Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >3008 T84E (2009-2015)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni 3008 Alacağım Yardımcı Olur musunuz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni 3008 Alacağım Yardımcı Olur musunuz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Tofi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tofi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni 3008 Alacağım Yardımcı Olur musunuz
    Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 11:39
Merhabalar,
Ben 3008 GT-Line 1.6 BlueHdi 120hp EAT6 model ile aranıza katılmayı düşünüyorum. 2017 leri bekliyorum gelsin diye. Şuan bende Octavia eşim de rapid var ve rapidi verip bunu almayı düşünüyorum. Aracı çok beğendim ama kime sorsam Peugeot alma sakın parça pahalı ve çok arıza yapıyor diyor. Fakat ben aracı inceledim ve her yerinden kalite akıyor gördüm. Tabii kaput altından anlamıyorum.
Bu aracın yeni modellerinde gördüğünüz eksileri yazabilir misiniz ?
Tşk...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 12:58
hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz. hayırlısı neyse o olsun diyelim çok arıza yapıyor diyenlerin kaç tanesi peugeot kullanmış acaba sorarmısınız. yani ben vw aracı sıfır bayinin kapısında arıza yapan çok araç duydum bu seri üretim tüm araçların başına gelebilecek nadir bir durum şimdi almayı düşündüğünüz araç gerçekten güzel bir suv iç hacmi tasarım komfor yakıt tüketimi tam otomatik şazumanı sizi ziyadesiyle memnun edecek bir araç iç hacmi genişliği donanımı fazlasıyla yeterli olacaktır.Eksileri ben pek görmedim youtuba bi çok kullanıcı incelemesi izlemiş biri olarak sadece direksiyonun gösterge panelini biraz kapattıgı yorumları var.Siz en güzeli bayiye gidip test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim. 2017 ile 2016 arasında baya bir fiyat farkı var hocam 7000 tl gibi bu paraya hem sigorta kaskonuzu yaptırısınız hemde 6 aylık yakıt parası cebinize kalmış olur.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tofi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 13:01
2017 konusunda çok doğru söylüyorsunuz ama ben yine de skoda kodiaqı görmeden almak istemiyorum. Mart sonunu beklememin de bir sebebi bu.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 13:06
skoda kodiaq'ta gerçekten güzel bir araç fiyat olarak sizi üzebilir diye düşünüyorum. birde hatırladığın kadarıyla 1.4 - 2.0 benzinli ve 2.0 dizel motor seçeneklerinin dışında gelmeyeceğini okumuştum. Tabi bu gelmeden önce netlik kazanmıyor malesef.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 13:12
vw grubunun tek sevmediğim yani sadelikten hiç vazgeçmiyor. aracın dışına göre iç tasarımı daha dinamik olması gerekirdi.

iç tasarım olarak 3008 daha dinamik duruyor. 

Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2017 Saat 14:32
Bana 2. El alma sıkıntılı olur diyen ve sıfır golf alan kayınpederim benden daha çok servise gitmiştir. :)

Aramızdaki tek fark ben ondan daha fazla ustalara para harcadım. :)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tofi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 11:00
Bu kadar çok elektronik olması da insanı ister istemez korkutuyor. Ne kadar çok elektronik o kadar çok sorun bence.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 14:04
Orjinalini yazan: Tofi Tofi Yazdı:

Bu kadar çok elektronik olması da insanı ister istemez korkutuyor. Ne kadar çok elektronik o kadar çok sorun bence.

Tesla motors. 

Full elektronik.:)

Çevrimdışı fkundak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 508 allure thp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fkundak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 15:53
Öncelikle hayırlısı olsun, Allah gönlünüzdeki aracı alıp ağız tadı ile binmeyi nasip etsin.

Şimdi gelelim asıl meseleye, bizler Alman hayranlığı yüzünden dünya savaşı görmüş ve ülkesi işgal görmüş bir milletiz. Günümüzde de bu Alman hayranlığı devam etmektedir. Dünyanın en iyi arabalarını Almanların yapması ile Almanların her arabasının en iyi araba olması farklı şeylerdir. Tabiki bir Mercedes peugeot 'dan çok daha kalitelidir. Ancak Vag ile Pug kıyaslanırsa Pug 'un bir adım önde olduğunu söylemek gerekir. Şimdi gelelim sizin örneğinize, 3008 ödüllü bir otomobil 2016da. Madem radarınıza girdi o zaman hangi motoru, hangi şanzımanı kullanıyor araştırmanız lazım. Aynı şekilde iç malzeme kalitesine bakmaniz lazım. Ve bir sorun yaşarsanız Pug ve Vag servislerinin yaklaşım tarzlarını araştırmanızı öneririm, birçok forum sitesinde yaşanmış somut örnekleri görebilirsiniz.
Ancak 3008 alırsanız çevrenizin tepkilerine de hazır olun, o kadar para peugeota verilir mi, çürük ve kalitesizdir o, çok arıza yapar onlar güzellemelerine.

ha, siz ve ailenizin memnun kalırsınız öyle de küçük bir detay var
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tofi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 17:22

Çok doğru söylemişsin. Hatta bir örneğini bugün yaşadım. Kardeşime 3008 alacağımı söylediğimde bana yazdığı cevabı hiç değiştirmeden yazıyorum :) Hadi buyur buradan yak.

