Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sinyalleri Led'e Çevirme Yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sinyalleri Led'e Çevirme Yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sinyalleri Led'e Çevirme Yardım
    Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 03:46
LİNK

Başlıkta da belirttiğim gibi, sinyal ampullerini led ampullerle değiştirmek istiyorum. Maksadım, videoda olduğu şekle getirmek. Halojen ampuller yanıp sönerken kademeli gibi artıp azalarak yanıp sönüyor. Ledler ise tepkime süresi olmadan tak tak seri şekilde yanıp sönüyor. Bende bunu istiyorum. Fakat sinyal ampullerinin kodlarını bilmiyorum. Sanırım çamurluk sinyali t10 ama ön arka ampul kodları nedir acaba ?

Video için linke tıklayın. Teşekkürlerr
Çevrimdışı Gokcesel Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 307 HDi Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 08:07
Ön sinyal ampüllerinin kodu Bau15s büyük ihtimal arkalarda aynıdır. Eğer led alacaksan sana önereceğim ürünü al. Çalışma mantığı amerikan park gibi ama beyaz yanıyor. (farklı renklerde mevcut) Hem gündüz ledi hem de sinyal. Ben kendi aracımda kullandım gayet güzel ve şık. 

Sadece led takarsan araya direnç bağlaman gerekiyor ki düzgün yansın yoksa hızlı yanıp söner. Sana önereceğim üründe arada direnç var düzgün olarak çalışıyor. İster parklara bağlarsın gündüz ledini ister parklardan bağımsız, yarım kontak yaptığında elektrik gelen sigortaya bağlarsın. 

Ürün bu alacak olursan çalışma şeklini whatsapp'dan gönderirim numaranı gönderirsen. 

Düzenleyen Gokcesel - 23 Mart 2017 Saat 08:11
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 10:17
Orjinalini yazan: Gokcesel Gokcesel Yazdı:

Ön sinyal ampüllerinin kodu Bau15s büyük ihtimal arkalarda aynıdır. Eğer led alacaksan sana önereceğim ürünü al. Çalışma mantığı amerikan park gibi ama beyaz yanıyor. (farklı renklerde mevcut) Hem gündüz ledi hem de sinyal. Ben kendi aracımda kullandım gayet güzel ve şık. 

Sadece led takarsan araya direnç bağlaman gerekiyor ki düzgün yansın yoksa hızlı yanıp söner. Sana önereceğim üründe arada direnç var düzgün olarak çalışıyor. İster parklara bağlarsın gündüz ledini ister parklardan bağımsız, yarım kontak yaptığında elektrik gelen sigortaya bağlarsın. 

Ürün bu alacak olursan çalışma şeklini whatsapp'dan gönderirim numaranı gönderirsen. 

Eyvallah hocam özel mesaj gönderdim
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 13:42
Ampulleri led yapınca araba ampul patlak uyarısı vermiyor mu?
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 15:11
Beyaz Led takmıştım parklara sorun vermemişti. Turuncu halojen takılı şuan. Sanırım benim araç böyle hatalar vermiyor. Canbus dedikleri ledler var onlar hata vermesine engel oluyor sanırım.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2017 Saat 07:37
Park ampülleri için geçerli değil patlak uyarısı sadece sinyaller için geçerli. Araba uyarı vermese bile sinyalin hızlı yanıp sönmeye başlar bu da bi nevi uyarı verme şekli tabi Big smile
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2017 Saat 14:08
Heeeeii
Peki hacı bana linkini verdiğin üründe böyle bir hata vermiyordu değil mi ?
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2017 Saat 18:06
Ben ön park ampullerini ve arka plaka ışıklarını led yapınca hiçbirini yakmadı. Önleri turuncu normal ampul takınca plakadaki ledlerle beraber yandı.. Menüden aracın durumuna (diagnostics) bakarken patlak ampulleri gösteriyor.. Ama sesli ya da sessiz uyarı vermiyor..
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2017 Saat 20:37
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Heeeeii
Peki hacı bana linkini verdiğin üründe böyle bir hata vermiyordu değil mi ?

Yok dostum olmuyor icin rahat olsun :)

307, 206'ya göre daha elektronik olduğu icin arıza vermesi daha olağan bir durum.
Çevrimdışı BLACK LION Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 308 1.6 e-HDI Sportium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2017 Saat 21:56

Sinyalleri beyaz yapmak ve amerikan park gibi kullanmak benim de yapmak istediğim bir uygulamaydı. Fakat engeller çıkmıştı. Amerikan park modülü ile ledlerin çalışmayacağı ve beyaz ledin sinyallerin önündeki turuncu plastik yüzünden beyaz rengi veremeyeceği gibi. Siz bu sorunu nasıl çözdünüz?
BLACK LION
*Peugeot 308 1.6 e-HDI Sportium-2013 (Siyah İnci)
*Peugeot 307 1.6 HDI Designtech-2007 (Lav Siyahı)
*Peugeot 307 1.6 HDI Comfort-2006 (Obsidien Siyah)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 18:11
Orjinalini yazan: BLACK LION BLACK LION Yazdı:

Sinyalleri beyaz yapmak ve amerikan park gibi kullanmak benim de yapmak istediğim bir uygulamaydı. Fakat engeller çıkmıştı. Amerikan park modülü ile ledlerin çalışmayacağı ve beyaz ledin sinyallerin önündeki turuncu plastik yüzünden beyaz rengi veremeyeceği gibi. Siz bu sorunu nasıl çözdünüz?

