Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 hoparlör kablosu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 hoparlör kablosu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı staticxxx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 xs
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 hoparlör kablosu
    Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 08:48
arkadaşlar haftasonu kapı döşemelerini söktüm. ses izolasyonu yapacam. 2adet sony hoparlör aldım. hoparlörün kablo bağlantısında takıldım. 4adet kablo geliyor. yeşil ve sarı olana hoparlör takılıyor. hangisi + hangisi - nasıl anlarız. diğer 2 adet kabloya ne takılıyor?
2000 206xs 90hp 190.000km
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 12:00
yokmu yardım edebilecek bir arkadaş. sarı ve yeşil kablolardan hangisi + hangisi - bari onu söyleseniz yine yeter bana. hoparlörü yanlış bağlamayım simdi
Çevrimdışı muhammed.ceyhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206 1.4 xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muhammed.ceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 12:01
Deneme yanilmayla cozebilirsin diye dusunuyorum. Sayet ben oylr yaptim. Tutma degdir cEk. Problem olmaz sanirim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 13:05
hoparlörü patlatırsam diye çekindim açıkçası. 206 orijinal hopları soketli bağlantı. benden önceki soketleri kesip takmış. hoplar cok eskiydi yeni aldım bende takıyım dedim. önler için 4 kablo geliyor. video vardı nette 206 için baktım soketin ucuna iki kablo + ve iki kablo - birleştirip bunları sokete baglamıs fabrika. bende sarı ve yeşil kabloya hop bağlayınca çalışıyor. diğer 2 kabloyuda + ve - ayırdıktan sonra bağlayım diyorum. yes aklıma bisey geldi. eski hoplar duruyor onlarla deneme yaparım yanarsa yansın eskiler cok önemli değil atacam nasılsa. önce sarı ve yeşile bağlar + ve - ayırırım. sonra diğer ikisini ayırırım. + ları ve - leri birleştirince uuuhhuuu ver çoşkuyu
Çevrimdışı okaNStarss Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 HDI X-Desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okaNStarss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 14:49
dostum ön kapılar ise 2 si aynannın ordaki twetterlara gidiyor kaploları takip ederek çöze bilirsin
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 17:27
3 kapı benim araç. o twettere giden soketli boşta duruyor. ona dokunmamışlar. hoplara gelen sokette 4 kablo geliyor. yabancı forumlardan inceledim ön hoparlöre 2adet + 2 adet- kablo geliyor ve soket ile bağlanıyor. 2 adet kablo yeterli ama 4 adet kablo neden war bu büyük bir sır olarak kalacak sanırım. foto çekip atarım 4 adet sır kablo için LOLLOLLOL
Çevrimdışı etas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı etas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 18:13
Diğer 2 kablo sıcaklık sensörü için diye hatırlıyorum ama. Yanlışım varsa düzeltin.
Çevrimdışı yusuf_18 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 206 1.4 HDİ Xline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yusuf_18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2015 Saat 22:04
İki hafta önce haftasonu ben de önce ön kapı döşemelerini söküp Pioneer 1644 hoparlör seti taktım. Dediğin doğru, dört kablo geliyor sokette iki iki birleşiyor. Soketi kesmeden aldığım hoparlörlerin kablolarının ucunu sivriltip soketin içine soktum. Sonra da güzelce bantlayıp hem sabitledim hem de izole ettim. Defalarca denedim arti eksi farketmedi ben de rastgele uclarını taktım. Arka kapı içlerinde hoparlör olmadığı için Pioneer 1315 hoparlör seti aldım. Kapıya gelen direkteki ana soketten uçlarını bulup deneme yaptım. Yine artı eksi olayı olmadı. Onları da rastgele bağladım. Şu an herhangi bir sorun yok, bas kuvvetli olmasa da çok temiz ve güzel bir ses var.
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2015 Saat 08:22
Orjinalini yazan: yusuf_18 yusuf_18 Yazdı:

İki hafta önce haftasonu ben de önce ön kapı döşemelerini söküp Pioneer 1644 hoparlör seti taktım. Dediğin doğru, dört kablo geliyor sokette iki iki birleşiyor. Soketi kesmeden aldığım hoparlörlerin kablolarının ucunu sivriltip soketin içine soktum. Sonra da güzelce bantlayıp hem sabitledim hem de izole ettim. Defalarca denedim arti eksi farketmedi ben de rastgele uclarını taktım. Arka kapı içlerinde hoparlör olmadığı için Pioneer 1315 hoparlör seti aldım. Kapıya gelen direkteki ana soketten uçlarını bulup deneme yaptım. Yine artı eksi olayı olmadı. Onları da rastgele bağladım. Şu an herhangi bir sorun yok, bas kuvvetli olmasa da çok temiz ve güzel bir ses var.

