Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 yakit miktariniz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 yakit miktariniz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı acabuco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 yakit miktariniz
    Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 19:47
Arkadaslar genelde depoyu fulleyip bakamiyorum yakit sarfiyatina, ama 5.27 tl su an benzin fiyati, isik yakmadan depoya yakit atiyorum 50 tl lik, 90 km civari isik aciyor, uzun yol yapamiyorum, genelde surekli dur kalk yapmam gerekiyor bulundugum lokasyonda, hep sehiricindeyim. Sizin de mi boyle ? Bu kadar yakmasi normal mi bu aracin ?

Googleda dolasinda benzinli 206 sahiplerinin konularina denk geliyorum, cok dile getirilmis, ama bu kadari fazla degil mi ? Gaz taktirmak istemiyorum, eger duzeltebilecegim bir sey varsa duzeltmenin pesindeyim.
Çevrimdışı blacknightrider64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2003 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blacknightrider64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 20:59
sordugun soruyla alakalı degıl ama ıcımden gelenı yazmak ıstedıgı uydum.
turkıye olarak su yakıt tuketımını lıtre bazından soylemeyı ogrenemedık ogrenemeyecegızde.cok basıtı varken zoru secıyoruz ama cahıl ısı gelıyor bana.yazar dururlar benım araba 24 kurus yakıyor benım araba 19 kurus vs vs..... yaa arkadas sehır ıcı farklı sehır dısı farklı yakar nerdeyse tuum araclar ve ayrıca en onemlusu lıtre bazından soylemeyı ogrenemedık gıttı.yakıt fıyatından soylemekle akıl karısması ve hesap etme ıstegı duymaktan baska ıse yaramıyor.örneğin benim 1.4 hdi aracım sehır ıcı 6 lıtre yakıyor uzun yolda 4.5litre.bu kadar basıt.sımdı gerek varmı yok benzın suanda bes bılmem kac tl maot bılmem kac lıra da ındırım bu kadar zaam bu kadar vs vs..... devamlı degısen degerler bunlar.ıkı yıllık bır konuyu okusak yıne yazmıs adam ıste ben 50 tl yakıt aldım 30 kurus yaktı.yaktı daaa kac tl ıdı yakıt fıyatları gecmısemı bakmam lazım ıllakı.ornegın 6 lıtre yakan arac 60 lıtreden bın kım 30 lıtreden 500 km gıder bu mesajı on sene okuyun anlamak kolay olcak on sene once yakıt kacmıs dıye dusunmeyecek adam.bunu lıtreyle soylemek ıcınde ılla depo doldurmakta gerekmez 50 tl mı aldın yaklasık 9 lıtre yakıt alırsın.bu kadar basıııttt.araban yaklasık 9.5 şotre yakıyor 100 km de bu kadar basıt.dızel olsa yakıt tuketımın ıyımı kotumu daha dogru bılgı verebılırdım ancak benzınlı aracın ıcınde de bıldıgım kadarıyla bılgı vereyım aracın mukemmel orjınallıkte kusursu olsa dahı 7 lıtreden az yakamaz sehır ıcı dıye dusunuyorum.dur kalklı suruslerde 10 lıtre de yakabılır.bence arıza yoktur aracında.benzın fıltrelerını ( depoda ayrı kaputta ayrı olabılır ) degıstır bujılerını degıstır hava fıltresını ıhmal etme pahlı olamyan bır bakımdın bunu yaptıgınızda yakıt bıraz daha dusebılır bır lıtre kadar.ancak yınede dedıgım gıbı 100km de sehır ıcı 6lıtre yakmasını beklemek fazla olur bence.her arac farklı tabı agırlık ve motor teknolojı derken ama sahsen 5 yıl oncekı benzın otomatık 1.6 110 beygır arabam sehır ıcı klımalı rahat kullanımda 16 lıtre yekıyordu ozenlı kullanımda 14 lıtre sehır dısı 6 . fabrıka verısıde sehır ıcı 12.5lıtre uzun yol 5.5 ıdı ama ne yaparsan yap sehır ıcı 14 lıtreden fazla yakıyordu.kusursu hıc tek cıvatasıyla oynanmamıs sıfırdan alınmıs 50 000 km dekı arabamı bunu yakıyordu.benın bastıkca yakar dostum.1.2 benın 1.0 benzın motor ıste cok az yakıyor falan hıkayelerı duyuyorum ama ben kullanayım o arabayı sehır ıcı 12 lıtre rahat yaktırırım.sehır ıcı az yaksa dahı uzun yolda yorulacaktır.ustune akınmazsım umarım hıc bır sozum ıcın ancak mentıklı dusunurse herkez su lıtre bazından soylemenın haklı oldugunu anlayacaklardır.herkeze saygılar...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 21:48
Orjinalini yazan: blacknightrider64 blacknightrider64 Yazdı:

