Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 308 1.6 Hdi Otomatik vitese geçmeme sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 308 1.6 Hdi Otomatik vitese geçmeme sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Tunahanhos Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 308 1.6 HDİ
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tunahanhos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 308 1.6 Hdi Otomatik vitese geçmeme sorunu
    Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2017 Saat 23:37
Arkadaslar peugeot 308 1.6 hdi auto6g envy model aracim var. Yari otomatik arac. Aracta bazen otomatik modunda da olsa otomatik atmiyo vitesi yani manueldeymis gibi kullanmamiz gerekiyo araci 2-3 sefer calistir-istop yaptiktan sonra duzeliyor. Varmi boyle bir sorunla karşılaşan?
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2017 Saat 10:59
Valla hocam bunun farklı sebepleri olabilir. hata veriyormu araba onu bilmek gerek.
Beyinle alakalı olma ihtimali yüksek. Bazen beyin zarar görür auto yazısı gider ve sadece manuel kullanıma izin verir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tunahanhos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2017 Saat 12:06
Hata vermiyo auto yazisi gidiyo sadece
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2017 Saat 20:39
Yarı otomatiklerde baskı balata azaldikca sanziman kavrama noktasını kacirmaya başlıyor. genellikle bilgisayarda şanzımana kalibrasyon yapilip alıştırma yapılıyor ve sorun düzeliyor. Orijinal yazılımı olan yere gidip yaptirmakta fayda var
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2017 Saat 21:05
Bilgisayara bağlayarak bakmak gerek Sakarya da iyi bir pejo citroen icin varsa bir göster öyle basit sizin yapacağınız birşey değildir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tunahanhos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2017 Saat 11:41
Versiyon guncellemesi yapin diyolardi bu sansizan icin o ise yarar mi
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2017 Saat 12:01
Orjinalini yazan: Tunahanhos Tunahanhos Yazdı:

Versiyon guncellemesi yapin diyolardi bu sansizan icin o ise yarar mi

Hocam genelde versiyon güncellemeyi servisler söyler.
Harici çoğu pejo cu yapmayın der.
Sizin sıkıntınızın güncelleme ile düzeleceğine ben ihtimal vermiyorum ama siz bilirsiniz tabi
Çevrimdışı atahan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı atahan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2019 Saat 23:04
Kardeş iyi akşamlar internette sorununa cevap ararken sizin 
Sorunu gördüm aynı sorun bendede var
Acaba sorunu hallettinizmi  hallettiyseniz yardımcı olurmusumuz
Benim araç ta 2011 dizel otomatik 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2019 Saat 10:31
Orjinalini yazan: atahan atahan Yazdı:

Kardeş iyi akşamlar internette sorununa cevap ararken sizin 
Sorunu gördüm aynı sorun bendede var
Acaba sorunu hallettinizmi  hallettiyseniz yardımcı olurmusumuz
Benim araç ta 2011 dizel otomatik 

