Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

301 Allure Test Sürüşüm (Video ve Foto)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 301
Forum Tanımlaması: Peugeot 301, B Segmentindeki araçlar arasında en uzun şase ve iç mekan büyüklüğüne sahip ekonomik sedandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25903
Tarih: 09 Mayıs 2024 Saat 03:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 301 Allure Test Sürüşüm (Video ve Foto)
Mesajı Yazan: Serkan
Konu: 301 Allure Test Sürüşüm (Video ve Foto)
Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 15:54
      Nerdeyse ilk çıktığı günden beri 301'i takip ediyorum daha önce access ve active modellerini incelemiştim fakat iç dizaynı ve özellikle ön konsolunu beğenmemiştim.Bugün ikitelli Mepa Otomotivde Allure modelini inceleme ve test sürüşü yapma imkanı buldum, öncelikle aracın ön konsolu access ve active modelinden çok farklı, dijital kliması, dijital bilgi ekranı ve usb  bluetooth bağlantılı teybi aracın havasını tamamen değiştirmiş, Piano black konsol ve iç kapı kollarıda gayet hoş.

Araç tam bir aile arabası diz ve baş mesafesi mükemmel, arka yolculara çok ferah ve geniş yolculuklar sunacaktır, aynı şekilde bagajda çok geniş, koltuk arkalarına yetişmek nerdeyse imkansız. Bizim böyle bir sedan araca kesinlikle ihtiyacımız var. Eşimde arka yaşam alanına hayran kaldı.

Sürüş keyfide gayet güzel direksiyonu, vites geçişleri gayet rahat, motor performansıda başarılı, ses izalasyonu malesef çok başarısız motor sesini nerdeyse benim 206 kadar içeri alıyor, kaput kapağında keçe kullanılmamış, enjektörlerin üzerini kapatan herangi bi kapakta yok, kaput keçesi haricen takıllıyormuş ama sese ne kadar etki eder bilinmez.

Sonuç olarak 41-42 bin liralık fiyatı ile fiyat performans açısından alınabilecek en iyi araçlardan biri, yakın zamanda sahip olma planları yapıyorum. (Tek engel eşimi kandırabilmek.LOL)

İlgisinden dolayı Özgür Bey'e çok teşekkür ederim.

Videoyu eşim çekti fazlasıyla amatör bi çekim olmuş

Fotolar

Access modelinden bir kaç foto

Cevaplar:
Mesajı Yazan: fTh206
Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 17:17
Bende geçen galeride inceledim kullanmadım ama ben peugeot arabalarını gerçekden çok severim normalde fakat 301 rezalet ötesi olmuş ne iç dizaynı güzel ne dış ve çok fazla plastik aksam kullanılmış o fiyatlara alınabilcek daha güzel araçlar var mesela 308 veya ikinci el full+full golf,vb ama tabi yinede zevk meselesi beyenen alıyo biniyo bişey diyemem

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 17:47
Hocam access veya active'i incelediyseniz iç dizaynı gerçekten berbat ama allure benim hoşuma gitti, dış dizaynıda bence hoş, tabiki 308 çok daha iyi ama hem fiyat farkı var hemde birisi sedan birisi hatcback, evli ve çocuk olunca ihtiyaçlar değişiyor, rahatlık ve genişlik daha ön plana çıkıyor. bide memleketten uzak olunca her yaz yaklaşık 4 bin km yol yapınca 308'den ve golfden daha mantıklı geliyor. 

Mesajı Yazan: volkan_uysal
Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:02
Bu paraya Fiat Punto için full versiyonu test edin derim.

-------------

307 XT 1,6 110 BG / 81 BF 307

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:31
Hocam neden 301 düşündüğüm 1 üstteki mesada yazıyor, hatcback araba alacak olsam 206'mı hiç değiştirmem en az 5 sene daha binerim

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:37
Anlıyorum sizi eğer sedan düşünüyosanız yeni kasa honda city'de tavsiye ederim şuan ben kullanıyorum yeni aldım 206'mı satıp gayet memnunum ve iç ferahlık olarak konfor olarakda 301'den bir adım önde oldunu düşünüyorum tabi yinede zevk meselesi karışmakda istemem

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:38
Dizeli varmı honda city'nin yok diye biliyorum ama emin değilim

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:45
Yok malesef honda dizel üretmiyo fakat yeni yeni gelmeye başladı civic'lerde falan ama yakıtı okadar fazla değil benimki otomatik mesela bir depo ile 650 km rahat gidiyo sakin kullanımda ve düz viteslerde bu oran dahada artabilir.

