Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
RSH Otomotiv / Peugeot Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL

0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 34
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : peugeot 206 x-line
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 29
Aracı : 207 1.6 HDi Premium
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
Peugeot Turkey Fun Club KURUCUSU - Web Yazılım Uzmanı

Peugeot Yedek Parça ihtiyaçlarınız için www.peugeotturkiye.com
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Peugeot Türkiye Fun Club Gündem        
konu icon boya tamiri son mesaja git 3 0 x571 Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Peugeot 206 Cabrio Restorasyon.. Bir Cabrio'nun Ye son mesaja git 494 26 OguzhanKucuk61 206
konu icon Arka park sensörü son mesaja git 291 18 Gilan 307
konu icon Araç sahiplerine özel workshop daveti son mesaja git 91 5 Fidan2016 Sohbet \ Muhabbet
konu icon 307 birinci kademe fanı açmıyor AVİLL YARDIM son mesaja git 99 8 Utkukaraca67 307
konu icon Hararet son mesaja git 41 3 ssakyel Videolar
konu icon TURBODAN GELEN SES son mesaja git 237 8 Bha41 307
konu icon Satilik 206 parcalari son mesaja git 190 3 OguzhanKucuk61 Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon bunların sorunu büyük büyük son mesaja git 51 1 Mehmetayas Videolar
konu icon motora teker takmışlaaa son mesaja git 40 0 ALLEX Videolar
konu icon yok böyle bişey son mesaja git 24 0 ALLEX Videolar
konu icon 307 far motoru satilik son mesaja git 107 3 gergerli Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon Hararet gostergem calismiyor son mesaja git 48 2 ssakyel Peugeot Jant Lastik Seçimi
konu icon 206 tesisat son mesaja git 35 1 Barut Peugeot Ses Sistemleri
konu icon Arıza Işığı Hava Akışmetre son mesaja git 319 13 Adem Kurtuldu 206
konu icon Selülozik tiner silinen yerleri matlaştırdı iz yap son mesaja git 152 11 samet206 Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon 175/65/14 YAZ LASTİĞİ FİYATLARI son mesaja git 219 13 mimit Peugeot Jant Lastik Seçimi
konu icon Ses sistemi son mesaja git 121 5 mimit Peugeot Ses Sistemleri
konu icon Sol ön tekerden gelen ses son mesaja git 58 2 usta307 206
konu icon Videolu - 206 çalışmıyor, kontağı çevirirken farkl son mesaja git 149 8 oguzckmk 206
konu icon Yağmur ve Far Sensörü son mesaja git 231 9 debug 206
konu icon 206 sunroof camı son mesaja git 59 2 rifatseker Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon Alınık Temiz 307 son mesaja git 512 16 Bha41 Araç Alım & Satımı
konu icon 307 için Güneşlik Takımı son mesaja git 77 1 sonerkyl Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon 206 2000 XS hortum sorunu son mesaja git 47 3 sonerkyl 206
konu icon Islık Sesi son mesaja git 43 0 debug 206
konu icon 407 debriyaj değişimi sonrası ses sorunu son mesaja git 66 5 sonerkyl 407
konu icon Merhabalar son mesaja git 47 8 GökhaN Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon Tüm Işıkların Sönmesi son mesaja git 152 7 ahmetemir 307
konu icon Katalitik Konvektör son mesaja git 95 3 Poyraz61 206

Peugeot Turkey Facebook