Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 ÇALIŞMIYOR ACİL YARDIM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 ÇALIŞMIYOR ACİL YARDIM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı SMMMCIHAN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SMMMCIHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 ÇALIŞMIYOR ACİL YARDIM
    Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 18:59
2000 MODEL 206 OTOMATİK VİTES ARACIM VAR. ARAÇ İLK ÇALIŞMADA ÇOK GÜZEL ÇALIŞIYOR VE SONRA PARK EDİNCE TEKRAR MARJA BASIYORUM HİÇ SES YOK YANİ ÇALIŞMIYOR. DARBE SENSÖRÜNE BASIYORUM YİNE ÇALIŞMIYOR. YAKLAŞIK 10-12 SAAT SONRA TEKRAR BASIYORUM VE ÇALIYOR. AMA STOP EDİİNCE AYNI SORUN. KİMİSİ BEYİN DEDŞ KİMİSİ ATEŞLEME DEDİ, DARBE SENSÖRÜ DEDİLER VE KAFAM DURDU ARTIK ARABADAN İYİCE SOĞUDUM ŞUAN ÇALIŞMIYOR 2 GÜNDÜR. LÜTFEN BAŞINA BÖYLE BİR DURUM GELEN VARSA NE YAPTI NASIL HALLETTİ LÜTFEN YARDIMCI OLUN YOKSA BENZİN DÖKÜP YAKACAĞIM ARTIK BU ARABAYI
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 19:44
öncelikle hoşgeldiniz ailemize.. büyük harf kullanmayınız forum kurallarına aykırı bir hareket bilginize.. kendinizi de üyelerimizi tanıyalım bölümünde tanıtırsanız seviniriz.. geçmiş olsun.. araçla ilgili olarak ise bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.. tekrar geçmiş olsun..
Çevrimdışı ES-41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ES-41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 23:53

Sorunu biraz açarmısın? arıza nasıl oluyor ateşleme var almıyormu yoksa hiç ses soluk yokmu?

Çevrimdışı aslan7333 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslan7333 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 01:53
Bence de çalışmama sebebini tam tesbit edin,yani o anda ateşlememi yapmıyor,yakıtmı gelmiyor?Bir motorun çalışmaması için hava-yakıt ve ateşleme üçlüsünden birinin eksik olması gerekir.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SMMMCIHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 13:56
MARJ BASIYOR AMA MOTOR ÖALIŞMIYOR. KİMİ USTA ATEŞLEME VE BENZİN POMPASININ ELEKTRİĞİNİ KESMİŞ DİYOR, KİMİSİ DARBE SENSÖRÜ TAKILI KALMIŞ DİYOR. DARBE SENSÖRÜNE DE BASTIM RESETLEDİM GENE ÇALIŞMADI. MARŞ BSMASINDA HERHANGİ BİR PROBLEM YOK ARACIN. ÖNCEDEN İLK BASMAMDA ÇALIŞIR BİR YERE PAR ETTİKTEN SONRA  çalışmazdı. 3-4 saat sonra tekrar bastığımda çalışırdı. Şİmdi marş basıyor ama 3 gündür araç çalışmıyor
Çevrimdışı okankrgz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
27 - Nisan - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okankrgz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 15:21
1. benzin pompanız yarım marş yaptığınızda "vınn" sesi vererek açıyor mu?
2. pompanızda sorun yoksa sıcaklık müşürünüze baktırın, müşür bozuksa ne kadarda uğrassanız araba çalışmaz ki şu şekilde olur. 
müşür bozulunca aracınızın motor sıcaklığını en üst seviyede algılar, beyne bunu iletir ve beyinde motoru korumaya alır çalışmamasını sağlayarak... 106 gti da bizzat başımıza geldi.
Koceli/İZMİT

1982
Çevrimdışı aslan7333 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslan7333 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 21:57
Orjinalini yazan: okankrgz okankrgz Yazdı:

1. benzin pompanız yarım marş yaptığınızda "vınn" sesi vererek açıyor mu?
2. pompanızda sorun yoksa sıcaklık müşürünüze baktırın, müşür bozuksa ne kadarda uğrassanız araba çalışmaz ki şu şekilde olur. 
müşür bozulunca aracınızın motor sıcaklığını en üst seviyede algılar, beyne bunu iletir ve beyinde motoru korumaya alır çalışmamasını sağlayarak... 106 gti da bizzat başımıza geldi.

+1 aynen katılıyorum.Hararet müşürü tehlike sınırı okuyorsa motoru korumaya alır.
Çevrimdışı scorpions_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2012 Saat 18:09
yaklaşık 2 ay önce benim 206 gti de böyle bi sorun başladı, öncelikle hararet ibresi anlık yükselip alçaldı bunu 2-3 sefer yaptı ve normale döndü ibre sonrasında aracım çalıştı, o gün akşamında aracımı stop ettim ve 15 dk. süre zarfında aracıma tekrar bindiğimde kesinlikle çalışmadı o gün bugündür yatıyor aracım o kadar konu açtım ilgilenen yada böyle arıza başına gelen arkadaş olmamış. formda 1 kişi var arıza başına gelen onuda guest (müsafir) olduğundan ulaşamadım zaten.bu arkadaş ta aracın tüm sensörlerini değiştirdiğini, enjektör ve bsi beynini değiştirdiğini ama sorun çözümlediğini yazmış ki mutlaka çözmüştür olayı ama arıza nerde? o kadar pegeout servisini falan aradım hepsi fısss. hararet müşürü değişti, tüm sigortalar elektrik aksamı kontrol edildi(hatta şu anda aracım oto elektrikçisinde) çözüm bulunamadı. işin entresan tarafı araç bilgisayarada bağlanmıyor ama benim kendi obd cihazımla bağladığım zaman p0711 hatası veriyor bu hata danda araba çalışmamazlık yapmaz diyor ustalar. bilmiyorum ne yapacaz.
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı okan4037 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
17 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan4037 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2012 Saat 18:15
Yedek anahtarınız varmı ? onunla deneyin.. bence sorununuz immobilizer 
MEÜ... 2004 307 1.6 Cc
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SMMMCIHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 Saat 16:06
aracımın ilk kontağı açtığımda benzin pompasına elektrik vermiyor. ama 1 gün gibi bekledikten sonra kontağı açar açmaz elektirik benzin pompasına geliyor ve vınnnn diye bir ses duyuluyor akabind araba çalışıyor. biraz çalışıp durdurunca tekrar bas benzin pompasında elektirk olmuyor marj basıyor ama araba çalışmıyor.
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 Saat 18:21
Orjinalini yazan: SMMMCIHAN SMMMCIHAN Yazdı:

