Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 207 anlamsız sorunlar.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

207 anlamsız sorunlar.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı scar1ove Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 207 anlamsız sorunlar.
    Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2019 Saat 16:43
akü değiştikten sonra silecekler kafayı yedi. Beyinle mi alakalı bilmiyorum fakat aracı kilitlendiğinde 20 sn sonra silecekler iki tık yukarı çıkıyor farlar da 2 kez çakıyor, 
Kapıları açtığımızda silecekler bozuk konumdan doğru pozisyonuna dönüyor. Araç çalışırken herşey düzeliyor fakat sorun araç park halindeyken kilitledikten sonra çıkıyor.

Biryerden şase mi aliyo diye bütün soketleri kabloları temizledim söküp taktım. Beyni söktüm taktım yeniden. Soketlerini de temizleyerek kontrol ederek taktım sorun düzelmedi . Hatta bazen sürekli devam ediyor. Bazen bir kez yapıp duruyor . 

Videosunu çektim bakabilirsiniz 

Ayrıca dün gece 5.30 da farlar yanıp sönerken silecekler tıktık adım adım ilerliyor delirmiş gibi durmadan o şekilde tekrarlıyordu. Belki de sabaha kadar öyle yanıp söndü. Uyandığımda kontağı açtım düzeldi..

Düzenleyen scar1ove - 16 Kasım 2019 Saat 17:07
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2019 Saat 19:32
aracı servisemi yoksa tamirciyemi goturmek gerekiyo. aracın beyine bağlandım arıza sildim. termostat arızası veriyor. aldığımdada vardı. tesisat gevşek veya voltaj kaybı var hatası veriyor. ama bu olayın onla ilgisi varmı bilmiyorum. aldığımda da bu arıza vardı. termostatı değiştirince düzelcek gibi ama termostat güzel calısıyor. parca filosunda 110 tl ye magnetti farelli marka termostat var orjinali 750 lira nedense.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2019 Saat 19:35
konu günceldir. halen sorun devam etmekte. araç stop ettirip kilitledikten 2 dk sonra uyku moduna gecerken bi anda silecekler calısmaya ve farlar yanıp sonmeye baslıyor. 
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2019 Saat 22:15
Merhaba, peugeot larda. Aracı kilitleyince bir röle devreye giriyor ve iki kez açıp kapanıyor. Bu benim araçta 60 sn sonra oluyor. Bunu yaptığında bazı kompanentlere giden voltajı kesiyor araç. 
Senin arızada tam bu sırada oluyor. Çok iyi bir elektrkçiye gitmen lazım. 
Zaten sorun akü değişiminden sonra çıkmış. O röle devreye girdiğinde senin far ve sileceklere voltaj gidiyor. 
Kapıyı açınca sileceklerin normal konumuna gelmesi normal bir durum. Öyle olur zaten.  
Aküyü takarken kısa devre yaptırmadığınızı düşünüyorum. Aracın zaten elektirksel bir sıkıntı olduğunu söylüyor. 
Sorun aküden sonra çıktıysa bir aküyü kontrol et. Varsa başka akü tak. Veya eski aküyü tak. Sorunun çıkma sebebine doğru geri geri ne yaptın hatırla derim. 

Düzenleyen omerb - 14 Aralık 2019 Saat 22:46
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2019 Saat 23:11
bir yazı okudum. 207 lerde sigorta kutusunun su almasj gibi kronik bir durum varmış. Akünün sol tarafında yolcu tarafında bir sigorta kutusundan su alıyormuş. Kahverengi bir konnektörden bahsetmişler. Onun su aldığını ve sileceklerin çalıştığını yazmışlar. Bence o sigorta kutularını güzelce kontrol et. Aküyü sökerek yap. Kosa devre oluşturma. 
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2019 Saat 08:16
slm aracindaki lpg tesisatinin elektrik devresi bana gore yanlis yerlere monte edilmis gosterge panelinin devir ve hiz  kadranlara giden elektrigi silecek ve lambalari da etkiliyor. Arac uyku moduna gecerken sileceklere saniyelik akim gonderitor normalde sadece gosterge paneline gondermesi gerekir devir ve hiz ibreleri 0 konumuna gelmesi icin lpg ciye baktir. Baglanti hatasi var birde elindeki kumandali anahtar orjinal degil bilgin olsun 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2019 Saat 13:07
Orjinalini yazan: omerb omerb Yazdı:

Merhaba, peugeot larda. Aracı kilitleyince bir röle devreye giriyor ve iki kez açıp kapanıyor. Bu benim araçta 60 sn sonra oluyor. Bunu yaptığında bazı kompanentlere giden voltajı kesiyor araç. 
Senin arızada tam bu sırada oluyor. Çok iyi bir elektrkçiye gitmen lazım. 
Zaten sorun akü değişiminden sonra çıkmış. O röle devreye girdiğinde senin far ve sileceklere voltaj gidiyor. 
Kapıyı açınca sileceklerin normal konumuna gelmesi normal bir durum. Öyle olur zaten.  
Aküyü takarken kısa devre yaptırmadığınızı düşünüyorum. Aracın zaten elektirksel bir sıkıntı olduğunu söylüyor. 
Sorun aküden sonra çıktıysa bir aküyü kontrol et. Varsa başka akü tak. Veya eski aküyü tak. Sorunun çıkma sebebine doğru geri geri ne yaptın hatırla derim. 

yeni aküyü takarken bir an artı ile eksiyi kısa devre ettim evet. ondan sonra oldu bence. yani bir saliselik olay.  videoda olan şey oluyordu yani bir kez ve sonra normal duruyodu arac. ama bi gece uyandığımda  aynı hareketi kesintisiz tekrarlayıp duruyoru role tık tık tık tık cekiyor farlar yanıp sonuyor silecekler adım adım ilerliyor. yoldan gelen gecen bakıyor araca. bende akünün artı ucunu sokup bırakıyorum artık. beyinciye gitsem sacma sapan seyler soylencek kendim elektronikçiyim. zaten o yüzden bu kadar kurcaladım ya. kabloları birleştirirken dalgınlıktan kısa devre oldu anlık değdi yani.

kapıyı acınca düzeliyor. yada uzaktan anahtarla kilit acarsan veya kontagı actıgımda tamamen sorun yok aracı kullanırken de sorunsuz. ne zaman uyku moduna bırakıyorum o zaman virüs uyanıyor :=
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2019 Saat 13:14
Orjinalini yazan: omerb omerb Yazdı:

bir yazı okudum. 207 lerde sigorta kutusunun su almasj gibi kronik bir durum varmış. Akünün sol tarafında yolcu tarafında bir sigorta kutusundan su alıyormuş. Kahverengi bir konnektörden bahsetmişler. Onun su aldığını ve sileceklerin çalıştığını yazmışlar. Bence o sigorta kutularını güzelce kontrol et. Aküyü sökerek yap. Kosa devre oluşturma. 

evet hocam sigorta kutusunu parcaladım komple actım yani .kendim elektronikci olduğumdan sigorta kutusunun ici rolelerden olusuyor ve pcb kartı komple ozel silikon ile kaplı yani silikonun altına su inmesi lazım. pek mümkün durmuyor ama yinede bakmak lazım. ben kontrol ettim bütün soketleri tek tek alkol ile temizledim.  silecek ve far sigortalarını soktüm. bu seferde roleler tık tık atıyor silecekler dursada roleler arıza cıkarcak.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2019 Saat 13:20
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

slm aracindaki lpg tesisatinin elektrik devresi bana gore yanlis yerlere monte edilmis gosterge panelinin devir ve hiz  kadranlara giden elektrigi silecek ve lambalari da etkiliyor. Arac uyku moduna gecerken sileceklere saniyelik akim gonderitor normalde sadece gosterge paneline gondermesi gerekir devir ve hiz ibreleri 0 konumuna gelmesi icin lpg ciye baktir. Baglanti hatasi var birde elindeki kumandali anahtar orjinal degil bilgin olsun 

evet hocam lpg yi uyduruktan yerleştirmişler. konuya verilen cevaplar cok hosuma gitti cünkü doğru yerlere dikkat cekmişsiniz. motorun üstündeki lpg bağlantısı ve kablolar a yer ayarlanmamış. sıcaktan etkilencek sekilde duruyorlardı. ve sunu farkettim. lpg kablolarını sağa sola yerleştirirken yine virüs devreye giriyor. yani o kabloları oynattığımda o arıza baslıyor. bazen sigorta kutusunun ordaki kablolarla oynadığımda da giriyor. bi yerde bi temessız kablo var veya bir kaacak tetikliyor. bulamıyorum.

