Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47733
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 09:31
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR
Mesajı Yazan: yenipejocu
Konu: ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2019 Saat 20:12
* Aracım sağ alttan baya yağ atıyor yere ama yağ eksiltmiyor.Bi gün birisi ateş atacak yerede alev alacak diye korkuyorum. Ama problem şu o yağ nerden geliyor ? usta yağ fazla o yüzden dedi. ama karteri boşaltıp yağı ölçtük tam 4 L.

* İkide bi şu sarı ışık yanıyor ben sildikçe tekrar yanıyor.

*Yağmur far sensörüm çalışmıyor sanırım. ekranda lıght fault diyor.

*Sağ kapı açık gösteriyor devamlı.

*Kontağa bastığımda anahtar işareti ve 27000 çıkıyor.

*Sürücü koltuğu yukarı kaldırma kolu çalışmıyor sanırım kalkmıyor koltuk.

Bilenler şu konulara açıklık getirirse sevinirim mağlum sebeblerden sıkılmaya başladım araçdan. Yeni kazandığınız pejocu arkadaşınızı kaybetmeyin.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Frt-Aydin
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2019 Saat 23:29
Orjinalini yazan: yenipejocu yenipejocu Yazdı:

* Aracım sağ alttan baya yağ atıyor yere ama yağ eksiltmiyor.Bi gün birisi ateş atacak yerede alev alacak diye korkuyorum. Ama problem şu o yağ nerden geliyor ? usta yağ fazla o yüzden dedi. ama karteri boşaltıp yağı ölçtük tam 4 L.

* İkide bi şu sarı ışık yanıyor ben sildikçe tekrar yanıyor.

*Yağmur far sensörüm çalışmıyor sanırım. ekranda lıght fault diyor.

*Sağ kapı açık gösteriyor devamlı.

*Kontağa bastığımda anahtar işareti ve 27000 çıkıyor.

*Sürücü koltuğu yukarı kaldırma kolu çalışmıyor sanırım kalkmıyor koltuk.

Bilenler şu konulara açıklık getirirse sevinirim mağlum sebeblerden sıkılmaya başladım araçdan. Yeni kazandığınız pejocu arkadaşınızı kaybetmeyin.

206 lara 4 litre yag fazla geliyor muhtemelen fazla yagi atiyor araban kulburtor kapan contana ve krank kecene baktir

Sari ısik ve sensor olaylarini pp2000 programina baglat hata kayitlari cikar  muhtemel arizayi soylerle 
Anahtar isaretide bi sonraki bakima kalan km yi gosterir pp2000 e baglattigin zaman ustana soyle 10 bine ayarlasin yag bakimlarini rahat takip edersin

Koltuk kalkmiyosa yaglat oralarini duzelir merak etme 

Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2019 Saat 23:46
usta bilgilendirme için saolda 20 gündür aşırı derecede yağ atıyor ama motor yağında eksiltme yok bu durum tuhaf değilmi anlam veremedim. usta fazla olduğu için atıyor diyor

o dediğin parçaların sökümü zormu

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2019 Saat 00:09
kapin icin iyi bir kilitciye git. Yag kacagi icin sen bence ustani degistir. Benimde 307 1.4 16v 88hp aracimda ayni sorun vardi yetkili servis bile motorun parcalarini sokmeden birsey demedi baktilar ve eksantirik kecesinden tut devirdaimlerine kadar degistirdiler 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2019 Saat 00:54
usta servise gitmeye korkuyorum o kadar param yok açıkcası zaten ası astarını geçti

Mesajı Yazan: Frt-Aydin
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2019 Saat 09:23
valla usta biz burda ihtimaller üzerine konusuyoruz arkadasın dediğ gibi sen ustani değiştir hemen servise gitmene gerek yok.
iyi bi pejocu bul yağ kaçağına dediğim gibi 4 lt yağ fazla geliyor eksiltse bile cubukta olması normal atıyorum 3 litre ve altında yağ kalırsa cubukta az yağ gözükecektir.

arabanin alttan her yerinde yağ varsa yerini bilemiyorsaniz once güzelce bi altini yıkattir. sonra bi iki gün gez ustana oyle gitki dogru bir tespitte bulunabilsin.

benim altta krank kecenin orası cok yağlı mesela ve arabamda fazla yağ var yağıda külbürtör kapak contasından kacırıyor ama masallah arabanin alti komple yağ olmuş vaziyette bu dmeek değilki benim arabamda büyük bir sorun var alt tarafı 20 30 tl lik bir conta yıpranmış..

aklında bulunsun parayı seven ustadan uzak dur habire masraf yaptırır sana iş bitiren usta bul ve hep ona git.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net