Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 Kalorifer sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=12138
Tarih: 18 Nisan 2024 Saat 03:56
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 Kalorifer sorunu
Mesajı Yazan: acad
Konu: 307 Kalorifer sorunu
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 00:34
Arkadaşlar benim 307 de kalorifer ayarını alttan üflemeye getirdiğimde çok az bir sıcaklık veriyor, diğer bütün konumlarda ise gayet iyi bir ısıtma yapıyor, acaba sizlerdede böyle bir problem varmı.? aracımda otomatik cift yönlü klima mevcut..

-------------
2007 307 1.6 HDI XS

Cevaplar:
Mesajı Yazan: reserpin
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 01:16
çok fazla vermemesi daha iyi,  fazla verenini gördüm  ordaki bilmediğim birşeyleri eritip yanık kokusu yapıyordu arkadaşımın aracında.

-------------
308 1.6 Turbo Dizel 110hp (2008)

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 08:36
benimde 307 de dijital klima var . geçenlerde ayaklara verdireyim dedim baya geç verdi acaba ön cama yukarı ve ayaklara vermesini sağlayan parçadamı arıza var diye düşündüm.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: dbmaster
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 18:00
bu kronık bence aracın ayaklara ufleme yerı ters bır yere yapılmıs aslında ufluyor ama tam olarak ayaklara uflemıyor o nedenle pek hıssedılmıyor ustten degıl zıt yandan ufluyor

-------------
2006 307 HDI 110 HP Premium... (MR T.)

Mesajı Yazan: oguzhan29
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 21:53
kardeş alt tarafta mekanik elektrik vb kablolar var ve bunların ısınması kabloların yanmasına koku yapmasına erimesine neden oluyor ne fazla ne az ama yetecek kadar üflediğini düşünüyorum

-------------
PEUGEOT 206 SW HDİ X-LİNE(GRİ)2004 model

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 22:06

elektronık havalandırma sıstemlı modellerde hava yonlendırmesınde sıkıntı cıkabılıyor. cunku hava yonlendırmelerını elektrıklı motorla kontrol edılen klape ler yapıyor olması lazım. bunlar bozulabılıyor.

ama analog klimada hava yondırmesı mekanık oldugundan kolay kolay sıkıntı cıkmıyor...

elektronık havalandırma sıstemlı araclarda bu sıkıntı bıraz kronık bır durum sanıyorum. bırcok kısı aynı sıkıntıdan muzdarıp...

Mesajı Yazan: Psh
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2011 Saat 03:13
Orjinalini yazan: cecoli cecoli Yazdı:

elektronık havalandırma sıstemlı modellerde hava yonlendırmesınde sıkıntı cıkabılıyor. cunku hava yonlendırmelerını elektrıklı motorla kontrol edılen klape ler yapıyor olması lazım. bunlar bozulabılıyor.

ama analog klimada hava yondırmesı mekanık oldugundan kolay kolay sıkıntı cıkmıyor...

elektronık havalandırma sıstemlı araclarda bu sıkıntı bıraz kronık bır durum sanıyorum. bırcok kısı aynı sıkıntıdan muzdarıp...

Örnek ben.

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2011 Saat 09:20
benim araç ilk başta vermiyor ayaklara ama daha sonra yavaş yavaş verdiği sıcak hava artmaya başlıyor.

-------------

Mesajı Yazan: betermen
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2011 Saat 17:44
Aynı sorun bende de var. Dijital klima, 307 SW. 

Mesajı Yazan: klemann
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2011 Saat 18:25
arkadaşlar bende iş makinası var, paletli olanlardan. aynı sorunu ben makinada yaşadım. makinada full elektronik klima var, bi motor sayesinde ayak, baş, camlar vs hava kanallarına havayı ayırıyor. ayırma merkezi pislikle dolmuştu, çok az açabiliyordu motorun gucu ile, WD40 ile temizledim mekanizmasini, simdi cok guzel calisiyor. kesin sizin aracinizda da hava kanalını tam acamıyordur. temizliğini yapın derim.

-------------
206 van hard style

Mesajı Yazan: bestfear
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2011 Saat 22:30
benim araçta digital klimalı .. aynı sorun benim araçtada var ...aşağı yukaırı vb. yapılan yönlendirmeler tutmuyor... 

Mesajı Yazan: Fahri
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2011 Saat 01:11
Arkadaşlar 2005 model 1-6xt 307 aracımda ufk tefk problmeler vr 1.ANALOG KLİMA 1 2 3.KADEMELERDE CALISIRKEN 4.KADEMEDE DURUYOR

2.SUNROOFUMDA KADEME KADEME ACILMASI GEREKIRKEN BIRINCI KADEMEDE SONUNA KADR ACILIYOR BAZEN ARA ARA OLUYR BOYLE ORANTILAR

3.ARACIMA SİS FARKI TAKTIRMAK ISTIYORUM NASIL YAPABILIRIM

4.5Lİ CD CALARIM O KADAR TUHAFKI BAZEN ORJINAL CD OKUMUYOR BAZEN DOLDURMA TRACK AMA BAZEN IKISINIDE OKUMADIGIDA OLUYOR : d COK KAFASI BOZUKSA RADYOYA ATIYOR NADİREN  :))

BU KONULAR UFAK SEYLER AMA AKLIMA TAKILIYOR YARDIM EDECEK BIRI VARSA SEVINIRIM : )

-------------
Fren basmaz Gaz kesmez

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2011 Saat 13:14
Orjinalini yazan: Fahri Fahri Yazdı:

Arkadaşlar 2005 model 1-6xt 307 aracımda ufk tefk problmeler vr 1.ANALOG KLİMA 1 2 3.KADEMELERDE CALISIRKEN 4.KADEMEDE DURUYOR

2.SUNROOFUMDA KADEME KADEME ACILMASI GEREKIRKEN BIRINCI KADEMEDE SONUNA KADR ACILIYOR BAZEN ARA ARA OLUYR BOYLE ORANTILAR

3.ARACIMA SİS FARKI TAKTIRMAK ISTIYORUM NASIL YAPABILIRIM

4.5Lİ CD CALARIM O KADAR TUHAFKI BAZEN ORJINAL CD OKUMUYOR BAZEN DOLDURMA TRACK AMA BAZEN IKISINIDE OKUMADIGIDA OLUYOR : d COK KAFASI BOZUKSA RADYOYA ATIYOR NADİREN  :))

BU KONULAR UFAK SEYLER AMA AKLIMA TAKILIYOR YARDIM EDECEK BIRI VARSA SEVINIRIM : )

1- elektriksel bir problem olabilir. 4. kademede tam güç vermesini gerekirken kesiliyordur.

2-sunroofu sıfırlarsan %99 çözülür. sıfırlamak istiyorsan da açma düğmesini 3. konuma getir sadece arka tarafı kalksın sonra düğmeyi içeri doğru bir kaç saniye bastır sıfırlanacak ozaman düzelir,

3- sis farları farların içindedir, farları değiştirmen gerekli, ayrıca sinyal kolunuda değiştirmelisin. sis düğmeli almalısın çok masraf olur sana.

4- cd çalar çok narin çok hassas bişey (: sendeki sorun herkezde var idare etcen. taktığın cd lerin yavaş hızda yazılmış olmasına dikkat et ozaman açma ihtimali diğer cd lere göre daha yüksek.

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net