hocam öncelikle pc bağlatıp hata kodlarına baktırın. eğer bir sorun yoksa kablibrasyon yapıtırın. Birde gece aracın akü kutup başını söküp sabah tekrar kontrol edin.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı halamadrid Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 98
Aracı : 2012
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı halamadrid Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2022 Saat 11:47
Hocam aynı sorunu yaşıyorum. Siz sorununuzu çözebildiniz mi?
Çevrimdışı yakupsaritas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : PEUGEOT 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yakupsaritas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2022 Saat 11:11
Ben ilk çalıştırmada A moduna alınca araç kendiliğinden sesli ve vuruntulu bir şekilde kendiliğinden 1. ve 2. vitese atıyor yürümüyordu. Denizli de yetkili Peugeot servisine gittim 500 Ml şanzımanda yağ eksilmiş ve şanzımanda alıştırma yaptılar 2021 yılı ekim ayında bana maliyeti 250 TL gibi bir şeydi. 2011 1.6 hdi comfort pack 308 74 bin km de daha
Çevrimdışı Tahir77 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tahir77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2022 Saat 12:12
Merhaba sahibi olmuş oldum 2013 model 5008 aracım yolda seyir halinde iken otomatik vites iptal oldu ve aracım manuel vites olarak anca kullanılabildi bunun yanında ilk üç viteste devir 3000’i geçebiliyorken 4 5 6’da devir 2000 üzerine çıkamaz hale geldi yani araç kendini bir nevi kapattı ne kadar uğraşsamda aç kapa yapsam da aküyü çıkarıp taksam da arıza düzelmedi forumlarda bir çok yazı okudum kimisi üç sefer aç kapat düzelir yazıyordu kimisi akünün kutup başını çıkartıp tak düzelir yazıyordu . arabayı bilgisayara bağlattırdım arabada bariz bir şanzıman arızası görünmedi diğer konulara bakıldığında partikül filtreinizin değişmesi gerekiyor diye bir arıza çıktı. Ümraniye sanayiye gittim oradaki esnaflardan herhangi bir yardım alamadım . 600 e temizleyelim diyenler, sıvı bitmiştir 1200 e değiştirelim diyenler , herkes söktürüyor sende söktür 650 ye hallederiz diyenler . Hiçbirine güvenmedim Kadosan Sanayi‘ne gittim orada  güvenilir bir esnaf varmı diye sordum tanıdıklara bana SRT OTO serhat beyden bahsettiler .Kendisi Üsküdar aktif iriyıl servis ye 12 yıl emek vermiş bu konuda çok bilinçli genç dinamik ve çok bilgili bir arkadaş  aracım bilgisayara bağlandı ve usta dizel partikül filtresine bağlı sıvının bitmiş olabileceğini söyledi sıvıyı tamamladı arkasından bilgisayar kutlamaları yapıldı ve bu ayar ve düzeltmelerden  sonra aracımın şanzıman arızası da giderildi. Sıvı bitince araç kendini korumaya almış . Toplamda sıvı dahil 600 TL ye işim halloldu . Citroen Peugeot araçlar konusunda işin tam bir kompetanı ve çok güven veren biri . İşi yaparken size olayı anlatıp bilgi veriyor . Hiç pazarlık yapmadan hakkını direk verdim . Bundan sonra ustamı buldum . Tavsiye ederim. 
Çevrimdışı Tahir77 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tahir77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2022 Saat 12:14
sahibi olmuş oldum 2013 model 5008 aracım yolda seyir halinde iken otomatik vites iptal oldu ve aracım manuel vites olarak anca kullanılabildi bunun yanında ilk üç viteste devir 3000’i geçebiliyorken 4 5 6’da devir 2000 üzerine çıkamaz hale geldi yani araç kendini bir nevi kapattı ne kadar uğraşsamda aç kapa yapsam da aküyü çıkarıp taksam da arıza düzelmedi forumlarda bir çok yazı okudum kimisi üç sefer aç kapat düzelir yazıyordu kimisi akünün kutup başını çıkartıp tak düzelir yazıyordu . arabayı bilgisayara bağlattırdım arabada bariz bir şanzıman arızası görünmedi diğer konulara bakıldığında partikül filtreinizin değişmesi gerekiyor diye bir arıza çıktı. Ümraniye sanayiye gittim oradaki esnaflardan herhangi bir yardım alamadım . 600 e temizleyelim diyenler, sıvı bitmiştir 1200 e değiştirelim diyenler , herkes söktürüyor sende söktür 650 ye hallederiz diyenler . Hiçbirine güvenmedim Kadosan Sanayi‘ne gittim orada  güvenilir bir esnaf varmı diye sordum tanıdıklara bana SRT OTO serhat beyden bahsettiler .Kendisi Üsküdar aktif iriyıl servis ye 12 yıl emek vermiş bu konuda çok bilinçli genç dinamik ve çok bilgili bir arkadaş  aracım bilgisayara bağlandı ve usta dizel partikül filtresine bağlı sıvının bitmiş olabileceğini söyledi sıvıyı tamamladı arkasından bilgisayar kutlamaları yapıldı ve bu ayar ve düzeltmelerden  sonra aracımın şanzıman arızası da giderildi. Sıvı bitince araç kendini korumaya almış . Toplamda sıvı dahil 600 TL ye işim halloldu . Citroen Peugeot araçlar konusunda işin tam bir kompetanı ve çok güven veren biri . İşi yaparken size olayı anlatıp bilgi veriyor . Hiç pazarlık yapmadan hakkını direk verdim . Bundan sonra ustamı buldum .
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 37 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 45 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 462 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 132 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20888 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 686 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11674 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 210 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24811 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 231 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 136 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 240 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3065 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 358 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 337 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English