Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Açık Hava Filtresi (Yardım!)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Açık Hava Filtresi (Yardım!)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2011 Saat 10:23
Cem kardeşim seni anlıyorum Embarrassed
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2011 Saat 12:40
sanırım en güzeli tamponda delik açmak ordan boru çekmek mesele aracın hava almasını sağlamaksa illede açık hava filtresine gerek olmayabilir
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2011 Saat 13:16
Orjinalini yazan: HuseyinTurk HuseyinTurk Yazdı:

sanırım en güzeli tamponda delik açmak ordan boru çekmek mesele aracın hava almasını sağlamaksa illede açık hava filtresine gerek olmayabilir

Fakat aracın orjınal tertıbarı hava onune fazla dırenc yaratıyor mevzu bu zaten. Makaleyı okursan anlarsın...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2011 Saat 13:17
Orjinalini yazan: HeRo1727 HeRo1727 Yazdı:

Cem kardeşim seni anlıyorum Embarrassed

Handshake
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 21:22
Bugün taktım arkadaşlar. Ses konusunda baya memnun kaldım yalnız çekişte herhangi bir fark hissetmedim. Tabi boru almadığım için direk orijinal borunun bitimine taktım. Motorun sıcaklığını alıyor direk. 2 tur attım geldim, filtre cayır cayır yanıyor el değmiyor. Boru alıp ısınmayacak bir yere koyunca umarım randıman alırım.
Çevrimdışı mimitt Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Mart - 1985

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mimitt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 21:44
dostum zaten en profesyonel kitler tek başına 5 6  hp anca kazandırıyor araca.bu tip uygulamalardan performans açısından çok büyük bir şey bekleme ama doğru konumlandırmadan sonra normal yada sakin kullanımlarda yakıtta bir fark gözlemleye bilirsin.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 21:51
Boru almam lazım ama o da filtreden pahalı. Confused
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 22:02
Arkadaşlar kaliteli filtre kullanmak gerçekten araca faydalı. Tabiki mantıklı kullandığınız sürece. Ben Simota marka profesyonel bir filtre aldım ve taktım aracıma. ilk 3 vitesde aracın çekişi inanılmaz derecede arttı. Tabiki buna bağlı olarak bastıkça yakıyor bu filtreler. Basmazsanda araç inanılmaz rahatlıyor...
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Mart - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mimitt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 22:11
Boru dediğin olayda çok önemli filtreden sonra hava sürtünmeden dolayı zaten ısınacaktır,birde boru ısıyı tamamen emer ve ısıyı da içine iletirse işte o zaman kötü.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 23:06
Orjinalini yazan: mimitt mimitt Yazdı:

Boru dediğin olayda çok önemli filtreden sonra hava sürtünmeden dolayı zaten ısınacaktır,birde boru ısıyı tamamen emer ve ısıyı da içine iletirse işte o zaman kötü.

Aynen iş boruda bitiyor. Sağolasın bilgiler için.
Çevrimdışı semih Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı semih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2011 Saat 23:14
bu filtrelerin özelliği ne oluyo bi türlü anlayamadım ses yapıo bildiğim kadarıyla motru rahatlatıo hızlı gidersen çok yakıo normal gidersen normalinde az yakıo sanırım.bide komple kit dediğiniz olayı anlayamıyorum güsel bişeyse yaptırmak isterim ne değişio komple kit te.saygılarımla.
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Mart - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mimitt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 11:18
Komple kit dediğimiz olay,filitre ve özel ara boru ve dirseklerden oluşan sistemler.Bu işi yapan firmalar farklı marka ve modeller için kit yaparlar.bunlar genelde spor arabalar oluyor tabi ki.amaç hepsi,nde aynı motora daha sağlıklı bir şekilde temiz ve soğuk hava ulaştırabilmek,bunun da sebebi yanma odasındaki patlamaları daha güçlü bir hale getirmek.

komple kitlerin en iyi özelliği sizi uğraştırmazlar alır direk aracına tarif edilen şekilde uygularsınız.Bundan memnun olmayan veya yeterli olduğunu düşünmeyen kişiler ise daha soğuk havayı motora yollayabilmek adına kendi projelerini uygularlar.yeni borular yaptırıp,bunların ısı izolesini sağlamak falan biraz daha zaman isteyen bir uygulama.

ben bu tip uygulamlar da metal boru kullanılmasına çok sıcak bakmıyorum,çünkü metal çok iyi bir ısı iletkeni,özellikle filitreden sonra motora giden bölümde kullanılacak olan boru çok özenle seçilmeli veya çok iyi izole edilmeli.bu işi yapan profesyonel firmaların ürünleri biraz artık marka olmuş olmalarından birazda ürünlerinin 100.000 km ye kadar dayanıklı olmasından geliyor.bu filitrelerinde bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.

