Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Peugeot Ticari Sınıf >Partner
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - EKRAN IŞIKLARI SORUNSALI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

EKRAN IŞIKLARI SORUNSALI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Blacktyler Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot Partner 2006 HDI
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Blacktyler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: EKRAN IŞIKLARI SORUNSALI
    Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 18:05
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım, bir konuda bilginize ihtiyacım var, aşağıdaki ışıkların anlamlarını bana söylermisiniz 

İlk öncelikle bu neyi ifade ediyor, burası bazen yarım bazen nadirende boş gösteriyor ne olduğunu anlamış değilim mazotla alakalı olsa dicem depo boşkende doluykende alakasız gösteriyor. 

Diğeride kış geldiğinden beri sabahları ilk çalıştırmada stop yazısıyla beraber sağ tarafta beliren dalgalı işaret. Yola çıktıktan sonra takribi 1 dk içinde sönüyor ama aklıma ve gözüme takılıyor sürekli nedendir?

Çevrimdışı EMRE_R19 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EMRE_R19 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 19:26
ilki aracın yağ seviyesi her marşda seviyeyi gösteriyor ama bi boş bi dolu göstermesi anormal bi durum müşürüyle ilgili bi sıkıtı vardır.ikinciyi tam emin değilim ama egzozla alakalı diye biliyorun
206 X-Design 2006 mod. 53.000 km
Çevrimdışı hzr206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hzr206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 19:31
Hocam ilk fotoğraftaki yağı gösteririr bendede göstermiyor ikincisi su seviyesi ikazı vermiş durumda kontrol etmende yarar var eğer normal ise müşür de sorun olabilir.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Blacktyler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 19:45
Orjinalini yazan: EMRE_R19 EMRE_R19 Yazdı:

ilki aracın yağ seviyesi her marşda seviyeyi gösteriyor ama bi boş bi dolu göstermesi anormal bi durum müşürüyle ilgili bi sıkıtı vardır.ikinciyi tam emin değilim ama egzozla alakalı diye biliyorun

tamamdır hocam müşüre bi baktırayım teşekkürler. 

Diğer gösterge çok can sıkıyor. Ama araçta herhangi bir sorun görünmüyo.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Blacktyler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 19:47
Orjinalini yazan: hzr206 hzr206 Yazdı:

Hocam ilk fotoğraftaki yağı gösteririr bendede göstermiyor ikincisi su seviyesi ikazı vermiş durumda kontrol etmende yarar var eğer normal ise müşür de sorun olabilir.

evet hocam bende sürekli kontrol ediyorum zaten, ne nolur ne olmaz diye hatta yağı yeni değiştirdim vakti gelmişti, suyada bugün dikkat ettim herşey normal, Sanırım her ikisininde müşürünün yenilenmesinin vakti gelmiş.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hzr206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 20:48
Yağ müşürü çok önemli değil ama su müşürüne kesinlikle baktır bendede aynı sorun var müşürün bağlantı soketini çıkarıp yerine takmanı öneririm belki soket temassızlık yapıyor olabilir.Benimki üstüne antifiriz  döküldüğünden sonra bu hale gelmişti.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Blacktyler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 21:02
peki hocam soğutma suyu müşürünün olduğu veya soketinin olduğu yer nerede ? 
Baktım netten ama bulamadım
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hzr206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 21:32
Orjinalini yazan: Blacktyler Blacktyler Yazdı:

http://www.***.com/PEUGEOT-206-RADYATOR-EK-SU-DEPOSU-14HDI-2001-2004,PR-5030.html

üstte linki paylaştım siyah olan (kapak haricindeki) parça müşür oluyor.Fakat siz müşürü çıkarmayın sadece müşürün bağlandığı soketi çıkarıp temizleyip tekrar takın eğer sorun geçmezse tamirciye gitmeniz gerekicek.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Blacktyler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 21:34
tamamdır teşekkür ederim bi kontrol edicem

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hzr206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2016 Saat 21:35
Orjinalini yazan: hzr206 hzr206 Yazdı:

http://www.***.com/PEUGEOT-206-RADYATOR-EK-SU-DEPOSU-14HDI-2001-2004,PR-5030.html

üstte linki paylaştım siyah olan (kapak haricindeki) parça müşür oluyor.Fakat siz müşürü çıkarmayın sadece müşürün bağlandığı soketi çıkarıp temizleyip tekrar takın eğer sorun geçmezse tamirciye gitmeniz gerekicek.

link olmamış  bu linki doğru
https://www.google.com.tr/search?q=1.4+hdi+su+deposu&espv=2&biw=1707&bih=844&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_ifDo4uzQAhWJvxQKHWbjCRAQ_AUIBigB&dpr=1.13#imgrc=-pGOsrN1GcPflM%3A

