Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 kayış sesi(videolu) Çözüldü(pudranın gücü)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 kayış sesi(videolu) Çözüldü(pudranın gücü)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 kayış sesi(videolu) Çözüldü(pudranın gücü)
    Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:07
arkadaşlar günlerdir şikayet ettiğim kayış sesine değişik yorumlar var ustalardan kasnaktan olabilir diyen var yalnış kayış takılmış diyen var rulmanlar diyen var ben bilemedim ne olduğunu ama en çok hoşuma giden ustanın birinin evet bu arabada kayış sesi var demesi oldu, bi el atarmısınız bu olaya şimdi kimse tam bişey diyemediği için eminim ordaki bütün parçaları değişmeden göndermeyecekler beni , ,,

Düzenleyen htasay - 03 Kasım 2011 Saat 11:18
Çevrimdışı I Love My Pug Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Haziran - 1985

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı I Love My Pug Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:10
kardeşim geçmiş olsun, sese yorum yapamıcam ne yazıkkı bilgisayarda ses yok.
306 GTI - 2.0LT 200 HP
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" Daniel Dumoulin
0507 750 39 37
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:12
Sabahları ilk çalıştırmada ya da motor soğukken benzer bir ses benim araçta da var. Isınınca kesiyor sesi. Tam olarak emin değilim ancak kasnaktan olabilir demişlerdi. Aşağı yukarı 6-7 aydır var bendeki ses şimdilik yolda kalmıyoruz devam. 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:15
evet hocam aynen benimde sabahları ilk çalışmada oluyor en akıllıca yorum banada kasnak diyen ustadan geldi, ama şimdi bende kararsız kaldım ne yapayım diye. ben arabayı alalı 1.5 ay oldu 1.5 aydır bu ses var malum sabah ilk çalıştırmada adamdan satın alamadığımız için bu sesi de yedik :) ama adam triger falan değişmiş kısa bi süre önce . bilemiyorum ne yapsam kararsız kaldım.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:19

Orjinalini yazan: htasay htasay Yazdı:

evet hocam aynen benimde sabahları ilk çalışmada oluyor en akıllıca yorum banada kasnak diyen ustadan geldi, ama şimdi bende kararsız kaldım ne yapayım diye. ben arabayı alalı 1.5 ay oldu 1.5 aydır bu ses var malum sabah ilk çalıştırmada adamdan satın alamadığımız için bu sesi de yedik :) ama adam triger falan değişmiş kısa bi süre önce . bilemiyorum ne yapsam kararsız kaldım.

Valla her değişti diyene inanmamak lazım. Emin olmalısınız bence. Ben de geçen sene alınca ilk işim daha galeriden çıkarmadan triger setini değiştirteceksin ya da bana kaç km önce değiştirildiğini belgeler ile ispatlayacaksın dedim. Değiştirtti. Gözümle gördüm içim rahat. Bir defa R19 da başıma geldi. Allah düşmanımın başına vermesin olur olmadık yerde kopuyor. Rezil ediyor insanı. 

Sıkıntı yoksa elletme işini bilen kesin bundan diyen bir ustayı bulana kadar olur olmadık ustalara dokundurtma. Sırayla hepsini değiştirirler yukarıda da dediğin gibi. 

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:23
aynısı bendede oldu triger setini değiştirirken usta iyice kontrol etti sonra grank kasnağını orjinali 100 liraya aldım dışında sac olan bi kasnak zamanla boşluk yapmış oda böyle metalik bi kayış sesi veriyo. anlıycan masrafın 100 parça + işçilik en az geçmiş olsun.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:27
krank kasnağı yuva yapmış.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:44
Orjinalini yazan: 06ilhan06 06ilhan06 Yazdı:

aynısı bendede oldu triger setini değiştirirken usta iyice kontrol etti sonra grank kasnağını orjinali 100 liraya aldım dışında sac olan bi kasnak zamanla boşluk yapmış oda böyle metalik bi kayış sesi veriyo. anlıycan masrafın 100 parça + işçilik en az geçmiş olsun.

