Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Track cd
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Track cd

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Furkan979 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307sw
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Track cd
    Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2017 Saat 20:23
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar 2006 model 307 sw comfort aracım var bu modellerde radyo sadece track çalabiliyor mp3 calamiyor bi ara aux düşündüm ama uğraşmak istemedim ben aracıma track cd nasıl hazırlayabilirim cd mi almam lazım dvd mi sonra hangi programlarla yapabilirim yardım ederseniz cok sevinirim simdiden teşekkürler
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2017 Saat 20:29
CD alacaksın "NERO" cd yazma programı indir. Track cd yapma var içinde. Ortalama 17 şarkı sığar bir cd içine..

Ya da aux ile uğraş daha kolay Thumbs Up
Çevrimdışı BLACK LION Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 308 1.6 e-HDI Sportium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2017 Saat 20:52
Her pc de olan müzik dinlediğiniz Media Player ile track cd kopyası oluşturabilirsiniz. Boş cd yi sürücüye yerleştirin. Otomatik olarak zaten sizi yönlendirecektir.
BLACK LION
*Peugeot 308 1.6 e-HDI Sportium-2013 (Siyah İnci)
*Peugeot 307 1.6 HDI Designtech-2007 (Lav Siyahı)
*Peugeot 307 1.6 HDI Comfort-2006 (Obsidien Siyah)
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 00:30
Media player ile yazdırın. Benim teyp nero'ya gıcık oluyor onu okumuyor. Ondan diyorum.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 01:15
Aux uğraşmakla bitse buyrun uğraşın. Öyle kolay bir işlem değil. Ben teybin cd bölümünü kullanılamaz hale getirdim. Cd değiştirmek zor geldi perişan olduk.
Media player çok rahat yapar track cd yi.
Kaliteli kaliteli dinlersiniz. Hiç kasmayın.
Çevrimdışı Furkan979 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 03:07
Haklısın arkadaşım yok kablo alinacak yok bilgisayardan actır ne yalan soyleyim üsendim hem track daha kaliteli çalar zaten arabaya cok binmiyorum 3-4 muzik alsa yeter
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 05:25
Direksiyon kumandasından müziği kontrol etmek paha biçilemez :))
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 06:12
Okudukça şaşırıyorum.. Enteresan..

Orjinal teyp ve hoparlör zaten düşük güç ve kalitesiz ses.. CD aux farketmez

Arkadaşlar gerçekten aux yerine cd mi tercih ediyorsunuz?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 15:40
Cd'nin ses kalitesi aux'tan dah iyidir yalnız, neden şaşırıyorsunuz?
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 17:12
Valla bende bu denli şaşkınlığın sebebini anlamış değilim.
Elbette aux dan daha kaliteli ses veriyor cd.
Orjinal 2 adet hoparlör ve orjinal teyp ile çok güzel müzik dinliyordum. Aux işine girdim, Yeni teyp almak durumunda kaldım. roadstar marka vasat bir teyp aldım. Orjinal teyp sesinin yanına yanaşamaz.
Siz müziği nasıl bir sistem ile dinliyorsunuz hakkaten bende onu çok merak ediyorum.
Bir kısa video bekliyorum hocam
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 22:37
aklıma gelen yönlerden açıklayayım..

1 Track cd yapanlar mp3ten track formatına çevirdiği için 1 gram bile ses kalitesi artmaz. (ayrıca 320kbit mp3, track şarkıdan çoook daha kalitelidir.)
2 İnsan kulağı 160kbit bir mp3 ile orijinal track formatının farkını anlayamaz. (orjinal teyple zaten hiç bir farkı anlayamaz)
3 cd changer de teybe kendi auxiliary portundan bağlıdır ama ses bozulması hiç yok.
4 Aux girişine ne verirseniz hoparlörden onu alırsınız. (telefonun yada mp3 çaların sesini sonuna kadar açmak yada harici oynatıcıda ekolayzır kullanmak ses çıkışını bozar.)
5 ilk zamanlar 6 tane cd ile gezerdim 1 2 hafta sonra yeni şarkılar yeni cdler derken her yer cd, yok çizildi, yok okumadı yok o şarkı başka cd de.. Durun bekleyin bulacam şarkıyı yol bitmeden..

RD3 4 teyp neyse aux kablosu çok dert değil. Eski bir masaüstü bilgisayar kasasından usb kablosu sökün bir de kulaklık kablosu verin bana, ben size yapayım orjinal kabloyu..

Beyinden aux açmak 5 dakikalık iş. (Tamirci fan arızasına bakarken ben kendim bulup açtım arada kaynadı.)

