Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 207 - Gearbox Faulty hatası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 207 - Gearbox Faulty hatası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 207 - Gearbox Faulty hatası
    Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 00:17
Merhabalar;
Bende 8000 km'de bir Peugeot 207 var (tiptronic vites). Geçen ay köprü trafiğindeyken dur-kalk esnasında yol bilgisayarında "Gearbox Faulty" hatasını aldım; araba ne gaza basmamı ne de frene basmamı kabul ediyor. Eğimsiz bir yolda bu hatayı verirse nispeten şanslıyım, ama eğimli bir yolda ani bi refleksle arabayı el freni ile tutamazsam arkamdaki arabaya geri geri çarpmamam için hiçbir neden yok. Bu hata esnasında arabayı sadece el freni ile kontrol edebiliyorum. 10 saniye kadar sonra araba kendini toparlıyor ve tekrar yola devam edebiliyorum. Tabi ki bu 15 dakika içinde dur-kalk devam ederse 3-4 kere bu hatayı veriyor.

Servise götürdüğümde bunun bir "Sorun değil; Peugeot'un debriyaj balatası koruma politikasını içeren bir "Özellik" olduğu söylendi.

Benim sorum; bu hatayı daha önce almış olan arkadaş var mı? Var ise nasıl bir çözüme ulaştırdı?
Uzun süredir bir araştırma içerisindeyim, bu hatayı daha önce alan birisini bulamadım ne yazık ki; bu yüzden hukuki olarak işlemlere başlamadan önce (Peugeot'ya defalarca mail attım) buraya da yazmak istedim. Belki bu sorunu benden başka birisi daha almıştır diye.

Herkese iyi çalışmalar..
Çevrimdışı BurçUMUL Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BurçUMUL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 08:36
İnanılmaz bir durum . Peugeot un debriyaj balatasını korumak için aracın içindekilerin can güvenliğini tehlikeye atacak bir sistem yaptığını sanmıyorum . Servisdekilerin uydurması olmasın ? .  
Forever young by my gti
Çevrimdışı HakanGokdemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HakanGokdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 09:42
Bence de servistekilerin bilgisizliğinden kaynaklanıyordur, başka servislerede götürdün mü aracını?
Bizim sürekli online üyelerimiz içinde ne yazıkki 207 kullanan yok diye hatırlıyorum (varsada özür dilerim)...
Ben serviste çalışan bir arkadaşıma bu konuyu sözlü olarak akatarayım bakalım ne şekilde cavap verecek...

Hakan GÖKDEMİR
0 533 215 8019

Pendik / İSTANBUL
26.08.1980

A RH +

Kardeş zorunlu dosttur, Dost seçilmiş kardeştir...
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 10:31

Koruma politikasıyla falan alakası yok . Kronik triptronik sorunu. Tüm küçük sınıf elektroshift araçlarda var bu sorun. şanzımanın ısınmasından kaynaklanıyor.

Çözümsüzlüğün çözüm oduğu bir sorun. Bu sıkıntı için birçok markanın ytkili servisinin türlü bahaneler verdiğini duydum ama peugeotunki en ironik olanı doğrusu.
Çevrimdışı t@lip Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Nisan - 1978

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı t@lip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 10:51
Orjinalini yazan: HakanGokdemir HakanGokdemir Yazdı:

Bence de servistekilerin bilgisizliğinden kaynaklanıyordur, başka servislerede götürdün mü aracını?
Bizim sürekli online üyelerimiz içinde ne yazıkki 207 kullanan yok diye hatırlıyorum (varsada özür dilerim)...
Ben serviste çalışan bir arkadaşıma bu konuyu sözlü olarak akatarayım bakalım ne şekilde cavap verecek...

Debriyaj balatası içindeki insandan önemli mi kardeşim, balata giderse verir parasını yaptırır, ben de inanmıyorum, böyle bişey varsa, araba araba değil resmen tabut Allah korusun..
En iyisi senin olandır
Çevrimdışı t@lip Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Nisan - 1978

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı t@lip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 10:53
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

Koruma politikasıyla falan alakası yok . Kronik triptronik sorunu. Tüm küçük sınıf elektroshift araçlarda var bu sorun. şanzımanın ısınmasından kaynaklanıyor.

Çözümsüzlüğün çözüm oduğu bir sorun. Bu sıkıntı için birçok markanın ytkili servisinin türlü bahaneler verdiğini duydum ama peugeotunki en ironik olanı doğrusu.
Varmış valla, Confused
En iyisi senin olandır
Çevrimdışı Rfk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Rfk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 13:55
akıl almaz bi hata..bence bütün servisleri gez anlat...mahkemeye versen bi ton uğraştırırlar seni..arabayı aldığına mahkemeyi açtığına lanet edersin..Allah korusun sakat durum olmaz inş.
Aşıksan vur saza,şöförsen bas gaza :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 14:32
Yok mahkemeye verecek olsam kendim uğraşmam zaten; orada bir sıkıntı yok.
Madem böyle bir kronik sorun var; bunu bana satarken yetkili kişi bana anlatmalıydı. Neyse bi kaç servisle daha görüşeceğim ama sonuç alabilecek miyim bilmiyorum.

