Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 Rolanti Çözümü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 Rolanti Çözümü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Düzenleyen Kemal - 24 Mart 2010 Saat 10:14
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Kemal Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 Rolanti Çözümü
    Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 Saat 08:28
Haşim ustadan destur isteyerek yazıyorum aynı sorun bende vardı bunun nedenlerini açıklayacağım rolanti ayar valfi gittiğimiz ustalar istop lafını duyunca alıyorlar eline tornavidayı gaz telinin altındaki civadadan rolantiyi yükseltiyorlar kesinlikle ayarı ile oynatmayınız ve parça almadan ilk önce kelebek boğazı rolanti ayar valfini temizletip (ARAÇI 3-5 GÜN BENZİNDE KULLANIYORUZ EYER BENZİNDE SORUN YOK İSE LPG USTASINA GİDİP ANLATIYORUZ) ama hem benzinde hem de lpg de bu rolanti sorunuyunu yaşıyorsanız rolanti ayar valfini almazız lazım tabiki burada bitmiyor işişniz biraz şansa kalmış parçayı aldıkdan sonrada araç düzelmedi ise  Sensör, Gaz kelebegi konumu bu parçayı alıyoruz aşağıa parçaların resimlerini koyuyorum tabi ki BU RESİMLER 3061998 MODEL SEDANIN KULLANDIĞI PARÇALAR BAZI MODELLERDE PARÇALAR DEĞİŞEBİLİR.
parça fiyatları :
ROLANTİ AYAR VALFİ : 235 TL
Sensör, Gaz kelebegi konumu : 80 TL
ROLANTİ AYAR VALFİ
Sensör, Gaz kelebegi konumu
Sensör, Gaz kelebegi konumu
NOT : PARÇALARIN ÜSTÜNDEKİ PARÇA NUMARALARINI ALARAK GÜNCEL FİYATLARINI ALABİLİRSİNİZ.
ROLANTİ AYAR VALFİ
Çevrimdışı serFBdar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serFBdar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 Saat 22:34
bende gazda ve benzindede aynı problem var ama gazda daha fazla.ayrıca boşta istop etmiyor,boşta veya debriyaja basılı durumda direksiyonu çevirince istop ediyor. kısa manevralarda krize giriyorum. nerdeyse çok beyenerek aldığım 1998 model 306 xn sedanı satmayı düşünücem.boştayken devir saatide çok fazla oynuyor.
Çevrimdışı Kemal Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 09:48
Rollanti ayar valfini değiştir lpg beynine format attır güle güle bin satmana da gerek yok bence
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 11:37
kemal abi arabayla uğraşmaktan usta olmuş artık Gülme
Çevrimdışı Levent306 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Levent306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2010 Saat 11:59

Her kafadan bir ses çıkıyor,kim ne duyuyorsa yazıyor.Bende bu sorunu yaşadım eğer yazılanları uygulayacak olsaydım yapığım masraf Fransa peugeot fabrikasına yol olurdu...

Direksiyonu çevirince'stop'etme arızasının olası kaynağı;hidrolik direksiyon basınç hattı üzerindeki basınç müşürünün arızalanmasıdır.aracın rolantisi durup dururken değişiyor yada hiç bir şey yapmadan stop ediyorsa gaz kelebeği,rölanti ayar motor vs.olmasını anlayabilirim.Ama direksiyon faktörü var foruma yazan arkadaşlar ezbere yazmasınlar lütfen,insanlar çözüm bulmak için bakıyor bu foruma.Saygılar...
306
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2010 Saat 16:11
evet bende bu dıreksıyon musuru ıle ılgılı oldugunu dusunuyorum...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2010 Saat 12:08
arkadaşlar merhaba. aranıza yeni katıldım. 2001 model 306 sedan platinium aldım. aracın rölantisinde şöyle bir sıkıntım var; araç hareket etmez iken aracın direksiyonunu sağa sola oynattığım zaman rolanti yükselip düşüyor. sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum ama kafama takılıyor. yardımcı olursanız sevinirim. 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2010 Saat 13:46
hosgeldın kardesım. bu durum normaldır. benım aracımda da aynı sekıldedır. cevırıyorken yada tutarken devır 1000 oluyor. bırakınca 850 ye dusuyor. dıreksıyon basınc borusu ustunde bulunan musur bu olayı yaptırır...
Çevrimdışı tugrahan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Ağustos - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tugrahan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 01:34
bu direksiyonu çevirince stop etme bendede oldu
arabayı ilk aldığım sıralarda  direksiyonu sağa sola cevirince hem kayış kayıyormuş gibi ses yapıyordu birazdaha fazla çevirince stop ediyordu
arabanın benden önceki sahibi (kulakları çınlasın) V kayışı orjinal boyutunda taktırmayıp
daha küçük bir V kayış taktırması sonucunda 
 1- V kayış gergi makarası sizlere ömür   (240 tl)
 2- gergi makarası görevini yapamadığı için krank kasnağını bozmuş  (130 tl)
 3-motor numarasından bulduğumuz orjinal V kayış          (30 TL)     toplam  usta işçiliğiyle
  480  tl  gibi   1 haftadır kullandığım aracıma extra masraf çıkmıştı  
bundan sonra sorunlarım bitmişti    ara sıra  ilk çalıştırmada stop ediyordu  ayda bir defa falan
hatta           CECOLİ  den bu konu hakkında bilgi almıştım      bir süre  speedol  diye motor temizleyici katkı kullandım   2 depo falan kullandım bu süre zarfında stop etmedi                                           
PEUGEOT 306 XR 1.8 16v
brc my-11 lpg kit
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2010 Saat 08:52

