Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yakıt göstergesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yakıt göstergesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı efesbright Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efesbright Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yakıt göstergesi
    Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2013 Saat 15:33
arkadaşlar son 1 ay da ikinci kez başıma geliyor. şaşırıyorum bende,

yakıt ibresi araca bindiğimde 0'ın baya altında gösteriyor çalıştırdıgımda ise 0'ı gecmiyor. artıyor ama. yakıt miktarı 25 liralık yakıt işte yada ışık yanarken.  sonra biraz yol yaptıktan sonra aracı tekrar çalıştırdığımda ibre doğru gösteriyor.

sizce yakıt göstegesi mi arızalı yoksa sıcaktan olan birşeymi ?
Çevrimdışı mtn24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mtn24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2013 Saat 03:01
benim aracımda da buna benzer bir sorun var.bende yakıt göstergesi,lpg de gitmeme rağmen sürekli azalıyor.hatta bitti gösteriyor benzini.ancak ertesi gün tekrar yarım depo benzini doğru olarak gösteriyor.

ustama sordum,aracın beyniyle alakalı bir sıkıntı olduğunu ve düzeltmenin zor olduğunu söyledi.ne kadar doğrudur bilemem.başka ustalara da göstermek lazım
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efesbright Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2013 Saat 08:54
yol bilgisayarında gidilecek yol mesafesini dogru gösteriyor ama yakıt göstergesi 0 ın altında oluyor minibüscüler gibi olacak sanırım her daim depo sıfır göstercek yakında :)
Çevrimdışı demir306 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 306
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı demir306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2013 Saat 12:44
benzin müşürü direk enjektorlere baglı oldugu ıcın gazda giderken benzın kullanıyormus gibi algılıyor araba . normal bi durum brc onun ıcın ayrı bır parca satıyor 100 lira civarında cok onemlıyse taktırabılırısnız. araçta bır arıza yok .
EEEE
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2013 Saat 12:45
Orjinalini yazan: mtn24 mtn24 Yazdı:

benim aracımda da buna benzer bir sorun var.bende yakıt göstergesi,lpg de gitmeme rağmen sürekli azalıyor.hatta bitti gösteriyor benzini.ancak ertesi gün tekrar yarım depo benzini doğru olarak gösteriyor.

ustama sordum,aracın beyniyle alakalı bir sıkıntı olduğunu ve düzeltmenin zor olduğunu söyledi.ne kadar doğrudur bilemem.başka ustalara da göstermek lazım

fransız  araçlarında bu dediğiniz olay var .lpg de gitse  dahi benzinde gider gibi  ibre düşüyor .yarım deponun üstünde benzin olursa aracınızda ibre yerine geliyor eğer yarım deponun altındaysa ibre sonuna kadar düşüyor  daha sonra stop edip çalıştırınca normal yerine geliyor .aracınızın  beyninde bir problem yok .ustanız kimse sallamış. eğer çok rahatsız oluyorsanız  lpg servisinde bir modül takılıyor deponuzu sürekli olması gereken yerde tutar 100 tl,yada forumda arkadaşların kendi yaptığı bir py pass tuşu var daha ucuz maliyetli onunla da sıkıntınızı giderebilirsiniz.hiç bişey yapmadan deponuzu yarım deponun üstünde tutun sıkıntı benzin ışığı yanmaz .
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2013 Saat 12:57
Tam bilmiyorum ama pejoların çoğu lastik dönüşünden veriyor göstergeye bilgiyi, Şamandıra yok galiba :) içinde yakıt olsa bile bitti gösteriyor, bir gün 306ma 50 tllik benzin alırken depomdan benzin fışkırdığını gördük meğersem ful doluymuş, sonra sitede araştırdım bu şekilde bişeydi ve bunun için elektronik müdahalelerle düzeltme yapılıyor oldugunu gördüm ,yada akü + kutup başını söküp 10 dk bekleyerekte düzeliyormuş :)
ilginç :)
[pasaklıKontes]hy206 GTI
Çevrimdışı mtn24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mtn24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2013 Saat 15:43
aynen öyle hocam.gidilen km ye göre, otomatik olarak azaltıyor benzini.benim için bir sorun yok tabi.ben aracımda ki benzin miktarını biliyorum ama araca bi sıkıntı vermesin yeter.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efesbright Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2016 Saat 15:20
arkadaşlar bu soruna hala çözüm bulamadım, kesinlikle başkalarının başına da geliyordur. sorunu tekrar anlatıyorum :) özellikle sıcak hava da oluyor. araç tüm gün sıcağın altında bekliyor. 5 gibi araca bindiğimde yakıt ibresinin 0 ın altında takılı kaldığı oluyor. içinde ne kadar yakıt olduğu hiç önemli değil :) bir müddet yol gittikten sonra stop edip tekrar çalıştırınca ibre doğru yerine geliyor.