Benim önerdiğim ürüne bakarsan abi ampül üzerinde beyaz ile turuncu ledler ayrı. Amerikan park mantığı var ama kullanılan malzeme farklı. Benim aracımda sinyal kısmında turuncu plastik yok şeffaf, direk içine hangi rengi koyarsan onu yakıyor. 

Eğer engeller kalktıysa önerdiğim ürünü alıp deneyebilirsin pişman olmazsın Thumbs Up
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 21:00
Ya ben 3-5 arkadaşa gösterdim bayıldılar.
Hatta hanım arkadaşların fikrini de aldım, anlamayan halleriyle oo çok güzelmiş falan gibi tepkiler aldım.
Gerçekten çok orijinal bir ürün, 25 $ fiyatı olması düşündürüyor. 90₺ yapıyor. He şu da var ürünün sağladığı olayın ederi 200 liralık ama nihayetinde ampul.. bilemiyorum 90 lira çok gibi ama alacağım sanırım 😁
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 21:20
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Ya ben 3-5 arkadaşa gösterdim bayıldılar.
Hatta hanım arkadaşların fikrini de aldım, anlamayan halleriyle oo çok güzelmiş falan gibi tepkiler aldım.
Gerçekten çok orijinal bir ürün, 25 $ fiyatı olması düşündürüyor. 90₺ yapıyor. He şu da var ürünün sağladığı olayın ederi 200 liralık ama nihayetinde ampul.. bilemiyorum 90 lira çok gibi ama alacağım sanırım 😁

3 gün sonra 20 dolara iniyor o zaman almalısın. Daha uygun fiyatlara da var 13 dolara falan da güvenemedim onlara pek ondan tercih etmedim. Bence kaçırma hiç :) Nihayetinde ampül ama led sinyal ampüllerine inan daha fazla para istiyorlar gereksiz bu tam kıvamında ne pahalı ne ucuz. Tongue

Zaman zaman aklım gidiyor şimdi ki aracıma da alsam mı acaba diye LOL
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 22:11
20 dolara iniyor olması çok iyi.
Güven konusunda çok çok haklısın.
Sürekli internet alışverişi yapan bir arkadaşımın kart bilgileri çalındı ve bir sürü alışveriş yapıldı. Allahtan limiti düşüktü.
Sanal kart a dönmem lazım benim de..
Hacı sen aliexpress i bayağı kovalıyorsun sanırım :)) böyle güzel ürünleri burda reklam et ya :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 22:52
Ben o kadar alışveriş yaptım hiç başıma gelmedi aman nazar değmesin Approve Başa bir şey gelmeden de sanal kart çıkarttırayım bende :)

Valla az çok bakıyorum zaman buldukça ama kimin işine ne yarar bilemediğimden hiç bu topun altına girmeyim ben Big smile bildiğim, kullandığım ürünlerde tavsiye ederim ihtiyaç durumuna göre LOL

Düzenleyen Gokcesel - 26 Mart 2017 Saat 22:52
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 23:19
Eyvallah hocam
Yurtdışından toptan getirip fahiş fiyata satanlardan almaktansa, aliexpressten alıp biraz beklemek kesinlikle çok mantıklı.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 23:20

Benim önerdiğim ürüne bakarsan abi ampül üzerinde beyaz ile turuncu ledler ayrı. Amerikan park mantığı var ama kullanılan malzeme farklı. Benim aracımda sinyal kısmında turuncu plastik yok şeffaf, direk içine hangi rengi koyarsan onu yakıyor. 

Eğer engeller kalktıysa önerdiğim ürünü alıp deneyebilirsin pişman olmazsın Thumbs Up

İşte asıl engel de o rengi bozacak olan turuncu plastik cam. Siz nasıl yaptınız içini açıp şeffafla mı değiştirdiniz parçayı? Orijinalde şeffaf değil çünkü.
BLACK LION
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2017 Saat 23:26

İşte asıl engel de o rengi bozacak olan turuncu plastik cam. Siz nasıl yaptınız içini açıp şeffafla mı değiştirdiniz parçayı? Orijinalde şeffaf değil çünkü.

Yok abi orijinalinde şeffaf o parça ben de. Hiç bir işlem yapmadım Sleepy sana engel olanın bir fotoğrafını atar mısın acaba ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2017 Saat 04:35

Yok abi orijinalinde şeffaf o parça ben de. Hiç bir işlem yapmadım Sleepy sana engel olanın bir fotoğrafını atar mısın acaba ?

Bende de şeffafmış LOL Ben onu turuncu sanıyordum içim rahatladıThumbs Up İçindeki ampül renkli sanırım bir şey var ampülün önünde sanki nedir o renkli şey?
BLACK LION
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2017 Saat 08:37

Bende de şeffafmış LOL Ben onu turuncu sanıyordum içim rahatladıThumbs Up İçindeki ampül renkli sanırım bir şey var ampülün önünde sanki nedir o renkli şey?

Ampülün yansımasıdır abi o. Ben de şuan sinyaller de osram diadem var mavimsi duruyor Big smile
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1148 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5642 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 944 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1131 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12791 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 741 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 517 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 558 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 857 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 690 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16122 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5588 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English