sordugun soruyla alakalı degıl ama ıcımden gelenı yazmak ıstedıgı uydum.
turkıye olarak su yakıt tuketımını lıtre bazından soylemeyı ogrenemedık ogrenemeyecegızde.cok basıtı varken zoru secıyoruz ama cahıl ısı gelıyor bana.yazar dururlar benım araba 24 kurus yakıyor benım araba 19 kurus vs vs..... yaa arkadas sehır ıcı farklı sehır dısı farklı yakar nerdeyse tuum araclar ve ayrıca en onemlusu lıtre bazından soylemeyı ogrenemedık gıttı.yakıt fıyatından soylemekle akıl karısması ve hesap etme ıstegı duymaktan baska ıse yaramıyor.örneğin benim 1.4 hdi aracım sehır ıcı 6 lıtre yakıyor uzun yolda 4.5litre.bu kadar basıt.sımdı gerek varmı yok benzın suanda bes bılmem kac tl maot bılmem kac lıra da ındırım bu kadar zaam bu kadar vs vs..... devamlı degısen degerler bunlar.ıkı yıllık bır konuyu okusak yıne yazmıs adam ıste ben 50 tl yakıt aldım 30 kurus yaktı.yaktı daaa kac tl ıdı yakıt fıyatları gecmısemı bakmam lazım ıllakı.ornegın 6 lıtre yakan arac 60 lıtreden bın kım 30 lıtreden 500 km gıder bu mesajı on sene okuyun anlamak kolay olcak on sene once yakıt kacmıs dıye dusunmeyecek adam.bunu lıtreyle soylemek ıcınde ılla depo doldurmakta gerekmez 50 tl mı aldın yaklasık 9 lıtre yakıt alırsın.bu kadar basıııttt.araban yaklasık 9.5 şotre yakıyor 100 km de bu kadar basıt.dızel olsa yakıt tuketımın ıyımı kotumu daha dogru bılgı verebılırdım ancak benzınlı aracın ıcınde de bıldıgım kadarıyla bılgı vereyım aracın mukemmel orjınallıkte kusursu olsa dahı 7 lıtreden az yakamaz sehır ıcı dıye dusunuyorum.dur kalklı suruslerde 10 lıtre de yakabılır.bence arıza yoktur aracında.benzın fıltrelerını ( depoda ayrı kaputta ayrı olabılır ) degıstır bujılerını degıstır hava fıltresını ıhmal etme pahlı olamyan bır bakımdın bunu yaptıgınızda yakıt bıraz daha dusebılır bır lıtre kadar.ancak yınede dedıgım gıbı 100km de sehır ıcı 6lıtre yakmasını beklemek fazla olur bence.her arac farklı tabı agırlık ve motor teknolojı derken ama sahsen 5 yıl oncekı benzın otomatık 1.6 110 beygır arabam sehır ıcı klımalı rahat kullanımda 16 lıtre yekıyordu ozenlı kullanımda 14 lıtre sehır dısı 6 . fabrıka verısıde sehır ıcı 12.5lıtre uzun yol 5.5 ıdı ama ne yaparsan yap sehır ıcı 14 lıtreden fazla yakıyordu.kusursu hıc tek cıvatasıyla oynanmamıs sıfırdan alınmıs 50 000 km dekı arabamı bunu yakıyordu.benın bastıkca yakar dostum.1.2 benın 1.0 benzın motor ıste cok az yakıyor falan hıkayelerı duyuyorum ama ben kullanayım o arabayı sehır ıcı 12 lıtre rahat yaktırırım.sehır ıcı az yaksa dahı uzun yolda yorulacaktır.ustune akınmazsım umarım hıc bır sozum ıcın ancak mentıklı dusunurse herkez su lıtre bazından soylemenın haklı oldugunu anlayacaklardır.herkeze saygılar...

