Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ECO OBD2 YAKIT TASARUF VE CHİP TUNİNG
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ECO OBD2 YAKIT TASARUF VE CHİP TUNİNG

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı umitgun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 2012 206+ Urban Move
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı umitgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ECO OBD2 YAKIT TASARUF VE CHİP TUNİNG
    Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2015 Saat 09:08
Merhaba Arkadaşlar,

internette gezinirken bu ürünü buldum DİZEL için farklı BENZİNLİ araçlar için farklı aracın OBD2 konnektörüne takılan bir çihaz. otomatik olarak yakıt ve araca + beygir katıyomuş aramızda varmı bu ürünü kullanan veya bilgisi olan.

resme burdan ulaşabilirsiniz.

http://www.hizliresimyukle.com/image/VzV

Çevrimdışı blntctn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 1.4 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2015 Saat 10:34
hocam walla pek inandırıcı gelmiyor bi ara para tuzağı olarak radyolarda satılıyordu bunun gibi birşey hortuma bağlıyorsun yakıtı azaltıyor diye bi zırwalıktı bu da onun gibi birşeye benziyor :)
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
Çevrimdışı rkalkan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rkalkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2015 Saat 10:46
.....

Düzenleyen rkalkan - 31 Ekim 2015 Saat 09:10
Çevrimdışı muro_60 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : peugeot XT premıum
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muro_60 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2015 Saat 12:01
hurafe bunlar inanmayın:)
peugeot 307 xt premium
Çevrimdışı Canberk35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307 1.6 HDI XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Canberk35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2015 Saat 17:35
Aracın OBD portundan bağlanıp en güçlü ve en az yakıt tüketilen değerleri bulup okuyacakmış da, onları 200km boyunca hafızasında tutacakmış da, ondan sonra bir de OBD portundan ECU'yu remap'leyecekmiş. Sonra sürekli veri okumaya devam edip sürekli kendisini geliştirecekmiş. Ve asıl bomba tüm bunları sadece 49 TL'ye yapacakmış.

Şakaysa hiç komik değil, ciddiyse çok komik.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2015 Saat 01:26
Bir ara yakit borusuna miknatis takiyorlardi biz de denedik fisss cikti.

Arkadaslar arac motorlarini sanayi sitesinde 3 5 cirak 1 2 usta tasarlamiyor. Bindiginiz arabanin motor ve elektronik yapisinda binlerce kisinin imzasi var. O kadar insan bunu yapamaz miydi ? Ecunun yeniden konfigure edilmesi disinda bu tarz urunler aracin asinmasini artiricaktir ve obd den calisan sistemler daha da yaniltici ve sikintili olacaktir. Yilda kar edecegiz diye 300 500 urune verib sonra siz 100 200 ekonomi yapin 2 seneye enjektor valf diye motora girin isin icinden cikamayin.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı erenakarsubasi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : VW CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erenakarsubasi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2015 Saat 11:04
merhaba arkadaşlar. ben bu ürünün üreticisiyim. yaklaşık 2 aydan beri aktif olarak Türkiye'nin farklı şehirlerinden ustalar ile istişare halindeyiz. şimdiye kadar hiç olumsuz sonuç almadık . denemeden bir ürünü kötülemenin bir anlamı yok. eğer 2 dakika ayırıp www.ecoobd.com sitesinden sipariş verirseniz , denem imkanınız olur. eğer ürünün çalışmadığını düşünürseniz hiç bir gerekçe göstermeden 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.Elektronik ticaret yasası size bu hakkı tanımıştır. ürün internet değilde birebir görmek isteyen arkdaşlar Türkiye'nin muhtelif illerindeki bayilerimiz ile görüşebilirler.
Çevrimdışı leader_devil Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı leader_devil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2015 Saat 13:15
hocam iyi hoş güzelde ben racechip kullanıyorum adamlar üretmiş ve nerden baksan 450 liraya satıyolar sitenizi inceledim ve orda 68 hp lik aracı 82 hp ye cıkıyomus kendi aracım 60 beygirken ve chipin ayarları orta derecelerde iken 72 beygir alıyorum ve siz bu urunu 59 tlye satıyorsunuz 450 lira nerde 59 lira nerde oyle bişey olsa gercegi varsa eger ben cipi sokuyum sizin cihazı alıyım biraz mantıklı düşünelim insanları kandırmaya değmez...
Çevrimdışı _ali_ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _ali_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 09:30
Motorların prototipleri üretildikten sonra labaratuvara sokulup en az aylarca test ediliyor, bu esnada motorun zayıf parçaları ve optimum çalışma sınırları test edilip parçalar ona göre değiştirilip yeniden üretiliyor, son olarak bu değerlerin işlendiği beyinler ve parçalarla seri üretime geçiliyor.

Siz beyin değerleriyle oynayınca motoru test edildiği bu değerlerin dışına çıkarmış oluyorsunuz, başınıza ne gelebileceği konusunda hiçbir şeyin garantisi olmaz.

