Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot'un Genel Bilgisayar Özellikleri ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot'un Genel Bilgisayar Özellikleri ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı xMEGANx Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı xMEGANx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot'un Genel Bilgisayar Özellikleri ?
    Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 00:32
 Peugeot'un Genel Özelliklerini herkes bildiği kadarını yazabilirmi ? birde bu özellikleri nasıl aktif edeceğinizide belirtirseniz harika olur ben 1-2 tanesi ile başlayayım. hepsini Alt Alta sıralıyorum arkadaşlar siz ekledikçe devam edicek böylece her öğrendiğimizi burada toplayalim ki unutmayalım :)

1- Aracınızı Stop ettikten sonra bir kez uzunları yakıp kapatırsanız '' falow me '' eve kadar takip özelliği yani 1 dakika boyunca kısa farları yanar. 1 dk sonra otomatik kapanır.

2- Kaza Sırasında Airbag'ler ile beraber - Geri çekilen Pedallar -  Geri çekilen Direksiyon kutusu -Depodan yakıtı kesme -  Motoru Aracın altına bırakma özellikleri'de mevcuttur.

3- [ Serco05 ] Eğer Silecekler açıksa aracı '' STOP '' Edince tekrar aktif olmaz. Eğer silecekler açıksa ve geri vitese takmanız durumunda arka silecekler otomatik camı temizler.

4- [ bugrature ] ( 2007 Altı modeller için ) Aracın kapıları kapalıyken içerideki kilit düğmesine basılı tuttuğunuzda uyarı sesi ile beraber kilit sistemi aktif oluyor ve araç 10 km hızı geçtikten sonra kapılar otomatik kilitleniyor. ( bunu herseferinde yapmanıza gerek yok siz tekrar pasif hale getirene kadar aktif kalıyor. ) not: pasif hale getirmek için tekrar basılı tutmanız gerek.

5- [ _semihk_ ] Kontağı Kapattıktan sonra 1 dakika süresince camları kapatıp açabilirsiniz bu özellik kapıları açtığınız anda pasif duruma geçiyor. Kontağı tekrar açarsanız aktif hale gelecektir.

6- [ 307 bursa ] Aracınızı Stop ettikten sonra eğer camlarınız açıksa kilit düğmesine 3 sn. basılı tutarsanız Sunroof dahil Tüm camlarınız otomatik kapatılır. 2009'model üstünde ise Açma düğmesine basılı tuttuğunuzda tüm camlar tekrar açılır.
EK: tellotello > Aktif etmek için kumandanın kilit düğmesine 30 sn basılı tutunuz.

7- [ serco05 ] Bakım KM'si Sıfırlama, Eğer bakımınız geçtiyse veya bakımı yapan usta bakım KM'sini sıfırlamadıysa ekranda bu resimdeki  gibi anahtar şekli çıkar, bakım KM'sini sıfırlamak ve anahtar şeklini yok etmek için kontak araca takılır gösterge panelinde bulunan KM sayacı Sıfırlama çubuğuna basılı tutarak son kademeye kadar açılır ( marş yapılmaz ) Ekran 10'dan geriye saymaya başlar sıfır olunca çubuk bırakılır,aracınızın modeline göre 15.000 veya 20.000'e ayarlanır anahtar işareti kaybolur.

8- Araç gösterge paneli  ve teyip ekranı ışığı zayıflatma ve parlaklaştırma ( uzun yol modu ) gösterge panelinde sağda ve solda olmaz üzere 2 tane çubuk vardır sağdaki KM sayacısı sıfırlamaya soldaki ekran ışıklarını yükseltip zayıflatmaya yarar. Çubuğa bastırdığımızda kademe kademe tüm ışıklar azaltılır tekrar bastığımızda kademe kademe tüm ışıklar yükseltilir. böylece uzun yol moduna girmiş olur. veya çıkartılır.

9- [ Cente ] Aracınız STOP halindeyken CD çalar veya Radio'nuz açıksa 20 DK içerisinde ( Bazı durumlarda daha kısa süreli olabilir Akü durumuna bağlı ) Tasarruf moduna girer ve kapatılır. Teyipten MODE tuşuna basarak ekranı aktif edebilir saat gibi ayrıntıları görebilirsiniz,fakat müzik çalmaz.