acikcasi elestirine katiliyorum, dogrusunuz.

sadece depoyu sehir icinde fulleyip, 100 km gidip tekrar doldurup tam tespit yapamadim. bundan dolayi oyle yazmadim.

90 km de 9.5 litre falan yakiyor aracim, bana cok fazla geliyor.

hava filtresi, benzin filtresi, bujiler yeni degisti.
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 22:05
Kardesim benimde otomatik 206 var 1.4 benzindeyken yani o zaman benzin 5.05 civariydi 50 tl lik yakitla 100 anca goruyordum simdi lpg ye gectim aracim otomatik olmasina ragmen ve istanbul ici kullanmama ragmen 50 tl lik gaz ile 210 km yapiyorum uzun yolda bir hayli dusuyor yakit tuketimim
Çevrimdışı blacknightrider64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 2003 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blacknightrider64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 22:11
o zaman kullanma şekliyle alakalıdır bunlar yapıldıktan sonra pek birşey kalmıyor.arac kac kılometreden berı sızın ve suanda kacta ? bıldıgın aracı kullanmakla bılmedıgın bır aracı alıp kulanmak farklıdır.belkı kucuk olsada bır kusur vardır ama bılmıyor olabılırız.yakıt almaya benzınlıge gıttıgınızde yakıt gosterge sı nerede ıse takıp edıp tekrar aynı sevıyeye geldıgınde duz bır zemınde bakarakta kac lıtre ıle kac km mesafe ettıgıde bulunur.yanılma payı %10 dan fala olmaz buda coook ucurum yanılma payı degıldır bence.ıllakı yol bılgısayarı olmak zorunda degıl.9.5 lıtre kaba hesap ederken 90 km degıl 100 kılometre bazından demıstım.

bır dıger bahsedecgım konuda egerkı kısa mesafelerı surup kontagı kapatıyorsan ornegın 5km gıdıp duruyorsan bu durumda aracın 10lıtre degıl 15 lıtrede yakabılır 100 km de.soguk motor ısınana kadar zaten daha zengın karısım hazırlar.bu nedenle ıstedıgınız dur kalk sehır ıcı olsada tek marsta kac km mesafe yaptıgınızda cok onemlı.yanı kısacası sehır ıcı durmaksızn gezıntı cok ekonomık olur ıken oglen kısa mesafeyı gıdıp aksam donmek ıle gecırdıgım bır hafta yakıt tuketımı o kadar cok artıyorkı anlatamam.soguk motor kısa mesafe durumu sadece sahın ıcın fark etmez cunku elektronık hıcbırsey yok karburatorlu ıcın.ama elektronık sensorlu arac benzın olsun dızel olsun bu durumu yaratıyor.kısa mesafelerde duruyorsun gıbı geldı sankı bana.yakıt normal dıyebılırım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 22:50
Orjinalini yazan: blacknightrider64 blacknightrider64 Yazdı:

o zaman kullanma şekliyle alakalıdır bunlar yapıldıktan sonra pek birşey kalmıyor.arac kac kılometreden berı sızın ve suanda kacta ? bıldıgın aracı kullanmakla bılmedıgın bır aracı alıp kulanmak farklıdır.belkı kucuk olsada bır kusur vardır ama bılmıyor olabılırız.yakıt almaya benzınlıge gıttıgınızde yakıt gosterge sı nerede ıse takıp edıp tekrar aynı sevıyeye geldıgınde duz bır zemınde bakarakta kac lıtre ıle kac km mesafe ettıgıde bulunur.yanılma payı %10 dan fala olmaz buda coook ucurum yanılma payı degıldır bence.ıllakı yol bılgısayarı olmak zorunda degıl.9.5 lıtre kaba hesap ederken 90 km degıl 100 kılometre bazından demıstım.