bu aracın yakıt ibresi neden sıcakta bekleyince sapıtır yakıt miktarını göstermez :) sorun tam olarak bu :)
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2016 Saat 19:56
Tam olarak konuyla alakalı değil ama bir sorum olacak. Aziz arkadaş göstergelerin, lastik dönüşünden bilgi verdiğini söylemiş. Aracın hız göstergesi 90 gösterirken, gps ile ölçütüğümde 85 gösteriyor. Bu durumda %5 ten fazla bir sapma var. Bu durum aracın km sayacını da etkiler mi ? Yani 1000 km yol yaptığımda 1050 yazar gibi ?? Eğer Aziz hocamın dediği gibi ise araç hem km yi fazla yazıyor hem de hızı fazla gösteriyor. benim lastikler olması gerekenden %2-3 civarında küçük. Bunun etkisi olabilir mi ?

Düzenleyen OguzhanKucuk61 - 21 Eylül 2016 Saat 19:57
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2016 Saat 21:08
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Tam olarak konuyla alakalı değil ama bir sorum olacak. Aziz arkadaş göstergelerin, lastik dönüşünden bilgi verdiğini söylemiş. Aracın hız göstergesi 90 gösterirken, gps ile ölçütüğümde 85 gösteriyor. Bu durumda %5 ten fazla bir sapma var. Bu durum aracın km sayacını da etkiler mi ? Yani 1000 km yol yaptığımda 1050 yazar gibi ?? Eğer Aziz hocamın dediği gibi ise araç hem km yi fazla yazıyor hem de hızı fazla gösteriyor. benim lastikler olması gerekenden %2-3 civarında küçük. Bunun etkisi olabilir mi ?

lastik boyutu farklı ise hızı farklı gösterir normaldir bu. km nin fazla yazması olayını yine navigasyon ile olcebilirsiniz. muhtemelen Araç hesaplamayi tekerlek üzerinden yaptığı için sapma olur. İki yerin arasını haritada belirleyin km yi sıfirlayip karşılaştırma yapın. veya yol kenarlarında tabela olur km Hesaplama ile ilgili. ordan takip edebilirsiniz. ben denk geldikçe karşılaştırma yapıyorum
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2016 Saat 21:39
Dediğinizi bir deneyeyim hocam. Maçka gidiş geliş yolumda uzun yol denebilecek şekilde bi ölçüm yapayım. Peki lastiklerin küçük olmasından kaynaklanan sapmayı düzeltmenin bir yolu var mı? Üstünde olan lastiğe Kalibre etmek gibi ?
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2016 Saat 21:52
Bugün 10 km'lik bir rotada denedim. GPS 10 km yazarken, aracın göstergesi 10.2 km gösteriyordu. Bu da demek oluyor ki 100 km yol gittiğimde 102 km yazıyor araç. %2 lik bir sapma var.
Çevrimdışı alierdal0335 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alierdal0335 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2016 Saat 13:38
Aynı durum hararette oldu bende eğer daha önceden ibreler söküldüyse stop konumu yanlıs takılmıs olabılır skype kullanıyorsan ekle yardımcı olayım aerdalkutlu. 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
207 1.4 HDI Trendly
Sağ Dümen
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 844 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5494 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12659 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 586 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 742 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 560 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 473 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English