Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

peugeot 106 RELOADED !

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Sanal Modifiye
Forum Tanımlaması: Sanal Mofidiye, Photoshop Çalışmalarınız
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=19934
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 11:08
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: peugeot 106 RELOADED !
Mesajı Yazan: serkan3d
Konu: peugeot 106 RELOADED !
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 12:56

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 12:56
Arkadaşlar merhaba

Tüm dünyada bir çok hayranı bulunan ve peugeot 'nun efsane modellerinden biri olan 106 GTI araçları hepimiz çok iyi biliyoruz . Bu tasarımdaki amacım tamamen yeni ve özgün bir model yaratmak değil sadece 106 ruhunun daha modern bir araçta tekrar canlandırılmasıdır. Bir dönem benimde severek kullandığım bu mini spor aracın peugeot tarafından devamının getirilmemesi ve 107 gibi 106 ile hem sportif anlamda hemde görsel anlamda uzaktan yakından ilgisi olmayan bir aracın üretilmesi üzerine neden ben bir 106 GTI tasarlamıyorum ?? diye kendi kendime sordum ve kolları sıvadım

yaklaşık 4 aylık bir uğraşın sonucu ortaya böyle bir model çıktı ,model tamamen bana aittir ve 3dsmax kullanılarak çizilmiştir.  Peugeot ve özellikle 106 hayranlarından çok olumlu tepkiler aldım , umarım sizde beğenirsiniz ...

olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorumm

Mesajı Yazan: psychoabi
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 13:06
eline sağlık çok güzel olmuş çizimlerin ben çok beğendim ayrıca sarı ve kırmızı bana daha çok çekici geldi çok uğraşmışın belli oluyo helal olsun ;)

-------------
106 XS Balıkesir

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 13:07
yeni 106  gti böyle olmalı kesinlikle eline sağlık çok güzel bir ürün çıkmış ortaya...

Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 14:05
Çok güzel olmuş valla. Efsanenin ruhunu da taşıyor. Keşke üretilse. Elinize sağlık.

Mesajı Yazan: greenpeace
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 15:11
genel olarak güzel olmuş.

yan aynalar küçük olmuş, bide arka tamponun altındaki siyah şey nedir ?

Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 15:42
eline sağlık çok güzel olmuş ama bu çizimlerin sana ait olduğuna dair hemen bir notere onaylattır yoksa biri çalar gider satar seninde emeklerin boşa gider.

Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 16:59
off off usta bunlar süper olmuş peugeot görse yeniden üretime alır Alkış

Mesajı Yazan: gravis_pro
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 17:07
1. resim favorim. Ama bu araba gitmez yolda. Sol çamurluk lastiğe sürter Embarrassed

Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 19:00

yorumlar için tşk ederim.. beğenmenize çok sevindim , peugeot 'a göndermek konusunda henüz yeterli bi çalışma olmadığını düşünüyorum , sonuçta amatör bir çalışma profesyonel gözle bakılırsa eksikler çok , ve zaten peugeot un ilgisini çekmeyi amaçlasaydım evdeki elektrikli süpürgeye benzer bi şey tasarlamam gerekirdi . benim amacım sadece eğlence , :)

Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 19:05
sen boşver genede gönder bunlar kesin dikkatlerini çekecek eminim Sırıtma

Mesajı Yazan: rifatseker
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 19:32
Pejodaki arkadaşlarımın dediklerine 106 için bir çok tasarım ve yeniden üretim isteği yağıyormuş , hatta parasını biz verelim siz üretin diyen adamlar da varmış, üretim maliyetlerini bile karşılayacaklarmış :)))))) 

-------------
Çıktığın kapıyı sert çarpma, geri dönüp açman gerekebilir. (Atasözü)

Leon 1.6 DSG / 206 XT 1.4

Mesajı Yazan: 06K3892Böcüük
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 20:21
ellerinize sağlık on numara çizim gayet başarılı

-------------
06K3892 --->2001 Model 206 Gti 2.0 151Hp Böcüük .)

"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her   şeyi de Atatürk'e" Daniel Dumoulin

Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 20:35
1. araç ve sonuncusu çok güzel. emeğine sağlık.

Mesajı Yazan: Üçyüzaltı
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2011 Saat 20:37
1. araç süperr....

Mesajı Yazan: mehmetaydinpug
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 11:50
çok güzel olmuş helal  Clap

-------------
2000 106 Quicksilver
HAYAT SENİNLE GÜZEL PUG

Mesajı Yazan: ßarış
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 12:43
Orjinalini yazan: serkan3d serkan3d Yazdı:

yorumlar için tşk ederim.. beğenmenize çok sevindim , peugeot 'a göndermek konusunda henüz yeterli bi çalışma olmadığını düşünüyorum , sonuçta amatör bir çalışma profesyonel gözle bakılırsa eksikler çok , ve zaten peugeot un ilgisini çekmeyi amaçlasaydım evdeki elektrikli süpürgeye benzer bi şey tasarlamam gerekirdi . benim amacım sadece eğlence , :)

katılıyorum. Peugeot elektrikli süpürge tipini çok seviyor sanırım :) ama tasarımlar çok güzel olmuş eline sağlık ..