bır dıger bahsedecgım konuda egerkı kısa mesafelerı surup kontagı kapatıyorsan ornegın 5km gıdıp duruyorsan bu durumda aracın 10lıtre degıl 15 lıtrede yakabılır 100 km de.soguk motor ısınana kadar zaten daha zengın karısım hazırlar.bu nedenle ıstedıgınız dur kalk sehır ıcı olsada tek marsta kac km mesafe yaptıgınızda cok onemlı.yanı kısacası sehır ıcı durmaksızn gezıntı cok ekonomık olur ıken oglen kısa mesafeyı gıdıp aksam donmek ıle gecırdıgım bır hafta yakıt tuketımı o kadar cok artıyorkı anlatamam.soguk motor kısa mesafe durumu sadece sahın ıcın fark etmez cunku elektronık hıcbırsey yok karburatorlu ıcın.ama elektronık sensorlu arac benzın olsun dızel olsun bu durumu yaratıyor.kısa mesafelerde duruyorsun gıbı geldı sankı bana.yakıt normal dıyebılırım.

aynen son anlattiginiz gibi, hani gidecegim yerler hep bana yakin yerler, trafik yuzunden yarim saat yolda kaliyorum dur kalk yapa yapa gidiyorum, kontak kapatiyorum. uzun yolum yok benim. o zaman benim duruma normal diyebilir miyiz ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 22:52
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

Kardesim benimde otomatik 206 var 1.4 benzindeyken yani o zaman benzin 5.05 civariydi 50 tl lik yakitla 100 anca goruyordum simdi lpg ye gectim aracim otomatik olmasina ragmen ve istanbul ici kullanmama ragmen 50 tl lik gaz ile 210 km yapiyorum uzun yolda bir hayli dusuyor yakit tuketimim

asagida arkadas bi mesaj atmis, surekli kisa mesafe kullanip kontak kapatip, motorun soguyup tekrar calistirmaktan bahsetmis, ben surekli bu sekilde kullaniyorum, hem bulundugum yerde surekli dur kalk yapmam gerekiyor, bulundugum yerde sokaklar dar ve surekli bi aksiyon var, ayrica yakin mesafe sayilacak yerlere kullaniyorum, siz de mi oyle kullaniyordunuz benzinli iken?
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2017 Saat 23:13
Doğrudur. Yakar. Şehir içi dışı karışık 50 tl ile (9.27 lt) 120-140 km arası değişiyor yaptığım yol.
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2017 Saat 00:16
Orjinalini yazan: acabuco acabuco Yazdı:

Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

asagida arkadas bi mesaj atmis, surekli kisa mesafe kullanip kontak kapatip, motorun soguyup tekrar calistirmaktan bahsetmis, ben surekli bu sekilde kullaniyorum, hem bulundugum yerde surekli dur kalk yapmam gerekiyor, bulundugum yerde sokaklar dar ve surekli bi aksiyon var, ayrica yakin mesafe sayilacak yerlere kullaniyorum, siz de mi oyle kullaniyordunuz benzinli iken?

Minimum kontak cevirince 10 km gidiyorum ama kisa mesafe yani marsa basip 3 km boyunca trafik dur kalk yaparak stop ederseniz normal yakiyor ki bu zamanda cogu benzinli aracta hemen hemen ayni yakar
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 09:42
şehir içi 8.9lt/100 km
50 tllik benzinle yaklaşık 90 100 km gidiyorum.  kullandığım mesafe kısa, ortalama 3 3.5 km iş yeri mesafem. farklı yerlerde de genelde dur kalk yapıyoruz malum istanbul trafiği.

uzun yolda da en son bayramda ölçtüğüm, 2100 km de ortalama yakıt tüketimi 5,2lt / 100km
araç üç kişi, yolculuğu %70 inde klima açıktı. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 13:15
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

