Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pejo 206 kasko ???
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

pejo 206 kasko ???

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı arifziyaar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Kasım - 1980

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifziyaar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: pejo 206 kasko ???
    Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 09:35
arkadaşlar banka kredisiyle aldığım için kasko yaptırmak zorunda kaldım ve 1700 tl gibi astronomik bir ücret ödüyorum.çocukluğumdan beri araç kullanırım bugune kadar tek bir kazam yok.sizler bu kasko olayına nasıl çözümler ürettiniz? açıkcası seneye kasko yaptırmak istemiyorum.sizlerde ne kadar ödediğinizi yazarsanız sevinirim...  
       -  kaskoyla ilgili birde sorum olacak tecrubeli arkadaslardan yardım bekliyorum. Mini onarım kapsamında auto king den yararlanabiliyormuşuz.sol hava yastıgının üzerini kapatan klima ızgaralarının oldugu parça çatlamış sanırım diz dayamaktan yada benzeri bişeyden bunu mini onarım kapsamında onarttırmamız mümkün mü?
Çevrimdışı berko Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Temmuz - 1988

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 09:56
hdi sigorta ile 570 civarı verdim yanlış hatırlamıyosam. Ama yüksek oranda hasarsızlık indirimi var...
1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Kasım - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifziyaar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 10:01
4-5 sigorta şirketi ile görüştüm.. en riskli grup 18-30 yaş arası.. en riskli otolar pejo ve citroen.. daha önce aracım olmadıgı ilk kez kasko yaptırdıgım için bilmemne vs.. vs.. sebeblerden en yüksek limitlerden sigortam hesaplanıyormuş...
Çevrimdışı ayerkar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayerkar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 11:04
Araç kaskosu, hayatımda gördüğüm en tutarsız fiyatların verildiği sektör. aracım için iki farklı firmadan 3300 tl ve 1600 tl fiyat aldım.:)

ilk kaskonun muhafiyetli yaptırılmasını tavsiye ederim. çünkü;
genelde araç sahiplerinin hasarsızlık indirimi alabilmek için 200-250 tl lik hasarları sigortadan talep etmediğini düşünürsek, hem muhafiyetsiz kasko fiyatı ödeyip hemde kazasızlık bozulmasın diye cepten para vermek açıkcası benim için lükstür.

küçük bir hesaplama;
benim aracımın kasko bedeli 16.750 tl. en uygun teklifi 1600 tl ile Anadolu Sigortadan gelmişti. Tam kapsam %2 muhafiyetle (hasar bedeli - araç bedelinin %2 sinin farkını sigorta karşılıyor daha da açıkcası 1000 tl lik bir kazanın bana maliyeti 335 sigortaya 665 tl) 850 tl ye anlaştım. düz mantıkla yıl içerisinde toplam 750 tlden fazla hasar oluşmadığı sürece cebimden çıkacak olan para tam muhafiyete göre daha az olacak.
Çevrimdışı EminÖNAL Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T. MODERATÖR

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EminÖNAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 11:52
Orjinalini yazan: aza1980 aza1980 Yazdı:

arkadaşlar banka kredisiyle aldığım için kasko yaptırmak zorunda kaldım ve 1700 tl gibi astronomik bir ücret ödüyorum.çocukluğumdan beri araç kullanırım bugune kadar tek bir kazam yok.sizler bu kasko olayına nasıl çözümler ürettiniz? açıkcası seneye kasko yaptırmak istemiyorum.sizlerde ne kadar ödediğinizi yazarsanız sevinirim...  
       -  kaskoyla ilgili birde sorum olacak tecrubeli arkadaslardan yardım bekliyorum. Mini onarım kapsamında auto king den yararlanabiliyormuşuz.sol hava yastıgının üzerini kapatan klima ızgaralarının oldugu parça çatlamış sanırım diz dayamaktan yada benzeri bişeyden bunu mini onarım kapsamında onarttırmamız mümkün mü?
Bunu daha evvel çook uzun süreli konuştuk : sigorta şirketlerinin Peugeot soykırımı !
Kasko bedelleri şirketlere göre değişkenlik gösteriyor.Mesala ben 2004 modeli 206yı ilk kez Yapı Kredide 950 civarı yaptırmıştım.
Auto King için size poliçe ile ufak bi katalog vermiş olmaları lazım onda yazıyordu nerede kaç cm kadar hasarları giderebiliyorlar.kitapçık yoksa sitesinden araştırın.yanlız dikkat edilmesi gereken birşey var.son zamanlarda gelen şikayetler Auto King'te aracı mini onarım diye tamir edip sizden habersiz kaskonuzdan hasar ücreti talep ediyorlarmış.tabi siz bunu ancak bir sene sonra poliçe yenileme zamanı hasarsızlık indirimi alamadığınızda fark ediyorsunuz.Yaptırırken özellikle sorun mini onarımdan-hasarsızlık bozulmadan yapılacak değil mi diye.
A3

