Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206+
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sadece biraz bilgi..
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sadece biraz bilgi..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Can Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 206+
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sadece biraz bilgi..
    Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 01:41
Merhabalar, iyi geceler : ) 

Aranıza henüz daha yeni katıldım ve fazla bir bilgim yok. Umarım bu kardeşinize yardımcı olabilirsiniz : ) şimdiden teşekkürler..

Yaklaşık bir yıl öncesine kadar gri renkte bir 206+ aldım, ufak yaşımdan beridir 206 istiyordum ve sonunda bir üst modelini alabildim. Daha sonra düşündüm ki, modifiye ye en uygun araç peugeotlar neden benim arabam sade dursun ki dedim. Fakat, herhangi bir bilgim olmadığı için sizlere sormak istiyorum. Aracıma ne gibi şeyler yapabilirim? Aslında aklımda bir liste var fakat, bilgim olmadığı için sizlere danışmak istiyorum.

- Ses sistemi;
Yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyorum, ve şu an araçta bulunan ses sistemi beni tatmin etmiyor. Hangi marka ve neler almamı gerektiğini söylermisiniz? Mümkünse,  marka model şeklinde.

- Cam film;
Biraz arabanın camlarını karartmak istiyorum, hangi derecede cam film kullanmam gerekiyor?

- Sis farı;
Bu sis farları, araçlarda çok hoş duruyor fakat yuvaları mevcut değil bu konuda ne yapmam gerekiyor?

- Xenon far;
Beyaz far arabayı daha güzel göstereceğini düşünüyorum, hangi marka almamı önerirsiniz ve kaç 'K'lık almamı.

- Jant seçimi;
15'' caplık jantlar mevcut, yeni jantım 15'' caplık mı olacak yoksa bir büyüğümü?

- Kolçak;
Aracımda kol dayamalığı ne yazık ki, ne tür bir kolçak kullanabilirim?

Sorumlarım biraz fazla oldu fakat, yardımlarınızı bekliyorum : ) 
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 02:05
Orjinalini yazan: Can Can Yazdı:

Merhabalar, iyi geceler : ) 

Merhaba,

Aranıza henüz daha yeni katıldım ve fazla bir bilgim yok. Umarım bu kardeşinize yardımcı olabilirsiniz : ) şimdiden teşekkürler..

Hoş geldiniz. Üye bölümünden kendinizi ve araçlar bölümünden aracınızı biraz daha detaylı tanıtırsanız size daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.

Yaklaşık bir yıl öncesine kadar gri renkte bir 206+ aldım, ufak yaşımdan beridir 206 istiyordum ve sonunda bir üst modelini alabildim. Daha sonra düşündüm ki, modifiye ye en uygun araç peugeotlar neden benim arabam sade dursun ki dedim. Fakat, herhangi bir bilgim olmadığı için sizlere sormak istiyorum. Aracıma ne gibi şeyler yapabilirim? Aslında aklımda bir liste var fakat, bilgim olmadığı için sizlere danışmak istiyorum.

Az çok sizin gibiydim ben de . 2005 şampanya rengi 206 lara hastaydım ama 206+ nasip oldu. Bir öğrenci olarak çok menundum ama pejoya has eksikler ve sorunlar dolayısı ile eksi yanları yok değildi. 206+ lar 206 kadar aksesuara sahip değil 206 ile ortak aksesuarları kullanabilirisniz dahasıda yok zaten

- Ses sistemi;
Yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyorum, ve şu an araçta bulunan ses sistemi beni tatmin etmiyor. Hangi marka ve neler almamı gerektiğini söylermisiniz? Mümkünse,  marka model şeklinde.

Ses sistemi açık deniz. Beklentiniz ve bütçeniz büyük rol oynuyor 500tl ye memnun kalırken 5000tllik sistemden memnun olmayabilirsiniz. Eğer ahıh şahım olmasın derseniz orjinal teyp durur usb, aux ve sdkart çalıştırmak için bir aparat alır orjinal teybe bağlarsınız bunun yanı sıra ön ve arka hoparlörleri alpin-sony-pioneer gibi markalarla upgrade edebilirisiniz. Yok daha iyi olsun derseniz işin içine teyp amfi bass ve komp takımlar girer bütçe 1000tl yi aşar.

- Cam film;
Biraz arabanın camlarını karartmak istiyorum, hangi derecede cam film kullanmam gerekiyor?

Benim ön cam dahil 6 camda 1 numara var yaz kış çok memnunum. yazın güneş altında kalsın öğle sıcağında bile direksiyona çok rahat dokunabiliyorum. 2 numara göze batıyor çevirmeye girebiliyorsunuz. Trafikte arka ve arka yan camlara müsade ediliyor ama ön yan ve ön caam müsade yok. Trafiğe çıkıyorsanız buna dikkat edin.

