Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ayagimi gazdan cekince öne atma

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48176
Tarih: 23 Nisan 2024 Saat 10:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ayagimi gazdan cekince öne atma
Mesajı Yazan: cagdasnas
Konu: Ayagimi gazdan cekince öne atma
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2019 Saat 07:10
Arkadaslar merhaba. Foruma yeni kayit oldum. 206 dizel 2006 model aracim var. Araci yeni aldim. Gaza basip ayagimi cektigimde araba bi anda fren yapmis gibi oluyor. Cok rahatsiz etmiyor ama ben takinti yaptim. Ustaya gittik, alt motor kulagi degisti ama sorun devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir ? Gazdan ayagimi cekince motor freni gibi one atiyor.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2019 Saat 09:09
öncelikle aramıza hoşgeldin.özelden istediğin cevabı gönderdim kardeşim.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: kod06
Mesaj Tarihi: 15 Temmuz 2019 Saat 22:57
Hocam iyi akşamlar bu sorun bende de var. Bana da yardımcı olurmusunuz acaba. Şimdiden teşekkürler Smile

-------------
Bu alamde GFB!

Mesajı Yazan: kod06
Mesaj Tarihi: 15 Temmuz 2019 Saat 23:11
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

-------------
Bu alamde GFB!

Mesajı Yazan: OguzhanKucuk61
Mesaj Tarihi: 01 Ağustos 2019 Saat 06:21

Bize de söyle bizde bilelim Soner abı LOL

-------------
https://hizliresim.com/zjMbaB" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: ibrahimyank
Mesaj Tarihi: 15 Ağustos 2019 Saat 13:52
aynı sıkıntıdan ben de muzdaribim üstelik bunu yaparken vik vik gibi de bir ses geliyor sanki birşeyler yerinden oynuyormuş gibi.

Mesajı Yazan: alixx35
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2019 Saat 18:42
Merhaba;
Ayni sorun benim 307 1.4 hdi aracimdada var 4 yildir kimse bulamadi degismedik hic hir sey kalmadi 
Ayagimi gazdan cekincede verincede silkeliyor takozlar enjektorler debriaj balatasi
Ne varsa degisti banada yardımci olurmusunuz.

Mesajı Yazan: cadde40
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2019 Saat 19:02
mrblar 307 1.6 hdi 2007 90 lik seyir halinde ayagimi
gazdan çektiğimde vuruntu ve gaza bastigimda.bir vuruntu
oluyor ses yok irkilme sadexe sürüş konforu yok 
özelden mesaj atmissiniz bized3 yardımcı olurmusunuz 
baskı balata triger motor sanziman takozları vs hep değişti 
ayagimi gazdanncekerken veya basarken tepki verdiğinde 
tam o sırada devir saati titriyo vuruntunun oldugu esnada lütfen 
acil yardımlarınızı bekliyorum 

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2019 Saat 19:03
lütfen bizede gönderin sıkıntı ne acaba

Mesajı Yazan: emrahi
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2019 Saat 22:22
Sitenin formatı mı değişti hocam, problem olsun olmasın 2 3 günde bir siteyi açıp yeni konuları okur bilgi edinmeye çalışırdım. 

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2019 Saat 23:17
Orjinalini yazan: emrahi emrahi Yazdı:

Sitenin formatı mı değişti hocam, problem olsun olmasın 2 3 günde bir siteyi açıp yeni konuları okur bilgi edinmeye 5çalışırdım. 
bilmiyorum formatını değişti vs bu sorunu soner bey çözmüş ama ulaşamadık umarım foruma girer bizide bilgilendirir

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2019 Saat 09:41
arkadaşın sıkıntı çoktu beyler bu tip sorunlara aracın motoruda sebep olabilir kullanıcı kaynaklıda. hatta bir üyemiz 1 viteste böyle sorun olduğunu söylemişti. 1 viteste gaz kökleyip ayagını çekersen bu durumun oluşması gayet normal ..