10- [ tellotello ] Tavan lambası araç kapısı açıldığında ve kumanda kiliti ile birlikte açıldığında yanmıyorsa tavan lambasının açma düğmesine uzunca basılarak aktif hale getirebilirsiniz.

11- [ 307 bursa ] Aracınızın kapılarından birisi açık kaldıysa ekranda açık olan kapıyı gösterir veya  tepe lambanız yanıp sönmeye başlar.

12- [ EnSoNiQ  ] Otomatik kararan dikiz aynanızı kapatabilirsiniz,Aynanın altında ufak bir düğme mevcuttur.

Düzenleyen xMEGANx - 04 Ocak 2013 Saat 01:54
Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 00:38
benim gibi bazı özellikleri bilmeyenler için çok faydalı olur, teşekkürler bu konunun çok faydalı olacağına eminim Thumbs Up
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 00:55
Özellikle 307 ve 308 kullanıcıları kışın silecekleri kaldırmak için kontağı çıkardıktan sonra silecek koluna aşagıya doğru bi kere basarsanız silecekleriniz açık konumda kalır.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 00:59
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Özellikle 307 ve 308 kullanıcıları kışın silecekleri kaldırmak için kontağı çıkardıktan sonra silecek koluna aşagıya doğru bi kere basarsanız silecekleriniz açık konumda kalır.

O ben de var abi 206larda yok mu ?

Bir özellikte ben söyleyim Eğer silecekler açıksa aracı stop edince geri açlıştırdığınzda devam etmez açmak için seviyesini değiştirmeniz gerekir ve silecek herhangi bir kademe de açıksa geri vitese taktığınızda arka sileceğiniz bir defa çalışır.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 01:03
206 larda da var Ali ama özellikle 307 ve 308 kullanıcıları için yazdım çünkü onların silecekler normal konumda kaputun altına giriyor ve havaya kalkmıyor, bizimkiler normalde de kalkıyor.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 01:05

206 larda da var Ali ama özellikle 307 ve 308 kullanıcıları için yazdım çünkü onların silecekler normal konumda kaputun altına giriyor ve havaya kalkmıyor, bizimkiler normalde de kalkıyor.

Uppsss doğru Ouch 307lerin silecekleri o konuda sıkıntı.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı EnSoNiQ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EnSoNiQ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 01:09
faydalı bir konu olur araçlarımız hakkında bilgisi olan yazarsa bilinmeyen yönlerini bilmiş oluruz
Peugeout 307 XT BVA Hatchback 2004 Model
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 01:10
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

O ben de var abi 206larda yok mu ?

Bir özellikte ben söyleyim Eğer silecekler açıksa aracı stop edince geri açlıştırdığınzda devam etmez açmak için seviyesini değiştirmeniz gerekir ve silecek herhangi bir kademe de açıksa geri vitese taktığınızda arka sileceğiniz bir defa çalışır.

Ben o sileceklerin devam etmemesine gıcık oluyorum, her aracı çalıştırdığımda sensörü yeniden devreye sokmak gerekiyor, aslında camlar buz olduğunda falan işe yarıyor silecekleri çalıştırmayıp koruyor ama sensör keyfinide bozuyor.
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 01:18
Silecek koluna aşagıya doğru basıp bırakıyoruz Salih, tek silme yöntemi varya, o zaman silecekleri açıyor açık kalıyor.
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 01:23
Aynen kışın lazım oluyor, yoksa  silecekler cama yapışıyor :)
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 12:09
Orjinalini yazan: xMEGANx xMEGANx Yazdı:

Birde aracımızı kısa süreli yol kenarına park ettiğimizde mesala sağ tarafa parkettiysek aracın sadece sol parklarını yakabilyiormuşuz bu nasıl oluyor biliyormusunuz ?

o dediginiz genelde alman araçlarinda oluyor.parklar açıkken sinyal kolu ne tarafa yaparsaniz o tarafin parkı açık kalıyor.vw ve opellerde kesin var ama peugeot hiç denemedim.
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 13:45
Orjinalini yazan: Birtan ÇÖTELİ Birtan ÇÖTELİ Yazdı:

Birde aracımızı kısa süreli yol kenarına park ettiğimizde mesala sağ tarafa parkettiysek aracın sadece sol parklarını yakabilyiormuşuz bu nasıl oluyor biliyormusunuz ?

