Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Dizelde enjektör temizliği katkı maddeleri?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=19105
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 04:47
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Dizelde enjektör temizliği katkı maddeleri?
Mesajı Yazan: Guests
Konu: Dizelde enjektör temizliği katkı maddeleri?
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 21:35
Aracımın ivmelenmesi gidişi gaz tepkisi olması gerektiği gibi değil.Turboya baktırdım zil gibi maşallahı var dediler enjektörleri açtırcaktım usta temizlemek için katkı maddeleri vs kullan açmamıza gerek kalmaz büyük ihtimalle dedi.
Sizce ne kullanmalıyım?Sanırım yakıta karıştırılan maddelerden lazım bunun için yağa bor vs katmamın bir alakası yok heralde şiddetle tavsiyelerinizi bekliyorum 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: I Love My Pug
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 22:04
Geçen gün würth'ün bi ürününü söylüyolardı forumda araştırırsan bulabilirsin kardeşim kolay gelsin.

-------------
306 GTI - 2.0LT 200 HP
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" Daniel Dumoulin
0507 750 39 37

Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 22:07
bakınıyorum bayadır ama denk gelmedim hiç.Tecrübesi olan varsa faydalancaz bakalım :)

Mesajı Yazan: muzaffer
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 23:13
Ben daha önce kullandım ama faydası oldumu bilemiyorum. Fakat ciddiye alıyorsan biraz araştırıp kaliteli birşey kullanmakta fayda var.Kullanırken üzerinde de yazıyor ama Depon tam dolu iken bir şişe döküp depo bitene kadar yakıt veya başka bir katkı maddesi kullanmamalısın işe yaraması için.Würt sağlam bir marka.

-------------
407 Executive Black CD 2007

Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 23:18
aynen tam depo yazıyo ben yarım depoya boşalttım birtane çok bir fark olmadı ama kalitelisini bulmak lazım

Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 23:38
Benim tavsiyem enjektör temizliği için iyi bir serviste karbon clean yaptır.Herhangi bir katkı maddesi kullanma boşuna.

Mesajı Yazan: iibrahimm
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2011 Saat 23:53
hepsi palavra bence depoya katılıyor yakıtın daha iyi yanmasına sağlıyor yakıtbitip yenisini koyunca enfazla 500 km sonra arac eski halini alıyor işyerinde kullandıgım aracta kerşıma gelen her katkıyı kullandım sadece bor da biraz fark hissettim cokta fazla deyil tabi

-------------
307 1,4 hdı

Mesajı Yazan: loiz
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:13
yaw pompacı kendi dediki enjektör temizleyici kat yakıtına kara duman bitmezse enjektörlerini ilaca yatırır temizleriz diye..hangine inanalım?

-------------
harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:23
Hüseyin TEKZEN Yapı Markette Yanlış Hatırlamıyorsam 444 Markalı Enjektör Temizleyicisi Var ..
Bir Kaç Defa Aldım Arabamda Hatrı Sayılır Bir Fark Gördüm... Fiyatıda Uygun 7 Lira Gibi Bişey,
Yolum Her Düştüğünde Alırım...

SHELL de Buna Benzer Bir Ürün Var Ama Fark Etmedi...

Enjektör Sıkıntısı Kesinklikle Kötü Yakıtla Alakalı Bişey Bundan Haberin Olsun...

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:26
kurum yapıyomuş enjektörler zamanla buda püsküren yakıtın verimli yanmasını engelliyormuş e haliyle performans kaybı oluyor tabi.ilk fırsatta alıcam abi tekzenden sağolasın bu tür katkıların zarar verme gibi bir ihtimali yokmuş ustamın dediği kadarıyla

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:33
Ya Aslında Öyle Bişey Tavsiye Edeceğim Ama... Duyan Delirdi Sanacak Hemde Çok Sağlam Bir Kişiden Aldım Bu Tavsiyeyi

Adam Dediki Bana Depo Bitmeye Yakın Al Bir Su Bardağına Benzin Doldur... Dök Depoya Üstüne Doldur Mazotu Enjektörlerde Hiç Dert Sıkıntı Kalmazmış Ben Yakında Deneyeceğim Bu Tavsiyeyi..
Hatta Bir Kaç Kişiden Daha Duydum...

