Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Motor Kilitledi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor Kilitledi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı emreerguner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 1.4 HDİ X-Line
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreerguner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Motor Kilitledi
    Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2017 Saat 16:06
Merhabalar

206 1.4 hdi aracım yüksek devirde kullanırken bir anda stop etti bidaha çalışmadı sanayiye çektiklerinde motor kitlemiş dediler bunun masrafı ne kadara çıkar km 250 bindeydi satarken motor yapıldığı için fiyat düşermi yoksa biraz olsun fiyata ekleyip fazla zarardan kurtarır mı ?
Çevrimdışı Peugeot35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 307 1.4 XR 90HP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2017 Saat 22:42
Orjinalini yazan: emreerguner emreerguner Yazdı:

Merhabalar

206 1.4 hdi aracım yüksek devirde kullanırken bir anda stop etti bidaha çalışmadı sanayiye çektiklerinde motor kitlemiş dediler bunun masrafı ne kadara çıkar km 250 bindeydi satarken motor yapıldığı için fiyat düşermi yoksa biraz olsun fiyata ekleyip fazla zarardan kurtarır mı ?

dizel motor sıfır yapılırsa 7.000 tl gözden çıkarın. satarken illaki değer kaybeder dizeller 100.000 bine kadar motor istemiyebiliyor iyi bakılırsa tabiki sizin 250 bin km motor yapılması illaki alıcıya fırsat verecektir. 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreerguner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 11:19
Alıcıya fırsat verecektir derken iyi yöndemi kötü yöndemi anlayamadım benim arabama 22.000 veriyorlardı 1 hafta önce ama araç bulamam hemen diye satmadım şimdi yeni yapılmış motor olacak üstünde bu bana artımı sağlar yoksa eksimi 20 binemi düşer değer 25 binemi çıkar
Çevrimdışı Aleynaboyner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aleynaboyner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 13:21
güzel paralar güzel arabalar :) bi ben isteyemiyorum benim araca o paraları yahu
AlynbyneR
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreerguner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 21:31
Orjinalini yazan: Aleynaboyner Aleynaboyner Yazdı:

güzel paralar güzel arabalar :) bi ben isteyemiyorum benim araca o paraları yahu

Her araç aynı değil kardeşim ondan istiyemiyorsundur.

15 binede 206 var 35 binede bu adamların araçları birebir aynıda kendilerimi belirliyor fiyatları ?

Forumdan bildiğim kadarıyla 2000 model değişenli ve boyalı parçaları fazla olan kurşun bile yemiş 1.4 benzinli aracın var gelmişsin benim aracımı bilmeden bi ben istiyemiyorum diyorsun

Benim aracım şuan motor kitlemiş olabilir ama 2004 dizel ve içi dışı tertemiz araç

Yazmış olayım diyemi yazdın anlamadım ama istediğin fiyatı sende yazabilirsin tabi satabilirsen

Düzenleyen emreerguner - 24 Temmuz 2017 Saat 10:59
Çevrimdışı Aleynaboyner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aleynaboyner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 13:52
akıl var mantık var arabam kurşun yedi ama extraları seninkine bin basabilecek pozisyonda bir araba ayrıca senin o bitik dizel külüstürün o kurşunları yerken altımda olaydı kaçabilecekmiydi acaba istersen 3 trilyon iste mal senin malın ama akıl var mantık var yürümeyen arabaya kimse o parayı vermez kaldıki dizel bitmiş artık o arabanın motoru benim arabama ben çok güzel demiyorum yalan değil kaportası o peugeot  206 efsane reklamındaki gibi şuan ama şu haliyle tek yazılımıyla bile tek geçer senin arabanı ki ben gene o parayı istemeye utanırım. elini vicdanına koy diyicemde sende öyle birşey olmuş olsa zaten bunları yazmazdın. ne halin varsa gör... artı aracımın sadece sol şoför kapısından başka hiç bir yerinde değişeni yok buda sana kapak olabilir şunuda eklemek isterim herkes kendi malını övüyorsa şu haliyle araçları alıcıya sunalım kiminki daha çabuk gidiyor haddini bil ilk aldıgımda güneş yanıgı vardı tavanda boya olacak kaporta temiz diye siyaha kaplattım tavanı dikkatini çekerim. senin yaşının milyarı kadar ben peugeotlara para harcamış biriyim bence daha fazla konuşup kendini batırma...
AlynbyneR
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 14:24

