Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
RSH Otomotiv / Peugeot Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL

0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Citroen C3 SX 1.6 16V
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : peugeot 206 x-line
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 29
Aracı : 207 1.6 HDi Premium
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
Peugeot Turkey Fun Club KURUCUSU - Web Yazılım Uzmanı

Peugeot Yedek Parça ihtiyaçlarınız için www.peugeotturkiye.com
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon TURKCELL ÖZEL NUMALAR son mesaja git 4 FTH 153 oguz41
konu icon Far temizletme son mesaja git 18 06MUNGAN47 825 eeccaa
konu icon Hoparlör için uygun kablo son mesaja git 2 samet206 22 oguz41
konu icon 307 debimetre son mesaja git 4 KILIÇ 133 oguz41
konu icon Çok eski Takipçi Lakin Yeni Üye :) son mesaja git 6 oguz41 32 oguz41
konu icon Alınık 16-17" RC Jant son mesaja git 0 Gokcesel 18 Gokcesel
konu icon ***206 kaput maskesi*** son mesaja git 4 berkayakulker 52 Gokcesel
konu icon Kaan KALAY "Yeni Üye" son mesaja git 4 Kaan KALAY 24 Gokcesel
konu icon Lider Tuning Garage son mesaja git 4 Lider Tuning Garage 63 Gokcesel
konu icon Aracım hızlanmıyor son mesaja git 3 Viserion 81 xmen
konu icon Peugeot Aksesuarları (Peugeot,Fiat,Citroen)) son mesaja git 38 barishrocker 1728 Gokcesel
konu icon 206 otomatik titreme son mesaja git 1 fatihboz 36 ramtas
konu icon Selonoid ve programlama hk. son mesaja git 3 ramtas 103 ramtas
konu icon 307 SW SABİT VOLANT MI? YAYLI VOLANT MI? son mesaja git 2 esesliemre 67 esesliemre
konu icon peugeot 206 boya renk kodları son mesaja git 1 sonerkyl 45 samet206
konu icon 206 Far motoru lazım son mesaja git 5 TugyyStyle 77 sonerkyl
konu icon Özel Plakaya Özel İşlem son mesaja git 6 Mert35 265 Mert35
konu icon araç boyama maliyeti hakkında yardım son mesaja git 4 simson307 150 simson307
konu icon 206 RC Yakıt Degerleri son mesaja git 3 Sinan 103 Sinan
konu icon 307 1.4 Look 16V ilk çalıştırmada stop son mesaja git 15 pocker19 195 sonerkyl
konu icon muayene son mesaja git 6 omera 96 ziya alp
konu icon DLS marka 16cm mid takımı ve tiz takımı vs son mesaja git 2 barishrocker 72 barishrocker
konu icon 1. ve 2. vites geçişlerinze zıplama son mesaja git 3 wesser12 217 ramazaneminaksu
konu icon 307 otomatik 1. vitesten 2.vitese geçme vuruntu so son mesaja git 6 ramazaneminaksu 215 ramazaneminaksu
konu icon 307 Koltuk son mesaja git 1 CGR 105 sonerkyl
konu icon ECO OBD2 YAKIT TASARUF VE CHİP TUNİNG son mesaja git 9 umitgun 464 rkalkan
konu icon 307 sw rüzgarlık son mesaja git 10 zem76 207 TRK
konu icon Peugeot 206 gaz yememe sorunu son mesaja git 5 National 196 sonerkyl
konu icon 2005 Model 206 1.4 Otomatik Benzinli son mesaja git 1 Kaan KALAY 48 sonerkyl
konu icon 170-200 km/h arası direksyonda titreme son mesaja git 12 yasin26 524 Turgutreis06
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Peugeot Turkey Facebook