Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 klima (ısıtma/soğutma) sorunu :(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 klima (ısıtma/soğutma) sorunu :(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı iatar35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iatar35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 klima (ısıtma/soğutma) sorunu :(
    Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2015 Saat 14:37
merhaba arkadaşlar. bende 307 1.6hdi 90 hp araba var. kışın klimayı açtığımda elektrik leri gitti ve üflemedi. servise gittiğimde iki tane rezistans var biri motor kısmında biride göğüslüğün ortasında dedi. ikisinden biri arıza yapmış olabilir dedi. uçuk rakamlar telafuz etti. arkama bakmadan kaçtım bende :) sonra elektrikçiye gittim. baktı etti. bir baktım ki çalıştı.nası yaptığını sorduğumda sigortadan direk elektrik çektim ve çalıştı dedi. üstelik ısıtma ve soğutmada dahil herşey çalışıyor. ancak sıkıntım şu direk elektrik çektiğinde araya bir sigorta koydu dediki; kademe 2 den sonrasını açma sigorta ısınır ve erir. şimdi 30 luk sigorta vardı sanırım 2.kademede bile ısınıyor çok. ee izmirin sıcağında kademe 2 de kesmiyor arabanın içinde yanıyoruz. arıza klima panelinin arkasındaki soketlerde de değil. yardımcı olabilecek veya fikri olan veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım yorumlarınızı merakla beklemekteyim... 
Çevrimdışı dağdelen34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : CIVIC 2007,& 307 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dağdelen34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2015 Saat 14:33
Karın ağrisı 307
VALLAHİ ZAFER İSLAM'INDIR
Çevrimdışı scorpion_enis Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpion_enis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2015 Saat 23:43
konsoldaki reziztans arızalı büyük ihtimal benimde aynı şkildeydi. deiştirdim sorunsuz calısıyor. orjinal reziztans yaklasık 150-160 tl civarı. çok uçuk bir rakam değil yani. umarım sorununu kısa zamanda çözersiniz.
307cc
Araç Linkim: http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=33886&PN=1&title=bebegimin-guncel-resimleri-cc
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iatar35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2015 Saat 12:13
Serviste demişti 2 rezistanstan biri diye. Yetkili servise sormam gerekli güncel fiyatını. Tşkler cvbınız için başına gelen varmı aynı sorundan. İzmir tavsiye edebilecek arkadaş varmı??
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpion_enis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2015 Saat 16:19
bende izmirdeyim. sorunu tamir ettirdiğim yerin iletişim bilgilerini verebilirim istersen. sorununu çözeceklerdir kesinlikle. Gerçekten işlerinde iyilerdir.
307cc
Araç Linkim: http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=33886&PN=1&title=bebegimin-guncel-resimleri-cc
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iatar35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2015 Saat 11:10
Çok iyi olur bilgileri alırsam. Malum pejo yetkili servisi izmirde tek elde (Halil öztürk) tek fiyattır. Bilgileri alabilirim ayrıca bu yararlı foruma ve bana cvp verme yardımında bulunan scorpiona teşekkürlerimi sunarım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpion_enis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2015 Saat 14:03
Kusura bakma geç oldu biraz. iletişim bilgilerini özelden attım umarım sorunun kısa sürede çözülür. Bilzer burada birbirimize yardımcı olmak için varız sende saol :)
307cc
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2015 Saat 14:39
bendede aynı sorun vardı 2. kademede calısmıyordu torpıdoyu sokup ınceledım sorunun yol bılgısayarı ekranının altında kalan baglantı soketınden kaynaklandıgını kabloları elledıgımde kendılıgınden calımaya basladı 15 gun kullandım sonra tekrar calısmadı daha sonra yol bılgısayarı ekranını soktum ve sag tarafına denk gelen klıma soketın kablolarına ulastım elımle tekrar kabloları oynadım gene calışmaya basladı bu sefer kucuk bır sunger koydum kablolar oynamasın dıye şu an sorunsuz kullanmaktayım 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı KIZILASLAN Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 307 1.4 hdi xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2015 Saat 21:52
bende de 4. kademe çalışmıyordu  sonra birgün tamamen gitti hiçbir kademe çalışmadı aracı yağ bakımına götürdüğümde onu da aradan çıkarttılar ypıldı ama ne kadar para verdim bilmiyorum çünkü başka şeylerde yapılmıştı  ustamın dediğine göre torpidonun altında bişey erimişti onu değiştik dedi  muhtemelen reziztanstır ama öyle 150  160 tl lik bişey değildi çünkü toplamda 110 lira işçilik vermiştim   yağ bakımı ve ön düzen yapılmıştı onlarında işçiliği dahil