Orjinalini yazan: Aleynaboyner Aleynaboyner Yazdı:

Burda atışmanıza gerek yok arkadaşlar. Boşuna kavga etmeyin. Sonuçta burası birbirimizle kaynaşıp birbirimize yardımcı olmaya çalıştığımız bir yer. 
İsteyen arabasına istediği rakamı yazabilir buna kızacak birşey yok.
Senin de dediğin gibi ekstralar pahalı olabilir buna da kimse birşey demiyor.
Bu yüzden atışmayın gereksiz yere gerilmesin ortam
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 14:28

Alıcıya fırsat verecektir derken iyi yöndemi kötü yöndemi anlayamadım benim arabama 22.000 veriyorlardı 1 hafta önce ama araç bulamam hemen diye satmadım şimdi yeni yapılmış motor olacak üstünde bu bana artımı sağlar yoksa eksimi 20 binemi düşer değer 25 binemi çıkar

Bu arada sorunlarına cevap vereyim.
Genel manada Türkiye de aracın kaporta ve içinin temizliğine bakan çoktur. Bundan sebep belki bir ihtimal aldığın fiyata biraz ekleyip satabilirsin.
Ama arabadan anlayan kaportasında asıl bakılması gereken yerlere bakan biri kesinlikle altında bir rakama alır. Çünkü aracının hem motoru malum 250k görmüş ve şuan da ciddi sıkıntılar çıkarmış. Alan da bunu göz önünde bulunduracağı için belki 3 gün belki 3 yıl sonra çıkaracağı masrafı düşünerek az verir.

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreerguner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 19:56
Hala benim aracımı bilmeden konuşuyorsun benim motorum stok değildi zaten dr.ecu yazılım vardı ve motorda benim yüzümden kitledi uzun süre redlineda sürdüm ondan oldu.

Ekstralarını bilmiyorsun bin basar diyorsun coiloverdan spoilera , plus stoptan lipe kadar yazmaya üşeneceğim birçok ekstra var aracımda sanayiden çıksın fotolarını yüklerim bakarsın dizel külüstürün duruşuna.

Ve ben motoru zaten yaptırdıktan sonra sıfır motor haliyle satarken fiyata etkisi ne olur diye sordum, motoru o halde satmıyacağım 22.000e motor kitli halde satabilirmiyim diye sormadım ki o fiyatı bana bir hafta önce vermişlerdi zaten ,ben 207 rc almak için para biriktiriyorum ondan satmadım hemen alamam diye.

Yazılım demişsin yazılım turbosuz benzinli arabada çok etki yapmaz turbonun basıncını arttırdığı için turbo dizellerde etkisini hissedersin yazılıma benim yaşım kadar para versende değişmez.

Senin aracının sol ön çamurluğuda bi fotoda söküktü, sökülüp takılmış parçaya alıcı değişmiş gözüyle bakar.

Yani benim arabamın yazılımını ekstralarını bilmeden sallama ben forumdan gördüm kadarıyla diye söyledim zaten sanayiden çıksın yükleyeceğim fotolarını telefonum değişti fotolar gitti.

Ben sana hakeret etmedim sende uslubuna dikkat et. Vicdansız falan yazıyorsun sende haddini bil...

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreerguner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 19:58
Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Bu arada sorunlarına cevap vereyim.
Genel manada Türkiye de aracın kaporta ve içinin temizliğine bakan çoktur. Bundan sebep belki bir ihtimal aldığın fiyata biraz ekleyip satabilirsin.
Ama arabadan anlayan kaportasında asıl bakılması gereken yerlere bakan biri kesinlikle altında bir rakama alır. Çünkü aracının hem motoru malum 250k görmüş ve şuan da ciddi sıkıntılar çıkarmış. Alan da bunu göz önünde bulunduracağı için belki 3 gün belki 3 yıl sonra çıkaracağı masrafı düşünerek az verir.

Teşekkür ederim yorumlarınız için
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2098 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5779 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1147 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 745 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2822 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1140 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1941 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12876 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 871 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 570 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 573 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 942 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 825 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16178 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5618 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1961 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 558 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English