Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Muayene
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Muayene

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ezio.auditore Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : PEUGEOT 206+
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ezio.auditore Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Muayene
    Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2017 Saat 21:32
Araç dün tüpte iken titreme yapıyordu götürdüm ayarını yaptılar, sonra da araç muayene için boruları söküldü araç tüp girişi tampona alındı. Ardından egzoz için muayene yaptırdım, normalde bu tip yerlerde ruhsat veriyorlar, ama bu ölçtürdüğüm yerde ölçtüler bana bilgisayardan a4 kağıdının 1/4ü kadar büyüklükte bir çıktı verdiler işte aracın bazı değerleri yazıyor altta da tarih var, uygundur yazıyor. bu geçerli mi muayene için yoksa illa ki kalın ruhsat belgesi mi almak lazım
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 03:36
Normalde ruhsat yaprağı gibi yaprak olması ve üzerine bandrol olması lazım. Sizde önceden varsa ilgili yeri imzalayıp mühür vurup bandrol yapistirmislardir. Sizden ruhsatı istediler mi istediler ise boşluk varsa oraya yapistirip tarih yazmışlardır. Hatırladığım kadarıyla yeşil bir sayfaydi.
Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 09:13
Bende yarın için randevu aldım muayeneye bakalım ne olacak.
Dünde egzoz muayenesini yaptırdım, bilgisayardan dediğiniz kağıdı verdiler onunla içeri ofise geçtim pul yapıştırıp imza attılar o renkli ruhsat görünümlü evraka. Bildiğim kadarıyla o beyaz kağıdın bir geçerliliği yok trafik açısından.  
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
Çevrimdışı yali301 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yali301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2017 Saat 17:39
Bende de egzoz emisyon kartına bandrol yapıştırıp tarih imza vs attılar. Aynı zamanda ü üzerinde yetkili ölçüm istasyonu bilgileri araç bilgileri vs yazan bir a4ün yarısı kağıt verdiler. Tüvtürk muayeneye giderken bu kağıdın da yanında olması gerek dediler. Ruhsatta taşıyorum o kağıdı da.
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2017 Saat 00:44
O bandrollü kağıt eskiden geçiyordu.. Egzos kartı yenilemeye para vermek istemeyenler için.. Şimdi yeni sistemi bilmiyorum..
Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2017 Saat 10:48
Ben dün gittim muayeneye ve ufak sıyrıklarla geçtik çok şükür.
(Far ayarı, cam filmi, lpg yazısı yok, plakada mühür yok)

O bahsettiğimiz kağıdı egzoz emisyon ruhsatına zımbalamışlardı yaptırdığım yerde, hiç bakmadan kopardı bana geri verdi gişede parayı yatırdığım arkadaş.

Bu arada bana saçma geldi ama lpg olan araçlarda boru üzerindeki spiralleri/koruyucu plastikleri istemiyorlar, geri gönderiyorlar.
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 28 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 38 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 454 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 132 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20887 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 684 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11674 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 210 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24811 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 231 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 136 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 240 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3065 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 358 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 337 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 253 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English