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:46
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hocam neden 301 düşündüğüm 1 üstteki mesada yazıyor, hatcback araba alacak olsam 206'mı hiç değiştirmem en az 5 sene daha binerim
Hem olmadı lpg taktırırsınız dizelden daha az yakar ozamanBig smile Big smile

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:49
Dizele alıştık biz benzinliye binmek zor gelir, bide kısa mesafede çok kullanıyorum iş yerim 4 Km dizel bile bu mesafede çok yakıyor benzin daha çok üzer, gerçi uzun vadede düşünüyorum yaz tatiline (ağustos-eylül) kadar zaman var, bakalım belki o güne kadar gelir Honda city dizel

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 18:51
Orjinalini yazan: fTh206 fTh206 Yazdı:

Hem olmadı lpg taktırırsınız dizelden daha az yakar ozamanBig smile Big smile

Yok hocam lpg hiç düşünmem benzin, gerekirse veririm benzin parasını ama lpg taktırmam

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 21:24
Eyvallah Salih hocam, şimdilik acelem yok geniş geniş bakıp karar vercez, şimdiki 206'mdan çok memnun olduğun için ağırlık yine peugeot olacak ama alternatifleride inceleyeceğim

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 21:29
Amin hocam, cümlemizin inşallah,saygılar benden

Mesajı Yazan: aknard
Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 22:17
aracın ses yalıtımı nasıldı önceki dizel modellere göre? (206,307 vs)

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 22:31
Orjinalini yazan: aknard aknard Yazdı:

Hocam ilk mesajdada yazdığım gibi motor sesini içeri çok alıyor, kaput keçesi ve motor kapağı falan yoktu, kaput keçesi eklenebiliyormuş ama sesi ne kadar keser bilmiyorum, rüzgar sesi konusunda iyi rüzgar sesini pek almıyor. 307 dizel hiç kullanmadım,nerdeyse 206 kadar motor sesi alıyor içeri ama benim 206'da motor kapağı var. 308'le kıyaslarsak baya ses alıyor.

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 22:47
arkadaşın da dediği gibi aceleye gelicek bi konu değil ve allure haricinde rakiplerinin önüne geçirecek üstünlükler göremedim. Hatta allure dışındaki modeller clio symbol ün biraz daha yakışıklısı olmaktan öteye gitmiyo gibi..
tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler 

Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2012 Saat 23:00
      Evet hocam allure ile access arasında iç dizayn olarak çok fark var, dijital bilgi ekranı, dijital klima, piano black konsol ve kapı kolları deri direksiyon simidi kolçak gibi özellikler var. access'i kesinlikle düşünmem, söylediğiniz gibi clio symbolden pek farkı yok, genel olarak bakarsak bu fiyata rakibi çok ama sedan olarak bence rakiplerinden bir adım önde,hatchback arabalar benim ihtiyacımı karşılasa hiç bakmam bile 301'e,ama 206'da sıkış pıkış seyahat etmekten bıktık artık.

Mesajı Yazan: Buğra
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 10:29

Hocam ilk mesajdada yazdığım gibi motor sesini içeri çok alıyor, kaput keçesi ve motor kapağı falan yoktu, kaput keçesi eklenebiliyormuş ama sesi ne kadar keser bilmiyorum, rüzgar sesi konusunda iyi rüzgar sesini pek almıyor. 307 dizel hiç kullanmadım,nerdeyse 206 kadar motor sesi alıyor içeri ama benim 206'da motor kapağı var. 308'le kıyaslarsak baya ses alıyor.

hocam benimde dikkatimi motor kapağının izolasyon malzemesinin olmaması çekti. yani o şekildemi satıyorlar bu aracı. keçeyi isteyince üste paramı ödeniyor?Shocked

-------------
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic

Mesajı Yazan: Burak
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 10:42

Dizele alıştık biz benzinliye binmek zor gelir, bide kısa mesafede çok kullanıyorum iş yerim 4 Km dizel bile bu mesafede çok yakıyor benzin daha çok üzer, gerçi uzun vadede düşünüyorum yaz tatiline (ağustos-eylül) kadar zaman var, bakalım belki o güne kadar gelir Honda city dizel

bu seneki autoshow da sadece civic modelinin dizelini tanıttılar diye hatırlıyorum city nın dizelini ben göremedım yada hatırlamıyorum . Bu araba fuarda benımde çok ilgimi çekmişti ama daha iyide olabilirdi bence direksiyon simidi daha ayrı bir havada güzel olabilirdi allure için degermı degmezmı bişey diyemem ama diger paketleri için sınıfta kalıcam bir model diye düşünüyorum ben 301 için.

-------------
Zalım Quik Oyun Bozan ...