lpg kablolarının takılı olduğu dikdortgen demir parca motorun üstüne bırakılmış bağlanmamış bile tıkırtı yapıyordu titresimden. onu oraya sabitledim kablo bağı ile ve altına yalıtım yaptım
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2019 Saat 22:52
bence sorunu çözecek gibi görünüyorsun. Hatayı sen gördüğün için sen yapabilirsin. Arkadaşın da dediği gibi lpg kablolarını kontrol et bence ilk olarak. 
Bir sıkıntı göremezsen, lpg kitine gelen elektriği komple çıkar. Hem - hemde + uçları.  Böylelikle lpg tesisatını kontrol etmiş olursun diye düşünüyorum   Burdan çıkacak sonuca göre devam edersin
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2019 Saat 23:29
aynen mantıklı. lpg sişstemiyle alakalıysa o sekilde belli olur. 

ayrıca şöyle bir durumda var. park ampulü yerine led taktım kontak kapalıyken hafiften yanıyor. ampul takınca yanmıyor. ledler cok hafif yanıyor yani 1-2 volt var orda. 3.stoplarada led taktım ozaman farkettim normal birşey olabilir ama. bi yerde kacak oldugundan süphelendim şimdi
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2019 Saat 18:36
büyük ihtimalle kaçak var gibi. 
halojen ampüllerin direnci yüksek, Bu nedenle küçük kaçaklar halojende etki yaratmaz. Led lerde hafif yanmasına sebeb verir. Bence daha fazla oynama şu arabayla. Önce şu sorunu hallet. Sonra led med yap :)))
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2019 Saat 20:01
elektronikcisin sen bulursun o arızayı önce roleyi bul sorun çıkaran sonra tetiklediği kabloları bul birde roleyi tetikleyen kabloyuda incele  zor birşey değil sadece dikkat ve kablo takibi kolay gelsin 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2019 Saat 22:10
evet ampuller ufak voltajları hissetmiyor. Bende oynamak istemiyorum ama elimde değil bazı hosuma gitmeyen seyler var elektrik tesisatıyla oynanmıs aracın. 

dipsiz led kendi üretimim 4x3volt=12v led seri bağlantıyla kare yaptım 5 adet. arka cam stop lambasına dizdim . ön parklara da mavi renk yaptım cok güzel yanıyor. deneme amaclıydı ben yine orijinal ampulleri kullancam aslında şu sızıntıyı farkedince sökmedim. ledler bildiğin yanıyor. ışıtmasada 2 volt var sanırım. led med tamamen meraktı :)  
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2019 Saat 22:18
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

elektronikcisin sen bulursun o arızayı önce roleyi bul sorun çıkaran sonra tetiklediği kabloları bul birde roleyi tetikleyen kabloyuda incele  zor birşey değil sadece dikkat ve kablo takibi kolay gelsin 

tamam evet o röleden yol takibi yapmak lazım sabırla. kablo tesisatını komple yenilemek istiyorum bazen. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2019 Saat 21:38

haftasonu bakabilcem yeniden haftaici bakamıyorum . arıza bu. arıza ya da benzemiyor. düzenli sekilde yanıp sonuyor sileceklerde düzenli gidip geliyr. role çıt çıt.  peugeot larda boyle biseyle karsılasan oldumu
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2019 Saat 23:15
arabanın içine birşey kaçmış gibi tövbe tövbe. İyi bir elektrikçi ile ortak çalışma yapman gerekecek gibi. 
Çevrimdışı xRoot Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2011 - PUG 207 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xRoot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2019 Saat 09:17
Allah kimsenin başına vermesin bu nasıl bişey böyle :/
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scar1ove Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2019 Saat 12:55

Beyin alcam büyük ihtimal beyin veya sigorta kutusundan kaynaklı. bursada 207 benzinli aracı olupta beynini deneyebileceğim arkadas varsa. bu parcayı sadece takıp aynı seyi yapıyormu diye bakmam gerekiyo. bosuna beyin almıyım diyorum. bildiğim beyin tamirciside yok gitsem adamın elinde vardır muhtemelen denemek icin yedek.  aracın beyni metal olan motor beyni diye geciyor. 3. resimdeki sigorta kutusu na bsi beyin diye yazmışlar satışlarda beyin olarak geciyor. hangisi beyin kafam karıştı suan. yazılım hangisine atılıyor bilen varmı?

Düzenleyen scar1ove - 22 Aralık 2019 Saat 13:06
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2019 Saat 22:25
merhabalar, aşağıdaki linkte göreceğin üzere böyle bir video buldum. Bsi resetleme diye. Pek bir fikrim yok. Ama denenebilir sanki 

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2913 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5905 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1251 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1310 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 761 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2851 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1156 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1971 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12949 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 993 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 567 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1044 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 927 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5650 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English