1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Kasım - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifziyaar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 12:09
yarın gidecegim auto kinge dikkat ederim.kaskoyu deldirmeden 3-4 sene binmemiz gerekiyo bu durumda...ancak ozaman normale döner ücretler...tabi 3-4 yılda verdigimiz para aracın yarı parası eder..ben seneye kasko yaptırmayı düşünmüyorum...
2006 x-design 206 hdi şeytankırmızı

1980 - beylikdüzü
Çevrimdışı Antiseptiq Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Antiseptiq Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 13:37
1400 TL' ye 2002 model aracımı Dubai Sigorataya kaskolattım.
1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Kasım - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifziyaar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 14:04

millet 2006 2007 model golf için bu paraları ödemiyor..bize büyük haksızlık

1980 - beylikdüzü
Çevrimdışı tayfunyesilyurt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfunyesilyurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 14:07
2003 peugeot 307 için 1150 liraya yaptırdım. banada pek çok firma 1700 civarı fiyat verdi
Peugeot 307 1.4 Hdi
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 14:51
2006 model 206 x design hdi bugün 940 tl ye 16350 tl bedel göstererek özel kurumsal sirket calısanı paketi ile ankara sigortadan kaskolattım.
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Kasım - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifziyaar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 15:01
hasarsızlık varmı? özel kurumsal şirket çalışanı derken şirket ankara sigorta ile anlaşmalımı?2006 x-design 18750 gibi bi bedel gösteriyor nasıl 16350 gösterildi??

1980 - beylikdüzü
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 15:04

hasarsızlık varmı? özel kurumsal şirket çalışanı derken şirket ankara sigorta ile anlaşmalımı?2006 x-design 18750 gibi bi bedel gösteriyor nasıl 16350 gösterildi??

hasarsızlık yok dün aldım zaten aracımı. sirketimin tüm sigortaları ankara sigorta üzerinden 2006 x design kasko bedeli 18150 normalde %10 gibi bir bedel aşağı çekebiliyorlar.
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı muhlisoz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muhlisoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 16:21
Dubai sigortanın memurlara özel kampanyaları var die duymuştum fiyatları diğer sigorta şiketlerine göre biraz daha ucuzmuş
Muhlis Özdemir
2005 206XT 1.4
Adana
1986
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T. MODERATÖR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EminÖNAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 17:02

Gökhan'ın dediği gibi hatta %15'e kadar aşağı çekebiliyor sigorta şirketleri aracın belirlenen kaskp bedelini.Bu bedel sigortacılar birliği tarafından belirlenip noterlerin esas aldığı fiyattır.Ancak araç yaşlandıkça piyasa değeri düştüğünden kasko bedeli arasında fark oluşmakta ve sigorta şirketleride bu farkı gidermek için %15'e kadar araç kasko bedelini düşürebilmektedirler.

Ancak bunu tüketiciye yani bizlere bildirmesi gereken aracı kurum acentelerdir.kimisi uğraşmak istemediğinden,kimisi yüksek poliçe kesmek adına bu bilgiyi tüketiciyle paylaşmazlar ve bize fazla prim ödetirler.

Oysaki bu olay tamamen bizim menfaatimizedir.Çünkü piyasası 15.000 TL olan aracın kasko bedeli 18.000 TL olsa bile araç pert olduğunda (allah korusun) sigorta şirketinin size ödeyeceği rakan rayiç (piyasa) yani 15.000 TL'dir.Dolayısıyla fazladan 3.000 TL'nin primini ödemiş oluyoruz.

Yani anliyacağınız acentenin önemi daha poliçeyi kestirtiğiniz gün belli eder kendisini.
A3

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 18:02
bende 2005 model 1.4 hdi tek kapı var geçen sene 16.06.2009 da 585 tl ye güven sigortadan yaptırdım şu an güven sigorta başak sigortayla birleşti daha fiyat almadım ama şöyle bi tavsiyem olacak aracın sigortada gözüken kasko değeri ile senin aldığın yada şuan ki sattığın zaman ki güncel fiyatına bak büyük bir ihtimalle sigortada gözüken değer daha yüksek olacaktır. kasko hesaplatırken sigortacıya benim kasko değerimi %15 düşürün deyin. neden dersen benim bundan önceki aracım çalındı ben kaskoya 23.000 tl üzerinden prim ödedim ama sigorta şirketi parayı vermeye gelince güncel piyasa değerlerinden, kendi galericilerinden 3 tane fiyat alıyorlar ve ortalamasını (18.000tl) ödüyorlar. aracında boya varmış yokmuş araç çok temizmiş hiç farketmiyor.
sonra karşıya verilen tazminat değerlerine bak geniş kapsamlı verdikleri teklifin nüshasını al incele kasko şirketi sen müdahale yapmadığın zaman her zaman en yüksek nasıl prim alınıyorsa o şekilde hesaplar.
bende yeni fiyat teklifi için başvurdum fiyat gelince bilgilendiririm. ankara sigortadan bi dene

auto king ile ilgili görüşmen lazım auto king uygulayan yere bi sormanda fayda var sigortadan bilgi alma işi yapacak yerden bilgi al çünkü onlar kaskodan alacakları için istedikleri fiyatları karşı tarafa yansıtıyorlar

