Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 rolantide motor titremesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 rolantide motor titremesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hataylı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 rolantide motor titremesi
    Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2014 Saat 17:58
arkadaşlar daha önce böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum. benim sorunum şu. aracımı yeni aldım 1.6 HDI Premium 150 binde. motor rolanti de biraz sarsıntılı çalışıyor. 1.  vitese atıp hareket etmeye başlayınca titreme ortadan kalkıyor. vitesi değiştirince devir saati normal seviyeye gelince titremeyi yine hissediyorum. yani sadece rolanti de bunu yapıyor . acaba sorun ne olabilir. 
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2014 Saat 18:59
arac duzensız calısıyomu hocam  rolantıde hırlama gıbı calısma sesı varsa enejektorden olur rolantı oynuyosa rolantı valfı olur
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2014 Saat 20:58
hayır çalışması gayet düzgün, rolanti de devir göstergesi de sabit duruyor, bilgisayara bağlattım enjektörlerde bir hata çıkmadı. 
Çevrimdışı mehmethannn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmethannn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2014 Saat 17:06

meraba bende 7 ay önce arabayı aldığımda rolantide sabit olmasına rağmen sadece araç boştayken 7-8  saniyede bir çok  hafif titreme oluyordu. ustaya hiç sormamıştım. arabanın bakımlarını yaptırdım. triger seti, ve diğer genel bakımlar benzin filtresi gibi. titreme gitti. ama nedenini bilmiyorum. hiç ustaya da sormadım düzelince.

sevdiklerinize zaman ayırın yoksa zaman sevdiklerinizi sizden ayırır . . .
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2014 Saat 19:27
bende ustaya sordum volant dişlisi ve baskı balata değişmesi lazım dedi. ama malum o parçalarda pahalı parçalar. şimdi değiştirsem mi değiştirmesem mi bilmiyorum. madem arıza o parçalarda hareket halindede titreme yapması gerekmiyor mu?
Çevrimdışı ucanturk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 207 1.6 VTİ 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ucanturk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2014 Saat 21:00
rölantideki sorunun baskı balatayla ne alakası varmış anlayamadım doğrusu ?

mehmethann arkadaşımın dediği titremenin aynısı bendede var ancak üzerine düşmedim. yağ ve filtreler değişti ancak durum aynı .
Çevrimdışı samu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2014 Saat 21:15
Sa arkadaşlar aynı sorun bendede var, bujiler bobinler değişti, gene oldu
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2014 Saat 22:05
acaba ısıtma bujilerinin bozuk olması bu sarsıntıyı yapar mı?

Çevrimdışı fatihgg Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Leon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihgg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2014 Saat 11:36
baskı balata kontrol ettiriniz derim.
2003 307 1.4
2008 Leon
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2014 Saat 18:34
bu hafta sonu sanayiye uğramak lazım ...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2014 Saat 19:07
güncel
Çevrimdışı Zzeskin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zzeskin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 10:02
Aracınız rölantide kaç devirde çalışıyor ? 

Bence ihtimaller;
- Rölanti Devri düşük olabilir
- Motor takozları özelliğini yitirmiş olabilir.
- Enjektörlerin temizlenmesinin de faydası olabilir

Ama baskı balata ya da volant dişlisinden olacağını hiç sanmıyorum. 
307 XT 1.6 | 2004
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 12:29
Orjinalini yazan: Zzeskin Zzeskin Yazdı:

Aracınız rölantide kaç devirde çalışıyor ? 

Bence ihtimaller;
- Rölanti Devri düşük olabilir
- Motor takozları özelliğini yitirmiş olabilir.
- Enjektörlerin temizlenmesinin de faydası olabilir

Ama baskı balata ya da volant dişlisinden olacağını hiç sanmıyorum. 
aracım rolantide 1-0.8 arasında çalışıyor ve kesinlikle hiçbir oynama yok.sürekli sabit durumda.
enjektörler geçen hafta serviste bakımı yapıldı, pullar, vidalar vs. değişti. 
o zaman motor takozlarına baktırayım birde. çünkü çalıştığı zaman araç komple titriyor. 