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 11:51
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

hocam benimde dikkatimi motor kapağının izolasyon malzemesinin olmaması çekti. yani o şekildemi satıyorlar bu aracı. keçeyi isteyince üste paramı ödeniyor?Shocked

motor keçesinin opsiyonel olduğu ilk araç olma özelliğine sahip galiba :)

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 12:15
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

Hocam satış temsilcisine söyledim çok ses alıyor diye oda konuşuruz kaput keçesini taktırırız dedi, para ödenmez sanırım 42 bin liralık araç onun için para isteyeceklerini sanmıyorum.

Mesajı Yazan: tellotello
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 12:43
Bende aracı bir alışveriş merkezinde görmüştüm Ankara'da sanırım Panoraydı ve bunun kaput keçesi yok diye şaşırmıştım ama herhalde sunum amaçlı koyulduğundan yoktur gibi düşünmüştüm. Böyle satacakları hiç aklıma gelmemişti.

Bir de hocam aklıma takıldı eğer sürekli bunu soruyorlar demezseniz, hatchback bir araçdan bagaaj dışında büyük farkı varmı ki 206'yı kastetmiyorum sonuçta biri B sınıfı diğeri C sınıfı araç bu yönden düşününce 308 almak mantıksız mı? Sormamdaki amaç 308'leri beğeniyorum ama ailenin genişlemesi durumunda yetmez mi? Bana sanki 307 bile yeter gibime geliyor ama tabi siz daha tecrübelisinizdir.

-------------
2005 307 1.4 HDI XR 70bg

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 13:02
serkan abi ne 308 nede 301 al bi 3008 ömür boyu bin :))

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 13:22
Orjinalini yazan: mekanuaes mekanuaes Yazdı:

Burakcım gönül 3008 istiyor ama 72 bin lira fiyatı var şimdilik çok zor, araç için kredi çekipde 2-3 yıl borç ödeyemem. Bütçemizin el verdiğini almak daha mantıklı borçlanmaya gerek yok.Wink

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 13:40
Orjinalini yazan: tellotello tellotello Yazdı:

Bende aracı bir alışveriş merkezinde görmüştüm Ankara'da sanırım Panoraydı ve bunun kaput keçesi yok diye şaşırmıştım ama herhalde sunum amaçlı koyulduğundan yoktur gibi düşünmüştüm. Böyle satacakları hiç aklıma gelmemişti.

Bir de hocam aklıma takıldı eğer sürekli bunu soruyorlar demezseniz, hatchback bir araçdan bagaaj dışında büyük farkı varmı ki 206'yı kastetmiyorum sonuçta biri B sınıfı diğeri C sınıfı araç bu yönden düşününce 308 almak mantıksız mı? Sormamdaki amaç 308'leri beğeniyorum ama ailenin genişlemesi durumunda yetmez mi? Bana sanki 307 bile yeter gibime geliyor ama tabi siz daha tecrübelisinizdir.

Hocam 308'i iki yıldır kullanıyoruz, kayınbiraderle tatillerde buluşunca kısa mesafeli yolculukları tek araba (308) ile yapıyoruz, 308'de fena değil ama 301 arka yolcu alanı çok daha geniş diz mesafesi inanılmaz arka koltuğa oturdum, en rahat edeceğim pozisyonda kadar kaykıldım ama hala ön koltuğa dizlerim temas etmedi, ön koltukta kendime göre ayarlıydı. (Bagajdan bahsetmiyorum)Aslında bana 308 çok rahat yeter sonuçta kalabalık bir aile değiliz 3 yaşında bi oğlum var ama hem fiyat farkı var hemde belli bi yaştan sonra ferah ve geniş olmasını istiyor insan.

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 14:25

Burakcım gönül 3008 istiyor ama 72 bin lira fiyatı var şimdilik çok zor, araç için kredi çekipde 2-3 yıl borç ödeyemem. Bütçemizin el verdiğini almak daha mantıklı borçlanmaya gerek yok.Wink

tabiki en mantıklısı o  ben espri yapmıştım :)

-------------

Mesajı Yazan: Mesut48
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 15:52

Yok malesef honda dizel üretmiyo fakat yeni yeni gelmeye başladı civic'lerde falan ama yakıtı okadar fazla değil benimki otomatik mesela bir depo ile 650 km rahat gidiyo sakin kullanımda ve düz viteslerde bu oran dahada artabilir.

Honda City artık üretilmiyor malesef bayilerde satış yok.

-------------
__B0DRUMLU__

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 15:56
Orjinalini yazan: __bodrumlu__ __bodrumlu__ Yazdı:

Honda City artık üretilmiyor malesef bayilerde satış yok.