Traş o araba, içi çok güzel ama konfor ve motor kötü , yol sesi alıyor ve üstelik 150 bin tl, 2.elide satmaz
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 17:28
peugeot motor kötüyse alman ford neden kullanıyor acaba birde onu sormak lazım. Konforu acaba binmiş mi o arabaya önce binsin kullansın sonra kötü vs. diyebilir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 18:53
hiç
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 20:52
Daha önce başıma benim de geldi. Fransız arabası alınmaz motoru falan beş para etmez diyen arkadaşıma aynı motorları ford'un nissan'ın mercedes'in kullandığını söylediğimde epey şaşırmıştı.

Hala ülkede hyundai teneke klişesi dönüyor.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2017 Saat 21:47
Nefret ediyorum marka fanatikliği yapan şahıslardan.
Ne Fransız, ne Alman, ne de İtalyan..
Ne beğeniyorsan, sana ne uygunsa onu alacaksın kardeşim.
2005-2010 arası pug206 1.4 desire otomatik araç kullandık. Rutin dışında bir masraf olmadı.
Yengemde 3 yıldır otomatik 207 var. Akarı kokarı yok yılan gibi araba.
Eniştem 308 1.6 hdi sahibi severek biniyor.
Diğer eniştem sıfır almıştı yıllardır partner kullanıyor. Satmaya da niyeti Yok.
Komşumuz kendi clio4 ünü verip rcz aldı. Mutluluktan uçuyor.
Bende 206 sedan 1.4 75 benzinli mevcut 1 yılı aşkın süredir üzmedi beni aslanım.
Ve son olarak Alman da Alman diye tutturan lise arkadaşım bütün vazgeçirme çabalarıma rağmen 160 binde eski kasa Skoda fabia aldı. Aldığı ay 800-1000 arası bir masrafı oldu. Burnu boktan kurtulmuyor.
Daha da bişey demiyorum.
İçinize siniyorsa, 150 bin de verilir 200 binde verilir Peugeot a.
Çevrimdışı ErsinOzbek Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 307 Xt Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErsinOzbek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2017 Saat 10:38
Türk Milleti böyle maalesef 307mi alırken banada aynı muamele yaptılar Pegueot alınırmı çok arıza çıkarır servisle akraba olursun falan filan.neyse aldık 1 senedir ihtiyaç hariç masraf çıkarmadı maşallah 
150binlik araç ta iyi araçtır kesin para yalan söylemez iyi mal iyi para :)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tofi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2017 Saat 10:52
Bazen de çok haksız sayılmazlar. Benim Fransız arabası ile tanışmam Citroen C Elysee Confort 1.2 PURETECH 72HP ETG Otomatik model araç ile oldu. Nasıl kurtulacağımı bilemedim araçtan. Daha ilk yılı 15 bin zararına sattım da kurtuldum.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2017 Saat 12:16
Ben de zararına 1.6 benzin +lpg 307 sattım.

3 sene kullandı babam tık etmedi araba. Ondan aldım. Sonra benzinden tüpe geçerken gazda yakalamazsa stop etmeye başladı. Durumu çözdüm elle geçirmeye başladım. Stop olayı kalktı. Fren balatalarını değiştirdikten sonra araba stop etmeye tekrar başladı. Uzun yolda bir şey yok ama. Sonra tekrar sanayiye gitti beyin falan kontrol edildi düzeldi geldi ben aldım daha fazla stop etmeye başladı, tekrar gitti başka bir şey değişti, sorun devam ediyor, yine gitti gaz kelebeği değişecek dediler. Kesin mi dedim? Değil deyince götürdüm bıraktım galeriye. Bence arabada sorun olabilir ancak bizim ustaların bilgisi biraz yetersiz gibi.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2017 Saat 12:55
Orjinalini yazan: Tofi Tofi Yazdı:

Bazen de çok haksız sayılmazlar. Benim Fransız arabası ile tanışmam Citroen C Elysee Confort <span ="columnValue">1.2 PURETECH 72HP ETG Otomatik model araç ile oldu. Nasıl kurtulacağımı bilemedim araçtan. Daha ilk yılı 15 bin zararına sattım da kurtuldum. </span>

Sıfır aldıysanız 15 bin lira zarar etmenizin Fransız aracı olmasıyla bir alakası Yok :)
İstisnalar kaideyi bozmaz. Başka bir araç alsaydınız sorun çıkmayacağı garanti miydi ?
Merak ettim neydi sizi bu kadar bezdiren?
Sınıfında hangi aracı alabilirdiniz onun fiyatına ??
Belli ki sizin de o aracı seçmek için sebepleriniz vardı.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şubat 2017 Saat 13:01
Sözüm direkt olarak kimseye değildir.
Arabasına bakmayan, bakım zamanını aksatan, hor kullanan, sorun çıktığında önemsemeyip daha büyük sorunlara sebebiyet veren, işinin ehli olmayan sözde ustalara emanet edip arabayı perişan eden kalkıp da burda riv riv etmesin. Sen bakacaksın ki malına, kıymet vereceksin ki o da sana hizmet edebilsin. 3-5 arabadan anlamaz şahıs kalkıp Fransız'ı yerden yere vurup milletin algısını değiştirdi. Yıkılamaz bir önyargı oluşturuldu. Beğenmeyen binmesin de almasın da satmasın da.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tofi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2017 Saat 17:10
Yokuşta kaldığında bir daha kalkamamak, yokuş kalkış desteği olmaması, kalkışlarda kafa atması beni bezdiren sorunlarıydı.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1782 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6020 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1425 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 132 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1131 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 190 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 385 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 262 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1486 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10870 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 544 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 618 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3302 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English