Çevrimdışı kitay Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kitay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 18:48
slm arkadaşlar peki   kasko bozdurmak kalırsak  gelecek sene ne olur acaba tskler
34 KİTAY 18
2004 206 HDI
     XT
1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Kasım - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifziyaar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 19:31
Orjinalini yazan: kitay kitay Yazdı:

slm arkadaşlar peki   kasko bozdurmak kalırsak  gelecek sene ne olur acaba tskler

seneye yine astronomik bi rakam öderiz galiba :)) ama ben bi daha kasko yaptırmayı düşünmüyorum. 15-16 binlik   araca  1700 kasko çok çok fazla

1980 - beylikdüzü
Çevrimdışı engineer206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı engineer206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 21:22
Ben autoking ten anadolu sigorta ile yaptırdığım kasko kapsamında faydalandı. Motor kaputunda el ile kaputu kapatırken olan 2 tane ufak çaplı göçüğü boyasız olarak düzelttirdim, bir de arka tampona biraz boyalı işlem yaptırdım. Bunların tümünü kaskoyu bozmadan yaptılar. Şu an tam hatırlamıyorum bi yerlerde broşürü de vardı ancak hatırladığım kadarı ile 4 adet boyalı göçük düzeltme, 8 adet boyasız göçük düzeltme gibi bazı işlemler var. Daha büyük göçükleri eğer karşılıyor ise büyüklüğüne göre haklarınızı birleştirerek yapıyorlar.
 Ben maltepedeki autoking'e gittim hizmetten de oldukça memnun kaldım. Karşılamaları vs de iyiydi
Peugeot 206 HDI
İstanbul
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T. MODERATÖR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EminÖNAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 23:01
Orjinalini yazan: ADEM 55 ADEM 55 Yazdı:

bende 2005 model 1.4 hdi tek kapı var geçen sene 16.06.2009 da 585 tl ye güven sigortadan yaptırdım şu an güven sigorta başak sigortayla birleşti daha fiyat almadım ama şöyle bi tavsiyem olacak aracın sigortada gözüken kasko değeri ile senin aldığın yada şuan ki sattığın zaman ki güncel fiyatına bak büyük bir ihtimalle sigortada gözüken değer daha yüksek olacaktır. kasko hesaplatırken sigortacıya benim kasko değerimi %15 düşürün deyin. neden dersen benim bundan önceki aracım çalındı ben kaskoya 23.000 tl üzerinden prim ödedim ama sigorta şirketi parayı vermeye gelince güncel piyasa değerlerinden, kendi galericilerinden 3 tane fiyat alıyorlar ve ortalamasını (18.000tl) ödüyorlar. aracında boya varmış yokmuş araç çok temizmiş hiç farketmiyor.
sonra karşıya verilen tazminat değerlerine bak geniş kapsamlı verdikleri teklifin nüshasını al incele kasko şirketi sen müdahale yapmadığın zaman her zaman en yüksek nasıl prim alınıyorsa o şekilde hesaplar.
bende yeni fiyat teklifi için başvurdum fiyat gelince bilgilendiririm. ankara sigortadan bi dene

auto king ile ilgili görüşmen lazım auto king uygulayan yere bi sormanda fayda var sigortadan bilgi alma işi yapacak yerden bilgi al çünkü onlar kaskodan alacakları için istedikleri fiyatları karşı tarafa yansıtıyorlar

benim dediğimde bu zaten.
bu arada kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

A3

MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T. MODERATÖR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EminÖNAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2010 Saat 23:03

Orjinalini yazan: kitay kitay Yazdı:

seneye yine astronomik bi rakam öderiz galiba :)) ama ben bi daha kasko yaptırmayı düşünmüyorum. 15-16 binlik   araca  1700 kasko çok çok fazla
Yoo sanmıyorum.Poliçe iptal edilir.Kalan gün sayısına göre prim iade edilir ve tekrar kasko yapılması halinde (ister aynı şirket ister farklı) hasar olmadığı sürece normal fiyat çıkar tekrardan.

Bu arada 1700 dediğiniz gibi çok ama bence gelecek sene farklı şirketlerden dediğim yöntemle daha uygun fiyat alıp mutlaka kasko yaptırmalısınız.Sonrada çok pişman olabilirsiniz Allah korusun.

Düzenleyen EminÖNAL - 11 Haziran 2010 Saat 23:32
A3

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 5369 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6331 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1310 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2415 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 838 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2989 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1226 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2074 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13300 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1363 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 629 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 597 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 595 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1798 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1207 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16326 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5737 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2049 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 602 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
KagaN 3
talip206 2
ykirac 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English