bende kasnak diye düşünüyorum hocam , siz yetkili servistemi yaptırdınız yoksa sanayide mi bide Diyarbakırda usta sıkıntısı da var. Tam manasıyla pug ustası olmuş kimse yok o yüzden bende çekiniyorum açıkçası... 
yardımlar için teşekkürler başka fikri olan varsa bekliyorum yardımları...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:49
ben bunu kendi ustama ford servisine götürdüm orda yaptırdım biliyosunki 1,6 HDI motor global motor olduğu için parçaları C4 307 C-MAX MAZDA hepsinin aynı o yüzden hemen kolayca buldular.eğer parça bulamazsan ve ses çok rahatsız ederse triger kayışını çok az daha gerdirsinler ses kesilir tabi bu geçici bir çözüm olur.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 20:58
parça sıkıntı olmuyor sağolsun murat abi bi telefonla gönderiyor İstanbuldan ama işte onu takacak usta lazım:=)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 21:20
valla benim usta çok kolay değiştirdi.bi tane kaması var çok kolay sökülüyo ama işte değiştirirken triger kayışını sökmek gerekiyo o yüzden biraz zahmetli.
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 21:24
benim bıldıgım krank kasnagını sokerken yada takarken v kayısı degısır trıgerle alakası olmaması lazım bende degıstırdım ole bısey yok htasay kardesım  parcanı orjınal al eger kasnak sıkıntıdan ıse bızım arabaların kasnakları farklı otomatık sanzıman kasnagı alıcaksınız  yan sanayıde motorun balans tıtreme  sorunu yapar
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 21:26
bide bişey daha gergi rulmanınızda bozulmuş o ses yapıyo olabılır 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 21:29
bu işi gittiği yere kadar deyip ötelersem ne olur?
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 21:35
benim başıma geldı şahsen kıbrısta okuyorum ankarada yaşıyorum aracımla mersine gidip ordan feribotla karşıya geçiyorum gecen sene   tam tarsus girişine dogru sarj lambası yandı dedım dınamo gıttı heralde eyvah  benzınlıge gırdım stop ettım bıdaha calısmadı akuyu yemıs baktımkı kasnagın ıcı bosalmıs bosa donuyo otomatık sanzıman oldugu ıcınde vurdurma vs gıbı bı sansınız yok bıde referandum oy kullanma gunuydu pazartesı adanadan felan peugeot bayısınden orjınal parca getırttık uzun yolda kalırsanız ugrastırır acıkcası  baktırmanızı tavsıye ederım ama gergı rulmanı veya yanlıs kayıs problemıyse cok buyuk sorun olcagını sanmam ama kasnak motor parcası oldugu ıcın  kontrolunun faydası var cunku  kasnagın ıcı kaucuk  tıtresımı onlemek ıcın buda zmanla  erıyo ıcı bosalıyo kasnagın bosa donuyo :) tecrubeyle sabıt :D 
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 21:40
bride gordugum kadarı ıle  karter koruma muhafazası yok arabanızda almanızı tavsıye ederım cok buyuk onem tasıyo :) benım kasnak bosalldıgında  karter muhafazaya dusmus  adam bu yola dusup sıcrasaydı cok buyuk hasarlar verebılırdı dedı :) 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:07
evet haklısın hocam karter önemli onuda yaptıracaz da işte hep ihmal hep ihmal:)
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:16
moralini bozma derim aynı tip sıkıntıyı citroen de arkadaş bebek pudrası ile çözdü ve şok oldum kasnaklarak hafiften serpeleştirdi ve ses gitti denemekte fayda var,şahsım adına ilk an bende inanmadım am asonrasında ki çözüm ses yok dıfır Gülme
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:22
Orjinalini yazan: fexzi fexzi Yazdı:

moralini bozma derim aynı tip sıkıntıyı citroen de arkadaş bebek pudrası ile çözdü ve şok oldum kasnaklarak hafiften serpeleştirdi ve ses gitti denemekte fayda var,şahsım adına ilk an bende inanmadım am asonrasında ki çözüm ses yok dıfır Gülme

nasıl yani hocam nereye serpiyoruz bebek pudrasını:)
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2011 Saat 22:23
kasnakların kıvrım kısmına döktü ve sesi kesti dediğim gibi şaka gibi ama çözüm oldu komik gelse de şahit oldugum bir olay Gülme
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1232 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5664 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1231 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 957 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 732 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2790 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1134 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1916 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12805 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 755 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 521 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 559 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 864 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 704 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16124 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5589 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1934 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English