Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 1.4 LPG yakıt tüketimi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 1.4 LPG yakıt tüketimi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ariessimena Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ariessimena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 1.4 LPG yakıt tüketimi
    Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:07
Arkadaşlar merhabalar, 1 ay önce 1.4 hdi 206 aldım. Yeni şoför sayılırım ve araç teknik bilgilerinden çok fazla anlamıyorum. Araçta atiker marka lpg var. gecen hafta memleketten aracı getirirken uzun yolda 50 liralık gazla ortalama 100 km hızla sadece 130 km gidebildi ve  lpg göstergesi öterek birden tek dişe indi sonrası araç benzine geçti. Daha sonra lpg göstergesi 3. dişe çıktı ki galiba bi arıza var(?). Sonra  Kayaş' tan-Eskişehir' e yaklaşık 250 km lik yolu 50 tl lik benzinle geldi. ayrıca aracı çalıştırdığım zaman rolantide stop etmeye  zorluyordu ve bazen stop ediyordu. 
Arkadaşlar dediğim gibi teknik bilgilerden fazla anlamadığım ve aracımı henüz tam tanımadığım için bi çözüm bulamıyorum. Bu konularda bana yardımcı olur ve görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:10
Hdi araç dizeldir hocam orda bi hata var, ikinci hata ise 50 TL benzinle 250 km gitmez.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:26
Aracı daha yeni almışsınız. Hesaplarken hata yapmışsınız. Bende de 1.4 benzinli var. 100 kilometrede 5 bile yakmıyorum. 90 kilometre hızı geçmiyorum tabi ki. 80 - 90 arası. LPG ile daha fazla gitmeniz gerekirdi. 200 kilometreyi rahat geçerdi. Hesaplama hatası yapmadıysanız. Sorun var demektir.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ariessimena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:28
Hocam pardon aklımda hdi kalıyor hep:) 1.4 panoramic. benzin konusuna gelince 100 tl lik benzinde çeyrek depo yaktı ben de 50 tl lik bi ortalama yazdım, ki bu rakamında üstünde olabilir. Demek istediğim full depo lpg yalnızca 130 km yaptı. garanti kartında 32 lt depo hacmi yazıyor.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:32

Orjinalini yazan: ariessimena ariessimena Yazdı:

Hocam pardon aklımda hdi kalıyor hep:) 1.4 panoramic. benzin konusuna gelince 100 tl lik benzinde çeyrek depo yaktı ben de 50 tl lik bi ortalama yazdım, ki bu rakamında üstünde olabilir. Demek istediğim full depo lpg yalnızca 130 km yaptı. garanti kartında 32 lt depo hacmi yazıyor.

Eğer doğru hesapladığınıza eminseniz bir ustaya götürün derim. 32 lt gaz ile 130 km çok ilginç.

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:34
Hocam yakıt hesabında da yanılmamak için hesabı şöyle yapın;

Öce lpg deposunu tam olarak bitirin araç benzine geçene kadar bitsin, sonra gidip depoyu doldurun kaç lt lpg aldığını not edin km sayacını sıfırlayın sonra tekrar araç kendiliğinden benzine geçene kadar depoyu bitirin, daha sonra kaç lt yakıt aldığınızı ve kaç km yol yaptığınızı buradan yazın, en sağlıklı bu şekilde ölçülür.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ariessimena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:49
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hocam yakıt hesabında da yanılmamak için hesabı şöyle yapın;

Öce lpg deposunu tam olarak bitirin araç benzine geçene kadar bitsin, sonra gidip depoyu doldurun kaç lt lpg aldığını not edin km sayacını sıfırlayın sonra tekrar araç kendiliğinden benzine geçene kadar depoyu bitirin, daha sonra kaç lt yakıt aldığınızı ve kaç km yol yaptığınızı buradan yazın, en sağlıklı bu şekilde ölçülür.
Sağolasın hocam, en mantıklısı böyle yapmak olacak.
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 16:54
Hocam ilk mesajda verdiğiniz geğerleri tam ters çevirince normal değerlere dönüyor,  50 TL gazla 130 km gitti demişsiniz 50 TL benzinlede 250 km gitti demişsiniz. 50 TL benzinle 130 km, 50 tl lpg ile 250 km gitmiş olmanız mümkünmü? çünkü gaz ve benzin için bu değerler çok normal.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ariessimena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 17:15
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hocam ilk mesajda verdiğiniz geğerleri tam ters çevirince normal değerlere dönüyor,  50 TL gazla 130 km gitti demişsiniz 50 TL benzinlede 250 km gitti demişsiniz. 50 TL benzinle 130 km, 50 tl lpg ile 250 km gitmiş olmanız mümkünmü? çünkü gaz ve benzin için bu değerler çok normal.
Hocam benim de anlamadığım bu tezatlık. Peder bey de yanımdaydı, o da duruma bi anlam veremedi. aracla ilk defa uzun yol yapacağımız için sonucta bazı değerleri hesaplamak için not ettik. aracın deposunu yola cıkarken fulledik. sistemin uyarıyı verdiği gecen zamana kadar ki hesaplamalarda yaklaşık 130 km yaptık. sonuçta gittiğimiz yol da belli. dedğim gibi 50 tl benzin belki iyimser bi rakam olmuş olabilir ancak ortalama çeyrek depo benzin ile daha uzun yol kat ettik.
Hesaplamalarımızda da belki yanlışlık olabilir ancak böyle bi sorun açık olduğu için buraya yazdım. Ama dediğiniz gibi en iyisi herşeyi sıfırlayıp denemek ve karşılaştırma yapmak olacak. 
Çevrimdışı ahmed206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : Focus II tdci 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2013 Saat 22:00
Ben denedim 1.4 benzinli motor 206 ile en iyi ihtimalle çeyrek depo benzin 170-180 km yapar o da çok ekonomik kullanımda. Benimki öyle. Hesapladığımda hafif yokuşlu yollarda Fethiye - Afyon arası ortalama 28-30 kuruş/km yakıyor. 3 Nisan itibariyle.
Benzin Total-Opet karışık
Çevrimdışı dRhkn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : 32
Aracı : Focus 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dRhkn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2013 Saat 06:21
bir de şu yakıt hesabını kuruş hesabından yapmasanız daha iyi olur sanki benzinin fiyatı hep sabitmiş gibi davranmaya gerek yok.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2013 Saat 15:13
Orjinalini yazan: dRhkn dRhkn Yazdı:

bir de şu yakıt hesabını kuruş hesabından yapmasanız daha iyi olur sanki benzinin fiyatı hep sabitmiş gibi davranmaya gerek yok.
babadan kalma alışkanlıklar devam ediyor işte 
Çevrimdışı dRhkn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : 32
Aracı : Focus 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dRhkn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2013 Saat 16:23
Orjinalini yazan: anonem anonem Yazdı:

Orjinalini yazan: dRhkn dRhkn Yazdı:

bir de şu yakıt hesabını kuruş hesabından yapmasanız daha iyi olur sanki benzinin fiyatı hep sabitmiş gibi davranmaya gerek yok.<span ="apple-tab-span"="" style="white-space:pre">          </span>

babadan kalma alışkanlıklar devam ediyor işte 

kusura bakmayin bu arada mesajim biraz sert gozukmus afedersiniz
Çevrimdışı ysndrsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2013 Saat 20:04
Iki hafta once 1.4 fever otomatik vites benzinli 206 aldim. 110 tl lik benzin ile 280 km sehirlerarasi yol yaparken, 50 tl benzin ile ise 90 km sehirici yol yaptim. Bana biraz fazla yakiyor gibi geldi. Ne dersiniz bu yakit durumuna. lpg taktirmayi dusunuyorum onerir misin veya asla mi dersiniz
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2013 Saat 11:27
Hocam şu tüp işine son noktayı koyacak biri var mı taktıralım mı taktırmayalım mı?
Çevrimdışı ysndrsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2013 Saat 11:30
Ben taktirmayi dusunuyordum ama tuptede 35 kurus olur diyorlar zaten biraz daha sakin kullanimla 45 50 kurusa dusurursem lpg ye gerek yok sonucta aracin motoruna takiliyor sikinti yaparsa daha cok ugrastirir
Çevrimdışı badtemperad Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2000
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı badtemperad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2016 Saat 21:58
Benim aracik 1.4 xr 27 litre lpg ile 300 km rahat gidiyor. Oda performans filtresi oldugu haldr bagirarak gidiyor araba. Yakitlariniz asiri yuksek gibi geldi o paraya o km gercekten enayilik beyler.
Çevrimdışı Dlkrn_48 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 2002 206 1,4 benzin+LPG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dlkrn_48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2016 Saat 17:36
Kardeşim ben 30 Lt ( litresi 2,04 ten 61 TL yapar) gaz ile yaklaşık şehir içi - dışı karışık 400 km yi görüyorum. Sizin değerlerde biraz anormallik var gibi.  Benim aracım da 2002 model 206 1,4 Benzin +LPG
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2016 Saat 19:18
ysndrsn  senin arac fazla yakıyor yani şöyle söyliyim bende 2001 model 1,4 otomatik 206 var şehir içi 50 tl benzinle ortalama 130-140 km yapıyorum yani ort (0,38-0,40 krs) arası şehirler arası yolda (0,27 -- 0,30 krş arasında yakıyorum) 
Çevrimdışı castaway Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı castaway Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ocak 2017 Saat 13:25
Merhaba aarkadaşlar. Bende 1.4 lpgli 2005 model x design var.LPG'yi her zman aynı istasyn (TOTAL) aynı pompadan alırım. Lpg tankım 32 litre. %80 emniyet payı olduğundan 25 litre yakıt alır.Hergün min 30 km yol yaparım ve aracı dinamik kullanırım. Bugünkü fullemem deki değerler aşağıdaki gibidir.

LPG İstasyonu:TOTAL/KARABÜK
LPG Fiyatı: 2,94 TL/LT
Yapılan Km: 240 KM
Alınan LPG: 23,5 LT
100 Km'de kullanılan LPG: 9,78  LT
Yakıt Tüketimi:0,287 TL/KM

Aracım bu tüketimde 5 liralıkta benzin harcamıştır. Bunu da dahil edersek ;
Yakıt Tüketimi: 0,307 TL/KM

NOT: Bugünden itibaren sakin kullanımda yeni değerler ölçüyorum.Önümüzdeki hafta yeni değerleri girerim. Unutmadan da yakıt aldığım km'yi şuraya yazıyım. 114519.....

Keyifli sürüşler..
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1475 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1435 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 191 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1109 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 240 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 574 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English