Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

407 titreme sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 407
Forum Tanımlaması: Peugeot 407, 2005'ten 2011'e kadar üretilen 406 serisinin yenilenmiş hali geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45852
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 03:35
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 407 titreme sorunu
Mesajı Yazan: fazlıcem
Konu: 407 titreme sorunu
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2018 Saat 10:04
herkeze hayırlı günler. 2007 1.6 hdi exutive black modelli canını yediğimBig smile 407 aracımın aldığımdan (5 ay önce))  beri vites boşta iken olsun 120 yada 200 km ile gidiyorken olsun yada kalkışta olsun sürekli titreme sorunu vardı. dün aracımı ustama götürüp bu işi hallettireyim dedim. yolcu tarafı üst motor kulağı kopmuş olduğunu gördük ve hemen değişimini yaptık. akabinde testini yaptık kalkışlarda büyük ölçüde kasa vibrasyonu kesildi titreme azaldı yani ama bu kezde boşta iken fazlaca titriyordu alt orta kulağıda değiştirdik. boşta iken titremede gitti sayılır. ustam kontrollerine devam etti ve başka arızalı motoru tutan takoz kulak yok dedi lakin araç hala istediğim gibi olmadı rahatsız edecek kadar titreme yapıyor başına gelen arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2018 Saat 14:24
peki değişen parçalar yan sanayimi yoksa orjinal mi kardeşim. yani bence düzelmesi lazım. aracın çalışması nasıl peki. Birde son bakımları ne zaman yapıldı

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: aykutbayram1996
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2018 Saat 22:55
Kalkialarda titreme akslarda yapar yada volen ama yuksek km araclarda titreme sıkıntisi hep var

Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 12:12
 yaklaşık 1000 km önce yağ ve yağ filtresi.hava filtresi mazot filtresi falan değişti. yani aldığımdan beri böyleydi kafama takıldı bu durumun üzerine giderek sanayide hallettireyim dedim. ayrıca parçalar yan sanayi takıldı ama ustamda parçayı aldığım yerde orjinali ile yan sanayi takozların arasında bir fark olmadığını söyledi. aracım 180.000 kmde acaba volan arızasımı

Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 12:17
aklıma takılan bir diğer konu biz şimdi 2 adet kulak değiştirdik ve bir nebze azalmıştı acaba diğer takozlarıdamı değiştirmeliyiz. mesela şoför tarafındakini hiç kontrol etmedi usta ama sağlam dedi

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 13:11
2 yazlık 2 kışlık teker takmak gibi olmuş sizin iş diğer takozları da aynı marka olarak yenileyin aklınızda o kısım kalmasın

Mesajı Yazan: Ufuk_64
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 15:54
Yan sanayi takoz ile orijinal bir değil yanından bile geçemez.Ön sol takozu degiştirmek için aks kolu çıkması lazım oda zahmetli olduğundan usta büyük ihtimalle geçiştirdi.Basitlerini değiştirdi tahminen 400 tl gibi parayı kaptı.Bozuk takozda arabaya gaz verince hızlanmak için o zaman silkeleme yapıyor ama hız sabitlenince herhangi bir titreme olmaz genelde. Bence tekerleklerden yapıyor titremeyi 120 km ve sonrasi. Tekerleri balans yaptırmayı dene hala titreme varsa lastiklerdendir büyük ihtimalle.120 km sonrası sonrası bendede titreme var 3 kere balans yaptırdım lastiklerde conti cpc üstelik yeni almıştım fabrikasyon lastiklerde conti idi 20 bin sonra onlardada titreme olmuştu michelin aldım onlar eskiyene kadar bir sorun çıkarmamıştı.

Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 18:01
ufuk kardeşim araç boşta iken gaz verincede titriyor olmazsa tüm takozları değiştireyim

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2018 Saat 14:04
Orjinalini yazan: Ufuk_64 Ufuk_64 Yazdı:

Yan sanayi takoz ile orijinal bir değil yanından bile geçemez.Ön sol takozu degiştirmek için aks kolu çıkması lazım oda zahmetli olduğundan usta büyük ihtimalle geçiştirdi.Basitlerini değiştirdi tahminen 400 tl gibi parayı kaptı.Bozuk takozda arabaya gaz verince hızlanmak için o zaman silkeleme yapıyor ama hız sabitlenince herhangi bir titreme olmaz genelde. Bence tekerleklerden yapıyor titremeyi 120 km ve sonrasi. Tekerleri balans yaptırmayı dene hala titreme varsa lastiklerdendir büyük ihtimalle.120 km sonrası sonrası bendede titreme var 3 kere balans yaptırdım lastiklerde conti cpc üstelik yeni almıştım fabrikasyon lastiklerde conti idi 20 bin sonra onlardada titreme olmuştu michelin aldım onlar eskiyene kadar bir sorun çıkarmamıştı.

piyasada bu şekilde çok fazla bozuk lastik var. 

Mesajı Yazan: peugeot murat
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2018 Saat 20:23
Orjinalini yazan: fazlıcem fazlıcem Yazdı:

herkeze hayırlı günler. 2007 1.6 hdi exutive black modelli canını yediğimBig smile 407 aracımın aldığımdan (5 ay önce))  beri vites boşta iken olsun 120 yada 200 km ile gidiyorken olsun yada kalkışta olsun sürekli titreme sorunu vardı. dün aracımı ustama götürüp bu işi hallettireyim dedim. yolcu tarafı üst motor kulağı kopmuş olduğunu gördük ve hemen değişimini yaptık. akabinde testini yaptık kalkışlarda büyük ölçüde kasa vibrasyonu kesildi titreme azaldı yani ama bu kezde boşta iken fazlaca titriyordu alt orta kulağıda değiştirdik. boşta iken titremede gitti sayılır. ustam kontrollerine devam etti ve başka arızalı motoru tutan takoz kulak yok dedi lakin araç hala istediğim gibi olmadı rahatsız edecek kadar titreme yapıyor başına gelen arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun

407 lerde üst motor kulağı yan sanayi randıramlı olmuyor 100den sonra titreme balans olabilir tabi nasıl bir titreme yuksek süratde aracı boşa atdığınız zaman kesiyorsa akiş olabilir akis ve defransiyeldeki akis dişlileri araç yüke binince hissedilir volant aracı çalıştırıp stop ederken ses yapar motor kulağı rolentide çalıştığı zaman kasaya vibrasyon verir titremeyle ilgili detaylı bilgi verirsen yardımcı olalım 

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2018 Saat 12:02
peugeot murat abim durum aynen şöyle. Aracın motoru ister sıcak ister soğuk farketmezsizin marşa basıyorum. araç olduğu yerde çalışırken kasa içinde bir vibrasyon bir titreşim var. mesela ön yolcu koltuğuna balıyorum koltuk titreşim sarsıntı halinde. tabi benim oturduğum koltukta öyle. boşta iken araca gaz veriyorum titresim artıyor kabin içi rahatsız edecek şekilde titreşim yoğunlaşıyor. sonra vitese takıyorum kalkarkende araç yüke binmiş giderkende hiç bir şekilde titreşim kesilmiyor. yani araç çalıştığından itibaren titreşim ister boşta iken ister kalkışta ister 160 la giderken sürekli var.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net