- Sis farı;
Bu sis farları, araçlarda çok hoş duruyor fakat yuvaları mevcut değil bu konuda ne yapmam gerekiyor?

Yuva açtırıp 206nın sisini takan gördüm iyi bir kaportacı halledebilir. Veya tampon alıp yaptırabilirisniz. Ya da çıkmacılardan aracınız rengine uygun sisli tampon alabilirsiniz.

Ya da direk gündüz ledi uygulanabilir. Bulabilirsneiz yeni clioların gündüz ledleri 2 fazlı onlar tam oturuyor bizim tampona hoş bir görüntü olabilir sis bağımlı kalmayın.

- Xenon far;
Beyaz far arabayı daha güzel göstereceğini düşünüyorum, hangi marka almamı önerirsiniz ve kaç 'K'lık almamı.

Aracınız gri renkte beyaz far gider (6000K-8000K) ama far ayarını yaptırmazsanız çok göze batar karşıdaki ve öneünüzdeki rahatsız olur. 206+ların farları ışığı çok dağıtıyor buda feci göz alıyor. Uzun süre 30000K 55w(mor) xenon kullandım piyasadaki ampüllerden %15e yakın daha parlak yanıyordu 55w olduğu için eğerki far ayarı olmasın ve farların yükeklik ayarı 0 daolsun önümde kimse duramıyordu ben far ayarını 1- yada 1.5 kademe aşağı indiriyordum.

- Jant seçimi;
15'' caplık jantlar mevcut, yeni jantım 15'' caplık mı olacak yoksa bir büyüğümü?

16" eveanys jant bulabilirseniz direk alın ya da 16" GTi jantları var ince çok kollu. onlarda olabilir gri araçta fena durmuyor. Yurt dışıdna bizim 296+ ların quiksilver versiyonu var onlarda rüzgar gülü denilen scirocco jantta çıkıyor onlarda fena değil. 16" jant için lastikleirnizi 195/45/16 veya 205/45/16 boyundaki lastik ebatları ile değiştirmeniz gerekecek. Kullanacağınız alstiğe göre konfor kaybı yaşarsınız

- Kolçak;
Aracımda kol dayamalığı ne yazık ki, ne tür bir kolçak kullanabilirim?

Kol dayamağını servisten temin edin 60-70tl gibi bir rakamı var. Aracınıza uygun oalnı alın 206+ için özel var. yuvaya oturuyor bardaklığı kapatmıyor. Ama 4 adet vida ile duruyor habeirniz olsun bazı kişiler ben aracımı deldirmem diyor vaz geçiyor ben kullanıyorum bir süre sonra ses çıkarıyor çok kaliteli değiller. Cam açma kapama olayı sıkıntı olmaya başlıyor çünkü kolçak aşağı durduğunda kolunuz dik düğmeye ulaşabiliyorunuz. Elfreni de aynı şekilde. Emniyet kemeride kullanıyorsanız onda da biraz sıkıntı başlıyor bir de kapı kilit düğmeisne kolçağı kaldırmadan ulaşamıyorsunuz.

Sorumlarım biraz fazla oldu fakat, yardımlarınızı bekliyorum : ) 

Sorudğunuz soruların cevapları forumda detaylı bir şekilde mevcut ama ben yine de bir ön blgi mahiyetinde bağlıklarınızın altına kırmızı cevap veriyim

Bu da benim aracım detaylı fotoları mevcut inceleyebilirsiniz.
\\ AS290 //

Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 02:19
Cevaplarınız için çok teşekkürler : ) 
Çevrimdışı emre_akdag Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre_akdag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 08:52
Ali kardeşim ne güzelde açıklamış, helal olsun :)
ALP OTO YEDEK PARÇA
YENİŞEHİR / BURSA
Çevrimdışı errör Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı errör Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 15:22
ali konuyu kapatmış Hug
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 16:03
Ali konuyu kapatmış gerçekten Clap Genelde herkesin istediği standart şeyler bir çok konusu var forumda hayırlısı olsun umarım istediğiniz şeyleri eksiksiz gerçekleştirirsiniz.Yanlız sadece cam filmi için özet bir fikir vereyim yakın zamanda başımıza geldi uygulanacak malzemenın kalıtesınden asla kaçmayın ve ıyı bır ışçılıkle yapabılcek bırıne yaptırın kalıtesız malzemeler açılabılıyor zamanla duzgun olmuyor.Koyuluk oranı size kalmış ama cezalar artıyor ve işi karşı tarafın inisiyatifine bırakmak yerine 1 numara filmden şaşmayın kolay gelsin.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2013 Saat 20:52
Gece geç saatlere kadar konuşup bir liste çıkardık : ) hepsini ufak ufak yapmaya başlacağım :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3237 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5946 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1255 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1448 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 770 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2891 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1160 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1988 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12978 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1024 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 572 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1079 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 958 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16255 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5681 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2002 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 580 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English