Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Dizelde enjektör temizliği katkı maddeleri?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dizelde enjektör temizliği katkı maddeleri?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dizelde enjektör temizliği katkı maddeleri?
    Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 21:35
Aracımın ivmelenmesi gidişi gaz tepkisi olması gerektiği gibi değil.Turboya baktırdım zil gibi maşallahı var dediler enjektörleri açtırcaktım usta temizlemek için katkı maddeleri vs kullan açmamıza gerek kalmaz büyük ihtimalle dedi.
Sizce ne kullanmalıyım?Sanırım yakıta karıştırılan maddelerden lazım bunun için yağa bor vs katmamın bir alakası yok heralde şiddetle tavsiyelerinizi bekliyorum 

Düzenleyen HuseyinTurk - 16 Ekim 2011 Saat 22:01
Çevrimdışı I Love My Pug Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Haziran - 1985

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı I Love My Pug Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 22:04
Geçen gün würth'ün bi ürününü söylüyolardı forumda araştırırsan bulabilirsin kardeşim kolay gelsin.
306 GTI - 2.0LT 200 HP
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" Daniel Dumoulin
0507 750 39 37
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 22:07
bakınıyorum bayadır ama denk gelmedim hiç.Tecrübesi olan varsa faydalancaz bakalım :)
Çevrimdışı muzaffer Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Haziran - 1987

Yaşı : 36
Aracı : 407 exective black cd 2007
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muzaffer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 23:13
Ben daha önce kullandım ama faydası oldumu bilemiyorum. Fakat ciddiye alıyorsan biraz araştırıp kaliteli birşey kullanmakta fayda var.Kullanırken üzerinde de yazıyor ama Depon tam dolu iken bir şişe döküp depo bitene kadar yakıt veya başka bir katkı maddesi kullanmamalısın işe yaraması için.Würt sağlam bir marka.
407 Executive Black CD 2007
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 23:18
aynen tam depo yazıyo ben yarım depoya boşalttım birtane çok bir fark olmadı ama kalitelisini bulmak lazım
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 23:38
Benim tavsiyem enjektör temizliği için iyi bir serviste karbon clean yaptır.Herhangi bir katkı maddesi kullanma boşuna.
Çevrimdışı iibrahimm Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
19 - Haziran - 1983

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iibrahimm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2011 Saat 23:53
hepsi palavra bence depoya katılıyor yakıtın daha iyi yanmasına sağlıyor yakıtbitip yenisini koyunca enfazla 500 km sonra arac eski halini alıyor işyerinde kullandıgım aracta kerşıma gelen her katkıyı kullandım sadece bor da biraz fark hissettim cokta fazla deyil tabi
307 1,4 hdı
Çevrimdışı loiz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
16 - Mayıs - 1988

Yaşı : 35
Aracı : Golf mk5 1.6FSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı loiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:13
yaw pompacı kendi dediki enjektör temizleyici kat yakıtına kara duman bitmezse enjektörlerini ilaca yatırır temizleriz diye..hangine inanalım?

harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:23
Hüseyin TEKZEN Yapı Markette Yanlış Hatırlamıyorsam 444 Markalı Enjektör Temizleyicisi Var ..
Bir Kaç Defa Aldım Arabamda Hatrı Sayılır Bir Fark Gördüm... Fiyatıda Uygun 7 Lira Gibi Bişey,
Yolum Her Düştüğünde Alırım...

SHELL de Buna Benzer Bir Ürün Var Ama Fark Etmedi...

Enjektör Sıkıntısı Kesinklikle Kötü Yakıtla Alakalı Bişey Bundan Haberin Olsun...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:26
kurum yapıyomuş enjektörler zamanla buda püsküren yakıtın verimli yanmasını engelliyormuş e haliyle performans kaybı oluyor tabi.ilk fırsatta alıcam abi tekzenden sağolasın bu tür katkıların zarar verme gibi bir ihtimali yokmuş ustamın dediği kadarıyla
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:33
Ya Aslında Öyle Bişey Tavsiye Edeceğim Ama... Duyan Delirdi Sanacak Hemde Çok Sağlam Bir Kişiden Aldım Bu Tavsiyeyi

Adam Dediki Bana Depo Bitmeye Yakın Al Bir Su Bardağına Benzin Doldur... Dök Depoya Üstüne Doldur Mazotu Enjektörlerde Hiç Dert Sıkıntı Kalmazmış Ben Yakında Deneyeceğim Bu Tavsiyeyi..
Hatta Bir Kaç Kişiden Daha Duydum...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:38
Abi konuşmuştuk daha önce ama deneme sakın o dediğin şeyi.Eskiden otobüslere yapıyomuş babamlar daha iyi gidiyomuş uzun yolda kapışıyolarmış falan.Geçen otokar y.servisinde ustayla konuştum baya yeni nesil arabalar eskisi gibi değil sakın deneme öyle birşey eritirsin enjektörleri dedi adam.contası yanık otobüsle molalarda su tamamlaya tamamlaya adanaya gider gelirlermiş önceden şimdi az  koy bak suyunu noluyo dedi usta sustum :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:40
Haklısın Hüseyin... Bende Cesaret Edemediğim İçin Denemeye Kalkışamadım...
Ama Aklımdan Geçmiyor Değil... Her Defasında Denicem Diyorum...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:41
:) benimde aklımda hep ama yemiyo abi enjektör takımı nerden baksan 1500 vardır bizim aslanların.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:42
Orjinalini yazan: HuseyinTurk HuseyinTurk Yazdı:

:) benimde aklımda hep ama yemiyo abi enjektör takımı nerden baksan 1500 vardır bizim aslanların.
Aynen Tanesi 500 Lira Gibi Rakamlara Satılıyor...Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:44
sen bi dene abi bişey olmazsa bende denerim Embarrassed
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:45
Orjinalini yazan: HuseyinTurk HuseyinTurk Yazdı:

sen bi dene abi bişey olmazsa bende denerim Embarrassed
Hüseyin Gelirsem Kulağından Isırırım Yeminle Ona Göre Bunuda Göze Al...SırıtmaKahkahaEmbarrassedDil Çıkarma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:47
Abi o değilde şimdi arabayı bi çalıştırıym dedim akü gidici ya nolur nolmaz zar zor 3.de aldı akü almam lazım benim kredi kartı bekliyorum gelsin gidicem direk bi akücüye çalışmicak az daha soğuk olunca Sırıtma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:52
Bence Daha Fazla Bekleme Başına Sıkıntı Açar ...
İlk Fırsatta Hallet Akü İşini...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2011 Saat 00:59
k.kartı limiti artsın alıcam anında en fazla okula otobüsle giderim abi olmaz bişey :) iyi geceler sağolasın engin tecrübelerini paylaştığın için kendine iyi bak abi 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 447 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 742 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 531 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 447 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 703 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English