şehir içi 8.9lt/100 km
50 tllik benzinle yaklaşık 90 100 km gidiyorum.  kullandığım mesafe kısa, ortalama 3 3.5 km iş yeri mesafem. farklı yerlerde de genelde dur kalk yapıyoruz malum istanbul trafiği.

uzun yolda da en son bayramda ölçtüğüm, 2100 km de ortalama yakıt tüketimi 5,2lt / 100km

ben uzun yola cikmadim su ana kadar, ama sehirici yakit tuketimimiz ayni gibi, suruse bagli olarak uzun yolda neredeyse ayni cikacaktir.

yakit tuketimimiz sehirici cok fazla geliyor bana, genel olarak benzinli 1.4 lerin hepsi boyle mi, bilginiz var mi ?
Çevrimdışı yigit_dark Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 1.6 16V XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 13:50
2001 model 1.6 benim aracım. Hiç tüp değmemiş motora. Bende hassas birisi olduğum için araba konusunda orjinalliğini bozmamak adına tüp taktırmıyorum. Şu benzin fiyatlarıyla bence az yakması araçların imkansız. Çok sakin kullanırım aracımı. Tabikide mecburiyetten. Performans kullansam 10 litreleri aşar 100 kmde. 3bin deviri geçmeden vites değiştirirm. Gereksiz hızlanmam ani kalkışlar yapmam.  Uzun yolda 100-110u geçmiyorum. Bu şekilde şehir içi 7 litre yaktiriyorum. Full depo yapmaya özen gösteririm. Işık yanmadan her zaman fullerim. Işığı beklemeden tahminim şehır dışı 700 kmye yaklaştırıyorum menzili. Şehir içi ise 550 600 oda zar zor yapabilirsem. Tavsiyem çok kafaya takmamak bu fiyatlarla imkansız 50 liralık benzinle 200-250 km yol gitmek. Ben şuan benzin fiyatlarının 6liraya yaklaşmasını bekliyorum zaten. Kendimi hazırlıyorum. Yoksa her zamda sinir krizleri geçiriyorum.
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 15:02
Orjinalini yazan: yigit_dark yigit_dark Yazdı:

2001 model 1.6 benim aracım. Hiç tüp değmemiş motora. Bende hassas birisi olduğum için araba konusunda orjinalliğini bozmamak adına tüp taktırmıyorum. Şu benzin fiyatlarıyla bence az yakması araçların imkansız. Çok sakin kullanırım aracımı. Tabikide mecburiyetten. Performans kullansam 10 litreleri aşar 100 kmde. 3bin deviri geçmeden vites değiştirirm. Gereksiz hızlanmam ani kalkışlar yapmam.  Uzun yolda 100-110u geçmiyorum. Bu şekilde şehir içi 7 litre yaktiriyorum. Full depo yapmaya özen gösteririm. Işık yanmadan her zaman fullerim. Işığı beklemeden tahminim şehır dışı 700 kmye yaklaştırıyorum menzili. Şehir içi ise 550 600 oda zar zor yapabilirsem. Tavsiyem çok kafaya takmamak bu fiyatlarla imkansız 50 liralık benzinle 200-250 km yol gitmek. Ben şuan benzin fiyatlarının 6liraya yaklaşmasını bekliyorum zaten. Kendimi hazırlıyorum. Yoksa her zamda sinir krizleri geçiriyorum.

aslında lpg o kadar da leş bir şey değil. ben memnunum. şehir içi 11 lt şehir dışı 6 lt yakıyorum. 2.7 tl fiyattan 30 tl 100 km ulaşım bedeli. geçende lpg yolda bitti benzinci bulamadım benzinle gittim. yarım deponun altına düştüm depoyu doldurdum daha sonra.30 lt civarı benzine dünyanın parasını verdim. araca düzgün baktıktan sonra lpg ile bir sıkıntınız olmaz. 30 lt lpg ile 490 km gidiyorum. benzinle araç kullanmak akıl mantık işi değil,1.8 tl benzin fiyatı bir vergi çakıyorlar oluyor 5.5 tl. 
Çevrimdışı yigit_dark Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 1.6 16V XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 20:31
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