Çevrimdışı Ert2005 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 62
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ert2005 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2017 Saat 02:13
İlk resimdeki yağ anladım yağ tamam kontrol ettim yalnız şöyle bir durum oluşuyor o ilk resimdeki 00000000f yanmadan çalıştırdığın zaman motor pat pat gibi ve stop ediyor ama yandıkta 5 veya 10 saniye sonra normal çalışıyor bana satan adam dediki o yanmadan çalıştırma sizce nedendir. pejo partner 1.9

Düzenleyen Ert2005 - 31 Ağustos 2017 Saat 02:15
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2017 Saat 12:16
Orjinalini yazan: Ert2005 Ert2005 Yazdı:

İlk resimdeki yağ anladım yağ tamam kontrol ettim yalnız şöyle bir durum oluşuyor o ilk resimdeki 00000000f yanmadan çalıştırdığın zaman motor pat pat gibi ve stop ediyor ama yandıkta 5 veya 10 saniye sonra normal çalışıyor bana satan adam dediki o yanmadan çalıştırma sizce nedendir. pejo partner 1.9

Dizellerde kizdirma bujisi vardır. Kontagi ilk cevirince kizdirma bujisi çalışır ve yanma odasini ısıtır. O yüzden hemen marşa basmayin. Ilgili ışıkların sönmesini ( 1,2 saniye) bekleyip öyle marşa basın.
Çevrimdışı Kocak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 - 2004 Desire
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2017 Saat 00:13

Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım, bir konuda bilginize ihtiyacım var, aşağıdaki ışıkların anlamlarını bana söylermisiniz 

İlk öncelikle bu neyi ifade ediyor, burası bazen yarım bazen nadirende boş gösteriyor ne olduğunu anlamış değilim mazotla alakalı olsa dicem depo boşkende doluykende alakasız gösteriyor. 

Diğeride kış geldiğinden beri sabahları ilk çalıştırmada stop yazısıyla beraber sağ tarafta beliren dalgalı işaret. Yola çıktıktan sonra takribi 1 dk içinde sönüyor ama aklıma ve gözüme takılıyor sürekli nedendir?

Kardesim merhaba ilk gosterilen foto motor yag seviyesi orda hersey normal ama stop ve unlem isareti cikiyorsa hidrolik yagini tamamla sonecektir. Akunun arkasindaki yag haznesi dot4 du sanirim takviye yaptiginda sonecektir
Çevrimdışı Kocak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 - 2004 Desire
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kocak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2017 Saat 00:16
Ilk resimdeki yag seviyesinde degisim varsa artip cikiosa yag musurunu kontrol ettir katalitik konvertore yakin oldugu icin sicaktan eriyebilio musur bazen
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Blacktyler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2017 Saat 09:51
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, yağ müşürünü değiştirdim bazen yine oluyor ama yan sanayi olmasına bağlıyorum. Arabayı aldığımdan beri o kadar çok elden geçirdim ki satmaya kıyamıyorum. Çünkü her seferinde farklı bi yerinden arıza çıkıyo elden geçmeyen yeri kalmadı nerdeyse :). 

bugünlerdeki sorunum; motor kulağındaki motora bağlanan vidaların kırıldıktan sonra motorun eğilmesi ile meydana gelen ve oraya yeni vidaların takılmasıyla sağlamlaştırılıp çözülmesiyle sona erdi zannediyordum halbuki ermemiş (ne uzun bi cümle oldu yahu) 

bu sıkıntıyı hallettikten sonra motordan hem ustanın hemde benim trigiyer kayışı kapağından geldiğini zannettiğimiz ve kesileceğini düşündüğümüz ses arttı. Dün 3-4 yere gösterdim, her zamanki ustam ilk başta anlayamadı. Çünkü durduğu yerde bazen geliyo bazen gelmiyo bu ses. Ama yolda 1800-2200 devir arasında plastik çarpmasına benzeyen bir ses geliyor.(hızlı bir tır tır tır sesi düşünün) Bir usta gergi kayışı rulmanı ayağı ile beraber değişmesi lazım dedi. Kayış yalpalıyor o devirler arasında ve o sesi çıkartıyor dedi. Mantıklı geldi gibi gibi; sizin önerileriniz nedir? aynı zamanda çatır çutur seslerde gelebiliyor ve bunların hepsi sağ taraftan geliyor.  (bu arada bu sesle 1200km uzun yol yaptım) 
Çevrimdışı ANTALYALI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ANTALYALI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2017 Saat 13:33
koçak 2.arıza değil yolda buzlanma var diyor
ANTALYALI
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1509 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1458 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 210 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1111 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 580 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English