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:38
Abi konuşmuştuk daha önce ama deneme sakın o dediğin şeyi.Eskiden otobüslere yapıyomuş babamlar daha iyi gidiyomuş uzun yolda kapışıyolarmış falan.Geçen otokar y.servisinde ustayla konuştum baya yeni nesil arabalar eskisi gibi değil sakın deneme öyle birşey eritirsin enjektörleri dedi adam.contası yanık otobüsle molalarda su tamamlaya tamamlaya adanaya gider gelirlermiş önceden şimdi az  koy bak suyunu noluyo dedi usta sustum :)

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:40
Haklısın Hüseyin... Bende Cesaret Edemediğim İçin Denemeye Kalkışamadım...
Ama Aklımdan Geçmiyor Değil... Her Defasında Denicem Diyorum...

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:41
:) benimde aklımda hep ama yemiyo abi enjektör takımı nerden baksan 1500 vardır bizim aslanların.

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:42
Orjinalini yazan: HuseyinTurk HuseyinTurk Yazdı:

:) benimde aklımda hep ama yemiyo abi enjektör takımı nerden baksan 1500 vardır bizim aslanların.
Aynen Tanesi 500 Lira Gibi Rakamlara Satılıyor...Sırıtma

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:44
sen bi dene abi bişey olmazsa bende denerim Embarrassed

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:45
Orjinalini yazan: HuseyinTurk HuseyinTurk Yazdı:

sen bi dene abi bişey olmazsa bende denerim Embarrassed
Hüseyin Gelirsem Kulağından Isırırım Yeminle Ona Göre Bunuda Göze Al...SırıtmaKahkahaEmbarrassedDil Çıkarma

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:47
Abi o değilde şimdi arabayı bi çalıştırıym dedim akü gidici ya nolur nolmaz zar zor 3.de aldı akü almam lazım benim kredi kartı bekliyorum gelsin gidicem direk bi akücüye çalışmicak az daha soğuk olunca Sırıtma

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:52
Bence Daha Fazla Bekleme Başına Sıkıntı Açar ...
İlk Fırsatta Hallet Akü İşini...

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 00:59
k.kartı limiti artsın alıcam anında en fazla okula otobüsle giderim abi olmaz bişey :) iyi geceler sağolasın engin tecrübelerini paylaştığın için kendine iyi bak abi 

Mesajı Yazan: EminÖNAL
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 01:04
Çoğunun katkısı, denge bilekliğinin insana yaptığı kadar, yani yalan..

-------------
A3

Mesajı Yazan: sedataksu
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 10:14
Kullanıcaksan würt kullan .Diger katkıların çogunu denedim yakıta yağ katma benzin katma hiçbir etkisi yok yanıyo gidiyor.En son şimdi würt deniyorum.Depoda az bir yakıt varken bir şişe koydum.Aracı rolantide çalıştırdım 50 dakika kadar ara ara dip gaz yaptım kurum attığını görüyorsun.Üzerine yakıt aldım.Şimdi devam ediyor yakıt bittiğinde bakalım ne olacak.Ancak en güzeli uzun yola çıkarken depoya katacaksın ve aracı devirli kulanacaksın tertemiz oluyor diyorlar.Carbon cleande yaptırabilirsin daha pahalı işlem ondada benim yaptığımı yapıyorlar cihazı bağlıyorlar bir şişe katkı ve biraz mazotla arcı çalıştırıp arar dip gaz yapıyorlar.