anlasılan senın arac faydasız bırının elıne dusmus. buldugu kayısı uydurup monte etmıs. ne vıcdansız ınsanlar var yaaa :(

Çevrimdışı catakuman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 49
Aracı : 306 st 1.8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı catakuman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2012 Saat 23:22
selamlar herkese... Umarim yardim aradigim icin uyeligime kizmazsiniz!
Benim aracim, 1996 model 306 ST 1.8  4 ileri otomatik vites. benzin/LPG .
Aracımda yaklasik 2 aydir artik beni kederden oldurecek arizasi var.  Ariza icin Bursa yetkili servislerine gittigimde LPG`li olduğundan içeri bile almadılar. 
Neyse ? Sorunum su: Cogu kullanici gibi benimde derdim gaz kelebek potansiyometresi. 
Bu bilgiyide Bursa Bosch yetkili sevislerinden birine gelinceye kadar da alamadim. Nedenine gelince, bu motor tipinde Turkiye`de zor bulunur parcalar oldugunu soyleyen ustalar, bunun bilgisayar okuyucusunun ellerinde olmadigindan dolayi, sagini solunu temizleyip gonderdiler(Sanirim gercektende yapabilecekleri birsey de yoktu! 3-4 ozel peugeot servisine gittim).
En fazla 2 gun suren mutluluklarim(!) olduSmile.
Sonunda 2 aylik bir arastirma ve zaman-para harcamadan sonra, bu bahsettigim Bosch servisine tavsiyeyle gittim. Simdi servis dedi ki: Biz bunu bilgisayardan gorduk "gaz kelebek potansiyometresi" arizali kesinlikle degisecek. Eger bu "gaz kelebegi potansiyometresini" kendin bulabilirsen al getir degistirelim. Yok bulamazsan da bizde arastiralim, dediler. Fiyatini sordum. Onlarda arastirmislar zaten gun icinde. Cevap verememisler, sorduklari parcacilarda.... 
Simdi esas konumuz olan bu model aracin gaz kelebek potansiyometresini nerden, kac liraya bulabilirim. 
Bursa da yasiyorum.
Eger yardiminiz olursa sevinirim. Telefonum 0 531 428 05 74 
catakuman
Çevrimdışı neoplan_ejder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 1998 PEUGEOT 306 1.6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı neoplan_ejder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2016 Saat 22:06
SELAM ARKADAŞLAR 306 ARACIMIN DEVİR SAATİ GAZ KELEBEK TEMİZLİĞİNDEN ÖNCE PIRPIRLAYARAK ÇALIŞIYORDU TEMİZLİKTEN SONRA HİÇ KIPIRDAMIYOR NE YAPICAZ
Çevrimdışı 306COŞKUN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1999
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 306COŞKUN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2016 Saat 23:02
ARKADAŞLAR SEVEREK ALDIĞIM 306 MI LPG TAKTIRDIKTAN SONRA HEM BENZİNDE HEM LPGDE ROLANTİ SORUNU YAŞADIM YAZDIĞIM ŞEYLERDE KESİNLİKLE BİR YANLIŞLIK YOKTUR .ROLANTİ MOTORU DEĞİŞTİ OLMADI ENJEKTÖRLER TEMİZLENDİ LPG TESİSATI KOMPLE SÖKÜLDÜ SADECE BENZİNDE AYNI SORUN DEVAM EDİYORMU SEBEBİ LPG TESİSATI YANLIŞ BAĞLANMIŞMIDIR DİYE HERNEYSE KELEBEK BOĞAZI DEĞİŞTİ OLMADI ARACI 3 PEDAL 6 AY SÜRDÜM :) SATMADIM ARACIN BÜTÜN BAKIMLARI YAPILDI .OLMADI .EN SON BAKIMI OLARAK TİRGER KAYIŞINI VE DEVİRDAYİM MOTORUNU 8 . AYDA DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA ARACIN ROLANTİ SORUNU GEÇTİ ARKADAŞLAR ÇIKAN ESKİ TİRGER KAYIŞI DİŞLERİNİN BAZILARI KIRILMIŞ VE BU BOŞLUK YAPIP ROLANTİ AYARINI BOZARMIŞ EĞERKİ HİÇ TİRGER KAYIŞI DEĞİŞTİRMEDİYSENİZ KESİN ÇÖZÜM BUDUR . HARCADIĞIM PARA 3500 TL DİR ARKADAŞLAR.
06GH226
Çevrimdışı Cerkesonay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2000 Model Peugeot 306.8 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cerkesonay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2017 Saat 12:18
Merhaba iyi günler

