Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 acil yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 acil yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Cemus Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 acil yardım
    Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2018 Saat 19:23
Araç 3 senedir bende 169 binde ve benden öncede benim kullandığım zaman içinde de yetkili serviste düzenli bakımları zamanında yapılmış sorunumsa sabahları çalıştığında beyaz duman sorunu vardı servis ısıtma bujisi arızası var dedi hata veriyormuş  halbuki tek marşta alıyordu araç ısınınca duman kesiyordu gidişinde bi problem yok sadece soğukken rolentide çok hefif daldalanma oluyordu neyse bende değişsin dedim bu arada bir enjektör dibinde kaçırma vardı daha önce keçeleri değişmişti onuda garantiden yapacaklarıdı sökmüşken pompaya göndermişler sorun yok denişmiş. Egr değişimi yapıp denemişler duman gene kesmeyince kızdırma bujilerini değişmek için sökmüşler sökerken birinin ucunun kırılıp silindirin içine düştü dediler üst kapak açılacak denildi. Dumanın bir nedeni olabilecek subap lastiklerinede bakılacaktı şimdi araç toplandı duman hala devam ediyor denildi bu arada 2 haftadırserviste  yatıyor araç bana bi akıl verin ne yapayım başına bu problem gelmiş biri varmıdır.
Çevrimdışı Badosi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 BlueHDI EAT6 Active+Sky
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Badosi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2018 Saat 23:38
Bence aracı alınca Würth ün bu vb. Sorunlar için ürünleri var. Bir bak derim. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2018 Saat 00:15
Servis aracı şu an verdiğim halinden daha beter bir duruma sokmuş araç yarım marşta en soğuk zamanda çalışırken şu an 10 saniyede marş alıyor ve sarsıntılı teklemeli çalışıyor motor düşecek neredeyse çok sinirim bozuk bir kaç parça deneyecez olmasa silindir bloklara bakıcaz diyorlar ben o kadar bir sorum olduğunu düşünmüyorum araç yağı 15000 km de minumum çizgisine kadar bile inmiyordu su eksiltme desen yazın en sıcak zamanlarında bile gram eksilteme olmadı 3 senedir ne yağ çuğundan nede yağ kapağından duman atma yok  full servis bakımlı bir arabaya motor yapacaklar. Mantıklımı bu sizce defalarca enjektör diye direttim zaten birinin dibinde kaçak var iki kere conta için götürdüm sizce nasıl bir yol izlemeli
Çevrimdışı Badosi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 BlueHDI EAT6 Active+Sky
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Badosi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2018 Saat 00:26
son derece mantıksız bence. Samsunda bildiğim bir usta var nerede olduğunuzu bilmiyorum ancak başka bir yere de gösterin derim. 
Çevrimdışı Levent206xt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1.4 xt ov
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Levent206xt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2018 Saat 00:51
enjektörleri düzgün bir pompacıya gösterin.para verdiyseniz boşuna vermişsiniz bu zamana kadar.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2018 Saat 01:31
Henüz daha para vermedim izmir deyim
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2018 Saat 09:01
bence sorun enjektörler gibi hocam yapılan işlemlerde sıkıntı var. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2018 Saat 20:49
Aynen bende başından beri enjektör olma ihtimali üzerine konuştum zaten biri dibinden kaçırıyordu iki defa conta vs için götürdüm hala egr ve egr borusuyla ilgilenmişler bugünde yarın pompacıdan uygun dört enjektörle deneme yapacaklarımış bakalım hayırlısı sağlam arabayı bozdular sanırım benim enjektörlerin ayarını iyice kaçırdılar boşu boşunada kızdırmalar değişti değişirken bide üst kapak açıldı sinir harbi içindeyim bakalım yarın ne diyecekler...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 08:33
Enjektörler gelmiş ve hala araba tekleyerek çalışıyormuş :( bugün test sürüşüne çıkacaklarmış 16 gün oldu tam bugün sizce ne yapmalı sorunsuz çalışan arabam ısıtma bujisi yüzünden doğru düzgün çalışamaz hale geldi 16 sinir dolu ve  adından çıkacak fatura stresi de cabası siz olsanız ne yapardınız
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 09:29
ben olsam sadece kızdırma bujilerinin parasını veriridim diğer işlemleri onlardan kaynaklı yapılmak zorunda kaldı birde araçsız kaldınız 16 gündür eğer önünüze yüksek meblağlı bir fatura koyarlarsa kesinlikle itiraz edin.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Levent206xt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 13:01
Araç iyice bozulmuş.neden kızdırma bujilerinin parasını ödeyip alsınki.düzeltsinler arabayı versinler.benim fikrim budur.sadece sabahları beyaz duman atan araba teklemeye başlamış bide.
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 13:07
Orjinalini yazan: Cemus Cemus Yazdı:

Araç 3 senedir bende 169 binde ve benden öncede benim kullandığım zaman içinde de yetkili serviste düzenli bakımları zamanında yapılmış sorunumsa sabahları çalıştığında beyaz duman sorunu vardı servis ısıtma bujisi arızası var dedi hata veriyormuş  halbuki tek marşta alıyordu araç ısınınca duman kesiyordu gidişinde bi problem yok sadece soğukken rolentide çok hefif daldalanma oluyordu neyse bende değişsin dedim bu arada bir enjektör dibinde kaçırma vardı daha önce keçeleri değişmişti onuda garantiden yapacaklarıdı sökmüşken pompaya göndermişler sorun yok denişmiş. Egr değişimi yapıp denemişler duman gene kesmeyince kızdırma bujilerini değişmek için sökmüşler sökerken birinin ucunun kırılıp silindirin içine düştü dediler üst kapak açılacak denildi. Dumanın bir nedeni olabilecek subap lastiklerinede bakılacaktı şimdi araç toplandı duman hala devam ediyor denildi bu arada 2 haftadırserviste  yatıyor araç bana bi akıl verin ne yapayım başına bu problem gelmiş biri varmıdır.

Nasıl ucu kırılıp silindire düşer yaa. Şaka mı bu. Rezillik. Ben yerinde olsam o lafı duyunca toplatır alırdım arabayı. YouTube dan Bakarak sen yapsan değişimi böyle olmazdı vallahi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Levent206xt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 13:25
Sardıysa kırar.tornacı çıkarırdı.ama onlar kendilerine iş çıkarmak istemişler.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 19:51
Arkadaşlar bugün 17gün oldu yeni süprizler devam edecek sanırım içimde öyle bir his var hafta içi peugeot genel merkeze durumu bildirmiştim oranın da baskısıyla işler biraz ilerler gibi görüntü oldu değişen ve takılan parçalar sonucu sorun halledilmiş sözde bakalım yarın ne olacak ama laf arasında katalizörünüz boşaltılmışmıydı vs şeklinde bir söylem geçti bem ne olduğunu anlamadığımdan ben öyle bişey yaptırmadım benden önce yaptırıldıysa bilmiyorum dedim araç bir kaç güne vizeye girecek bu arada bundan bahsetmiştim yetişsin gibisinden laf öyle açılmış olacak sonradan öğrendim ki katalizatörsüz araç muayeneden geçemezmiş tabi ben bu araçla ilk muayeneye girmiyorum ilk muayeneden sorunsuz geçti bunu söyledim karıştırmış olabilirim vs dendi işin ilginci boşaltıldıysa gene aynı servis yapmış olacak hemde benden habersiz buyrun cenaze namazınaAngry bakalım yarın biterse işler ne tarz bir fatura ne süprizli bir araba teslim alacağım avukatımla görüştüm bugün eğer istediğim olumlu sonucu alamazsam işi yargıya kadar taşımayı düşünüyorum...

Not:
Kızdırma bujisi düşürüldüğünde (tabi gerçekten düştüyse) aracı toplayıp gidemezdim silindir içinde metal parçasıyla çalıştırılmazdı araç...