Bu aralar iş yogunlugu nedeni ile çok vakit ayıramıyorum arkadaşlar gün içinde gerekli bilgilendirmeleri yapacağım. Smile kusurumuza bakmayın 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2019 Saat 11:32

arkadaşın sıkıntı çoktu beyler bu tip sorunlara aracın motoruda sebep olabilir kullanıcı kaynaklıda. hatta bir üyemiz 1 viteste böyle sorun olduğunu söylemişti. 1 viteste gaz kökleyip ayagını çekersen bu durumun oluşması gayet normal ..

Bu aralar iş yogunlugu nedeni ile çok vakit ayıramıyorum arkadaşlar gün içinde gerekli bilgilendirmeleri yapacağım. Smile kusurumuza bakmayın 
tamam soner bey yardımınızı bekliyoruz 2 arkadaşta bundan
şikayetçi inş sorunu cozersiniz

Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2019 Saat 11:34
Orjinalini yazan: cadde40 cadde40 Yazdı:

tamam soner bey yardımınızı bekliyoruz 2 arkadaşta bundan
şikayetçi inş sorunu cozersiniz
sunuda ekleyim 1 ve 2 vites değil 3 4 5 çok çok belirgin ivme yapmıyor
araç gaza basinca beya cekince

Mesajı Yazan: krowne
Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2019 Saat 20:37
bende bu sorunun nedenini merak ediyorum benimle de paylaşır mısınız. 3. viteste ayağımı gazdan çekince sanki fren yapıyormuşum gibi araç yavaşlıyor

-------------
krowne

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2019 Saat 03:47
Orjinalini yazan: krowne krowne Yazdı:

bende bu sorunun nedenini merak ediyorum benimle de paylaşır mısınız. 3. viteste ayağımı gazdan çekince sanki fren yapıyormuşum gibi araç yavaşlıyor
saolsun soner abide 2 dk girip hata şu demedi hala bkliyoz

Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2019 Saat 19:31
Orjinalini yazan: cadde40 cadde40 Yazdı:

saolsun soner abide 2 dk girip hata şu demedi hala bkliyoz

ve hala bekliyoruz

-------------
krowne

Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2019 Saat 17:17
motor alt takozunda sorun vardı arkadaşlar bende civatanın biri yokmuş. bu kısımda ki eksiklikler giderilince yumuşadı ve motor sesi hissedilir derece azaldı

-------------
krowne

Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2019 Saat 22:18

motor alt takozunda sorun vardı arkadaşlar bende civatanın biri yokmuş. bu kısımda ki eksiklikler giderilince yumuşadı ve motor sesi hissedilir derece azaldı

üstadim civata olmaması nasıl birşey hangi civata neresinde yoktu ben şahsen arabayı sıfırdan yaptım alt üst yan takoz ne varsa değişti aklım istavroz dişlisinde artık

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 12 Ekim 2019 Saat 11:52
Bu sorun genelde katalizörün dolmasından kaynaklanıyor arkadaşlar. Ya da egzos sisteminde tıkanıklık vardır. Yani yanan yakıt dumanı rhatça araçtan tahliye olmadığı içindir.  Bunu test etmek için de aracınızı 2 3 dk dip gaz çalıştırın ve sonra 1.viteste hızlanıp ayağınızı gazdan çekin. Bir rahatlama gözlemlerseniz, dediğim şey olmuştur demek. Tabi öncelikle takozları kulakları kontrol ettirmeyi unutmayın.

Mesaj Tarihi: 12 Ekim 2019 Saat 18:04
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Bu sorun genelde katalizörün dolmasından kaynaklanıyor arkadaşlar. Ya da egzos sisteminde tıkanıklık vardır. Yani yanan yakıt dumanı rhatça araçtan tahliye olmadığı içindir.  Bunu test etmek için de aracınızı 2 3 dk dip gaz çalıştırın ve sonra 1.viteste hızlanıp ayağınızı gazdan çekin. Bir rahatlama gözlemlerseniz, dediğim şey olmuştur demek. Tabi öncelikle takozları kulakları kontrol ettirmeyi unutmayın.

katalizörün içi boş 3 tane takoz debrıaj balatası yani mazot pompası hariç herşey orjınal yeni takılı 
istavrozdan şüpeleniyorum.