sesini çok açmadan baslı bi müzik açarak artı eksiyi bulabilirsin. Doğru bağlamada bas vurunca göbek dışarı çıkar. Aksi olursa içeri çeker. Bi tarafı bulunca diğer tarafta aynı şekilde olur zaten. Yada kabloların ucuna bi led bağlayıp deneyebilirsin. Sesi yavaşça yükseltirsen led bozulmadan artı eksiyi bulursun
206 1.4 HDI Look 2004
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yusuf_18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2015 Saat 13:31
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

sesini çok açmadan baslı bi müzik açarak artı eksiyi bulabilirsin. Doğru bağlamada bas vurunca göbek dışarı çıkar. Aksi olursa içeri çeker. Bi tarafı bulunca diğer tarafta aynı şekilde olur zaten. Yada kabloların ucuna bi led bağlayıp deneyebilirsin. Sesi yavaşça yükseltirsen led bozulmadan artı eksiyi bulursun
Humm bunu bilmiyordum önleri yalıtım için söktüğümde kontrol edeyim teşekkür ederim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2015 Saat 13:47
Orjinalini yazan: etas etas Yazdı:

Diğer 2 kablo sıcaklık sensörü için diye hatırlıyorum ama. Yanlışım varsa düzeltin.
sıcaklık sensörü olan kablo dikiz aynasına gidiyor. o kablo değil bahsettiğim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2015 Saat 13:56

salı günü elektrikçiye işim düştü gittim. beraber taktık. elektrikçi yıllardır taktığı için yeşil sarı ve pempe sarı kablo var. sarılar bunlarda hep - olur sıkıntı yapma dedi. verdi coşkuyu gayet güzel çalıyor şimdi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2015 Saat 14:29
dun elektrikçiye gittim. sol kapı otomatik kilidi çalışmıyordu. tepe lambası kapıyı açınca yanıyordu. yanmaz olmuştu. gidip yaptırıyım dedim. 100tl 2adet kapı gergisi ve döşeme klipsi için verdim. 200tl ye otomatik kilidi aldım herşey normal buraya kadar. elektrikçi yaptı falan elektrik gelmiyordu kilide. direksiyon altı sigorta kutusu bsi filan açtık orayı. ordan gelen güç kablosunu kesip içine bükmüş benden önceki karaktersiz sahibi. bulana kadar baya uğraştırdı bizi tekrar o kabloları düzenleyip yerine yerleştirene kadar kanser olduk. bsi ye giren kırmızı iki adet büyük soket var. bir tanesinin ucundan yanmış, bsi ye takılı olan yerde aynı durumda. sokette bsi de yanık. nasıl tamir ettirebilirim arkadaşlar bunu. birde elektrikçi abi tesisatı ile fazla oynanmış aracı sat arıza verirse çok sıkıntı olur diyor. arkadaşlar napıyım bir akıl verin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2015 Saat 14:34
araba aldığımdan beri tek marşta tık çalışır. yolda bırakmadı 2 yıla yaklaştı alalı. herşeyini mis gibi yaptım. gidişi filan on numara. satmakta hiç gelmiyor içimden. satıp evi barkı ipotek edip bankadan yüklü bir miktar kredi çekip araba aldım diye seviniyimmi? kafa bi milyon oldu gene yaw
Çevrimdışı Tamer0671 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 53
Aracı : 206 1.4xr presence benzinl
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tamer0671 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2015 Saat 21:21
selamın aleykum ben kendım buldum  ıstedıgım zaman sadece arkalar calıyo istedigim zaman önlere  alıyorum. istedigim zaman 4 dü bir calıyo  arabam bakımdan gelsın size kabluların rengiyle ve resimle  beraber göstercem cıkısları ..daha cıkaramadık bizim aslanı bakımda
106 206 306 FaRkEtMeZ Bas Gaza AfFeTmEz
Çevrimdışı fætih Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 1.6 16v 110hp XS M.T
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fætih Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2015 Saat 14:31
sıkıntı yoksa devam et. bsi denilen şey 300 tl. ;)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı staticxxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2015 Saat 15:29
Orjinalini yazan: fætih fætih Yazdı:

sıkıntı yoksa devam et. bsi denilen şey 300 tl. ;)
hocam arabam şuan canavar. aldığımdan beri daha bikere ne yolda bıraktı ne iki marş yaptırdı. -20 de tek mars geçtiğimiz kış çalıştı. yağını suyunu bakımlarını hiç eksik etmem. arızalı parçaları olursa hemen sıfırı ile değiştiririm. arabamdan çok memnunum. iç döşemeler filan bagaj kapılar bitüself kaplama gram ses yok arabada. gidişide on numara. hiç satasım yok. tesisatı ile oynanmış PC'ye bağlayınca arızayı göstermez onu değiş bunu değiş çok paran gider. kısa zamanda elden çıkart diyor. elektronik olarak çalışmayan iki aksamı var abs ve airbag. onun haricinde tum elektronik aksam sorunsuz çalışıyor. kafam çok karıştı ne yapsam bilemedimki. CryCryCryCryCry
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yusuf_18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2015 Saat 23:06
Arka hoparlörleri doğru bağlamışım. Herhangi bir sıkıntı yok ilerleyen zamanlarda önleri sökünce onlara da bakarım. Renk olayını söylemen iyi oldu aklımda bulunsun.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yusuf_18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2015 Saat 23:08
Peugeot bağlılık yapar hocam. Alışkanlıklarımızdan vazgeçemeyiz peugeota devamWink
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1419 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 151 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5985 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1413 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10820 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 565 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English