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 14:58
Şimdi birkaç Peugeot servisiyle daha görüşme yaptım. Onlar da aynı şekilde bunun aracın bir yapısı olduğunu değiştirilemeyeceğini söylediler. Galiba bana başka bir çözüm yolu kalmıyor.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 16:01
Son konuştuğum Peugeot Servisi bunu yapabileceğini söyledi; haftaya cuma onlara götüreceğim aracı. Gelişmeleri yine buraya aktarırım.
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 16:51
u arada aracın garantisi bitmeden gerekli herşeyi yaptırın. Daha sonra sorun ilerlerse Electroshift Gear'larda inanılmaz maliyetler çıkıyor. Örneğin aracınızın debriyaj baskı balata, volan takımı işçilik dahil 2000 TL gibi bir rakama çıkıyor.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2009 Saat 17:01
Temmuz 2010'a kadar garantisi devam ediyor aracın ama yine de ilk uygun olduğumda götüreceğim servise. İnşallah bu sorun çözülür.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2009 Saat 19:56
Merhaba arkadaşlar,

Arabamı bugün tekrar servise götürdüm (İstanbul ili içinde farklı 2 servisten sonra 3. olarak); Almanya yardım masasından destek alarak sorunuma bir çözüm bulmaya çalıştılar.

Maalesef yine bir çözüm yok; daha önceki servislerin dediği şeyden başka bir cevap alamadım. Yani, bu Peugeot'nun bir özelliğiymiş; debriyaj balatası dur-kalk esnasında çok ısınıyormuş da; bu yüzden araç bu hatayı veriyormuş. Bana söylenen çözüm ise ; "arabayı dur-kalk esnasında fren ile tutmayın"; ben de arabayı zaten eğimli yollarda el freni ile tuttuğumu söyleyince verecek bir cevabı olmadı servisin.

Çok fazla vakit ayıramıyordum, fakat biraz araştırma yaptıktan sonra tüm yasal haklarımı kullanma yoluna gitmekten başka bir çarem kalmadı.

- Peugeot 207 (tiptronic vites) aldığım güne lanet ediyorum. -
Herkese iyi çalışmalar, gelişmeleri buradan yine bildireceğim.
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2009 Saat 21:15
Orjinalini yazan: fberkpsg8 fberkpsg8 Yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Arabamı bugün tekrar servise götürdüm (İstanbul ili içinde farklı 2 servisten sonra 3. olarak); Almanya yardım masasından destek alarak sorunuma bir çözüm bulmaya çalıştılar.

Maalesef yine bir çözüm yok; daha önceki servislerin dediği şeyden başka bir cevap alamadım. Yani, bu Peugeot'nun bir özelliğiymiş; debriyaj balatası dur-kalk esnasında çok ısınıyormuş da; bu yüzden araç bu hatayı veriyormuş. Bana söylenen çözüm ise ; "arabayı dur-kalk esnasında fren ile tutmayın"; ben de arabayı zaten eğimli yollarda el freni ile tuttuğumu söyleyince verecek bir cevabı olmadı servisin.

Çok fazla vakit ayıramıyordum, fakat biraz araştırma yaptıktan sonra tüm yasal haklarımı kullanma yoluna gitmekten başka bir çarem kalmadı.

- Peugeot 207 (tiptronic vites) aldığım güne lanet ediyorum. -
Herkese iyi çalışmalar, gelişmeleri buradan yine bildireceğim.

Bu sadece peugeota özel bir sorun değil. Tüm küçük sınıf triptroniklerde var aynı ısınma sorunu. Hatta fiesta triptronikler bu sbeple üretimi durduruldu. Fusion larında zamanla volanları boşluk yapıyor ısınma yüzünden ve volanın fiyatı 1500 lira
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2009 Saat 22:27
[/QUOTE]

Bu sadece peugeota özel bir sorun değil. Tüm küçük sınıf triptroniklerde var aynı ısınma sorunu. Hatta fiesta triptronikler bu sbeple üretimi durduruldu. Fusion larında zamanla volanları boşluk yapıyor ısınma yüzünden ve volanın fiyatı 1500 lira
[/QUOTE]

Birincisi ben bu sorunun tüm tiproniklerde olduğunu bilmek zorunda değilim.
İkincisi Peugeot bunun bir "sorun" olduğunu kabul etmiyor.