aracımın ilk kontağı açtığımda benzin pompasına elektrik vermiyor. ama 1 gün gibi bekledikten sonra kontağı açar açmaz elektirik benzin pompasına geliyor ve vınnnn diye bir ses duyuluyor akabind araba çalışıyor. biraz çalışıp durdurunca tekrar bas benzin pompasında elektirk olmuyor marj basıyor ama araba çalışmıyor.
evet dostum aynı sorun bende de var. ama benim hiç benzin pompası ve ateşleme çalışmıyor. daha önce de belirttiğim gibi hararet ibresi anlık yükselip düştü...
206 gti 2.0 2000
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SMMMCIHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 Saat 21:17
sevgili arkadaşım benim hararetle ilgili bir problemim olduğunu sanmıyorum, çünkü aracı eşim kullanıyor ama çok iyi bir elektrikçim var sorunun  immobilizer olduğunu söyledi bakalım ilk olarak onunla başladık bugün  inş. uğraştırmaz
Çevrimdışı Kemanyak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Aralık - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemanyak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 Saat 00:09
Akü kutup başlarını söküp resetleme denediniz mi ? Denediyseniz Benzin borularında çatlama (mikro) olabilir bu da basınç kaybına sebep olur. Ayrıca Benzin pompası elektrik devrelerini kontrol ettirin. Elektrik gelmiyorsa BSİ resetlemesi iş görebilir. Ayrıca uç bir durum ama Triger setini kontrol ettirin.
Avans ayarları bozulmuş veya sente atlamış olabilir

Kemanyak Kisses You
207 SW OUTDOOR 1.6HDİ 2008
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 Saat 17:59
kardeş bizim sorun beyinden çıktı. beyin tamiri için arkadaşlar geldi şehir dışından, kendi getirdikleri beyine program girip çalıştırdılar benim aracı. şimdi aracın kendi beyinle uğraşıyorlar bakalım ne olacak hayırlısı...
206 gti 2.0 2000
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SMMMCIHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Şubat 2012 Saat 11:56
beyinle ilgili bir problem varsa çıkma beyin bulabilirmiyiz ve bulduğumuz beyin araca uyum sağlar mı? bunubilmiyorum
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Şubat 2012 Saat 12:37
Orjinalini yazan: SMMMCIHAN SMMMCIHAN Yazdı:

beyinle ilgili bir problem varsa çıkma beyin bulabilirmiyiz ve bulduğumuz beyin araca uyum sağlar mı? bunubilmiyorum
çıkma beyin bulman önemli değil, her aracın versiyonu değişebiliyo aynı versiyondan bulman önemli ki çıkma beyin bulduktan sonra bu imbolizeri tekrar programlaman gerekiyor.
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı y4vuz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı y4vuz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2017 Saat 19:59
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bu sorun şu anda benim arabamda da var
Çevrimdışı Slymnulusoy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Slymnulusoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2017 Saat 15:04
Merhabalar öncelikle konu aynı ama sıkıntı farklı aracım 2002 206 gti araç marş basıyor akü sağlam benzinde kokuyor ama araç çalışmıyor. Önce beyne bağlanıp immobilizer hatası veriyordu pass programı attık olmadı beyni değiştirdik gene olmadı şimdide beyne bağlanmıyor. Araç çalışmadığı zaman biraz yerinden kımıldatıp tekrar marşa bastığınızsa çalışıyor sıkıntı nedir yardımcı olabilecek birileri var mı ? Şİmdiden teşekkür ederim
Çevrimdışı 206gs Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206gs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 00:10
kardesim ayni sorun benim arabada var arac da atesleme yok aku saglam elektrik var ama araba calimsyr sorun cuzulmu senin
Çevrimdışı umut1001 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı umut1001 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2018 Saat 16:22
Slm.Benim 2008 model peugeot 206 benzinli otomatik aracim sabah sogukken yokuşta kar lambaları yaniyor.10dk gidip isininca arac yokus cikabiliyor.Vuruntu olmamasi icin isinmasi gerekiyor.Arac 140binde.Maslak paris otoda selenoid valf değişimi sordum degisiriz ama yetmeyebilir revizyon ister dedi.Yag değerlerini ölçtü şanzimanin.Yeterli dedi.Gecen araci calistirdim.Biraz isitip vitese gecirdik tak dedi istop etti 1 haftadır calistiramadim.Ne yapmalıyım.
Daha önce de birkaç kere arabayı çalıştıramadım, marş basıyordu ama araba çalışmıyordu  fakat kendi kendine düzelmişti.Şu an çalışmıyor.Aracı çekiciye vermekten başka çare yok mu?

Düzenleyen umut1001 - 26 Ekim 2018 Saat 16:24
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2436 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5830 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1245 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1238 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 748 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2831 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1149 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1955 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12906 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 931 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 574 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 575 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 987 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 874 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16195 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5633 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1979 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English