Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot mu Diğerleri mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot mu Diğerleri mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot mu Diğerleri mi?
    Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 21:28

Sizlere bir şey sormak istiyorum 4-5 aydır araştırıyorum. Yaza kısmetse araç alacağım. Fakat arkadaşlarıma peugeot dediğimde aman çok sorun yaşarsın falanca aldı servisten çıkamıyor diyorlar.

Sizden bu konuda bilgi almak istiyorum.

Çok sorun çıkaran bir marka mı gerçekten

Ya da 15 ile 18 bin tl arasında hangi modeli bana cazip gelir.

Çevrimdışı ErolSen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 21:53
öncelikle aramıza hoşgeldin pejoyu kullanmayan çok bilmiş arkadaşlardan ziyade kullanıcısına sormak lazım. aynı şeyleri banada anlatmışlardı. ben 206 mı alalı bir sene olmak üzere aldığımda zaten şanzuman sorunu varmış öyle kakaladı galerici bana bi onu yaptırdım birde gaz pedalının üstünden antifrizli su damlıyordu radyatör hortumu değişti birde onu yaptırdım. başka da önemli bişey çıkmadı hele ki motordan  daha tık sesi gelmedi.(MAŞALLAH) ama alırken çok dikkat etmek çok iyi baktırmak lazım hatta paraya kıyıp yetkili servise baktırmak en garanti yoldur. tabi bu sadece pejo için deği tüm markalar için geçerlidir. birde şu var eklemeden geçemeyeceğim pejolar biraz nazik araba bazı sıkıntıları oluyo ama şöyle bi durup arabanın duruşuna bakınca hepsi unutuluyo yaw.

Düzenleyen ErolSen - 01 Nisan 2010 Saat 21:53
Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 21:59

İşte ben de çok bilmişlere değil de kullanıcısına sormak için üye oldum siteye.

Üniversite yıllarımdan beri peugeot hayranıyım tam karar veriyorum biri çıkıp diyor ki çok masraf çıkarır servisten çıkamazsı.E ben de öğretmenim,memur maaşı yaşıyorum,masrafı duyunca ödüm kopuyor :)

Çevrimdışı StiFLeR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı StiFLeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 22:07

Araba ve tuning sitelerinde zaten yeterince peugeot'un adı kötüye çıkarılıyor..O kötüye çıkaranların içinde kaç tane peugeot kullanan var onu da sormak lazım..Ben geçen sene bu zamanlar aldım 206'yı..Çok şükür beni ne yolda bıraktı ne sanayiye ne servise götürdü(nazar degmesin maşallah).Niye bi sorunla karşılaşmadım?Yagına suyuna,hidrolik yagına aküsüne ön takımına ayda 1 baktırdım..Arabayı zorlamadan kullandım..Yeterki arabanıza bakın sizi üzmez.

Bakılmayan her araç sahibini üzer..Buna honda,ford,bmw,mercedes'de dahildir..
Kimsenin kulaktan dolma verdigi fikirlere inanmayın..
Çevrimdışı MirakGTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MirakGTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 22:24
Size göre olan bence 406 ve 307 modelleridir. 206 ve 306 küçük gelebilir. Bir nebze 306 sedan olabilir. max 18 bin tl ye temiz bir 406 veya 307 alabilirsiniz.
Aracın gerekli servis bakımlarını aksatmadan kullanırsanız , araçta bir sorun olmaz.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 22:26
aracınızı baktırıp alır peugeotunuzla ilgilerseniz hiçbir büyük sorun yaşamazsınız

etrafınızdakilere kulak asmayın peugeot kullanmayan peugeot nun ne oldugunu bilemez

Düşündüğünüz flyat aralığında güzel bir 307 alacağınızı düşünüyorum
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı TOLGA Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TOLGA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 23:00
arkadaşlarım gereknelri zaten söylemiş ben sadece,
içinden gelen sese kulak ver diyorum, pişman olmazsın. diyorum.

şididen hayırlı olsun.
KADIN DEDİĞİN,
İSTANBUL GİBİ OLMALI,
FETHİ ZOR,
SAHİBİ TEK...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 Saat 23:18

Hepinize teşekkür ederim.

Peki bir şey daha sorayım sizlere ben Honda Jazz- Ford Fiesta (2010 değil)- Seat İbiza ya da Peugot 206+ ve 207 arasında gidip geliyorum.

Peugeot'nun bunlara üstünlüğü var mı varsa neler?

Çevrimdışı TOLGA Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TOLGA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 18:13
ford fiesta takoz gibi arabadır ,
seat 2. eli yok,
honda jazz tipsiz bir araba ayrıca gitmiyor :))
KADIN DEDİĞİN,
İSTANBUL GİBİ OLMALI,
FETHİ ZOR,
SAHİBİ TEK...
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 18:39
özellik ve donanım olarak hiçbirini bilmiyorum ama bu seçenekler içinde bir araba bir adım öne çıkıyor oda 207  seninde gönlünde 207 var gibi zaten profil resminde 207 sanırım 
Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
Çevrimdışı StiFLeR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı StiFLeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 19:15
Orjinalini yazan: Rednelak Rednelak Yazdı:

Hepinize teşekkür ederim.