Valla bende sonradan açtıkları yaraları ödememe taraftarıyım ama söylemlerden anladığım kadarıyla işlem ücretlerinde indirim yapacaklarmış oh ne dünya önce boz sonra dene yanıl yaparak tamir et gereksiz bir işlemlerin parasınıda müsteriden indirimli al

Aynen tornacıyla çıkardı ama bana buji çıktı ucu kırıldı çıkarken düştü dediler..
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 09:38
Valla Allah yardımcın olsun kardeşim katalizör olayınıda nereden çıkarmışlar garip bir durum eğer önceden tıkalı vs. olsaydı zaten aracın uyarı verirdi bence bir tabiri caizse çakallık yapacaklar gibi geliyor bana 17 gün bir araba tamir edilemezmi bu servisteki ustalar nerede eğitim almışlar acaba düşündürüyor. Bakalım ne kadar indirim yapacaklar bey efendiler kendi hatalarını cezasını kendileri çeksinler kesinlikle yüksek bir fiyat çıkarsa itiraz edin.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 10:03
Allah razı olsun teşekkür ederim bakalım ne olacak durumu paylaşırım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 18:58
Evet bugün de bir gelişme yok ha aracı ilk verdiğim günkü gibi çalışır vaziyete sokmak dışında görmedim ama sarsıntısını gidermişler ne mutlu aramadılar ben aradım duman devam ediyormuş dün kestik demişlerdi güleyim mi ağlayayım mı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2018 Saat 00:14
Aracı bugün teslim aldım emegi geçenlerin allah belasını versin gerçekten çok kötü durumdayım 24 gündür uykularımdan oldum ve sonuç itibariyle aracın motorunu bozdular ve bu araç motor istiyor bedelide 18.000tl dediler... kızdırma buzisi değişimi olması beklenen aracın motorunun indirildiğini 20 gün sonra öğrendim evet yanlış duymadınız kapak sökmek için komple motor indirmişler mahkemeye vermem istedik önce ama o kadar uzun soluklu ve sancılı bir süreçki zaten gerilen sinirlerim bu süreci kaldıramaz düşüncesiyle aracı istemeye istemeye teslim aldım ve yaklaşık 1000 tl de para ödedim aracın kompresyonu bitmiş resmen evin önüne geldim üflemeyen motordan deli gibi duman geldi yağ çubuğu dahil kapaktan sıçrayan yağdan elim battı mutemelen araç bu saatten sonra deli gibi yağ yakacak unutayım diye erkenden yattım gene uykum kaçtı uyandım. Gece gece bela okuttular bana siz siz olun yetkili servisde olsa aracınız teslim ederken gerekirse videolu testlerle durum tespiti yaparak aracınızı fotoğraflayarak teslim edin. Her türlü öneriye açığım izmir içinde bu aracı adam edecek düzgün bir motor yapacak adam kazıklamayacak usta önerisi dahil..
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2018 Saat 09:31
çok geçmiş olsun hocam yetkili servislerdeki ustaların ve yetkililerin kendi hatalarını sizlere yüklemeleri ve kanunlardaki açıklardan dolayı insanların sırf yıllarca sürecek bir dava için haklarından vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Allah yardımcınız olsun diyelim. Elbet bunun öbür tarafıda var ama neyse şimdi çok yazılırda. Ankara da olsaydınız yardımcı olurduk hocam izmirli üyelerimiz usta konusunda size yardımcı olacaktır.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cemus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2018 Saat 10:20
Teşekkür ederim üç senedir borç harç aldığım araba ellerinde rezil oldu üst kapakta darbe izi var aracı içinde parçayla çalıştırdıklarından şüpheleniyorum ne diyelim bunu bilipte üstlenmeyen tüm servis personelinin aynı acıyı yaşamalarını diliyorum ne diyeyim 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1403 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5983 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25148 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1401 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 103 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 174 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 362 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 234 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1408 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10813 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 516 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 560 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 886 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English