-------------
<< Barış Yavaş >>
Peugeot 206 1.4 Sedan beyaz 2007 benzinli

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 13:06
Bu tasarımlar bir dergide de vardı... Hatta evde ki bilgisayarım da yaklaşık 1.5 senedir kırmızı beyaz jantlı modeli bile duruyo.... Çizimler sana mı ait şimdi merak ettim...

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 13:09
emin misin ? aynısımı koysana bi

-------------
<< Barış Yavaş >>

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 13:22

Hatta bu modeli bir başka peugeot sitesinde *** Yeni Nesil 106 *** diye bir başlıkla yayınlanmıştı. Bankadaki bilg. yok evde var ama.... Hatta buradaki arkadaşlarıma da göstermiştim. Şimdi tekrar konu gösterince şaşırdılar...

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 15:23
hm olabilir elinde varsa koyar mısın ? merak ettim :)

-------------
<< Barış Yavaş >>

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 19:54
işte geldi resimler.....Temmuz 2010 yılında bilgisayarıma kaydetmişim.

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 20:43
evet bu tasarımlar bana ait zaten ben sadece bu forumda paylaşmadım , forumpeugeot.com , tr3d ,clubpeugeot , 106owners.co.uk gibi sitelerde de paylaştım tasarımları

dergi olarakta TRtuning'e göndermiştim ama yayınlandığından haberim yok açıkcası yayınlayacaklarını söylemişlerdi ama ben aldığımda yayınlanmamıştı .. aslında bu tasarımlar 1 sene önce fln ortaya çıktı , bu forumda yeni paylaşıyorum , tasarımlar tamamen bana aittir yani kimsenin şüphesi olmasın ...

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 20:55
hm peki tebrik ederim.

-------------
<< Barış Yavaş >>

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 20:58
Kendini biraz daha tanıtırmısın pek inandırıcı gelmedi :)

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 21:13

ya aslında çok şaşırdım :) ben bu kadar ilgi çektiğini bilmiyordum sadece bir dönem peugeot 106 kullanıcısıydım ve çok hoşuma gidiyordu 106nın tasarımı , sonra 3dsmax te tekrar eğlencesine modernize etmek aklıma gelmişti ve 1 - 1,5 yıl önce tasarıma başlamıştım ,  ilk tasarımım daha farklıydı zamanla biraz daha geliştirdim , sarı olan versiyonuda çok yakın bi zamanda tekrar düzenleyerek yaptım , forumpeugeot.com da çok ilgi görünce gaza geldim tekrardan biraz değiştirerek render aldım ama isterseniz size bilgisayarımdaki görüntüsünüde koyabilirim 3dsmax ekranında kafes görüntüsünüde paylaşabilirim ama ilgi çekmesi çok hoşuma gitti . :)

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 21:17

bunu da 10 dk önce bilgisayarımdaki ekranı kopyalayıp yüklüyorum :)
çok entersan ya demekki insanlar bu tasarımı sağda solda değişitirip kopyalamış :)

büyük resim : http://img543.imageshack.us/img543/225/wirem.jpg" rel="nofollow - http://img543.imageshack.us/img543/225/wirem.jpg  

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 22:03

zamanında coca cola fıçı ile satılıyormuş adamın biri cola şirketine gitmiş ve satışlarını 100 de 60 70 artıracağını söylemiş colanın sahibi söyle bakalım fikrini demiş adam bana 100 de 50 hisse verirsen söylerim demiş cola şirketi olmaz olamaz demiş çok fazla demiş adam çekmiş gitmiş colanın sahibinin kafasına takılmış bu ve adamı tekrar çağırmış uzun ve sıkı pazarlık sonucu 100 de 20 30 gibi anlaşma sağlanmış ve hemen sormuş colanın patronu nasıl olacak diye adam colayı şişeleyip satalım demiş bu bir şehir efsanesi ama bence sende efsane olmadan önce fotoları noterle ve peugeota gönder yoksa bu resimlere bire bir benzer araç çıkarırlar ve ilerde deriz aslında türk bulmuş bu modeli ama fransızlar çalmış diye efsane olmadan dene derim

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2011 Saat 22:21
Orjinalini yazan: djchaos djchaos Yazdı:

zamanında coca cola fıçı ile satılıyormuş adamın biri cola şirketine gitmiş ve satışlarını 100 de 60 70 artıracağını söylemiş colanın sahibi söyle bakalım fikrini demiş adam bana 100 de 50 hisse verirsen söylerim demiş cola şirketi olmaz olamaz demiş çok fazla demiş adam çekmiş gitmiş colanın sahibinin kafasına takılmış bu ve adamı tekrar çağırmış uzun ve sıkı pazarlık sonucu 100 de 20 30 gibi anlaşma sağlanmış ve hemen sormuş colanın patronu nasıl olacak diye adam colayı şişeleyip satalım demiş bu bir şehir efsanesi ama bence sende efsane olmadan önce fotoları noterle ve peugeota gönder yoksa bu resimlere bire bir benzer araç çıkarırlar ve ilerde deriz aslında türk bulmuş bu modeli ama fransızlar çalmış diye efsane olmadan dene derim

(+1) katılıyorum.

