Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara Arama  Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 34
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Çevrimdışı gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : peugeot 206 x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 29
Aracı : 207 1.6 HDi Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
"İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır" H.Ş
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Peugeot Türkiye Fun Club Gündem        
Peugeot İkinci El - www.peugeotturkiye.com
konu icon KISA YOLLU ŞANZIMAN YARDIM son mesaja git 9 0 OguzhanKucuk61 Modifiye Ve Tuning Bilgileri
konu icon Otomatik bagaj açma son mesaja git 188 7 OguzhanKucuk61 Modifiye Ve Tuning Bilgileri
konu icon 206 Plaka üstü lambası son mesaja git 117 14 ALLEX 206
konu icon Yeni üye 308 1.6 VTİ son mesaja git 23 4 OguzhanKucuk61 Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon Satılık Peugeot 206 Orjinal Helezon Yay ve Pioneer son mesaja git 178 8 OguzhanKucuk61 Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon Yol bilgisayarı belası :) son mesaja git 65 4 ALLEX 307
konu icon YENİ ARABA ALICAM son mesaja git 42 3 OguzhanKucuk61 308
konu icon Üyelerimizin Meslek Bilgileri son mesaja git 11504 484 Aknkrds Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon 307 SW Stepne Kontrol son mesaja git 11 0 K@RUB Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Yeni Üye - 307 SW son mesaja git 5 0 K@RUB Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon Peugeot 206 Arıza lambası son mesaja git 51 1 TugyyStyle Şikayet, İstek Ve Öneriler
konu icon 205/45/16 jant lastik seti son mesaja git 53 2 TugyyStyle 2.el Eşya Alım-satımı
konu icon Güneş Yanığına Karşı Boya Koruma son mesaja git 38 1 esstel Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon 307 Hız Sabitleme Montajı (Resimli) son mesaja git 12235 104 betaser Nasıl Yapılır ?
konu icon 206 bijon anahtarı ve kriko son mesaja git 162 9 TooJohn Alınık Parçalar
konu icon Rölantı Sorunu son mesaja git 131 1 58alp58 206
konu icon Debriyaja basınca gelen ses son mesaja git 74 2 58alp58 206
konu icon YENİ ÜYE 306 SI :D son mesaja git 91 9 Gokcesel 306
konu icon Klimanın devreye girip çıkması?? son mesaja git 3000 17 esstel Peugeotlarınız Hakkındaki Arızalar Ve Çözümleri
konu icon Aracımın içine gelen benzin kokusu son mesaja git 156 10 palet 206
konu icon 2016 Ocak 01 itibari ile trafik sigortası fiyatlar son mesaja git 8329 64 madblueblacksea Sohbet \ Muhabbet
konu icon 508 Navigasyon - multimedya sorunu son mesaja git 21 1 sonerkyl 508
konu icon 207 amortisör takozları 307 ye uyar mı? son mesaja git 31 2 sckn22 307
konu icon Peugeotmarket com kesinlikle hayir son mesaja git 380 13 baybaba Şikayet, İstek Ve Öneriler
konu icon peugeot 206 yolcu airbağ kapağı fiyat 200 tl son mesaja git 45 1 orch Sohbet \ Muhabbet
konu icon 206'ım fıyatı ne kadardır son mesaja git 227 10 ziya alp 206
konu icon Aracın sağ tarafından gelen vınlama... son mesaja git 345 16 JunioR56 307
konu icon LG G2 YARDIM son mesaja git 27 0 sonerkyl 2.el Eşya Alım-satımı
konu icon Lpg Tavsiyesi son mesaja git 171 7 adem61 Sohbet \ Muhabbet
konu icon 5008 Tak tak ses sorunu (videolu) son mesaja git 265 15 ALLEX Peugeotlarınız Hakkındaki Arızalar Ve Çözümleri