Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

yetkili servise bıraktım,size bir sorum var

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44346
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 16:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: yetkili servise bıraktım,size bir sorum var
Mesajı Yazan: oguzhan53
Konu: yetkili servise bıraktım,size bir sorum var
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2017 Saat 10:09
Triger ve devirdaim değişimi için arabayı bugün yetkili servise bıraktım. size sorum şu , araba alındığından bu yana hep mavi renk antifiriz ile kullanıldı ancak triger ve devirdaim değişimi sonrası peugeot orjinal antifirizi dedikleri kırmızı renk antifiriz konulucak, ben belirttim mavi diye,mavi renk kullanılmıyor artık dendi birkaç yerden bilgi alındı problem olmaz dendi ama içim rahat değil aklım kalorifer peteğinin oringinde.

---  değişim sonrası  ----   bilgilendirme  ----

arkadaşlar antifiriz hakkında bir bilgi vereyim peugeot pro antijel (parça kodu: 9735.k4) diye bir antifiriz kullanılmış 3 litre rengide mavi , Çıkan parçalarıda torbada bana verdiler böylelikle kafada soru işareti kalmamış oldu .

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2017 Saat 10:14
valla hocam eğer problem çıkarsa sorumlu servis olacağı söyleyin oringlerden kaçırırsa felan sonuçta servisin bunun garantisini vermesi lazım.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2017 Saat 11:48
hocam araç garantilimi,garantisi devam ediyormu? 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: ulas28
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2017 Saat 11:54
Merhaba
Ne kadar ücret istediler? Ben de serviste yaptırmayı düşünüyorum. Bu arada ben de 4 yıldır kırmızı antifiriz kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadimi.

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2017 Saat 12:07
Soner hocam servis formuna not düşüldü motorda mavi antifiriz mevcut diye bakalım garanti vermesi lazım bana görede.

Maxi hocam araç 2006 model, garanti bitti.

Ulaş bey 31 nisana kadar kampanya var 650 tl triger , devirdaim , antifriz.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2017 Saat 13:11
servislerin fahiş fiyatından dolayı garantiyi sordum da, kampanyada uygunmuş fiyat.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2017 Saat 11:06
arkadaşlar antifiriz hakkında bir bilgi vereyim peugeot pro antijel (parça kodu: 9735.k4) diye bir antifiriz kullanılmış 3 litre rengide mavi , Çıkan parçalarıda torbada bana verdiler böylelikle kafada soru işareti kalmamış oldu .

Mesajı Yazan: lazianke
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2017 Saat 15:48
Orjinalini yazan: oguzhan53 oguzhan53 Yazdı:

31 nisana kadar kampanya var 650 tl triger , devirdaim , antifriz.
fiyat gayet yetkili servis için.

Mesajı Yazan: tsufrankwoli
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2017 Saat 09:38
İyiki ısrar etmişsiniz. Kesin problem çıkardı hocam. Fiyatta gayet uygun. 

Mesajı Yazan: Dralp
Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2017 Saat 14:49
Mavi veya kırmızı antifriz olması neden bu kadar önemli???

-------------
2004 Peugeot 307 1.4 HDI

Mesajı Yazan: sdttn
Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2017 Saat 17:54
Orjinalini yazan: Dralp Dralp Yazdı:

Aracın soğutma sisteminde kullanılan malzemeye göre değişir. Organik asit teknoloji antifiriz (Kırmızı) alüminyum için uygundur, bakır ve pirinç malzemeler için uygun değildir. OAT daha çevre dostudur diye hatırlıyorum.

Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2017 Saat 22:41
Orjinalini yazan: Dralp Dralp Yazdı:

benim bilgilerime göre sistemin bir alışkanlığı var ve bu alışkanlığı bozarsanız su aksamının dolaştığı her yerden arıza vermesi muhtemel ,bu araca 2006 senesinde rengi mavi olan antifiriz konmuş ve bu zamana kadar o renk antifirizle devam edilmiş .yani yola mavi ile devam edilirse risk en aza inmiş olur . kırmızı konuldu bir sorun olucak diye tabiki birşey yok ama risk yüzdesi artmış oluyor, ve çoğu kişi maviden kırmızı antifrize geçince problem yaşıyor diye duydum ve gördüm.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net