Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni araç seçme (iade) hakkı prosedürü???
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni araç seçme (iade) hakkı prosedürü???

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Çervato Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni araç seçme (iade) hakkı prosedürü???
    Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 Saat 23:53
Arkadaşlar,

Şu benim direksiyonu sağa ya da sola kırınca yer yer beliren sinsi "GACIRT" sesi yine baş gösterdi. Açı Altunizade Metin Çalık sağolsun 1.5 mesai günü aracımı alakoydu. Karşılıklı iyiniyet, işbirliği çerçevesinde arızayı araştırdılar. Hatta motoru soğutup sesin yine çıkıp çıkmadığını gözlemlediler. Neredeyse 2 gün olacaktı ve bana araç bile tahsis edeceklerdi... ALT MOTOR KULAK CİVATALARINI SIKTIKLARINI ifade ettiler... Neyse aracı aldım garajda 7-8  kez  ileri geri direksiyonu döndürerek test ettim. Ses yok.  Ancak ertesi sabah park ettiğim yerden çıkarken "GACIRT" gene aynı ses çıkmasın mı!!!

Kendileri de telefonda bunu duyunca şaşırdılar ve üzüldüler. 27 Ocak 2009 Salı günü izinli günümde gene arabayı inceletmek ve detaylı arıza tespiti için randevulaştık.

Ancak ben bir  "B PLANI" üzerinde değerli görüşlerinizi almak istiyorum.
1,- Bu arıza nın kaç kez daha tamir edilme mühleti vardır?
2.- Arızayı gideremezlerse; yani fabrikasyon kusuru çıkarsa sitemi mi yenilerler
3,- Böyle bir durumda bana tamir bitene kadar  Peugeot firması kaç gün/ay araç tahsis eder?
4.-Gene de yapılamıyorsa yeni "0" bir araç seçme hakkım ya da para iadesi hakkım var mı? Peugeot firmasının böyle emsal uygulamaları olmuş mudur? Tecrübe yaşamış kimse var mı aranızda?

Bu konuda bir beyin fırtınası yaparsak çok memnun olurum.

Hepinize beyanlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gökhan Çervatoğlu
34 F(iliz) V(içe) 1962 (Doğum yılım) / 206 Generation HDI 2009
100 lira kazanıp 101 lira harcıyorsan rezil olursun, ancak 100 lira kazanıp 99 lira harcarsan vezir olursun!
100 lira kazanıp 101 lira harcıyorsan rezil olursun, ancak 100 lira kazanıp 99 lira harcarsan vezir olursun!
Çevrimdışı nakrevip Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nakrevip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 01:14

Öncelikle geçmiş olsun aynı sorunu 99 senesinde bizde yaşadık oldukça sıkıntılı 1 dönemdi bizim için. 99 yılının hazıran ayında  vw ON otomotivden 0 km polo araç aldık  kasım ayında bagajın su aldığını farkkettik hemde oldukça fazla ve bu şekilde başladı servis macerası 4 kez servise gırdı bagaj kapağı ,cam, fıtıller yenılendı su olukları ıncelendı ınanırmısnız bılmem macun bıle baştan çekildi daha 10bın km olmayan araca !bu aradada bıze 1 araçta tahsis edilmedi. Aracı değiştirin dediğimizde bunu kendilerinin karar veremeyecegını bıldırdıler vw turkıye(dogustan) 1 heyet gelıp aracı ınceledı  araç yıne servıse gırdı ve sonunda bızımde ılgısızlıgımızle (artık sıkıntıdan boş vermişti babam) araç yarım yamalak yapılıp bıze verıldı.

Anladığım kadarıyla sizin başınıza gelen olay mekanik ve tahminime göre serviste  kesin çözümü bulunabilir 1 arıza şu an için  servisle diyolog kurup araçla daha ayrıntılı ilgilenmelerini sağlayın  parçayı sıktırmak yerine sizinde gözünüzle görerek değiştirilmesi gibi!! Araç verme konusunda üst segment markalarda böyle 1 hizmet var ama peugeotta olduğunu hiç sanmıyorum. Aracın ayıplı mal sayılması ve değişimi oldukça uzun 1 serüvendir hiç 1 firma kabullenmez ben ayıplı mal yaptım diye bunun yerine parçayı değiştirme yoluna gider. aşağıdaki gibi 1 çok dava var şu anda firmalar hakkında linkteki gibi

Düzenleyen nakrevip - 23 Ocak 2009 Saat 01:20
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 06:29
Teşekkürler...