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
Hızlı gidip geçmiş olsun diyeceklerine yavaş git hoşgeldin desinler...
* 28 ÇOTANAKLAR *

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 11:33
Orjinalini yazan: AlbaYDemircaN AlbaYDemircaN Yazdı:

Hüseyin TEKZEN Yapı Markette Yanlış Hatırlamıyorsam 444 Markalı Enjektör Temizleyicisi Var ..
Bir Kaç Defa Aldım Arabamda Hatrı Sayılır Bir Fark Gördüm... Fiyatıda Uygun 7 Lira Gibi Bişey,

Enjektör Sıkıntısı Kesinklikle Kötü Yakıtla Alakalı Bişey Bundan Haberin Olsun...

Albayım en kısa zamanda alıp deneyeceğim. Şimdi anladığım kadarıyla bunu depoya döküp üzerine depoyu mu dolduruyoruz ?

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 12:06
Orjinalini yazan: csalli csalli Yazdı:

Albayım en kısa zamanda alıp deneyeceğim. Şimdi anladığım kadarıyla bunu depoya döküp üzerine depoyu mu dolduruyoruz ?
Aynen Kardeşim...Thumbs Up

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 15:13

Aynen Kardeşim...Thumbs Up

Abimsin Alkış Parayı bulur bulmaz deneyeceğim Sırıtma

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 16:22
Para Bize Çok Uzak Kardeşim... Hem Delikanlı Adamı Bozar...Gülme

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 16:36

Para Bize Çok Uzak Kardeşim... Hem Delikanlı Adamı Bozar...Gülme

Albayımdan vecizelerrr .... KahkahaEmbarrassed  Alkış

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 16:36
fazlasında gözüm yok abi,enjektör temizlesin yeter Gülme yoksa sizinle içtiğim çayı,yediğimiz yemekleri,çıtlattığımız çekirdekleri saraylarda bulamam ben ;)

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 18:19

fazlasında gözüm yok abi,enjektör temizlesin yeter Gülme yoksa sizinle içtiğim çayı,yediğimiz yemekleri,çıtlattığımız çekirdekleri saraylarda bulamam ben ;)

GÜNÜN EN DOĞRU SÖZÜ +1000000000000000000Thumbs Up

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 20:42

doğru olmasına çok doğru ama bi 508le bi rczyle gelmek buluşmalara fena olmazdı hani Sırıtma

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 21:14
Tekrar söylüyorum.Katkı maddesi kullanmayın boşuna.Enjektör temizliğinin en garanti yolu karbon clean.Hatta fiat yetkili servileri dahi 40000 bakımına gelen araçlara standart olarak yapıyor bu uygulamayı. 

Mesajı Yazan: taskin
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat 21:49

Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum würth common rail yakıt katkısını ve aracı ilk aldıgımda arka tampom siyah is olmuştu kıme gitsem enjektörler bitmiş felan filan würth te çalışan bir arkadaşım aracılıgı ile bu katkıtı kullandım 5000 km sonra ne is kaldı ne duman şu an düzenli olarak kullanıyorum ve her depoya katarım. yanlız aracı bıraz devirli kullanmakta fayda var. Sadece siyah duman enjektörle alakalı bir durum değil yakıt kalıtesi + aracın bakımı + maf sensörü + katalizör durumu + motor km önemli.

-------------
Peugeot 206 1.4 hdi look

Mesajı Yazan: R.CaVuS
Mesaj Tarihi: 18 Mart 2015 Saat 21:03
2004 model 1.4 hdi 150.000 km de peugeot 307 marka aracım var. Araç turboya geçmeden önce çok hantal kalıyor kalkışlarda falan zayıf kalkıyor, enjektörler mi tıkalı aceba, katkı maddesi kullanmalımıyım ?

-------------
2004-307-1.6 xt Alp Beyaz

Mesajı Yazan: erk4n
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2017 Saat 20:58
Carbon clean ve katki maddesi daha once denemistim gecenlerde turba yag basinc borusunu degistirirken katolizer sokulmustu sokulmusken icine su tuttuk ve silkeledik icinden kurumlar dokuldu sonra aracin cekisi daha bir guzel oldu. Katalizor kurum bagliyip filtre kapanmaya basliyinca arac gaz yememeye basliyor

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net