o dediginiz genelde alman araçlarinda oluyor.parklar açıkken sinyal kolu ne tarafa yaparsaniz o tarafin parkı açık kalıyor.vw ve opellerde kesin var ama peugeot hiç denemedim.

bu bence kötü bir özellik. yani arkadan ben öle bi stop ışığı görsem aracı motorsiklet zannedeblirim. ve öndeki duran araca yaklaşma açımı yanlış ayarlayabilirim. bilmem yanlışmı düşünüyorum.
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 13:49
bide bu merkezi klit muahabbeti var. tüm modellerde oluyormu bilmiyorum ama. aracın kapıları kapalıyken içerden klit düğmesine basılı tutunca dong diye bi ses çıkıyo ve araç 10 km hızı geçince otomatik olarak kapılar kilitleniyor.
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 13:58
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

bide bu merkezi klit muahabbeti var. tüm modellerde oluyormu bilmiyorum ama. aracın kapıları kapalıyken içerden klit düğmesine basılı tutunca dong diye bi ses çıkıyo ve araç 10 km hızı geçince otomatik olarak kapılar kilitleniyor.

dedigin kilit olayını denedim bir ara ama tık yok, bi işe yaramadi:S 2003 model 307
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xMEGANx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 Saat 14:10
Orjinalini yazan: hsnsnl hsnsnl Yazdı:

Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

dedigin kilit olayını denedim bir ara ama tık yok, bi işe yaramadi:S 2003 model 307
Bende o özellik aktif halde. ama basılı tutunca iptal ediliyor. ama böyle olması çok güzel 10 km hıza ulaşınca hemen kilitleniyor kapılarım :)
Çevrimdışı harica Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 407 1.6 comfort 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı harica Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2012 Saat 00:21
Valla mukemmel bi forum olmus. 2006 407 comfort aldim 2 hafta oldu, lastik basinc gostergesini kendim tecrube ettim var ve cok ise yariyor. Sizden okuyarak denedim silecek ozelligi cok guzel bi olay kontagi kapadiktan sonra asagi bastir birak yapmak yetiyor. Benimki comfort ama kontagi kapadiktan sonra selektor yapincada 1 dakikaligina farlar acik kaliyo eve gidis diye bi adi vardi sanirim bu ozelligin. Bilmeyenler denedin muhakak. Yeni biseyler de vardir insallah.
Çevrimdışı _semihk_ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 206 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _semihk_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2012 Saat 00:28
kontagı kapatıktan sonra bir süre camları oynamaya izin veriyo.. yalnız kapılar açıldığı anda iptal ediyo... tekrar kontagı açıp kapamak lazım oynatmak için
2005 Pg 206 hdi van
+CoilOver
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xMEGANx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2012 Saat 00:36
Tüm özellikleri en üste sıralıyorum arkadaşlar. Teşekkür ederim bilgiler için gerçekten çok iyi oldu.

Düzenleyen xMEGANx - 24 Aralık 2012 Saat 00:37
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2012 Saat 00:37
Orjinalini yazan: harica harica Yazdı:

Valla mukemmel bi forum olmus. 2006 407 comfort aldim 2 hafta oldu, lastik basinc gostergesini kendim tecrube ettim var ve cok ise yariyor. Sizden okuyarak denedim silecek ozelligi cok guzel bi olay kontagi kapadiktan sonra asagi bastir birak yapmak yetiyor. Benimki comfort ama kontagi kapadiktan sonra selektor yapincada 1 dakikaligina farlar acik kaliyo eve gidis diye bi adi vardi sanirim bu ozelligin. Bilmeyenler denedin muhakak. Yeni biseyler de vardir insallah.

''Follow me home''
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xMEGANx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2012 Saat 00:44
Orjinalini yazan: 307 bursa 307 bursa Yazdı:

Tüm özellikleri en üste sıralıyorum arkadaşlar. Teşekkür ederim bilgiler için gerçekten çok iyi oldu.
benim söylediğimi eklememişsin oda bir özellik değilmi Cry
Tamamdır ekledim onu unuttum ya en önemlilerinden birtanesiydi o kusura bakmayasın abicim :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2567 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5851 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1248 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1258 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2838 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1961 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12918 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 956 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 531 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 578 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1010 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 894 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16204 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5644 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1981 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English