Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

106 gti abs + far sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15755
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 12:48
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 106 gti abs + far sorunu
Mesajı Yazan: qentr
Konu: 106 gti abs + far sorunu
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 18:44
abilerim 1-bugün sabah sınava gidiyim dedim çalıştırdım çıktım evden yolda farkettim abs lambası yanıyo sona benzinleğe geldim arabayı yıkatıyım dedim stop ettim sona çalıştırdım yanmadı sona benzinlikten çıktım tam uzadım gene yanmaya başladı sona parkettim sınavdan çıktım bindim bida hiç yanmadı bunu neden yapmış olabilir
2- evin önüne geldim baktım korna çalışmıyo(havalı) sona sigortalara felan baktım derken farlarda çalışmadığını gördüm uzun kısa hiç biri çeviriyorum kolu kadrandada lamba yanmıyo geri kalan devir saati akü lambası felan herşey çalışıyo bunu neden yapmış olabilir çok sıkıntı yaptım kendime yardımcı olursanız çok sevinirim

-------------
peugeot 106 gti 99 model şeytan kırmızı

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 18:52
akü'den olabilir :)
ama işi bilen arkadaşlar yorumlarını burda paylaşırlar merak etme.

Mesajı Yazan: Burak07
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 18:58
acaba akünün kutup başlarını söküp 10 15 saniye bekledikden sonra taksanız düzelmez mi ki ? bu sadece bir öneriydi  Ouch

-------------
1999 Model Peugeot 106 XR (öğrenci uçağı)
1.4 Benzinli
Liseli 0Rh+      Alanya/Antalya 0538 945 18 95    "07"

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 19:11
Orjinalini yazan: xr07 xr07 Yazdı:

acaba akünün kutup başlarını söküp 10 15 saniye bekledikden sonra taksanız düzelmez mi ki ? bu sadece bir öneriydi  Ouch

abi abs düzeldi tek sorunum farlarla korna şimdi garip geliyo bana koldan desem sinyaller çalışmaz sinyaller çalışıyo kadrandada sorun yok bütün lambalar ibreler çalışıyo ama çeviriyom tık yok ne farlar çalışıyo nede kadranda çalıştığı gözüküyo kornada çalışmıyo deli oldum yardım elinizi uzatınAğlama

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 19:12
Orjinalini yazan: facemelowe facemelowe Yazdı:

akü'den olabilir :)
ama işi bilen arkadaşlar yorumlarını burda paylaşırlar merak etme.

sağol hocam aküden neden olabilirki?

-------------

Mesajı Yazan: Burak07
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 21:46
sigortalarına bak birde ? + kornanın röleside yanmış olabilir benimde başıma geldi korna sanırım sağ altta olması lazım araba düşükse bir taşın üstüne çıkart altına yat bak 0 korna al 15 20 lira bişeydi ben aldım salyangoz korna hatta kendim monte ettim benimde başıma gelmişti rölesinin ordaki kablo çıkmıştı onu taktım düzeldi farlar içinde dediğim gibi sigortada olabilir. kolay gelsin

-------------
1999 Model Peugeot 106 XR (öğrenci uçağı)
1.4 Benzinli
Liseli 0Rh+      Alanya/Antalya 0538 945 18 95    "07"

Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2011 Saat 14:09
korna havalı kornayla alakalı olcağını sanmıyorum hocam ikiside aynı anda nasıl gider bu deli etti beni 

-------------

Mesajı Yazan: d3n1s
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2011 Saat 14:24
Orjinalini yazan: qentr qentr Yazdı:

korna havalı kornayla alakalı olcağını sanmıyorum hocam ikiside aynı anda nasıl gider bu deli etti beni 

havalı kornan varsa bir müddet sonra sigortası atar mutlaka, farların xenonsa farlarının da sigortası atmıştır, sigortalarını bir değiştir, eğer sorunun devam ederse elektrik tesisatında sorun var demektir.

-------------
206 Quik

Mesajı Yazan: OnurGTI
Mesaj Tarihi: 24 Ağustos 2011 Saat 02:56

Kardeşim problemini çözdün mü aynı sorunu bu akşam bende yaşadım..

Kısa farlarımdan birinin xenon ampülü patladığı için Bakırköy'de uzun farlarımı yakarak yola devam ettim.. Merter köprüsüne geldiğimde uzunları söndürüp sislerimi yakmak istedim, uzunları söndürmek için kolu çektiğimde herşey söndü..

Parklar, kısa far, uzun far, sisler, gösterge lambaları yanmıyor..

Sinyaller, 4'lü sinyaller, stop lambası, tepe lambası, teyp, korna çalışıyor.. 

Nedendir sizce ? :( 

Mesajı Yazan: OnurGTI
Mesaj Tarihi: 24 Ağustos 2011 Saat 15:42
Orjinalini yazan: OnurGTI OnurGTI Yazdı:

Kardeşim problemini çözdün mü aynı sorunu bu akşam bende yaşadım..

Kısa farlarımdan birinin xenon ampülü patladığı için Bakırköy'de uzun farlarımı yakarak yola devam ettim.. Merter köprüsüne geldiğimde uzunları söndürüp sislerimi yakmak istedim, uzunları söndürmek için kolu çektiğimde herşey söndü..

Parklar, kısa far, uzun far, sisler, gösterge lambaları yanmıyor..

Sinyaller, 4'lü sinyaller, stop lambası, tepe lambası, teyp, korna çalışıyor.. 

Nedendir sizce ? :( 

Yok mudur bilen ? Kardeşim sen Haziran ayında yazmışsın çözümünü bilmiyor musun ??

Mesajı Yazan: sifremi unuttum
Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2011 Saat 03:50
1- tüm sigorta+röleleri kontrol edin, sinyal koluna baktirin, tamiri mümkünse ettirin yoksa yenisini takacaksiniz.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net