Bana en azından "bir araç tahsis etme" konusunu telaffuz ettiler. ???

Gökhan Çervatoğlu
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 08:20
gokhan abı aynı sorun bende de var benım aracımda da o sııntı var saga sola donderdıgım zaman dıreksıyonu gacıtr dıye bır ses gelıyor bende gıttım servıse yıldırıma..
dıreksıyonun alt kısmında bır kutu bıgı bolme var orada strafor var sızın aracınızda var mı bılmıyorum . o straforu cıkartırdım ben ordan gelıyor ses dedıler. aynı sekılde bende 2-3 gun o sekılde sessız bındım .  ama tekrar yıne basladı goturmeye vaktım olmadıgı ıcın kaldı benımde goturup tekrar gostermem lazım..
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 09:31
3 defa aynı arızayı tekrarlar ve halen arıza giderilemiyorsa üretici yeni bir ürünü vermek zorundadır.. Ancak durum otomobil olunca işe başka şeylerde giriyor mesela vergi.. Araç değişimi durumunda vergi kullanıcının cebinden çıkıyor. Bu yüzden üreticiler vergi masraflarını karşılamaya yanaşmıyor..
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 09:35

Ama bu sorun bilinen kronik bir sorun bir çok araçta.. Özellikle küçük motor a sahip hidrolik direksiyonlu arabalarda aracın bütün torku kalkış için kullanıldığından direksiyon pompası için yeterli güç kalmıyor. Ve bu yüzden özellikle sabahları gacırtı tarzında direksiyon kutusunda titreme oluyor.

Gökhan abi.. yüksek devirle kalktığındada aynı sıkıntı oluyormu?? yada araç sıcakken??

Çevrimdışı sinan-s Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinan-s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 09:47
Geçmiş olsun abi..İnş aracını ya değiştirirler yada parasını verirler..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 14:55
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

Ama bu sorun bilinen kronik bir sorun bir çok araçta.. Özellikle küçük motor a sahip hidrolik direksiyonlu arabalarda aracın bütün torku kalkış için kullanıldığından direksiyon pompası için yeterli güç kalmıyor. Ve bu yüzden özellikle sabahları gacırtı tarzında direksiyon kutusunda titreme oluyor.

Gökhan abi.. yüksek devirle kalktığındada aynı sıkıntı oluyormu?? yada araç sıcakken??

Devirle ilgili değil çünkü yüksek devir ya da alçak evir farketmiyor. yaalnız farkeden şu. Sen istediğin zaman ses gelmiyor. sinsi bir şekilde zamansız beliriyor.  Usta sesi dinlerken: bu belli bir aksa oturtuğunda gacırdıyor. Nerede olduğunu komple indirip araştırmamaız lazım demişti.

Şimdi bugün saat 14:00 gibi Açı ,otomotiv'den Metin Çalık Bey2le görüştüm. İkimiz de mutabık kaldık. eğer Peugeot merkez araç tahsis ederse o aracı geçici olarak kullanacağım. hem araçsız kalamayacağım. Hem de ustalar rahat rahat zaman bulup aracı dağıtacaklar.

Hepinize beyanlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gökhan Çervatoğlu
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 20:39
Akşam aradılar... Peugeot merkez araç vermiyormuş bu durumlarda. Aracı hareketsiz bırakacak şekilde bir arıza olması gerekliymiş. Ama AÇI Altunizade Salı günü bekliyor aracımı ;bir keşif daha yapacaklarmış.
Arızayı gideremezlerse; yani fabrikasyon kusuru çıkarsa sistemi mi yenilemelerini talep edeceğim.