Mesajı Yazan: Ersin5252
Mesaj Tarihi: 13 Ekim 2019 Saat 09:30
selam arkadaşlar pejo 307 1.4 dizel aracinda aynı irkilme sorunu var sanayiye gittim
Arka taşıyıcı dingilin lastik burçları değişecek dediler henüz yaptırmadım bakalım degisince gidecek mi 
Sizde bir deneyin muhtemelen düzelmesi lazım 

Mesajı Yazan: esensoy
Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2019 Saat 20:37
Selam arkadaşlar, bende de aynı sorun var ama benimki elektronik sanırım, ilk videoda ki gibi hız saati 0 dayken araba gaza aşırı duyarlı oluyor,
Gaz verince kafa kaldırıyor, çekince motor freni yapar gibi oluyor, 
Ama bir süre gidince önce hız saati çalışmaya başlıyor, aynı anda otomatik kapı kilidi de devreye giriyor,

İkinci videodaki gaz yememeyi de yeni yapmaya başladı, bilmiyorum iki arıza bağlantılı mıdır? stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor,
Araç 206 2008 1.4 hdi van,
Yardım lütfen

1-

2-

Mesaj Tarihi: 21 Ekim 2019 Saat 00:51
otomatik kapı kilidi de devreye giriyor, dediğin için çok farklı arıza var gaz yememezlıkde yapıyor yazmıssın bunlar olmasaydı hız sensörü arızasıda silkeleme yapar derdim ama bsi (beyin)arızasıda olabılır ki tahmınım o yönde

Mesajı Yazan: platinium306
Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2019 Saat 17:12
Selamlar cümleten.Soner hocam bu konuyla ilgili hala cevabınızı bekleyen bir güruh var,çözüm yada önerinizi bizimle de paylaşırsanız seviniriz.

Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2019 Saat 18:39
merhaba kardeşim biz olayı çözdük sorun iç akslardan kaynaklı ilerleyen kmlerden dolayı iç akslar aşınma yapıyor malesef 307de tamir olayını beceremıyorlar komple akslar değişecek ve orjınal olucak ben aracı sattım kurtuldum sırf bu nedenden artık masraf yapıcak gücüm kalmadı 307 beni yedi bitirdi.

Mesajı Yazan: platinium306
Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2019 Saat 22:52
Sağol kardeşim bende akslardan şüpelendim ama cevap özelden gönderilince gizemli geldi bana Big smile 

Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2019 Saat 23:00
bu arada ben o sorun varken 3 defa motor yaptırdım ve akslarda hıc bısey yok denıldı inat et ve söktür akscıya gıt parcalasın iç aksı görüceksın oyuntuları yükteyken araba bellı edıyor elle kontrolde anlasılmıyor

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2019 Saat 00:25
Arkadaşlar araçlarınızın arızasını tam net anlatmanız lazım açıklayıcı yazarsanız bilgimiz olan sorunları çözmeye çalışırız Debriyaj plakasını değiştirmek isterseniz set olarak değiştirin ve aks ve prizdirek dişlerinde boşluk varmı diye kontrol ettirin aksları da kontrol ettiriniz 
 1 TAKIM DEBRİYAJ SETİ (BASKI+BALATA+RULMAN)
1 ADET AKS KEÇESİ SOL 
1 ADET AKS KEÇESİ SAĞ 
1 ADET DEBRİYAJ ÇATALI 
1 PRİZDİREK KEÇESİ 
bu parçalı muhakkak değiştirin bir arkadaş sürtme sesi veya ciyaklama sesi geliyor demiş ;  debriyaja basınca ses kesiliyorsa debriyaj bilyasınden kaynaklı olduğunu bilsin debriyajdan çıkan tozlar bilyeyi bozuyor bilginize birde arkadaşlar araçlarınızın arızaları için  kendinize ayrı konu açın burada herkesin sorunu aynı olmayabilir .Kendinize yeni konu açın 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net