Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >301
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 301 Allure Test Sürüşüm (Video ve  Foto)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

301 Allure Test Sürüşüm (Video ve Foto)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5.00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 301 Allure Test Sürüşüm (Video ve Foto)
    Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 15:54
      Nerdeyse ilk çıktığı günden beri 301'i takip ediyorum daha önce access ve active modellerini incelemiştim fakat iç dizaynı ve özellikle ön konsolunu beğenmemiştim.Bugün ikitelli Mepa Otomotivde Allure modelini inceleme ve test sürüşü yapma imkanı buldum, öncelikle aracın ön konsolu access ve active modelinden çok farklı, dijital kliması, dijital bilgi ekranı ve usb  bluetooth bağlantılı teybi aracın havasını tamamen değiştirmiş, Piano black konsol ve iç kapı kollarıda gayet hoş.

Araç tam bir aile arabası diz ve baş mesafesi mükemmel, arka yolculara çok ferah ve geniş yolculuklar sunacaktır, aynı şekilde bagajda çok geniş, koltuk arkalarına yetişmek nerdeyse imkansız. Bizim böyle bir sedan araca kesinlikle ihtiyacımız var. Eşimde arka yaşam alanına hayran kaldı.

Sürüş keyfide gayet güzel direksiyonu, vites geçişleri gayet rahat, motor performansıda başarılı, ses izalasyonu malesef çok başarısız motor sesini nerdeyse benim 206 kadar içeri alıyor, kaput kapağında keçe kullanılmamış, enjektörlerin üzerini kapatan herangi bi kapakta yok, kaput keçesi haricen takıllıyormuş ama sese ne kadar etki eder bilinmez.

Sonuç olarak 41-42 bin liralık fiyatı ile fiyat performans açısından alınabilecek en iyi araçlardan biri, yakın zamanda sahip olma planları yapıyorum. (Tek engel eşimi kandırabilmek.LOL)

İlgisinden dolayı Özgür Bey'e çok teşekkür ederim.

Videoyu eşim çekti fazlasıyla amatör bi çekim olmuş

Fotolar

Access modelinden bir kaç foto

Çevrimdışı fTh206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Yaşı : 32
Aracı : Honda
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 17:17
Bende geçen galeride inceledim kullanmadım ama ben peugeot arabalarını gerçekden çok severim normalde fakat 301 rezalet ötesi olmuş ne iç dizaynı güzel ne dış ve çok fazla plastik aksam kullanılmış o fiyatlara alınabilcek daha güzel araçlar var mesela 308 veya ikinci el full+full golf,vb ama tabi yinede zevk meselesi beyenen alıyo biniyo bişey diyemem
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 17:47
Hocam access veya active'i incelediyseniz iç dizaynı gerçekten berbat ama allure benim hoşuma gitti, dış dizaynıda bence hoş, tabiki 308 çok daha iyi ama hem fiyat farkı var hemde birisi sedan birisi hatcback, evli ve çocuk olunca ihtiyaçlar değişiyor, rahatlık ve genişlik daha ön plana çıkıyor. bide memleketten uzak olunca her yaz yaklaşık 4 bin km yol yapınca 308'den ve golfden daha mantıklı geliyor. 
Çevrimdışı volkan_uysal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan_uysal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:02
Bu paraya Fiat Punto için full versiyonu test edin derim.

307 XT 1,6 110 BG / 81 BF 307
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:31
Hocam neden 301 düşündüğüm 1 üstteki mesada yazıyor, hatcback araba alacak olsam 206'mı hiç değiştirmem en az 5 sene daha binerim
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:37
Anlıyorum sizi eğer sedan düşünüyosanız yeni kasa honda city'de tavsiye ederim şuan ben kullanıyorum yeni aldım 206'mı satıp gayet memnunum ve iç ferahlık olarak konfor olarakda 301'den bir adım önde oldunu düşünüyorum tabi yinede zevk meselesi karışmakda istemem
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:38
Dizeli varmı honda city'nin yok diye biliyorum ama emin değilim
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:45
Yok malesef honda dizel üretmiyo fakat yeni yeni gelmeye başladı civic'lerde falan ama yakıtı okadar fazla değil benimki otomatik mesela bir depo ile 650 km rahat gidiyo sakin kullanımda ve düz viteslerde bu oran dahada artabilir.
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:46
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hocam neden 301 düşündüğüm 1 üstteki mesada yazıyor, hatcback araba alacak olsam 206'mı hiç değiştirmem en az 5 sene daha binerim
Hem olmadı lpg taktırırsınız dizelden daha az yakar ozamanBig smile Big smile
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:49
Dizele alıştık biz benzinliye binmek zor gelir, bide kısa mesafede çok kullanıyorum iş yerim 4 Km dizel bile bu mesafede çok yakıyor benzin daha çok üzer, gerçi uzun vadede düşünüyorum yaz tatiline (ağustos-eylül) kadar zaman var, bakalım belki o güne kadar gelir Honda city dizel
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 18:51
Orjinalini yazan: fTh206 fTh206 Yazdı:

