Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Otomatik vites geçişleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Otomatik vites geçişleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı byrm7 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Otomatik vites geçişleri
    Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 14:32
merhaba herkese, yalniş yere konu acmişsam kusura bakmayın fotmu uzun süredir takip ediyordum fakat yeni üye oldum,sanziman ile ilgili kafama takılanlar var basından gecmiş sorun yasamıs arkadaslar tecrübe ve önerileri daha kolay sonuca gitmemi sağlayabilir

407 2.0 otomatik(2006) 1.vitesten 2 ye gecerken bir vuruntu değilde öne atma gibi bir durum var sırasıyla 3 gecerkende hafif öne atma var 4 üncü viteste aynı daha önceleri hafif hisettirirdi ama su an biraz fazlalıştı, ve arac hareketsiz iken geri(R) vitese takınca fazla hissedilmemekle birlikte tık diye bir ses geliyor , rampada veya tümsekte geri kacırma yok , otomatik sanzıman diyince işin tengi değişiyor tam anlayabilecek usta bulmak sıkıntı o yüzden sizlere sormak istedim , varsa basına bu tür sıkıntılar gelen ,yardımcı olurlarsa sevinirim, bu arada konyada ikamet ediyorum
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 14:41
hocam genelde bu tip sıkıntıları bir kaç sebebi olabiliyor. 

1-fren müşürü değişimi ile düzelbilir ucuz bir parça kendiniz bile değiştire bilirsiniz. 50-60 tl civarı bir fiyatı var. 
2-şanzuman selenoidlerinde (valf) sıkıntı olabilir araç pc ile bağlanılıp basınç değelerine bakılması lazım. şanzuman yağı ve bu parçaların değişimi ile düzelebilir. 800-1000 tl civarı masrafı olur. 

ek olarak sizin aracınızda şanzuman tipi nedir. 4 ileri olan mı yoksa 6 ileri tip mi. dizellerde 6 ileri am6 tip şanzuman kullanılmıştı o dönemlerde
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 15:26
4 ileri hocam(al4)
Arac çekilte iken genelde yapiyor ,birde dediğim geri viteste hafif tık var,selenoidleri otomatik sanzıman tamircilerinde değiştirebilirmiyim? Güncellemesini falan yapabiliyormı

MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 15:53
yapabilirler hocam. zaten yeni takılan valflerin araca tanıtılması lazım. güncelleme işini yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. ama öncelikle bir fren müşürünü değiştirip gözlemleyin derim.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 16:16
ilk fırsatta degiştircem ilginiz alakanız için çok tesekkür ederim, peki fren müşürü yazınca değişik tiplerde cıkıyor, hangisi cözemedim, kendiniz bile değiştirirsiniz derken basit bişeymi ?
Bide aklıma akü geliyor bu anlattıklarıma sebeb olabilirmi yani düşükse değerler ?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 18:24
fren müşürü peugeot yedek parçacıdan şase ile almanız daha iyi olacaktır. youtube gibi video sitelerin de bir çok video mevcut hocam.  değişimi basit 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2019 Saat 19:21
izledim bir kac tane video dediğiniz gibi kolay görünüyor, ilk fırsatta parcayı temin edip halledicem insallah,peki ilk yazdiğim sıkıntı bites gecislerindeki hafif vuruntu ile alakası olabilirmi  ? 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2019 Saat 20:48
Orjinalini yazan: byrm7 byrm7 Yazdı:

ilk fırsatta degiştircem ilginiz alakanız için çok tesekkür ederim, peki fren müşürü yazınca değişik tiplerde cıkıyor, hangisi cözemedim, kendiniz bile değiştirirsiniz derken basit bişeymi ?
Bide aklıma akü geliyor bu anlattıklarıma sebeb olabilirmi yani düşükse değerler ?

Salı günü bos vaktim var gidip halledicem saseden parcaya baktı var dedi 35 lira 
Hocam bugün hem arac sogukken hemde sıcakken baktım 3 viteste ve 4 viteste vuruntu var, korkum revizyon demeleri gercekten bu aralar maddi olarakta sıkıntılıyım araba da olmazsa olmazlrdan umarim  fren müşürü+seleneoid+ yag ile hallolur ,aracın seyir halinde herhangi bi sıkıntısı yok gaz tepkimeleri güzel, son bir sorum olcak hocam
Aracta sunları deneyin diyebileceğiniz bişeyler varmı ? (Sanzımanın saglığı  ve durumuna teshis koymak gibi)
Aracta lpg var yetkili servise giriş sıkıntı olurmu ?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2019 Saat 10:37
lpg araçlara bir çok yetkili servis bakmıyor malesef. birde aracınıza sonradan eklenen elektrikli bir parça varmı ses sistemi-exnon gibi. bu parçalarda sıkıntı çıkarabiliyor. ben mesela siğortaları yılda bir kez tek tek söker kontrol ederin. ulaşabildiğim soketler dahil.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2019 Saat 15:12
Bir kariş boyası dahi yok , harici olarak elektrik elektronik hicbir parca takılmamis takmadim ,canım en cokta ona sıkılıyor, o kadar titiz kullanıyorumki ama arabasına dagda tasta binen yagından filtresinden habersiz kim varsa sıkıntısız kullanıyorlar , fren müşürünü değiştim bugün oek bir etkisi olmadı , otomatik sanzımancıya gittim hava filtresinr bogaz kelebeğinr bakıyor ben sanzıman selenoid i yağına bak diyorum bobine bakalım diyorlar makinaya bagladi lpg den dolayı zengin karişim uyarısı var,birde devir sensörü arıza kodu , bir sanzımanci meden böyle işler yapar anlamadım , ankaradan saglam kzıklanmayacağim işinin etbabı bir usta bulursam gidicem insallah böyle olmuyor 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2019 Saat 15:52
hocam benim sürekli gittiğim bir usta var istersen bir ara derim kendisi şanzuman konusunda yardımcı olacaktır. peugeot özel servisi ellerinde orjinal yazılımlı ile hata kodlarına bakıyorlar ve elektronik ve elektrik ustalarıda mevcut. 

mas peugeot abdullah usta : 0537 964 58 20
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2019 Saat 23:04
Cok makbule gecer güvenebileceğim birisi lazım fiyat ve ustalık konusunda, yer nerde acaba ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2019 Saat 23:12
Birde hocam frene basınca devir düşüyor stop ediyor arac ,hata kodu vermedi ama  arıza lambasını söndürtmüştüm ama tekrar yanidi, zengin karısım hatası verdi bu pejo beni rezil etti nasıl bir teknoloji nasıl bir mühendisliktir anlmadım ki

Düzenleyen byrm7 - 30 Haziran 2019 Saat 23:13
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı byrm7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2019 Saat 23:13
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

hocam benim sürekli gittiğim bir usta var istersen bir ara derim kendisi şanzuman konusunda yardımcı olacaktır. peugeot özel servisi ellerinde orjinal yazılımlı ile hata kodlarına bakıyorlar ve elektronik ve elektrik ustalarıda mevcut. 

mas peugeot abdullah usta : 0537 964 58 20
Birde hocam frene basınca devir düşüyor stop ediyor arac ,hata kodu vermedi ama  arıza lambasını söndürtmüştüm ama tekrar yanidi, zengin karısım hatası verdi bu pejo beni rezil etti nasıl bir teknoloji nasıl bir mühendisliktir anlmadım ki
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 401 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 127 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 165 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 129 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20875 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 678 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3371 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11667 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 195 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24806 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 227 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3055 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 349 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 327 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 247 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
konu icon Triger kayışı, zinciri ? son mesaja git 505 0 Fisherking
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English