Şimdi onu soracaktım Hondanın internet sitesinde adı bile geçmiyor neden acaba diye, demekki cityi defterden silmişler

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:24
2013'de makyajlanmış olarak piyasaya sürceklermiş ve dizel olarak gelikcemiş galiba :)

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:26

2013'de makyajlanmış olarak piyasaya sürceklermiş ve dizel olarak gelikcemiş galiba :)

Ne yalan söyliyeyin hondanın en itici modeli bence city bence hiç göze hitap etmiyor :) hondanın her arabasını severim ama o arabayı bir türlü sevemedim iki kasasınada ısınamadım.

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:32

Ne yalan söyliyeyin hondanın en itici modeli bence city bence hiç göze hitap etmiyor :) hondanın her arabasını severim ama o arabayı bir türlü sevemedim iki kasasınada ısınamadım.
Yeni kasasının neyi varki hadi eski kasa güzel değil bende beyenmiyorum.

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:35
Hem 301'dende kat ve kat daha güzel duruyo bence :)
http://imageshack.us/photo/my-images/442/55308007.jpg/" rel="nofollow">

Uploaded with http://imageshack.us" rel="nofollow - ImageShack.us

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:41
http://bit.ly/c25MCx" rel="nofollow"> http://bit.ly/c25MCx" rel="nofollow">

Görsellik kişiye göre değişir ikiside fena sayılmaz, fiyatlarınıda karşılaştırmak lazım hondanın sitesinde fiyat bilgisi yok daha doğrusu araç yok

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:44
Ben 2010 modelini aldım 1 ay önce 23.bin km'de full+full modeli 33.500 tl ye ama makyajlı kasaları gelicek dediğim gibi 2013'de ama fiyatları ne olur bilemem

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:45
Hem iki resimede bakınca bana göre city daha dolgun duruyo 301 sanki boş gibi biraz :)

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:50

Ben 2010 modelini aldım 1 ay önce 23.bin km'de full+full modeli 33.500 tl ye ama makyajlı kasaları gelicek dediğim gibi 2013'de ama fiyatları ne olur bilemem

Geçen ay polsan kampanyasıyla 33.500 liraya 301'in sıfır acsess modeli satıldı dizel olanı, araç full olan olmasada asr,esp falan standart. 250 adet ve sadece polsan üyeleri içindi gerçi ama almak isteseydim imkanım vardı

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:53

Geçen ay polsan kampanyasıyla 33.500 liraya 301'in sıfır acsess modeli satıldı dizel olanı, araç full olan olmasada asr,esp falan standart. 250 adet ve sadece polsan üyeleri içindi gerçi ama almak isteseydim imkanım vardı
301 zaten aile arabası olarakda gayet ideal bir arabaya benziyo bence eğer gönlünüzede yatıyosa hiç düşünmeyin alın gitsin tabi dış görünüşe önem vermiyosanız

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:55
Ama tabi ben yinede bir city'yide kullanmanızı tavsiye ederim aradaki farkı anlamanız için mesela içeri kesinlikle yol sesi ve motor sesi almıyo ses izolasyonu gayet başarılı yapılmış

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 16:57

http://imageshack.us/photo/my-images/197/img20121027181408.jpg/" rel="nofollow">
Yeni kasasının neyi varki hadi eski kasa güzel değil bende beyenmiyorum.

ne yenısını nede eskısını hiç ısınamadım bu arabaya ben kullanmışlıgımda var arkadaşımın babasının aracıydı test etme şansımda oldu ama hiç ısınamadım kendi şahsıma yinede oda bir honda her türlü gideri her zaman vardır ama :)

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 17:00
          Dış görünüşünü ben beğendim açıkçası, ama access modelinin ön konsolunu hiç beğenmedim babamın broadwayla aynı teyp var nerdeyse direkdiyonda teyp kumanda kolu bile yok çok basit duruyor. Honda city'de güzel ama benim için fiyatda çok önemli 301 tam bütçeme göre, araç için borçlanmayı hiç bir zaman düşünmem fiyat aralıkları bütçeme uygun olursa Honda cityide düşünebilirim.Astra sedanıda beğendim ama dizel için başlangıç fiyatı 52.000 TL

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 17:04

Dış görünüşünü ben beğendim açıkçası, ama access modelinin ön konsolunu hiç beğenmedim babamın broadwayla aynı teyp var nerdeyse direkdiyonda teyp kumanda kolu bile yok çok basit duruyor. Honda city'de güzel ama benim için fiyatda çok önemli 301 tam bütçeme göre, araç için borçlanmayı hiç bir zaman düşünmem fiyat aralıkları bütçeme uygun olursa Honda cityide düşünebilirim.Astra sedanıda beğendim ama dizel için başlangıç fiyatı 52.000 TL
İnşallah gönlünüze en uygun aracı alır binersiniz en kısa zamanda. 

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2012 Saat 17:14

İnşallah gönlünüze en uygun aracı alır binersiniz en kısa zamanda. 

Eyvallah kardeşim

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net