Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Yararlı Dökümanları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çatlak Camı Onarma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çatlak Camı Onarma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çatlak Camı Onarma
    Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2011 Saat 19:52
Videodaki Karışımın Doğruluk Payı Nedir....

http://www.hoptek.tv/video-izle/108962/arabanin-catlak-camini-onarma

Düzenleyen gadaş307 - 17 Haziran 2011 Saat 19:54
Çevrimdışı mdincer34 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 407 2.0 hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mdincer34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2011 Saat 20:13
harika  bşe gerçekse ama camı yapıştırma özelliği varmı acaba darbe gelse tekrar kalan yerdenkarğuz gib çatlamaya devam edermi
2005 407 2.0 comfort hdi otomatik / 136 hp
Çevrimdışı deamod Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
20 - Aralık - 1990

Yaşı : 33
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deamod Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 01:00
görünti açısından kapatıyo bu heralde ?
206 XS 1.6 8v 4 silindir Benzinli
Sade Ugly girl
0530 776 65 68
0RH+
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 01:09
değişim bişey ama camdaki çatlak değilde çizik gibi geldi bana yoksa yanılıyormuyum
Çevrimdışı deamod Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
20 - Aralık - 1990

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı deamod Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 01:38
Yok biraz dikkatli bakarsan camın altındaki çatlak farkediliyor yani camın iki taraflı çatlağı kendini belli ediyor ama bence sadece bu görüntüyü kapatıyor
206 XS 1.6 8v 4 silindir Benzinli
Sade Ugly girl
0530 776 65 68
0RH+
Çevrimdışı orhanax Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orhanax Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 08:19
Tuz, böcek ilacı, alkol ve su... Bence kafa buluyorlar. Sırıtma
2006 307 SW 1.6 HDI Comfort
(B Rh+)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 08:44
Vıdeodakı durum hakkında bır fıkrım yok. Cok ılgınc geldı. Ne kadar dogrudur bılemıyorum...

Ben camımdakı catlagın tamırı yaptırdım ama catlagın uzerınden 1 sene sonra oldugu ıcın catlak ıcıne toztoprak doldugu ıcın pek verımlı olmadı. Bende daha evvelden boyle bırsey yapıldıgını bılmıyordum bılseydım en basında hemen yaptırırdım

Yapılan ıslemı anlatmam gerekırse cam catlagını doldurup cama saglamlık veren cam recınesı kullanılıyor. Ozel bır aparatı yardımıyla yavasca catlagın ıcerısıne enjekte edılıyor. Bu sıvı ultravıyole ısınla donuyor ve tas gıbı oluyor.
Catlak daha ılerlemesın dıye basına acılı olarak ıncecık matkapla delık delınıp engel konuluyor. Ve bu sıvı doldurma ıslemı noktasında delınen bu delık ısı kolaylastırıyor.

Aracımı aldıgım 2 seneden berı camımda catlak vardı gecen yaz ben bu ısı yaptırdım. yanı 1 yıldır catlak tamırı yapılmıs vazıyette gezıyorum. O gunden bu yana catlaklarım ılerlemedı...

Bu catlak tamırının verımlı olması ıcın olabıldıgınce catlagın ustunden fazla zaman gecmeden taze ıken yapılmalıdır...

Bu noktada onemlı olan bır durum daha varkı o da catlagın boyudur. Ben uzun olmasına ragmen denedım kapanmasada en azından saglamlastırmıs oldum.

Çatlakları gorunce sen boyle nasıl gıdıyorsun demeyın. Cunku catlaklar uzun ama camın ust bolgesınde kaldıklarından gorusume hıcbır engel olusturmuyorlar. Bırde camım sensorlu olunca sensorun calısamama gıbı bır durumundan dolayı degıstırmedım. Gercı artık sensor olayını cozduk ama ben bu halınden sıkayetcı degılım...

Gecen yaz on cama yapılan uygulamadan kareler...

Düzenleyen CeCoLi - 22 Haziran 2011 Saat 09:00
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 10:31

Peki bu büyüklükteki cam çatlağıyla muayeneden nasıl geçiyorsun?

Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 11:26

Bir aksam abimin arabasinin sileceklerini degistirirken silecegin demir kolu yanlis bir carpma neticesinde cama vurdu ve 3-4 dalli catlak olusmustu. Olustugu anda maximum dal uzunlugu 10 cm idi. Sabah hallederiz dedik ve biraktik. Sabah geldik baktik 10 cm lik dal yurumus ta sona varmis :) Komple cami degistirdik.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 11:33
Orjinalini yazan: badires badires Yazdı:

Peki bu büyüklükteki cam çatlağıyla muayeneden nasıl geçiyorsun?

Bu catlagımla hafıf kusurlu olarak muayeneden gectım. Hıcbır sıkıntı olmadı...
Çevrimdışı Carmania Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Haziran - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Carmania Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 11:45
Adamın elındekı malzemeler cok guzel belllıkı baaya bi ince bi yapıstırıcı neden dersenız fırcayla surse bıle akıp catlak kanalına gırıyo sanırım o ıncelıgıde alkolle ınceltıyo aam tek anlamadıgım alkolu döktugu halde o yapıstırının ozellıgı nasıl kaybolmuyo valla aklıma takıldı o yapıstırıcı neymıs abı öle baya guclu bısey galıba :) paylasım ıcın teşekkürler
Çevrimdışı orhanax Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orhanax Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 14:53
İyi de adam malzemeleri tek tek saymış. Malzemeler: Tuz, böcek ilacı, alkol ve su. Bunlarla camın tamir edileceğine inanamıyorum. İki saatte tamamen çatlağın yok olması ve böcek ilacının markasının farketmez denmesi işin kandırmaca olduğunu ele veriyor bence.
2006 307 SW 1.6 HDI Comfort
(B Rh+)
Çevrimdışı efsanemurat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Ağustos - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efsanemurat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2011 Saat 15:15

benim arabanın camındada çatlak var uygulasak acaba işe yararmı eğer işe yarasa gerçekten güzel

2004 model 307 hdi xr 120000 km de
Çevrimdışı Asi Kaptan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
10 - Temmuz - 1997

Yaşı : 26
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Asi Kaptan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2011 Saat 21:13
Bir deneyin..
Opel Astra 1.4 T Cosmo 2011
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2011 Saat 21:24
deneyen olursa
izlenimlerini paylaşırsa çok iyi olur....
Çevrimdışı only_younus Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
13 - Haziran - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı only_younus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2011 Saat 16:40
tuz alkolde çözünmez bu bile saçma olduğunu teyit ediyor bence

Çevrimdışı AydinBeyol Açılır Kutu Gör
P.T. TEAM
P.T. TEAM
Simge
GALERİ SORUMLUSU

Aracı : Peugeot 207 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydinBeyol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2011 Saat 22:14
şaka yapıyorlar bence
Çevrimdışı Kemanyak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Aralık - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemanyak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2011 Saat 00:48
Böcek ilacı, alkol ve tuz birleşince ortaya çıkacak gazın öldürücü olduğunu tahmin ediyorum sakın denemeyin. Kimyager arkadaş var ise aydınlatsın beni ama birçok bileşik özellikle de zehirli bir bileşiğin alkolle olan karışımından zehirli gaz çıkabileceğini dikkate almanızı öneririm. 
Kemanyak Kisses You
207 SW OUTDOOR 1.6HDİ 2008
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2011 Saat 08:34
Orjinalini yazan: pugti pugti Yazdı:

değişim bişey ama camdaki çatlak değilde çizik gibi geldi bana yoksa yanılıyormuyum
Camda Sadece Çizik Var... Çatlak Değil Bencede

Doğruluk Payına İnanmıyorum...

Düzenleyen AlbaYDemircaN - 27 Temmuz 2011 Saat 08:35
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2011 Saat 08:37
Orjinalini yazan: Kemanyak Kemanyak Yazdı:

Böcek ilacı, alkol ve tuz birleşince ortaya çıkacak gazın öldürücü olduğunu tahmin ediyorum sakın denemeyin. Kimyager arkadaş var ise aydınlatsın beni ama birçok bileşik özellikle de zehirli bir bileşiğin alkolle olan karışımından zehirli gaz çıkabileceğini dikkate almanızı öneririm. 
Çok Haklısın Dostum... Böyle Bir Uygulumanın Ne Derece Sağlıklı Olduğu Bilinmez. Saçmalığın Son Perdesi....
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2294 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5804 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1210 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 746 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2828 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1145 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1948 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12890 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 908 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 571 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 970 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 855 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16189 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5630 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1972 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 559 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
drneuron 3
antipollution 2
chanyilmz 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English