:

Cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Benim araba 307 hdi comford 2006 yeni kasa. Teybin resmini nasıl yollayacağımı bilemiyorum. Yollardım yoksa. Servis e gittim Aux özelliği var açarmısın dedim. Evet var deyip açtık dedikler. Ama Source ye basınca ne Aux çıkıyor nede Input. Aliexpress ten bluetooth özellik li Usb li mp3 player getirdim. Onu taktıracam. Ama montajı yapan arkadaş servis sana yaptık demiş ama yapmamış dedi. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Aracinizin teybinde 1-2-3-4-5-6 numarali tuslari gri ise RD4 teyptir.

Bu teyplerde AUX ozelligi acilabiliyor bunun icin pp2000 veya diagbox uzerinden radyo beynine girip giris-1 in acilmasi gerekiyor.

zaten acilinca dediginiz gibi source tusuna basinca input-1 e gelmesi lazim.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: elbay58
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2016 Saat 07:41
üstadım resimler görünmüyor:( bi yardımcı olurmusunuz.resimleri ywnilermisiniz ?

Mesajı Yazan: amiral46
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2017 Saat 23:10
Resimleri göremiyorum,rica etsem pm olarak gönderebilir misinz

Mesajı Yazan: RMZNYLMZ
Mesaj Tarihi: 08 Ağustos 2017 Saat 15:20
hocam elinize sağlık uzun süredir aradığım bir konuydu resimleri açamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz 545 438 34 50 bu numaradan ulaşabilirsiniz yapım aşamasını whatsaptan resim atma şansın olabilir mi görmeden çözmek çok zor yardımcı olursan çok sevinirim.

Mesajı Yazan: MUSADİGE
Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2017 Saat 09:34
merhaba;

güzel paylaşım elinize sağlık. Aynı uygulamayı bende yapmak istiyorum. görseller açılmıyor. bana gönderme imkanınız var mı.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2017 Saat 11:13
Arkadaşlar malesef konu sahipleri resimleri yüklediği sitelerden kaynaklı olarak göremiyorsunuz. Ancak konu sahipleri elllerinde mevcut ise güncelleme yaparlar. Ama genelde çok aktif olamdıkları için resimlerin güncellenmesi biraz zor. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: didim_09
Mesaj Tarihi: 25 Temmuz 2018 Saat 11:41
Hocam anlatım için teşekkürler. Ancak fotoğraflar görübmüyor. Yeniden yükleme imkanı olursa seviniriz. 
Son olarak sormak istediğim teyplerde RD3 ile RD4 nasıl ayırt edeceğiz. Benim aracım 2004 307 1.4 HDİ XR model. Kaset Çalar ve CD Changer özelliği var fakat ikisde çalışmıyor, radyoda arada sırada canı isterse çekiyor. AUX uygulaması için Aliexpresten hazır soketlerden alsam tayp üzerinde hazır yuva bulunuyor mu? 
Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net