Benim şu anki ses sistemim orijinal değil. Eskiden (ilk sistem) aux ve telefon kullanıyordum. Teybin çıkışı çok zayıftı (Hoparlörleri bile değiştirdim farketmedi) Çin malı bir teyp (çok ucuz ama dandik değil) aldım ve ses seviyesi ve kalitesi orjinal teypten yüksekti, (2. sistem) orjinal teyple birbirine bağlayıp o şekilde kullanmıştım. Şimdiki teyp profesyonel ve ses kalitesi orjinal teyple kıyaslanamaz bile.

Yine de vidyo isterseniz + lar, - ler, detaylı inceleme ve anlatım çekip atabilirim..

Direksiyon kumandası ne olacak demeyin ona lafım yok Smile Ama şahsen ben aramıyorum.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2017 Saat 23:09
Ouu atladığım bir şey var.. Big smile

206 ve 407 kullanıcıları.. Sizin ses sistemleri 307 den çok daha iyi.. Bizim kapı içleri beyaz köpük.  Hoparlör için kabin boşluğu yok, bas vururken pırrr pırr ediyor. Orjinalin kötü ses verm.. Neyse yarın bir vidyo çekeyim anlarsınız..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 00:31
Benim önceki arabamda aux girişi vardı ve hiç bir zaman CS kalitesinde ses vermedi. Hatta altın uçlu kablolar aldım kar etmedi. Cd'de çok daha yüksek sesleri bozmadan çıkarıyordu.

Ben aux kablosu aldım aliexpress'ten ama teybi bir türlü sökemedim. Sanki vida yok gibi içinde. İnternette bakıyorum 3 çevirmede açılıyor vidalama. Elim de yatkındır ama beceremedim.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 03:04
Ben kinaye yapmadım yanlış anlaşılmasın. Hakikaten meraktan video istiyorum. Yalan söylüyor haliniz yok ya. Video istiyorum ki sizi bu kadar şaşırtan, bu kadar kesin ve net olan şeyi göreyim. Gerekirse bizde bi ses sistemi yapalım. Bu zamana kadar orjinal rd3-01 teyp ve roadstar rdm-450 dışında birşey kullanmadığım için ancak ikisini kıyaslayabiliyorum. Ve bu durumda orjinal çok güzel kalıyor.
Başka bir arkadaşın aracında, iddiasına göre 2000 ₺ değerinde bir sistem mevcut ama müziği açtığında basstan başka bişey duyamadık.
Mümkünse bir video çekip, sisteminizi gösterip bilgilendirirseniz çok iyi olur.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 05:12
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Ben kinaye yapmadım yanlış anlaşılmasın. Hakikaten meraktan video istiyorum. Yalan söylüyor haliniz yok ya. Video istiyorum ki sizi bu kadar şaşırtan, bu kadar kesin ve net olan şeyi göreyim. Gerekirse bizde bi ses sistemi yapalım. Bu zamana kadar orjinal rd3-01 teyp ve roadstar rdm-450 dışında birşey kullanmadığım için ancak ikisini kıyaslayabiliyorum. Ve bu durumda orjinal çok güzel kalıyor.
Başka bir arkadaşın aracında, iddiasına göre 2000 ₺ değerinde bir sistem mevcut ama müziği açtığında basstan başka bişey duyamadık.
Mümkünse bir video çekip, sisteminizi gösterip bilgilendirirseniz çok iyi olur.

Tamam da öyle 2000 liralar , ses sistemleri falan deyip te beklentiyi çok yükseltmeyelim.. Ben temiz ses severim..
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 05:18
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Benim önceki arabamda aux girişi vardı ve hiç bir zaman CS kalitesinde ses vermedi. Hatta altın uçlu kablolar aldım kar etmedi. Cd'de çok daha yüksek sesleri bozmadan çıkarıyordu.

8 yıl kadar önce şahin arabamızın kenwood kasetçalar teybine kendim aux yaptım. teybin içinden lehimli falan.. Pırıl pırıl çok berrak sesi vardı.. Çin malı Gold Professional diye teyp kullandım o da aux sorunsuzdu. Şimdi Pioneer kullanıyorum bu da sorunsuz..
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 09:24
Orijinal ford aux girişli teybi idi.

Şu aux girişini takayım bari. Deneyim.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 09:32
@Oktkor hocam biraz zorlarsanız video daki gibi çıkar 

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 10:50
Şimdi servisi aradım. Yıldız torx dedi. Ben yıldız tornavida ile denedim. Şimdi onu bulup deneyeceğim.

Çevrimdışı ardaarda1 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 hdş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ardaarda1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2019 Saat 00:34
Eski bir başlık ama hala bu problem devam ediyor. Ashampoo Burning Studio 20 programında araba mp3 cd yazdırma menusu var. Açılan listeden peugeot markasını seçmek yeterlidir, gerisini program hallediyor. Smile
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1552 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1463 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5993 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1430 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10837 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4126 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3284 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English