Hem olmadı lpg taktırırsınız dizelden daha az yakar ozamanBig smile Big smile

Yok hocam lpg hiç düşünmem benzin, gerekirse veririm benzin parasını ama lpg taktırmam
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 21:24
Eyvallah Salih hocam, şimdilik acelem yok geniş geniş bakıp karar vercez, şimdiki 206'mdan çok memnun olduğun için ağırlık yine peugeot olacak ama alternatifleride inceleyeceğim
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 21:29
Amin hocam, cümlemizin inşallah,saygılar benden
Çevrimdışı aknard Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aknard Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 22:17
aracın ses yalıtımı nasıldı önceki dizel modellere göre? (206,307 vs)
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 22:31
Orjinalini yazan: aknard aknard Yazdı:

Hocam ilk mesajdada yazdığım gibi motor sesini içeri çok alıyor, kaput keçesi ve motor kapağı falan yoktu, kaput keçesi eklenebiliyormuş ama sesi ne kadar keser bilmiyorum, rüzgar sesi konusunda iyi rüzgar sesini pek almıyor. 307 dizel hiç kullanmadım,nerdeyse 206 kadar motor sesi alıyor içeri ama benim 206'da motor kapağı var. 308'le kıyaslarsak baya ses alıyor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aknard Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 22:47
arkadaşın da dediği gibi aceleye gelicek bi konu değil ve allure haricinde rakiplerinin önüne geçirecek üstünlükler göremedim. Hatta allure dışındaki modeller clio symbol ün biraz daha yakışıklısı olmaktan öteye gitmiyo gibi..
tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler 
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2012 Saat 23:00
      Evet hocam allure ile access arasında iç dizayn olarak çok fark var, dijital bilgi ekranı, dijital klima, piano black konsol ve kapı kolları deri direksiyon simidi kolçak gibi özellikler var. access'i kesinlikle düşünmem, söylediğiniz gibi clio symbolden pek farkı yok, genel olarak bakarsak bu fiyata rakibi çok ama sedan olarak bence rakiplerinden bir adım önde,hatchback arabalar benim ihtiyacımı karşılasa hiç bakmam bile 301'e,ama 206'da sıkış pıkış seyahat etmekten bıktık artık.
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2012 Saat 10:29

Hocam ilk mesajdada yazdığım gibi motor sesini içeri çok alıyor, kaput keçesi ve motor kapağı falan yoktu, kaput keçesi eklenebiliyormuş ama sesi ne kadar keser bilmiyorum, rüzgar sesi konusunda iyi rüzgar sesini pek almıyor. 307 dizel hiç kullanmadım,nerdeyse 206 kadar motor sesi alıyor içeri ama benim 206'da motor kapağı var. 308'le kıyaslarsak baya ses alıyor.

hocam benimde dikkatimi motor kapağının izolasyon malzemesinin olmaması çekti. yani o şekildemi satıyorlar bu aracı. keçeyi isteyince üste paramı ödeniyor?Shocked
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı Burak Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T FORUM MODERATOR

Yaşı : 31
Aracı : Opel Astra J 1.3 CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Burak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2012 Saat 10:42

Dizele alıştık biz benzinliye binmek zor gelir, bide kısa mesafede çok kullanıyorum iş yerim 4 Km dizel bile bu mesafede çok yakıyor benzin daha çok üzer, gerçi uzun vadede düşünüyorum yaz tatiline (ağustos-eylül) kadar zaman var, bakalım belki o güne kadar gelir Honda city dizel

bu seneki autoshow da sadece civic modelinin dizelini tanıttılar diye hatırlıyorum city nın dizelini ben göremedım yada hatırlamıyorum . Bu araba fuarda benımde çok ilgimi çekmişti ama daha iyide olabilirdi bence direksiyon simidi daha ayrı bir havada güzel olabilirdi allure için degermı degmezmı bişey diyemem ama diger paketleri için sınıfta kalıcam bir model diye düşünüyorum ben 301 için.
Zalım Quik Oyun Bozan ...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aknard Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2012 Saat 11:51
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

hocam benimde dikkatimi motor kapağının izolasyon malzemesinin olmaması çekti. yani o şekildemi satıyorlar bu aracı. keçeyi isteyince üste paramı ödeniyor?Shocked

motor keçesinin opsiyonel olduğu ilk araç olma özelliğine sahip galiba :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3155 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5934 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1369 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2873 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1984 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12970 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1017 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 570 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1068 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 953 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5677 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1989 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English