aslında lpg o kadar da leş bir şey değil. ben memnunum. şehir içi 11 lt şehir dışı 6 lt yakıyorum. 2.7 tl fiyattan 30 tl 100 km ulaşım bedeli. geçende lpg yolda bitti benzinci bulamadım benzinle gittim. yarım deponun altına düştüm depoyu doldurdum daha sonra.30 lt civarı benzine dünyanın parasını verdim. araca düzgün baktıktan sonra lpg ile bir sıkıntınız olmaz. 30 lt lpg ile 490 km gidiyorum. benzinle araç kullanmak akıl mantık işi değil,1.8 tl benzin fiyatı bir vergi çakıyorlar oluyor 5.5 tl. 

Haklısınız lpgyi kendim taktırsam iyi bir usta araştırırm en iyisini taktırırım. Fakat lpgyi taktırdığım mevla kaç yılda kendini amorti edicek. Benim düşündüğüm husus bu ve en az hesap yapmadan kafadan söylüyorum 5 yıldan sonra lpgnin takma ücretini çıkarır tasarruf etmeye başlarım. Bu yüzden bana mantıklı gelmiyor. 5 yıl zaten aynı araca binmem kaç defa değiştirirm. Herkesin kendi düşüncesi ayrıca yorumunuz için teşekkürler.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2017 Saat 21:35

Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

şehir içi 8.9lt/100 km

ben uzun yola cikmadim su ana kadar, ama sehirici yakit tuketimimiz ayni gibi, suruse bagli olarak uzun yolda neredeyse ayni cikacaktir.

yakit tuketimimiz sehirici cok fazla geliyor bana, genel olarak benzinli 1.4 lerin hepsi boyle mi, bilginiz var mi ?

1.4 benzinli araçların tüketimleri genelde 7 ila 10 lt arası değişiyor.
malesef muhteşem yakıt fiyatlarımızla benzinli araca binmek pek ekonomik olmuyor. 

Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2017 Saat 09:32

Haklısınız lpgyi kendim taktırsam iyi bir usta araştırırm en iyisini taktırırım. Fakat lpgyi taktırdığım mevla kaç yılda kendini amorti edicek. Benim düşündüğüm husus bu ve en az hesap yapmadan kafadan söylüyorum 5 yıldan sonra lpgnin takma ücretini çıkarır tasarruf etmeye başlarım. Bu yüzden bana mantıklı gelmiyor. 5 yıl zaten aynı araca binmem kaç defa değiştirirm. Herkesin kendi düşüncesi ayrıca yorumunuz için teşekkürler.

rica ederim. 5 yılda amorti edecekse uğraşılmaz cidden. en fazla 2 yılda amorti edecekse mantıklı olur. iyi günler.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acabuco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2017 Saat 17:34

rica ederim. 5 yılda amorti edecekse uğraşılmaz cidden. en fazla 2 yılda amorti edecekse mantıklı olur. iyi günler.

usta isciligi dahil kaliteli lpg montaji kac tl 206 lara bilginiz var mi ?
Çevrimdışı Kocak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 - 2004 Desire
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2017 Saat 18:31
son lpg montaj vs. bi bilgim yok ama benim 206 araçta brc var lpg olarak çok memnunum arkadaşlarımın 2 206 sında atiker var ona göre baya farkediyo yakıt olarak 66 liraya tüp doluyor ve 330 km yol gidiyorum çekişinden ve yakışından çok memnunum tavsiye ederim BRC
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2017 Saat 19:21

usta isciligi dahil kaliteli lpg montaji kac tl 206 lara bilginiz var mi ?

benim bir iki ay kadar önce aldığım fiyatlar:

Atiket Gold ve Grande : 1600 tl
Brc: 1900 tl
Prins: iki farklı serisi olduğunu söylediler, 1900 ve 2400 tl 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1611 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1472 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 217 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6008 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25174 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 114 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1119 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 375 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 251 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1442 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10841 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 528 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 590 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English