Marka burada önemli çünkü piyasadaki bir çok ürün belli bir süre sonra deforme oluyor,yıpranan filtreden kurtulan toz pislik ve hatta filtrenin kendi parçaları da motorun içine gidiyor.Bunun önüne geçmek için ya filtreyi belirli aralıklarla değiştireceksiniz yada sağlam kaliteli bir ürün kullanacaksınız.Açık hava filtrelerinin bir diğer özelliği temizlenebilir olmasıdır.bunun için iki farklı sıvıları bulunur.biri pisliği söker atar diğeri ise hafif yağlı bir yüzey oluşturarak tozun ve pisliğin daha iyi yakalanmasını sağlar.böylece filtre değişimlerinde harcanan paradan da tasarruf edilmiş olunur,uzun kullanımlarda.bu işte benim en sevdiğim ve güvendiğim marka green dir.

106 gti için bir kit örneği.

buda bir başka kit k&n markasının filtre kazanın için kazan filtreyi hem tozdan hemde motorun ısısından koruyor.soğuk havanın çekildiği yerde fotoğrafta belli zaten.Bu şekilde de o tatlı spor motor sesini alabilirsiniz.direk açık filtreye göre biraz daha az olur sesi ama bence o bile yeterli oluyor bende buna benzer bir sistem yapmıştım aracıma :)

Çevrimdışı tigerland Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 GTI 2002 2.0 16V
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigerland Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 11:30
aynı filtreden bende almıştım 2 gün durdu söktüm. ardından mantar aldım şu an mantar takılı daha iyi çekiyor havayı. horum ile fab. kutusunun içine yerleştirdim mantar filtreyi, altındaki delikte hortum ile tampona açtığım deliğe gidiyor soğuk hava çekmesi için sende hortum ile kutunun içine uzattabilirsin.
206 RG 2000
206 GTI 2001
206 XS 2004
206 RC 2004
206+ 2012
206 GTI 2002
206 RED RC
207 GT
206 RC Black
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigerland Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 11:37
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Boru almam lazım ama o da filtreden pahalı. Confused

bunun istediğin yere uzatabilirsin berkay. ben bu hortumu kullanıyorum 1 metre uzuyor ikiye böldüm. porta silikonla yapıştırıp org. kutunun altındaki deliğe koydum filtrede kutunun içinde soğuk hava direk filtreye gidiyor. bu hortum işini görecektir.
206 RG 2000
206 GTI 2001
206 XS 2004
206 RC 2004
206+ 2012
206 GTI 2002
206 RED RC
207 GT
206 RC Black
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 11:48
Buna kelepçe bağlanmıyor diyorlar.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigerland Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 Saat 11:51
ben kelepçe taktım oldu. olmuyo diyen arkadaşlar becerememiş demekki :))
birde o hortumu ısı yalıtımlı folyo ile kapladın mı olay bitmiştir. bende folyo kaplıcam hortumu ve kutunun etrafına yine sıcak almasın filtre.. filtreden memnunum almak isteyen olursa filtre 13.50 TL

Düzenleyen Erbin - 14 Ağustos 2011 Saat 11:54
206 RG 2000
206 GTI 2001
206 XS 2004
206 RC 2004
206+ 2012
206 GTI 2002
206 RED RC
207 GT
206 RC Black
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2013 Saat 17:12
konuyu hortlattım ama bize kaputunu acıp bir foto cekip koyabilir misin? halen forumdaysan tabi :)
Çevrimdışı beyto5068 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 106 quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı beyto5068 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2013 Saat 16:28
ARKADAŞLAR ORJİNAL HAVA FİLTRESİ KUTUSUNU NERDEN BULABİLİRİZ
106 quicksilver
Çevrimdışı ZP105 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206 gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ZP105 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2013 Saat 04:40
acık hava fıltresı yakıtı artırmaz sadece ses duymak ıcın yuklenırsınız aracınız cok yakar sizde fıltre cok yaktırdı dersınız :D
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 14871 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 8760 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1405 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 4787 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 991 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3158 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1349 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2282 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 17582 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 5967 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 676 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 606 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 652 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 647 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 4475 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 3895 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16578 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5861 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2150 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 678 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 JUNE EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
tayfux 1
RadreS 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English