Çevrimdışı seydişehirli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005 xt 1,6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seydişehirli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 13:38
antipollition fault....!!!!!! 2005 307 aracım bu hatayı veriyor birkaç kez sildirmeme ragmen yine verdi bunun bir çözümü varmıdır arkadaşlar yardimçı olurmusunuz ?

307 xt kırmızı şeytan
Çevrimdışı alitekeli35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : PEUGEOT 307 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alitekeli35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 15:43
DOSTUM MERHABA BENDE ATESLEME BOBININI VE BUJILERI DEGISTIRDIM.VE AYNI ANDA BOGAZ KEBEGI IYICE TEMIZLENDI SVE SORUN KESILDI.BASKI BALATA CART CURT ALAKASI YOK KESINLIKLE

BANADA BIN TANE SORUN OLUR DEDILER IZMIRDE IYI BIR USTAM VAR GOTURDUM SARSINTIYI KESMESI 

30 DAKIKASINI ALDI BILGINE

Çevrimdışı alitekeli35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : PEUGEOT 307 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alitekeli35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 15:46
MERHABA

antipollition fault HATASI BENDE 1 SENEDIR VERIYOR

ISTEDIGIN KADAR SILDIR GENE CIKACAKTIR

BU ARACIN  LPG TAKILMASINDAN KAYNAKLANAN COGU PEJODA KARSILASILAN BIR SORUN EN AZ 100 YAZI OKUDUM.

ARACIN YAKIT HAVA KARISIMININ ZENGIN FAKIR OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR

3 AYRI USTAYA SORDUM HEPSI AYNI SEYI SOLEDI.SAKIN GIDIP OKSIJEN SENSORUNU DEGISTIRMEYE KALKMA SORUN DEGISMEYECEKTIR

MOTORA BIR ZARARI YOKTUR

ARACIN DIZELSE TABIIKI SENSOR OZAMAN DEGISEBILIR.
Çevrimdışı seydişehirli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005 xt 1,6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seydişehirli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 15:53
benzil lrg li kardesim yaklasık 3 ay oldu araçı alalı 2 ydırda yanıyor sensörleri degisecekti tekine 210 lira dediler pahalı gördüğüm için  değişmedim bunun bi çözümü yokmu ?_

307 xt kırmızı şeytan
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2014 Saat 16:20
Orjinalini yazan: alitekeli35 alitekeli35 Yazdı:

DOSTUM MERHABA BENDE ATESLEME BOBININI VE BUJILERI DEGISTIRDIM.VE AYNI ANDA BOGAZ KEBEGI IYICE TEMIZLENDI SVE SORUN KESILDI.BASKI BALATA CART CURT ALAKASI YOK KESINLIKLE

BANADA BIN TANE SORUN OLUR DEDILER IZMIRDE IYI BIR USTAM VAR GOTURDUM SARSINTIYI KESMESI 

30 DAKIKASINI ALDI BILGINE

cevabınız için teşekkürler. aynen dediğinizi yaptıracağım. zaten benimde araçta ısıtma bujileri çalışmıyor. onları değiştireyim ve boğaz kelebeğini temizleteyim. İnşallah sorun çözülür.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hataylı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2015 Saat 10:30
evet arkadaşlar sorun çözüldü. alt motor kulağı yırtılmıştı değiştirdik. şuan daha zevkli bir şekilde aracımı kullanıyorum. yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. ve bana yardımcı olan ustamada burdan teşekkür etmek istiyorum. 
Çevrimdışı Gorkem353535 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gorkem353535 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2018 Saat 07:46
Kardesim bu izmirdeki ustanin numarasi varmi
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1724 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 226 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25190 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1469 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 608 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English