Sonuç olarak; bu konuda emsal olmayacağım; daha önce de otomotiv şirketlerine davalar açıldı ve kazanıldı. Ki, bana bu araba satılırken böyle bir sorunun olduğunun söylenmemesi ve kullanım kılavuzunda bunun belirtilmemesi tüketici haklarının ihlaline girer. Bu da çok net.
Bir büyük ızdırabım da, bu sorunumu Türkçe olarak peugeot.com.tr'ye ve İngilizce olarak peugeot.com'a iletmeme rağmen benimle kesinlikle iletişime geçilmedi. Önümüzdeki hafta da benimle irtibat kurmalarını bekleyeceğim. Ondan sonra da bu işi sonuna kadar takip edeceğim.
Çevrimdışı Onur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2009 Saat 23:31
ısınma sorunu yalnızca triptonic degil otomatiklerdede sık rastlanan bi durum bnm aracım 206 xr  otomatik bende aracı motor sogukken rampaya vurdugumda şanzumandan küt diye bi ses gliyor ve araç yerinde kımıldamıyor stop edip tekrar çalıştırdıgımda düzeliyor bana şanzumanın içinde elektorovalflerden kaynaklandıgını söylediler. valfler degiştiginde sorunların ortadan kalkıyor. üzülerek söylüyorum peugeotların otomatik ve triptonic şanzumanları kronik olarak sorunlar oluyor.umarım bi çözüm bulursunuz. bu arada yanlış anlaşılmasın arabamda gayet memnunum :))
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA
Çevrimdışı BurçUMUL Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BurçUMUL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2009 Saat 09:12
Hakkını sonuna kadar aramak lazım. Eğer kronik bir problemi varsa ya çözsünler ya da üretmesinler . 
Forever young by my gti
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2009 Saat 11:12
Tabiki kimse parayı yoldan toplamıyor. Sorun neyse giderilmeli. Sıkıntının giderilmesi biraz maliyetli ve kesinliği olmadığı için gidermeye yanaşmıyor. Ne yapın edin bu sorunu garanti dahilinde çözün derim. Çünkü arızalar sıklaşmaya başlayacak ve şanzımanı sanayide indirdiğinizde dahi fiyat 2000 TL. nin altında olmayacaktır.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2009 Saat 22:27
Garantili veya garantisiz servisler bu sorunu çözmeye yanaşsa benim kabulüm. Hani deseler debriyaj balatasında sıkıntı var; değiştirsinler. Elektrik aksamında sıkıntı var; düzeltsinler.

Ama, herhangi bir şekilde arabanın hiçbir şekilde bir arızası bulunamıyor. Bu da çözüm yolunu güçleştiriyor; daha doğrusu bir çözümü yok. Arabanın bir özelliği konusunda ısrarcılar. Bunu bir servis söylüyor olsa; yalan söylüyor derim. Ama götürdüğüm 3 farklı servisten, Peugeot Genel Müdürlükten'de aynı cevabı alınca artık bana hakkımı yasal yollarla aramaktan başka bir yol bırakmıyorlar.
Çevrimdışı pug307_26 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Forumdan Banlandı...

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pug307_26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2009 Saat 00:38
geçmiş olsun kardeşim inşallah sorunun garanti dahilinde veya birşekilde çözülür. Hayır anlamıyorum bu araçlar üretiliyor bir sürü arge mühendislerinin kontrolünde testlere tabi ediliyor hiç mi kronik olabilecek arzalar gözükmüyor? Sıkıntısını müşterileri çekiyor zor durumda bırakılıyor . Alırken belli bi maddiyet veriyoruz kaba tabirlen eşeşk yüküyle para sayıyoruz.  arkdaşımında deidği gibi araç kullanıcısının tirptoniklerde arza olma ihtimalini bilme gibi bi lüxü yok normal şartlar altında. Adı üstünde kardeşim Sürücü Üretici değil. Üretmesinler arkdaşım madem sıkıntılı yazık ya. Bende yaklaşık 3 hafta önce triptonik 307 aldım arkdaşlarımdan aldıgım yorumlar o araba alınır mı triptok hele bideki uzak durucaksın şeklinde açıkcası bende korkarak biniyorum arabaya inşallah bi sıkıntı çıkartmaz fakat bende fark ettim bazen vites geçişlerinde vuruntu yapıyo umuyorum bi sorunun göstergesi degildir... tekrardan sorununuzun çözülmesi dilegiyle hayırlı günler kardşeim

Düzenleyen pug307_26 - 08 Kasım 2009 Saat 00:48
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 863 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5496 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2669 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1794 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12660 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 591 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 743 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 561 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English