-------------
<< Barış Yavaş >>

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 00:37

Thumbs Up

Mesajı Yazan: herry
Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 01:16

öncelikle tasarım sahibi arkadası kutluyorum ve bu yorumu yapan arkadası tebrik ediyorum cok guzel ozetlemis arkadasım sen bunu tastik ettir, bak ilerde yaparlar falan kendini yerden yere atarsın.. bizde cok uzuluruz, hayatta olmaz diye birsey yok. 206 nın tasarımcısı turk oldugunu bilmiyeniniz yoktur heralde, Ünlü Tasarımcı Murat Günak'ın 13 yıl önce tasarladığı 206 modeli peugeot'nun can simidi.

edit: yılı düzelttim 13 yıl oldu galiba

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 08:53
Orjinalini yazan: serkan3d serkan3d Yazdı:

bunu da 10 dk önce bilgisayarımdaki ekranı kopyalayıp yüklüyorum :)
çok entersan ya demekki insanlar bu tasarımı sağda solda değişitirip kopyalamış :)

büyük resim : http://img543.imageshack.us/img543/225/wirem.jpg" rel="nofollow - http://img543.imageshack.us/img543/225/wirem.jpg  

Öncelikle ilgin için çok teşekkürler... Yaşıma göre hala 106 sever biri olarak tepkim sadece emeğe olan saygımdandır. 4 aylık bir uğraş demişsin ben yaklaşık 1.5 sene önce resimleri gördüm. 1992 den beri bankacılık sektöründeyim ve çok kişi gördüm tanıdım... Sadece bu emeğin bir anda benim diyerek gerçek sahibine karşı haksızlık edilmemesi yönündeydi... Bence telif patent ne gerekiyorsa yapmalısın.. Bir çok saçma konsept çizimlerden çok daha üstün. Belki sana basit gelebilir ama biz kamera arkasını bilmediğimiz için... Çok zor olduğunu biliyorum... Askerlik yıllarında inşaat mühendisi olan bir arkadaşım tır hastasıydı. Çizdiklerini ve nasıl yaptığını görünce, verdiğim tepki belki ondandır. Gün içinde internette aradım ve bu resimleri bulamadım akşam eve gidince kendi sistemimden karşılaştırdım ve resimleri ekledim.... Eline sağlık....  Tekrar teşekkürler....

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 12:49
Çorumlumusun?

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 19:52
hayır çorumlu değilim :) ankaralıyım bende bankacıyım bu arada meslektaşız demekki .. ankarada oturuyorum yanlız arkadaşların güzel yorumları benim çok hoşuma gitti yakın zamanda yeni versiyonları buraya yüklemeyi düşünüyorum , farkındaysanız arka taraftan pek bi görüntü yok bunun nedeni arka kısmını daha henüz istediğim gibi yapamadım .. en kısa zamanda arka kısmını da bitirip farklı renk ve jant kombinasyonlarıyla tekrar ekleyeceğim bu arada iç tasarımında da henüz çok eksikler var , ilk başta fark koltuklardan başlayarak aracın iç kısmı üzerinde de çalışmalara başlayacağım .. umarım tamamen bittiği zaman çok daha iyi bir modeli beğeninize sunabilirim.

ayrıca peugeot dışında BMW içinde yaptığım bazı tasarım örneklerinide yeri gelmişken paylaşabilirim :) umarım beğenirsiniz

BMW e30 modernizasyon projesi için henüz tam bitmesede yaptığım bi kaç taslak , peugeot kadar ilgi görmedi malesef o yüzden fazla üstünde durmadım :)

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 20:42
güzel çalışma yapmışın tebrikler.

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2011 Saat 23:00
bence BMW çalışmanda güzel.

-------------
<< Barış Yavaş >>

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 19 Kasım 2011 Saat 05:58
Calismalar cok guzel. Kolay is degil bunlari yapabilmek. Elinize saglik.

Mesajı Yazan: tatar
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2013 Saat 20:42
tasarım süper

-------------
pevgeoteeeeeeee

Mesajı Yazan: berkanmiriz
Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2013 Saat 15:14
bir an için konsept araç sandım ve diğer konsept lerden kat kat daha üstün çizimler olmuş kesinlikle çıkarılması gereken bir araç hocam eline sağlık

-------------
206 1.4 HDİ DESİRE- 34 VR 4315

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2013 Saat 00:30
en son resımdekı kiremıt rengi bence 106 yenı kasa olarak uretıme geçmelii :) gerçekten çok başarılı olmuş tebrıkler :)

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2013 Saat 09:45
Ölmüş bitmiş bi topic ama yorum yazmadan geçilecek bi topic hiç değil, umarım resimleri peugeot' a göndermişsinizdir. Üretim felan olursa:) işallah 1 tanede ben alırım

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net