2000 Model Peugeot 306 1.8 Xt aracım rölanti düşmesi ve dalgalanması yaşıyorum 30 20 10 hirlaya hirlaya stop ediyor boşta ışıklarda dur kalk yaparken lpg ve benzinde stop ediyor ne yapmaliyim...
Çevrimdışı TIBBİYELİ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : peugeot 306 / 1997 diamond
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TIBBİYELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2017 Saat 16:13
kardeşm triger setin yeni iste ..  gaz kelebeğini temizlet .. zaten sıkıntında orda gibi..potansiyometre de de olabilir. bakıcağın yer belli.. benimkide dalgalanma yapıyor kafasına göre yükseliyo alçalıyo.. kelebek arızası.. yanlız fiyatlar pahallı.. çıkmaylada iş olmuyor mecbur alacağız.. internetten felan.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cerkesonay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2017 Saat 16:17
Triger yeni atesleme bobini yeni bu hafta kelebek boğazını söküp temizleticem birde rolanti motorunu benzinde sık sık yapiyor gazda cok nadir kırmızı yanarsa tüp benzin pompası veya filitreside olabilir diye düşünüyorum
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TIBBİYELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2017 Saat 16:57
kelebeğe yoğunlaşıcan temizlenince umarım geçer .. sıfırı pahallıdır. bol şanslar.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TIBBİYELİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2017 Saat 16:58
ön silecek motoru farklı marka takan varsa yazabilirmi valeo marka benimki baya pahallı konu açtım .. bilgilerinize..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cerkesonay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2017 Saat 12:24
Sorunum çözüldü
İlk olarak kelebek boğazını ve rolanti motorunu temizlettim sonra rolanti ayarı için makinaya baglattim beynindeki arızaları sildiler ve 1.ve 4. Enjektorler arizali dediler arada temassizlik yapiyor muş ama sorunum cozuldu sorun tekrar olursa enjektorlere bakicam... Stop etme ve rolanti dalgalanma kalti ortadan..
Çevrimdışı Emrenikre Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Peugeot 306 1.8 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emrenikre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2019 Saat 23:38
Merhaba,
Forumda uzun uzun okuyup çözüm aradığım bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Aracımın özellikleri Peugeot 306 1998 model 1.8 1.6v. Aracımdan çok memnunum ancak bazı problemleri çok canımı sıkıyor. Kırmızı ışıkta vites boştayken gazda stop ediyor. Cinnet geçirecek gibi oluyorum. Araç boşta neden stop eder. Rölanti düşüyor stop edecek gibi oluyor gaz vermek zorunda kalıyorum. Sürekli gaz vermem gerekiyor durduğum yerde. Rölanti 1-2 çizgi gidip geliyor. Gazda, boşta, viteste durduğum zaman stop ediyor. Benzinde hiçbir sıkıntı yok.. Giderken bir şey yok, ışıklarda stop ediyor.. Şimdiden teşekkürler..
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 842 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5494 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 799 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12657 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 585 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 742 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 559 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 473 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English