Peki bir şey daha sorayım sizlere ben Honda Jazz- Ford Fiesta (2010 değil)- Seat İbiza ya da Peugot 206+ ve 207 arasında gidip geliyorum.

Peugeot'nun bunlara üstünlüğü var mı varsa neler?

Abicim fanatiklikle alakası yok ama saydıklarının içinde en mantıklısı peugeot modelleri duruyor..206 + mı 207 mi dersen..207 bence !
Honda jazz'in bir erkege yakışacagını düşünmüyorum..tipide hoş degil..
Seat ibiza'yı 207'nin yanına bile koyma...207'nin sevimliligi ve modelinin artıları seat'dan daha çok..
Ford fiesta hakkında pek bi fikrim yok..
Sen 207 al bizden ol :)
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 19:33
bu seatı neden kimse beğenmiyo? aslında fena araba değiller abimde 1,4 tdı cordoba var tip pek güzel değil ama motor felan baya güçlü tatminkar bi araba aslında 
Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 19:43
merhaba bendedaha önce pejoya soğuk bakıyordum herkez alma diyordu 2005 307 hdi 1.6 110 hp aldım sorun çıkarmadı ufak tefek sorun her arabada oluyor ama pejo gerçekten iyi araba bazı motorları volvo ford ctroen le aynı kullanıyor tavsiye ederim opelden uzakdur
Çevrimdışı behzat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 53
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı behzat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 19:48
peugeot al,diğerlerini boşver.
HAK GELDİ BATIL KAYBOLDU
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 20:47

Aslında bunların içinde seat ıbıza ile 207 arasında kalıyorum.

Jazz bayan arabası fordun da eksileri var.

Seat ın motorunu Wolkswogen üretiyor polo için ürettiklerinden daha iyi bir motora sahip neden kimse beğenmiyor anlamadım.Evet 2.el piyasası düşük ama ben zaten sıfır almayacağım ki 2.el alıcam alırken zarar etmem yani.

Ben özellik ve sağlamlık olarak 207 ve Ibıza arasında kalıyorum ve karar vermek çoookkk zor :(

Çevrimdışı neo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 58
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı neo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 22:11
dizellerinden bahsedersek ibiza motoru 3 silindirli ve fazla gurultulu ama saglamdır. 1.9 luk tdi ların bir blogu kesilmis halidir. ibiza genelde iyi araba. ben de yeni 307 kullanıcısıyım. guzel araba ama teknigi zayıf. yuruyeni tangır tungur. aracın bu guzel dıs ve ic goruntusune zayıf yapısı yakısmıyor. motorları basarılı. benim bildigim fazla donanımlı modelleri elektrik problemleri ile ünlü...
saygılar...
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 22:14
ibiza ile 207 arasında 207 derim yok illa seat olsun dersen tavsiyem ibiza değil leondur 15-18 bin bütçe ile son kasalar alınamaz  ama 2000 2005 arası kasalardan temizi rahatlıkla  bulunabilir.
Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 22:52
o paralara alınabilinecek en donanımlı araç Pejodur. diğer markaların boş versiyonlarını ve eskilerini alabilirsin.

bir diğer husus, Pejo, mahalle arasındaki yada sanayideki eski usulle çalışan motor ustalarının "çalıştır motoru, kaputu aç" deyip, gaz telini 3 kere sündürmesine güvenip alınmaz.kesinlikle bilgisayara bağlanmalıdır. iyi bir kontrol şart.

eğer bütçen 25000 TL olsaydı bazı araçlar tavsiye ederdim. ama 16 civarına ancak Pejo yakışır. sakın gidip de 99-2000 model seat'a, ford'a para verme. 150,000 km de 98 model Golf düşünürsen 16 ya bulabilirsin, umarım parça fiyatlarından haberin vardır.
Hadi, 1981, İstanbul
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2010 Saat 23:09

Orjinalini yazan: neo neo Yazdı:

dizellerinden bahsedersek ibiza motoru 3 silindirli ve fazla gurultulu ama saglamdır. 1.9 luk tdi ların bir blogu kesilmis halidir. ibiza genelde iyi araba. ben de yeni 307 kullanıcısıyım. guzel araba ama teknigi zayıf. yuruyeni tangır tungur. aracın bu guzel dıs ve ic goruntusune zayıf yapısı yakısmıyor. motorları basarılı. benim bildigim fazla donanımlı modelleri elektrik problemleri ile ünlü...

işte bana böyle teknik bilgi lazım teşekkür ederim

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2010 Saat 07:40
45000 tl ye leon aldık sıfır 23000 tlye zor attık 2008 model seat beş para etmez
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 818 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5493 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 796 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1015 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12657 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 581 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 402 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 469 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 741 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 556 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 472 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English