2003 307 1.4 hdi şeytan kırmızı
Çevrimdışı Turgutreis06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : VW Polo BMT 1.4 TDİ 90 PS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgutreis06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2015 Saat 08:47
Yaklaşık 20 gün önce ne havalandırma ne de klima çalışmıyordu.Servise götürdüm.Kalorifer motoru arızalı dediler ve 680 TL.ücret istediler....Yaptırmadım.Ertesi gün düğmeye bastığımda hem havalandırma hem de klima sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı...Nazar değmesin şu ana kadar sorun yok.....TongueTongueTongue
2012 Peugeot 206 + Plus
Urban Move 1.4 HDİ
Beyaz Martı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iatar35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2015 Saat 15:25
Çok teşekkürler arkadaşlar. Torpidoyu sökebilsem herşey ortaya çıkacak benim tahminimde torpido arkasındaki tezistansın soketinden şüphe ediyorum. Yolbilgisayarı torpido açılınca orası boşmu yav bilgisayarın altına ulaşalım. Garip ama gerçek. Arabamdan çok memnunum parçaları ve bakımı ucuz, servis hariç tabe 😀 şehir içi ortalama 4,1lt , şehirlerarası 3,6 ya kadar düştü daha ne yav. Esenlikle kalın. Torpidoyu sökemmi ki?? Söken kardeşim zormudur ??

Düzenleyen iatar35 - 01 Ağustos 2015 Saat 15:26
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2015 Saat 16:14
Benim 206 nın kliması dün öğlen tutukluk yaptı. Motor çalışıyor ama ac düğmesi iş görmüyor ışığı yanmıyordu. Bi iki tıklattım düğmeye çalıştı. Akşam tek seferde çalıştı. Anlatmk istediğim çok basit sorunlar olabiliyor bazen düğmenin tutukluk yapması gibi. 
206 1.4 HDI Look 2004
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2015 Saat 21:46
Orjinalini yazan: iatar35 iatar35 Yazdı:

Çok teşekkürler arkadaşlar. Torpidoyu sökebilsem herşey ortaya çıkacak benim tahminimde torpido arkasındaki tezistansın soketinden şüphe ediyorum. Yolbilgisayarı torpido açılınca orası boşmu yav bilgisayarın altına ulaşalım. Garip ama gerçek. Arabamdan çok memnunum parçaları ve bakımı ucuz, servis hariç tabe 😀 şehir içi ortalama 4,1lt , şehirlerarası 3,6 ya kadar düştü daha ne yav. Esenlikle kalın. Torpidoyu sökemmi ki?? Söken kardeşim zormudur ??
arakadaşım o yakıt tüketim değerlerini nasıl yakaladın Clap  ben uzun yolda bile 4.1 yakalayamadım hele bizede söyle bizde öyle yapalım nasıl becerdin bunu SmileSmile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iatar35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2015 Saat 11:23
Valla ilk defa değil 2006 dan beri yakışı böyle. Dün otobanda sabit hızda 110 km hızla anlık yakıt 3,1 ve 3,6 arasında değişti taaki yokuş çıkasağa kadar. Arkadaşlarımda inanmamıştı yol bilgisayarın ve kadranın foto videosunu çektim inandılar. Uzun yolda 110 u çok geçmem tatlı kullanırım okadar.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIZILASLAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2015 Saat 11:55
anlık yakıt bizdede öyle oluyor  otobanda ortalama yakıt değerleri ne peki

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1778 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6019 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1423 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 132 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 385 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1485 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English