206 1.4 + LPG
Çevrimdışı rkalkan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rkalkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2015 Saat 11:00
http://www.alibaba.com/showroom/eco-obd2.html
http://www.aliexpress.com/store/product/Top-Quality-EcoOBD2-Eco-obd2-Chip-Tuning-Box-interface-Plug-and-Drive-for-Lower-Fuel-and/322207_32319616400.html

linklerde aynı ürün ve bir sürü satıcı var. bu satıcılara siz satıyorsanız ve onlardan Çinden dünyaya satıyor ise helal olsun büyük başarı elde etmişsiniz.
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2017 Saat 09:38
hazır açılmış bir konudan devam edeyim dedim. aracım 2006 model 206 1.4 hdi. mini elm obd2 bluetooth cihazım var hani şu çinden gelen açık mavi renkte olanlardan. şimdi telefonumu yol bilgisayarı gibi de kullanmak hem de görsel açıdan konsola iyi bir yere yerleştirmek istiyorum. şimdi bu cihazı devamlı obd2 girişinde devamlı tutan arkadaşlar var mı ben devamlı sök tak yapmak istemiyorum bir defa takacağım orada kalacak .devamlı orada olmasının porta veya cihaza bir zararı olur mu ısınma vs. gibi. bir de araç kullanılmadığı zamanlarda da bazı ışıklar yanmaya devam ediyor cihazda. pek sanmıyorum ama aküyü bitirme zayıflatma olayı olur mu mesela 1 hafta hiç çalışmadığı oluyor aracımın.alarm ışığından fazla akım çekeceğini düşünmüyorum gerçi ama yinede tecrübeli arkadaşların fikrini almak isterim teşekkürler.

Düzenleyen onlycihan - 07 Nisan 2017 Saat 09:39
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2017 Saat 11:31
Bir kac yerde okudum cıkışları yakma ihitmali varmış ne derece dogru bilmiyorum. Ama bence orda devamlı bir ışıgın yanması helede bunun cin malı olması korkutucu.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2017 Saat 14:43
analdım pek kolay yerde değil ya sök tak olmasın hemde araca biner binmez telefon otamatik tanısın istemiştim. peki bu head up display denilen bir cihaz varya hızınızı ve birkaç bilgiyi daha ön cama yansıtıyor ondan da almıştım önceki aracımda kullanamadım bunda çalışıyor bunda da aynı durum geçerli midir ?
sürekli kullanan var mı acaba bu cihazlardan birini
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2017 Saat 18:49
bende görsel bir güzellikle düşünerek elm327 aldım, tablete de torque programını kurup güzel birşeyler yapayım dedim,
ama kontak kapatınca, saatler geçsede obd aygıtını kapatmıyor. 
BT bağlantısı kurulabilir bu durumda ki bir çoğunun şifresi yok, varsada ya 0000 yada 1234, farklı birisinin araca bağlanma ihtimali var, tamam bağlanıp yapabileceği pek şeyde yok ama. sürekli açık kalması benimde içime sinmedi, tak çıkar içinde sürekli alt kapağı sök tak yapmak istemedim. 
belki obd2 soketinin elektriği kontağa bağlanabilir. en azından kontak kapanınca o da kapanır. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı Muratmert Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 508
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muratmert Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2018 Saat 14:50
Ben bizzat kullaniyorum 508 de dizel olan osb 2 eco sehir disi uzunyolda 500 km de 70 tl mazot tuketiyor yani %35 den fazla tasarruf sagliyit. Cihazdan once 500 km de 120 lira yakarken simdi 70 liraya dustu
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2018 Saat 15:04
Orjinalini yazan: Muratmert Muratmert Yazdı:

Ben bizzat kullaniyorum 508 de dizel olan osb 2 eco sehir disi uzunyolda 500 km de 70 tl mazot tuketiyor yani %35 den fazla tasarruf sagliyit. Cihazdan once 500 km de 120 lira yakarken simdi 70 liraya dustu

Hocam bunlar bize hep hurafe gibi geliyor ama,
Sende işe yaramış. Kullandığın cihaz hangisi ve nereden temin ettin?
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2018 Saat 22:15
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

analdım pek kolay yerde değil ya sök tak olmasın hemde araca biner binmez telefon otamatik tanısın istemiştim. peki bu head up display denilen bir cihaz varya hızınızı ve birkaç bilgiyi daha ön cama yansıtıyor ondan da almıştım önceki aracımda kullanamadım bunda çalışıyor bunda da aynı durum geçerli midir ?
sürekli kullanan var mı acaba bu cihazlardan birini

zayıf aküyü bitirdiğini okumuştum. takviye ile çalıştırılmak zorunda kalınmış.
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2018 Saat 17:23
Orjinalini yazan: Muratmert Muratmert Yazdı:

bu işte bir yanlışlık yokmu peki. 508in fabrika verisi 100 kmde 4 lt, mazot şuanda 5,30.olmuş 70 tl yaklaşık 13 litre alıyorsunuz. Yani 100 kmde bu 1,5 tonluk arac 2,6 litremi yakıyor. Eğer öyleyse bende hemen bu cihazdan sipariş vereceğim. Acık söylüm bana cok inandırıcı gelmedi bence yol bilgisayarının ekran görüntülerini paylaşın ki bizlerde değerlendirelim.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1577 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1469 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4898 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5999 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25169 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1413 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 370 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English