Bugün de birisi;
"Direksiyonda hidrolik boşalması arada bir yapar. Çok üstünde durma yağ gibi araba..."
diye kafamı karıştırdı iyice???

Gökhan Çervatoğlu
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2009 Saat 21:57
Orjinalini yazan: Çervato Çervato Yazdı:

Akşam aradılar... Peugeot merkez araç vermiyormuş bu durumlarda. Aracı hareketsiz bırakacak şekilde bir arıza olması gerekliymiş. Ama AÇI Altunizade Salı günü bekliyor aracımı ;bir keşif daha yapacaklarmış.
Arızayı gideremezlerse; yani fabrikasyon kusuru çıkarsa sistemi mi yenilemelerini talep edeceğim.

Bugün de birisi;
"Direksiyonda hidrolik boşalması arada bir yapar. Çok üstünde durma yağ gibi araba..."
diye kafamı karıştırdı iyice???

Gökhan Çervatoğlu

Walla abi aynı şeyi bende diyecktimde, şimdi seni daha fazla üzmeyim diye demedim. Aynı sıkıntıyı benim arabada yapıyor. özellikle soğuklarda yada ağır kalkışlarda direksiyonu tam kırdığımda hafif bir gacırtı şeklinde titreme oluyor. Şirkette Doblo var aynı sıkıntı onda da var.. Genelde küçük cc' li araçlarda meydana geliyor. kaldırmıyor pompa bu kadar yükü..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2009 Saat 09:20
Sağol Haşim Bey,

Ben zaten peugeot'ya şunu bildirdim; Bu araıza nebiliim stop lambasına su girmesi tarzı bir arıza olsa önemmli değil. Ancak direksiyon kolu rot aks yani ön takımda mekanik bir arıza benim ve ailemin can güvvenliğini etkiler mi endişem o noktada o yüzden gerçek nedenin tesbitini istiyorum dedeim.

Sanıyorum gönül rahatlığıyla seyir yapabilirim. Yoksa bu ses normalse ben o sese razıyım. Neticede 3- günde bir kere yapıyor yer yer...

Gökhan Çervatoğlu
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2009 Saat 10:03
genelde kasıntı yollasra yapar bu sesı bozuk yollarda duz yolda pek yapmıyor yanı bızımkınde o sekılde ..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2009 Saat 21:22
Bu da bilin bakalaım arıza nerde tarzı bir foruma dönüşmez inşallah...

Bu hafta gene servise bıraktım aracı. Bu kez EUREKA! (Buldum!) dediler. Viraj demir çubuğunun keplerini söküp yağladıklarını ifade ettiler. 10- 15 kez slalom yaptım 1. ve geri viteste deli gibi boş bir alanda. Çevirdim direksiyonu çevirdim... bu kez oldu mu ne?

İnşallah 3-5 gün sonra gene o sinsi "KIRÇ" SESİ GELMEZ...

Kalın sağlıcakla...

Gökhan Çervatoğlu
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Çervato Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2009 Saat 12:37
O sinsi "KIRÇ" SESİ gine belirdi...

Hem GARANTİ BAKIMI nın bir gün öncesinde bir kez hem de bir gün sonrasında bir kez. Kısacası arıza hem ustalarla ham benle dalga geçiyor sanki...

Genel Müdürlükten Hakan Bey telefon açtı. Servis Garanti Müdürü Ümit Bey'in de verdiği taahhüt doğrultusunda aracın direksiyon çeviriken yer yer gelen ses konusunda artık  kilometre ve saat bazında ve aracın hangi manevra konumunda ve viteste-kavramada bu sesi verdiğini not alıyorum. Bir ay içerisinde  (Yaklaşık 1.000 KM yol)  bu periyodları rapor olarak sunacağım. Genel müdürlük'ten bir sonraki ziyaretimde araç tahsis edecekler ve bir kez daha arızayı araştıracaklar...

Bakalım PEUGEOT Türkiye ve yetkili servis bu sınavadan nasıl çıkacaklar.

Kalın sağlıcakla...

Gökhan Çervatoğlu
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1116 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5640 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 940 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1131 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12789 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 737 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 517 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 557 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 854 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 687 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16119 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5586 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English